Kripto para cüzdanları sektöre girmek istediğinizde en önemli araçlardan biri ve kripto ticaretine başla. Ancak tüm cüzdanlar aynı değildir ve bazıları daha genel olsa da diğerleri aslında oldukça kripto paraya özgü. Bugün kullanıcı hakkında konuşacağız MyEtherWallet yorumlar – bu cüzdan ikinci gruba giriyor.

Gerçeği söylemek gerekirse, muhtemelen çözmemiz gereken ilk şey şudur: MyEtherWallet gerçek bir cüzdan değildir, yine de – buna ulaşacağız.

Gibi şeylerle ilgileniyorsanız "MyEtherWallet güvenli mi?" ve MyEtherWallet desteklenen paralar, bizi izlemeye devam edin – tüm bunları önümüzdeki bölümlerde ele alacağız.

TL; DR: MyEtherWallet, Ethereum ve Ethereum ile ilgili coinlerinizi ve tokenlerinizi içinde saklamanıza izin veren bir arayüzdür. Bir yazılım olmasına rağmen, madeni paralar aslında çevrimiçi değil kişisel bilgisayarınızda tutulur. Kullanımı tamamen ücretsizdir ve anlaşılması oldukça kolaydır.

Artıları

  • En beğenilen "arasında" arayüzler
  • Ücret yok
  • Açık kaynak
  • Yazılım tipi cüzdan arayüzü
  • Tüm ERC-20 belirteçlerini destekler

Eksileri

  • Gerçek bir kripto para cüzdanı değil
  • Ethereum dışı altcoinleri desteklemez
  • Bir kripto borsası ile doğrudan bağlantı yok

MyEtherWallet İncelemesi: PROS

Şimdi, göz attığımız diğer tüm kripto para cüzdanlarında olduğu gibi, bu özel MyEtherWallet incelemesi, ana artılar ve eksiler söz konusu cüzdanın.


Bununla birlikte, aracın olumlu yönlerine geçmeden önce, makalenin giriş bölümünde belirtildiği gibi, ilk olarak başlangıçtan itibaren net bir şey elde edelim., MEW gerçek bir kripto para cüzdanı değildir – bu bir "arasında" arayüz.

MyEtherWallet incelemesi: MEW uygulaması.

Aradaki fark nedir, sorabilirsiniz? Pekala, buna çok yakında ulaşacağız – kısaca, arayüz, aralarında bir araç görevi görür bir takas ve, söyle, bir donanım cüzdanı.

Öyleyse, konudan sapmayalım ve MEW cüzdanının temel faydalarını tartışmayalım..

Kullanımı Kolay, Faydalı Bilgiler Mevcuttur

Kendiniz için en iyi kripto para cüzdanını seçerken, muhtemelen en azından biraz kullanımı kolay – bu hem bu MyEtherWallet incelemesinde hem de orada başka herhangi bir kripto para birimi cüzdanı.

Kullanım kolaylığı neden bu kadar önemli? Başlangıç ​​olarak, büyük olasılıkla aracı oldukça sık kullanın. Bu, özellikle pazarla sürekli etkileşim halinde olan aktif bir kripto tüccarıysanız geçerlidir ve Eter ticaret için ana para biriminiz.

Bir şeyi çok sık kullanacaksanız, muhtemelen kullanımının kolay ve açıklayıcı olmasını istersiniz, değil mi? Pekala, aslında çoğu durumda durum bu olsa da üst düzey kripto cüzdanları orada, bazıları … Bu bakımdan arzu edilenden daha az.

MyEtherWallet incelemesi: Ethereum'un orijinal cüzdanı.

Yine de, MEW cüzdanı söz konusu olduğunda endişelenmeniz gereken bir sorun değil. Birden çok kullanıcı MyEtherWallet incelemesinde, söz konusu aracın kullanımı aslında çok basit! Onun çevrimiçi tabanlı bir yazılım, ve bu ilk başta korkutucu görünse de (çoğu cüzdan mobil uygulama biçiminde gelme eğiliminde olduğundan), aslında oldukça basit!

Bunun da ötesinde, kafa karıştırıcı bir şey varsa, kullanıcının kontrol etmesi için farklı video eğitimleri de vardır. Bu konuda kesinlikle harika bir seçenek!

Ethereum’u ve Tüm Tokenlarını Destekler

Adından da anlaşılacağı gibi, MEW cüzdanının amacı Ethereum. Ancak bu, Ethereum ile ilgili para birimlerini de desteklediği anlamına gelir – yani, Ethereum Klasik ve ERC-20 jetonları.

Bu aslında kendi başına oldukça büyük bir mesele. Muhtemelen size bunu söylemek için herhangi bir MyEtherWallet incelemesine ihtiyacınız yoktur Ethereum, mevcut piyasadaki en popüler ikinci kripto para birimidir, hemen sonra Bitcoin. Doğal olarak, her gün çok sayıda insan kullanıyor ve ticaret yapıyor.

MyEtherWallet İncelemesi

jeton kısmı da oldukça önemlidir. Bilebileceğiniz veya bilmeyebileceğiniz gibi, Ethereum blok zinciri oldukça gelişmiş bir teknolojinin parçasıdır – doğası gereği akıllı sözleşmeler, Ethereum’un blok zincirini kullanan ve ‘icatlarını’ onun üzerine inşa eden birçok teknolojik yenilik var..

Doğal olarak, sonuç olarak bu, birçok farklı ERC-20 tokeninin olduğu anlamına gelir. "etrafta yüzen". Hepsinin MEW cüzdanında saklanabilmesi, bu teknolojiyi kullanan herkes ve herkes için kesinlikle harika bir haber.!

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

MyEtherWallet İncelemesi: EKSİLERİ

Şimdi birkaç tanesinden bahsetmiştik. temel faydalar MyEtherWallet kullanıcı incelemelerinin çoğunun bahsettiği, bu ürünün de farkında olunması gereken ideal olmayan bazı özelliklerinin olduğunu vurgulamakta fayda var..

Bunların arasında gerçeği gerçek bir cüzdan değil üstte belirtilmelidir. Gerçekten bir değilken "con" kendi başına (söz konusu yazılımın temel bir özelliği olduğu için), arama yaparken hala aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir. bir kripto cüzdanı.

Kısaca söylemek gerekirse, MyEtherWallet, ETH’nizi (veya herhangi bir ETH tabanlı para birimini) bir donanım cüzdanına aktarmadan önce kısa bir süre saklamak istediğinizde kullanılmalıdır. Bu senin için bir sorun değilse – harika!

Altcoinleri Desteklemiyor

Terimi hiç duymadıysanız, bir "altcoin" herhangi bir kripto para birimi madeni paradır bu Bitcoin değil.

Ya da en azından eskiden durum böyleydi, en uzun süre. Ancak geç saatlerde, insanlar altcoinleri olmayan herhangi bir kripto para olarak adlandırıyor gibi görünmektedir. Bitcoin, Ethereum, veya Dalgalanma (Litecoin genellikle bu karışıma da dahil edilir).

Durum ne olursa olsun, duygu aynı duruyor – MEW herhangi bir altcoin’i desteklemez. Aslında, Bitcoin’i bile desteklemiyor – isim muhtemelen ölü bir hediye olsa da, MyEtherWallet yalnızca Ethereum’u ve ilişkili tüm coin’lerini ve token’larını destekler..

Basitçe söylemek gerekirse, açıkçası MEW, özel para birimi cüzdanı.

MyEtherWallet İncelemesi

Kullanıcı MyEtherWallet incelemelerini okurken, çoğu kişi için bu kadar büyük bir sorun gibi görünmüyor. Bununla birlikte, bunun nedeni, çoğunlukla bu cüzdanın kullanıcılarının neye başladıklarını doğrudan bilmelerinden kaynaklanıyor – MEW kullanan çoğu insan bunu yalnızca Ether sahibi oldukları veya yalnızca Ether kullanmayı planladıkları için yapıyor..

Bununla birlikte, doğal olarak, nasıl bakarsanız bakın, söz konusu bu özel kripto para cüzdanının yalnızca çok sınırlı sayıda para birimini desteklemesi kesinlikle ideal değil. Biz bahsediyor olsak bile, onu oldukça niş bir araç haline getiriyor. dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi.

Bazı Güvenlik Sorunları

Bunu yazdığım çoğu makalede vurguluyorum ve burada bir kez daha söyleyeceğim – ‘güvenlikEn iyi kripto para birimi cüzdanını seçmek söz konusu olduğunda öncelik listenizin başında olmalıdır.

Bazı kullanıcı MyEtherWallet incelemelerini okurken, bu özel cüzdanın bu konuda bazı endişeleri olduğu görülüyor..

Şimdi paniğe kapılmayın – bu, MEW’nin güvenli olmayan bir seçenek olarak derhal atılması gerektiği anlamına gelmez. Piyasadaki diğer cüzdanlarla karşılaştırıldığında, MEW’nin güvenlik sorunları aslında oldukça yönetilebilir.

MyEtherWallet incelemesi: MEW cüzdanı.

Görüyorsunuz, bazı kullanıcılar MEW kullanırken saldırılar ve bilgilerini ve Ether’i çalma girişimleri. Bu oldukça ciddi bir şey olsa da, MEW’nin yukarıda bahsedilen özelliğinin gerçek bir cüzdan olmama özelliğinin de devreye girdiği alan olduğu unutulmamalıdır..

Açıklamama izin ver.

Kripto cüzdanlar olması gerekiyordu türlerinin en güvenli araçları, basitçe tüm kripto paralarınızı sakladığınız yer oldukları için. Bunların hepsi açık, doğru?

Kullanıcı MyEtherWallet incelemeleri, MEW’nin cüzdan benzeri özelliklerinden bahsedeceği kadar ve bu terim de aracın adında yer alırken, hala gerçek bir cüzdan değil. Bunun yerine, MEW’yi bir "aracı" ETH, ETC veya ETH tokenlerinizi soğuk depolama cüzdanına aktarırken.

Çok basit ve biraz doğru terimlerle, MEW şu şekilde kullanılmalıdır: Geçici, tek seferlik cüzdan. Tahmin edebileceğiniz gibi, bunun gibi bir araç, diyelim ki, tam teşekküllü bir cüzdan.

Öyleyse, güvenlik endişeleri, MEW’i Ether için geçici depolama olması açısından dayanılmaz bir seçim haline getiriyor mu?? Hayır, tam olarak değil – en azından bu MyEtherWallet incelemesini yazarken değil.

MyEtherWallet İncelemesi

Gördüğünüz gibi, güvenlik şikayetleri oldukça uzaklarda ve var olan şikayetler ille de tamamen lanetleyici değil. Çoğu durumda, kullanıcı kripto fonlarını ne zaman ve nasıl aktardıklarını gizli tutma çabası gösterdiği sürece sorunlar önlenebilir görünmektedir..

Bunların hepsi, yine de akılda tutmaya değer bir şey olduğunu söyledi!

MyEtherWallet'ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

MyEtherWallet’ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

MyEtherWallet, Donanım Cüzdanlarıyla Karşılaştırıldığında (Çevrimdışı Depolama)

Donanım cüzdanları cihazları (USB gibi) kullanmak için özelini sakla anahtar. Cihazı istediğiniz yerde tutabilirsiniz, sadece saklandığından emin olun güvenli. İşlem yapmak için bir donanım cüzdanını internete bağlayabilir ve ardından tekrar çevrimdışı duruma getirebilirsiniz..

En popüler donanım cüzdanlarından ikisi – Ledger Nano S ve TREZOR.

Tablo: Trezor Model T ve Ledger Nano X

Gerçek şu ki, MyEtherWallet bu iki donanım cüzdanıyla da iyi çalışıyor. MyEtherWallet’ı bunlardan biriyle birlikte kullanmanızı tavsiye ederim..

Bu, MyEtherWallet kullanıcı incelemelerinde de bahsedilen bir şey – genel olarak MEW, birçok donanım cüzdanıyla oldukça iyi etkileşime girer. Bu iyidir, çünkü kullanıcıyı yalnızca soğuk depolamayı (kriptolarınızı depolamanın en güvenli tek yolu) kullanmaya teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda hibeler de iyi bir seçim havuzudur..

Fiyatlandırma ve Erişilebilirlik

Fiyatlandırma açısından, MyEtherWallet’in kayıt olmak ve kullanmak tamamen ücretsiz. Birisine ödeme yaptığınızda, bununla birlikte küçük bir ücret.

Gerçek ücretler birkaç temel faktöre bağlı olarak farklılık gösterir, ancak birden fazla kullanıcı MyEtherWallet incelemelerine bakılırsa endişelenmeniz gereken bir şey değildir – durum ne olursa olsun ücretler çok düşük.

MEW bir yazılım, ve kullanıma hazır tarayıcı aracılığıyla veya, son zamanlarda, bir uygulama, çok. Görünüşe göre çoğu kullanıcının cüzdanın kullanılabilirlik yönüyle ilgili önemli, kayda değer nitelikleri yok..

MyEtherWallet Kurulumu – 5 adım

MyEtherWallet.com’da cüzdanınızı kurmak için izlemeniz gereken adımlara bakalım..

AŞAMA 1

Git https://www.myetherwallet.com ve bulunduğunuz sitenin gerçek olduğundan emin olun. Bilgisayar korsanlarının, kullanıcının özel anahtarlarını çalmak için benzer görünümlü web siteleri oluşturduğu olaylar olduğu için bunu kontrol etmek önemlidir..

Emin ol web sitesine yer işareti koy bunun gerçek anlaşma olduğundan emin olduğunuzda. Bu, gelecekte yanlış MEW sitesini açmamanızı sağlayacaktır. Bunu yapmak için, web sitenizin adres çubuğundaki yıldızı tıklamanız gerekir.

MyEtherWallet Review: siteye yer işareti koyma.

ADIM 2

Yeni Cüzdan Oluşturun‘MEW cüzdanının ana sayfasında. Veya menü seçeneğini tıklayabilirsiniz “Yeni Cüzdan“Bu sayfaya ulaşmak için.

Bu sayfaya girdikten sonra tek yapmanız gereken, hatırlayabileceğiniz bir şifre girmek. Ardından “Yeni Cüzdan Oluşturun” buton.

MyEtherWallet İncelemesi: kişisel bir MEW oluşturma.

AŞAMA 3

Yeni Cüzdan Oluşturun”Düğmesi, MyEtherWallet.com oluşturacak parola korumalı bir özel anahtar – “KeyStore”UTC / JSON biçiminde dosya.

Cüzdanınıza erişmek için KeyStore dosyasını kullanabilirsiniz. onu güvende tutmak son derece önemlidir. Bilgisayarınızda hatırlayacağınız bir yerde saklayın.

KeyStore dosyasını “KeyStore Dosyasını İndir (UTC / JSON)”Düğmesine aşağıda gösterildiği gibi. İndirdikten sonra, “Anlıyorum. Devam et.”.

MyEtherWallet İncelemesi: Anahtar Deposunu indirme.

ADIM 4

Bunu yaptıktan sonra, bir sonraki ekranda yeni MEW’nizin özel anahtarı size verilir. Bu özel anahtar, cüzdanınıza erişmek için de kullanılabilir.

Bu nedenle, onu ekstra güvenli tutmanız gerekir. Hatırlamak, özel anahtarınıza sahip olan herkes cüzdanınızın kilidini açabilir ve paralarınızı çalabilir.

Özel anahtarınızı bir kağıda yazdırmanızı tavsiye ederim. Bu, özel anahtarınızın ayrıntılarını ve MEW cüzdanınıza erişmek için kullanılabilecek bir barkodu içerir..

Özel anahtarınızı güvenli bir şekilde sakladıktan sonra, cüzdanınızın genel adresini kontrol etmek için “Adresinizi Kaydedin’.

MyEtherWallet İncelemesi: özel anahtarınızı kaydetme.

ADIM 5

Son olarak, “Adresinizi Kaydedin”Düğmesi, genel cüzdan adresinizi görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra size sorulacak: “Cüzdanınıza nasıl erişmek istersiniz?”

Aşağıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, MyEtherWallet.com size cüzdanınıza erişmeniz için birkaç yol sunar. Tercihlerinize en uygun olanı seçseniz iyi olur.

Bu örnekte, Cüzdana Anahtar Deposu dosyasını kullanarak erişeceğiz..

‘Seçeneğini belirledikten sonraAnahtar deposu / JSON Dosyası‘Sizden “Cüzdan dosyasını seç…” istenecektir. ‘Cüzdan dosyası seç…’ düğmesini tıkladığınızda, KeyStore dosyasını bilgisayarınızda kaydettiğiniz konumdan seçmenize olanak tanıyan bir pencere açılır..

MyEtherWallet İncelemesi: cüzdanınızı seçme.

Anahtar Deposu dosyası, özel anahtarı korumalı bir paroladan başka bir şey olmadığından, Anahtar Deposu dosyasının kilidini açmak için Adım 2’de kullandığınız parolanın aynısı size sorulacaktır. Aşağıdaki resme bakın.

MyEtherWallet İncelemesi: cüzdanınızın kilidini açma.

Yukarıdaki tüm adımları izledikten sonra, cüzdanınıza erişiminiz olacak.

Kendi reklamınızı kurmak işte bu kadar kolay MEW cüzdan!

Sonuçlar

Ve işte orada, dolu MyEtherWallet gözden geçirmek. Artık MyEtherWallet’ın neden mevcut en popüler Ethereum cüzdanlarından biri. Bu kullanımı çok kolay ve sana izin verir Ethereum, Ethereum Classic ve ERC-20 jetonlarını saklayın ICO yatırımı için önemli olan.

Diğer cüzdanlarla karşılaştırıldığında MyEtherWallet’in artılarını ve eksilerini net bir şekilde anlamalısınız. Ayrıca, hangi cüzdanı kullanmanız gerektiğine karar verebilmek için.

MEW kullanmaya karar verirseniz, bu kılavuzdaki adım adım süreci kullanarak kendi MEW cüzdanınızı hızlıca oluşturabilirsiniz..

Tablo: MyEtherWalet ve Ledger Nano X

Hangi cüzdanı kullanırsanız kullanın, her zaman özel anahtarınızı saklamalısınız kasa. Özel anahtarınız çalınırsa veya kaybolursa, tüm kripto paranızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.!

Peki MyEtherWallet güvenli midir? Bu ve diğer cüzdanlar, olmasını istediğiniz kadar güvenlidir. MEW iyi bir güvenlik sunuyor ve geçmişte bu konuda bazı ufak sorunlar olsa da, son zamanlarda önemli bir endişenin olmadığı görülüyor. Hatırlamak – günün sonunda, özel anahtarınızın güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır.

Bununla birlikte, MyEtherWallet’in mevcut en iyi Ethereum cüzdanlarından biri olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerin nelerdir? Kendi MEW cüzdanınızı yaratacak mısınız??

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me