Kabul edelim – bu gün ve yaşta, her bir kişi ve köpekleri hakkında bir şeyler duymuş Bitcoin. Kripto para, ana akım başarının kapılarını tamamen paramparça etti ve şimdi her zamankinden daha popüler. Bununla birlikte, madalyonun eksikliklerinin farkında değildir – madalyonun eksikliklerinin Nano para.

Bitcoin’in sahip olduğu, insanların sürekli referans aldığı ve hakkında konuştuğu birkaç büyük sorun var ve bu tür her sorun için bir altcoin çözmek için. Bu eğitimde, böyle bir altcoin hakkında konuşacağız – Nano para. İncelemenin sonuna doğru, kripto para biriminin başarısı söz konusu olduğunda basitliğin neden gerçekten en iyi yaklaşım olduğunu göreceksiniz..

Size her şeyi anlatacağım – Nano paranın (eski XRB parası) ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı, ne için kullanıldığı vb. Ben de vereceğim XRB fiyat tahmini ve sana söylüyorum satın alınabilecek en iyi yerler ve XRB’yi saklayın.

Peki ne bekliyorsunuz? Hemen eğiticiye atlayalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • İşlemler ücretsizdir
 • Çok ölçeklenebilir
 • Bitcoin’e benzer şekilde çalışır
 • İyi geliştirici ekibi

Eksileri

 • Piyasadaki diğer kripto paralar kadar popüler değil
 • Fiat para birimleriyle NANO coin satın alma zorlukları

Nano Paralar nedir?


Dönem “NANO“Resmi olarak”RaiBlock’lar”. 2018’in başında, şirket yetkilileri kripto para birimi projelerini (ve para biriminin kendisini) Nano olarak adlandırmaya karar verdiler – bu, madeni para için yeni bir başlangıç ​​oldu.

Nano, bir proje ve kendi başına bir kripto para birimi olarak oldukça açıklayıcıdır – öyle fiat para birimlerini değiştirmeyi ve insanların günlük yaşamlarına kripto getirmeyi amaçlayan bir madeni para. Madalyonun hedefleri ve amaçları neredeyse aynıdır Bitcoin.

Bununla birlikte, Bitcoin’in aksine Nano, işlemlerinin görevlerini (esas olarak – işlemleri) gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. blok zinciri çok daha hızlı ve daha esnek bir şekilde.

Nano madeni para: Nano madalyonun özellikleri.

Nano madeni para bir kombinasyon kullanır Proof-of-Stake ve İşin kanıtı algoritmalar. Karışıma “delege edilmiş Proof-of-Stake” denir. İşleyiş şekli, Nano para sisteminde bir işlemle ilgili bir sorun olduğunda (diyelim, iki işlem çakışıyor – biri yasal, diğeri hırsızlık veya sızma girişimi), “delegeler var. “Yasal işleme oy vermek ve dolandırıcılığı reddetmek için orada bulunanlar.

Temsilci olmak, cüzdanınızda biraz XRB olmalı – bu, insanları Nano topluluğunun büyümesine ve ilerlemesine katılmaya teşvik eder.

Nano’nun Tarihi

Nano (eski RaiBlocks), 2015 yılında Colin LaMahieu (bilgisayar yazılımı alanında yıllarca deneyime sahip bir yazılım mühendisi) tarafından piyasaya sürüldü. RaiBlocks adı altında piyasaya sürüldü, ancak birkaç yıl sonra ekip yeniden markalaşmaya karar verdi. Neden?

Nedeni oldukça basit. İlk isim, şirketin hitap etmeye çalıştığı ana akım kitleye hitap etmedi. Yanlış olmadıklarını belirtmekte fayda var – isim değişikliğinin duyurulmasından sonra işlemleri büyük ölçüde arttı.

Bu aynı zamanda “XRB coin” olarak anılan Nano coin ile sık sık karşılaşmanızın da sebebidir. Bu, RaiBlock günlerinden beri bırakılan bir etikettir ve hem Nano hem de XRB, madalyonun kendisine atıfta bulunurken doğrudur..

Nano coin: NANO coin nereden alınır.

Nano madeni paraya dönüşecek olan şeyin başlangıcından bu yana, akılda ciddi bir amacı vardı. – yapmak Eşler arası kripto para birimi işlemleri daha ölçeklenebilir. Muhtemelen sadece Bitcoin değil (özellikle bu madeni para olmasına rağmen), aynı zamanda diğer birçok eski blok zinciri sürüm tabanlı kripto para biriminin tanımladığı bir sır değildir. ölçeklenebilirlik en büyük sorun olarak. Bu, büyük işlem ücretleri, süper yavaş işlem hızları ve benzeri sonuçlarla sonuçlanır..

Birçok farklı altcoin, söz konusu ölçeklenebilirliği iyileştirmeye yardımcı olacak blok zinciri sürümlerini oluşturmaya çalıştı ve Nano kripto para birimi bunlardan biri. Şimdi, sizin için ortaya çıkabilecek doğal soru şu olabilir – o zaman Nano madeni parayı bu kadar özel kılan nedir? Buna cevabım basit bir şey olurdu – blok kafes.

Nano Blok Kafes

Kendi başına zor bir terim olan blok kafes, iki sistemin karışımı – geleneksel blok zinciri ve “yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik” denen şey veya DAG kısaca.

DAG, bir tür veri yapılandırmasıdır. Örneğin, geleneksel bir kripto para birimi ile bir işlem (satın alma, satma veya sadece ticaret) gerçekleştirdiğinizde, işleminiz önceden tanımlanmış bir alana ve boyuta sahip bir “blok” halinde gruplanır – bu bloklar blok zincirini oluşturur. DAG yapısıyla, ancak, Blockchain’in kendisinin daha büyük resminde bireysel işlemleri ve bunların nasıl birbiriyle ilişkili olduğunu görebilirsiniz..

Nano madeni para: açık kaynaklı bir proje.

DAG ile ilgili iyi olan şey şudur: son derece ölçeklenebilir – tam olarak geleneksel blok zincirinde eksik olan şey. Olumsuz yanı, özellikle güvenli olmamasıdır – ancak, blockchain’in kötü şöhretli güvenliğinin devreye girdiği yer burasıdır..

Nano madeni para bu iki dünyanın en iyilerini birleştirmeyi hedefliyor – DAG’ın ölçeklenebilirliği ve blockchain’in güvenliği.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

O nasıl çalışır?

Nano’nun madeni parasının arkasındaki çalışma prensibi oldukça basit.

Aşırı basitleştirmek için Nano basitçe gelen ve giden işlem verilerini belirlenen şekilde depolar, kendi başınıza bireysel bloklar, kişisel blok zinciri. Bu şekilde, cüzdan bakiyeniz her zaman güncel ve güvende tutulurken, blok zincirinin sorunsuz çalışmasını da sağlar..

Nano kripto para biriminin arkasındaki genel konsept ve fikir, bu sürecin arkasındaki itici hedeftir. Şirketin tek bir odak noktası var – ölçeklenebilirlik. Güvenlikle çok ilgilenmezler – blockchain’in kendisi burada devreye girer.

Aksine, ekip kripto para birimi alanında mümkün olan en hızlı işlemleri sağlamaya odaklanıyor. Sırayla, “ücret”Konusu gelir – işlemlerinizde Nano coin kullanırken herhangi bir ücret alınmaz. Evet, doğru okudunuz – 0 ücret.

Fiyat

Fiyat dalgalanmalarını analiz etmek ve mümkün olan formu XRB fiyat tahminleri, aşağıdaki grafiğe bir göz atalım.

Bu öğreticiyi yazarken, Nano paranın şu anki fiyatı 1,31 $. Tablodan da görebileceğiniz gibi, kayda değer bir olay oldu (veya muhtemelen şunu söylemeliyim – ÇOK dikkate değer) Nano coin fiyatını etkileyen fiyat dalgalanması ve 2018 Ocak ayında gerçekleşti. Kripto para birimlerine aşina iseniz ve onları bir süredir takip ediyorsanız, bunu biliyor olabilirsiniz XRB madeni paranın kendisiyle hiçbir ilgisi yoktu.

Yılın başında (2017-2018), kripto para birimi piyasası yaşamının en garip dönemini yaşadı – kripto para birimlerinin fiyatları şişti ve sonra aniden düştü – bazıları tamamen, diğerleri – o kadar da değil.

Nano Coin - Ve Derinlemesine İnceleme

Bu çöküşün ardında pek çok neden vardı (hepsini burada listelemek uzun zaman alacaktı), ancak ana nedenlerden birkaçını belirtmek gerekirse: bazı hükümetler kripto para birimlerini tamamen yasakladı, finans uzmanları kripto dünyasının kıyametini kehanet etti, insanlar panik satmaya başladılar (söylemeliyim – damping) paralarını, vb..

Gördüğünüz gibi, bunun Nano paranın kendisiyle çok az ilgisi vardı. Ve gösterilecek – Eylül 2018’e doğru Nano coin fiyatı başladı stabilize edici ve şu anda oldukça iyi bir konumda, hatta büyüme belirtileri gösteriyor.

XRB fiyat tahminine gelince … Pek çok uzman, eğer şirket teknolojilerini ilerletmeye devam ederse ve “bedelsiz, hızlı ve ölçeklenebilir” hedefe odaklanmaya devam ederse, Nano coin fiyatının yavaşça artmaya devam edebileceğini söylüyor..

Not: Ben bir finans uzmanı veya kripto para birimi danışmanı değilim. Meşru bir finans uzmanına danışmadan ASLA paranızı kripto para birimlerine yatırmayın..

XRB satın almak

Bu Nano madeni para eğitimini bu noktaya kadar okumak Nano madeni paraya olan ilginizi daha da artırdıysa ve zaten XRB’yi nereden satın alacağınızı düşünüyorsanız, okumaya devam edin!

Açıklık uğruna, bu sonraki bölümü şu şekilde bölümlere ayıracağım: iki adım.

1. Adım: Cüzdan

Nano jeton satın almadan önce anlamanız gereken ilk şey, kullanılacak doğru cüzdan.

Doğal olarak, kripto para biriminiz için doğru cüzdanı seçmek zor olabilir. Ancak, yalnızca bir şeye odaklanmalısınız – güvenlik. Bir cüzdan güvenli değilse başka hiçbir şeyin önemi yoktur.

Dışarıdaki kripto para birimlerinin çoğu onların kendi, belirlenmiş cüzdanlar. Nano coin bir istisna değildir – Nano cüzdanı sizi ilgilendiren tek kripto para birimindeyse mükemmel bir seçimdir. Onun kasa, açık kaynak, ve dünyanın her yerinde kullanabilirsin.

Alternatif olarak, daha da iyi bir seçenek kullanmaktır bir donanım cüzdanı – yani, Ledger Nano S. Ledger ile emin olabilirsiniz ki tüm Nano paralarınız tamamen güvenli ve sağlam olacak.

Adım 2: ETH Edinme ve Nano Satın Alma

ETH olmak zorunda değil… Ancak bu, bunun için en uygun yol.

Anlıyorsun, Nano coin satın almak mümkün değil fiat para birimleri. Ağ bu seçeneği desteklemiyor. Bunun yerine, yapmanız gereken şey bulmaktır saygın bir kripto para birimi değişim platformu ve başka bir kripto para birimi satın alın (tercihen Ethereum) itibari para birimleri ile satın alın ve ardından bunu Nano satın almak için kullanın.

Nano coin: Nano'nun nereden alınacağını borsalar.

İyi bir seçenek olabilir Binance. Elinizde herhangi bir Ethereum yoksa, onu oradan satın alabilir ve ardından onu doğrudan cüzdanınıza Nano kripto para birimi satın almak için kullanabilirsiniz. Binance, kripto değişim platformu olarak meşruiyetini şimdiden birçok kez kanıtladı. düşük ücretler ve yüksek işlem hızları.

Alternatif olarak, geç saatlerde Nano coinleri şu yollarla da satın alabilirsiniz: Basit. Platform, bir kredi veya banka kartıyla ödeme yapmanıza izin verir ve tüm işlemlerinizin güvenli ve hızlı.

Ancak Ethereum’a sahipseniz, bu işleri biraz daha kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken Nano coin satın almak için aynı kripto borsasını kullanmak ve bu kadar – şimdi yapmanız gereken tek şey cüzdanınızda görünene kadar beklemektir.!

Son sözler

Bu Nano madeni para eğitiminde epeyce kapsamlı konuyu ele almayı denedim. Bilginin daha iyi kalmasını sağlamak için hızlı bir özet madeni parayla ilgili halihazırda ele aldıklarımızın.

Nano coin, bir kripto para birimi platformu olarak, çok özel ve doğrudan hedefler. Nihayetinde, eşler arası kripto ticaretini hızlı ve akıcı hale getirmeyi hedefliyor. Bu, blockchain’in eski sürümleriyle başarılamaz, ancak Nano coin bir çözüm sunar. Blockchain ve DAG sistemlerinin birleşmesi, bu sorunları çözmenin harika bir yolu gibi görünüyor – pratikte işe yarayıp yaramadığını yalnızca zaman gösterecek.

Bununla birlikte, ekibin yıllar boyunca dikkate değer bir ilerleme kaydettiğini belirtmek önemlidir – madalyonun fiyatı bunu oldukça iyi yansıtıyor gibi görünüyor.

Söz konusu olduğunda madalyonun gerçek fiyatı, ancak, gözlemlenmesi ilginç bir süreç olacak. Doğal olarak, her iki tarafta da çok farklı şeyleri kehanet et – bu genel olarak kripto para birimleri için doğrudur. Nano madeni paranın fiyatı hakkında düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey, her şeyin Araştırma.

Nano coin’e (ve genel olarak kripto para birimlerine) yatırım yapmayı düşünen kişiler konu hakkında kapsamlı araştırma yapmalıdır. Ve sadece son haberleri okumak veya son birkaç haftanın fiyat çizelgelerini izlemek demek istemiyorum. Konunun derinliklerine inmelisiniz – konuyu ele almanın iyi bir yolu, kripto uzmanlarını ve diğer meraklıları dinlemektir..

Nano'yu Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Nano’yu Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuçlar

Hiçbir şey değilse, Nano gibi kripto para birimleri bunu kanıtlıyor kripto teknolojisi sürekli ilerliyor ve ilerliyor. 2017’nin sonundaki rezil piyasa çöküşünden sonra bile – 2018’in başı insanları uzaklaştırmadı – aksine, giderek daha fazla insan kripto dünyasına ilgi duyuyor gibi görünüyor..

Bununla birlikte, her gün yeni zorluklar ortaya çıkıyor – kripto para birimi platformları ve bunların arkasındaki ekipler sürekli ilerlemeye ve gelişmeye devam etmelidir..

Nano coin’in sağladığı en iyi özelliklerden biri, basit. Ve hiçbir şekilde teknik açıdan bunu kastetmiyorum – oradaki diğer kripto para birimleri kadar karmaşık. Hayır, demek istediğim bu akılda çok net hedefleri ve görevleri vardır, onlara ulaşmanın basit yolları, ve İyi bir lider ve onu destekleyecek ekip. Böyle bir kombinasyonla, madeni para gelecekte ilginç zirvelere ulaşabilir..

Bu eğitimde, Nano konusuna sadece kısaca değindik. Nano jeton fiyatı hakkında konuştum ve şunu önerdim: XRB nereden alınır, ancak madalyonun bu kısa kılavuzda anlatılabileceğinden çok daha fazlası var.

Nano’nun nereden satın alınacağı ve nerede saklanacağı sorusuyla ilgili olarak, size hızlı bir özet vermeme izin verin:

 1. Gibi bir borsaya kaydolursunuz Binance, ve gerekirse kimliğinizi doğrulayın;
 2. Borsada Nano coinleri doğrudan satıyorsa (ki durum böyle olmayabilir), sadece bilgilerinizi girip oradan satın alabilirsiniz;
 3. Kripto değişimi yaparsa DEĞİL Nano paraları doğrudan satarsanız, Ethereum (veya başka bir kripto) satın almanız ve bununla Nano satın almanız gerekebilir;
 4. Alternatif olarak, Nano paraları şu yollarla da satın alabilirsiniz: Basit. Burada, bir kredi veya banka kartıyla ödeme yaparken doğrudan bile yapabilirsiniz..

Nano paralarınızı her zaman içinde tutmanız gerektiğini de unutmayın. belirlenmiş, güvenli cüzdan – oradaki tüm cüzdanların dışında, Ledger Nano S en iyi alternatiflerden biri olarak kabul edilir.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me