Muhtemelen en popüler kripto para birimleri hakkında her şeyi biliyorsunuzdur, örneğin Bitcoin ve Ethereum, ancak daha yeni var, küçük projeler Ontology gibi. Ontology madeni parası hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Bu eksiksiz Ontology madeni para kılavuzunda size anlatacağım bilmen gereken her şey bu kripto para birimi hakkında: projenin giriş ve çıkışları, artıları ve eksileri ve arkasındaki ekip.

İlk olarak, Ontolojinin nasıl başladığına ve amacının ne olduğuna dair bir genel bakış sunacağım. Bundan sonra, teknolojinin nasıl çalıştığını gerçekten basit bir şekilde açıklayacağım..

Ayrıca, gerçek dünyadaki kullanımının yanı sıra güvenlik özellikleri ve platformları gibi konuları da ele alacağım. nereden satın alabilirsin (Binance gibi). Her zaman olduğu gibi, kripto para birimlerinizi güvenli cüzdanlar. Hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız, Ledger Nano X veya Trezor Model T’ye bakın.

Ontology jetonunun ne olduğunu öğrenerek başlayalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Sınırsız potansiyel
 • Benzersiz VBFT fikir birliği modeli
 • İşletmeler için harika

Eksileri

 • Kesin menşe ülke

Ontology Coin: Ontology Nedir?


Ontoloji bir yüksek performanslı, açık kaynaklı blok zinciri merkezi olmayan kimlik ve veri konusunda uzmanlaşmış.

Ontology, Li Jun tarafından kuruldu ve platformun erken gelişimi sırasında Onchain’in geliştirici ekibinin birkaç üyesinden teknik destek aldı. Ancak beni yanlış anlamayın, bu platformlar farklı hedefleri olan tamamen ayrı projeler olarak çalışıyor..

Esasen, Ontology, her büyüklükteki işletmenin kurması için bir yol olarak oluşturuldu. blockchain teknolojisi mevcut sistemlerini tamamen değiştirmek zorunda kalmadan şirket içinde.

Daha da iyisi, Ontology’nin arkasındaki ekip, onu gerçekten çok basit bir süreç haline getirmek istedi ve bu, onu blockchain teknolojisi hakkında bilgisi olmayan işletmeler için mükemmel hale getirdi..

Ontology madeni para yolculuğunun başlangıcıyla ilgili en ilginç şeylerden biri, bir Ontology ICO’ya sahip olmamalarıdır. Bunun yerine, Ontology havadan düştü madeni paraları NEO madeni para sahipleri ve Ontology e-posta bültenine abone olanlar da dahil olmak üzere çeşitli insanlara (ücretsiz olarak aktarılır)! Onlar ayrıca özel yatırımcılardan fon aldı.

NEO ontoloji madeni para resmi logoları

Not: Bir ICO İlk Para Teklifi anlamına gelir ve yeni kripto projelerinin fon toplamasının bir yoludur. Tüm zamanların en büyük ICO’larından biri, 4 milyar dolardan fazla para toplayan EOS madeni paraydı.!

Unutulmaması gereken önemli olan, Haziran 2018’de Ontology kendi başlattı MainNet ve şu anda NEO blok zincirinden ayrı olarak çalışıyor.

Artık projenin nasıl başladığını bildiğinize göre, bu Ontology madeni para kılavuzunun bir sonraki bölümü kullanıma odaklanacaktır..

Ontoloji Nasıl Kullanılabilir??

Ontology madalyonunun ne için yaratıldığını anlamak oldukça zor bir görev olabilir, bu yüzden bir gerçek dünya örneği. Yerel doktorunuzun muayenehanesinde tutulan kendi tıbbi kayıtlarınızı düşünün.

Her randevunuz olduğunda, doktor hastalığınız ve tavsiyeleriniz (reçeteli ilaçlar gibi) hakkında notlar alacaktır. Notlarınız ayrıca sahip olduğunuz alerjiler ve aldığınız normal ilaçlar gibi bilgileri de içerecektir..

Ontology Coin Hakkında Tüm Gerçekler

Peki farklı bir şehir, hastane veya yerel eczanede doktora giderseniz ne olur? Bu bireysel merkezler kayıtlarınıza erişemeyebilir önce doktorunuzdan izin istemeden. Neden? Eh, iki ana sebep var.

Veri koruma yasaları Özel bilgilerinizin, isteyen kişilerle paylaşılmasına izin vermeyin. İkincisi, her bir organizasyonun kendine ait merkezi sistemleri, bu da bilgileri paylaşmayı zorlaştırıyor.

Ancak, burası Ontoloji projesi bu sorunları çözebilir. Yukarıdaki ile aynı örneği kullanırsak, tıbbi kayıtlarınız yerleştirilmiş Ontology ağında, daha sonra bağlanır onları diğerine blockchain sistemleri. Tedarik zincirindeki tüm kuruluşlar aynı blok zincirine bağlanabilse de, her biri hangi bilgilerin paylaşılacağına karar verebilir..

Kendi ülkenizdeki tüm hastaneler tıbbi kayıtlarınıza tam erişime sahip olsa da, eczane yalnızca temel bilgiler, kimliğiniz gibi. Blok zinciri endüstrisinde buna “İzin Erişimi” denir.

Ontology coin: Ontology kullanımı.

Bu, diğer blok zincirlerinden tamamen farklıdır. Ethereum, Herkesin görmesi için sadece halka açık defterde yayınlanan bilgiler değil, aynı zamanda blok zincirleri de açık kaynaklı. Sonuçta bu, belirli bilgileri gizli tutması gereken işletmeler için ideal olmayacaktır. Ontology bunun için yaratıldı.

Artık projenin gerçek dünyadaki amacını bildiğinize göre, rehberimin bir sonraki bölümü Ontology jetonuna daha ayrıntılı olarak bakacak..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Daha Detaylı Ontoloji Parası

İşleri sizin için daha da karmaşık hale getirmek için, Ontology’nin sonunda iki farklı kripto para birimi. Ana para, kısaca ONT olarak adlandırılan Ontology madeni paradır..

Toplam ONT miktarı 1.000.000.000’dur. Ancak bunların neredeyse% 80’i şu anda dolaşımda.

Ontology Coin Hakkında Tüm Gerçekler

Kaynak: coinmarketcap.com.

Haziran 2018’de Ontology, MainNet’i başlattı. Katman 2 ölçeklenebilirliğini ve güçlü zincirler arası işbirliğini desteklemek için tasarlanan Ontology 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından geldi. İki yıl sonra 2020’de ONTO’nun yeni versiyonu piyasaya sürüldü. Ontology’nin veri cüzdanı, insanların kendi verilerini kontrol etmelerine olanak tanıyor..

İşlemler Nasıl Çalışır??

Ontology çerçevesinin amacı tek bir blok zinciri olarak çalışmasının amaçlanmamasıdır. Bunun yerine teknoloji, işletmelerin her ikisini de tam olarak kullanmasına olanak tanıyacak. özel ve halka açık blockchain. Bunu daha detaylı anlatayım.

Bir finans kurumu, rakiplerine izin vereceği için tüm verilerini halka açık bir blok zincirine koymak istemeyecektir. tüm bilgilerine eriş. Bu anlamda, yalnızca finans kurumu tarafından erişilebilen özel bir blok zinciri olan Ontology blok zincirini veya izinlerini paylaşmayı seçtikleri herhangi birisini kuracaklar..

Ancak, halka açıklamak istedikleri belirli bilgiler olabilir, örneğin insanların kimliklerini doğrula.

Dolayısıyla, yeni bir müşteri finans kuruluşunda bir hesap açmak istiyorsa ve ardından kimliğini doğrulamak istiyorsa, halka açık blockchain (NEO gibi) daha sonra özel bilgilerin depolandığı özel blockchain (Ontology) ile iletişim kurabilir..

Bu nedenle, Ontology bir dijital dünya arasında köprü ve gerçek dünya, hepsi güvensiz bir ortamda. Ama bilginin güvenilebileceğini nasıl bilebilirsin? Diğer tüm blok zincirleri gibi, Ontology ağı da bir fikir birliği mekanizması kullanıyor.

Ontology Coin Hakkında Tüm Gerçekler

Bir fikir birliği mekanizması blok zincirlerinin onaylamak ve işlemleri doğrula üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan. Başka bir deyişle, blockchain’i merkezden uzaklaştıran şey budur. Blockchain’ler tarafından kullanılan birçok farklı fikir birliği mekanizması vardır ve en popüler olanları İşin kanıtı ve Proof-of-Stake.

Ancak, Ontology jetonu dediği şeyi kullanacak. VBFT, Üç farklı modeli birleştiren. Bunlar Proof-of-Stake (PoS), Bizans Fayı Toleranslı (BFT) ve Doğrulanabilir Rastgele İşlev (VRF).

İşleri biraz daha netleştirmek için, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer blok zincirlerine kıyasla VBFT’nin neler yapabileceğini karşılaştıralım. Her iki blok zinciri de Bitcoin’in durumunda doğrulayabileceği Proof-of-Work modelini kullanıyor. saniyede 7 işleme kadar ve Ethereum’da yaklaşık 15.

Hala ilk günlerinde olmasına rağmen, Ontology’nin saniyede binlerce işlemi onaylayabilmesi bekleniyor..

Not: Ethereum, ölçeklenebilirlik sorunlarını daha da çözmek için başka iyileştirmeler getirmenin yanı sıra Proof of Work’ten Proof of Stake’e yükseltme planlarına sahip..

Peki başka ne farklı? Peki, İşin kanıtı fikir birliği modeli ihtiyaçları tüm düğümlerin% 50’sinden fazlası ağda işlemin gerçek olduğuna dair bir anlaşmaya varmak için. ancak, VBFT sadece 2 / 3’e ihtiyacı var, daha ucuz ve daha hızlı işlemlere izin veren.

Untology kripto ağının yalnızca finansal işlemler için değil, her türden veri için kullanılacağını unutmayın.!

Artık teknolojinin nasıl çalıştığını biliyorsunuz, Ontology madeni para kılavuzumun bir sonraki bölümü potansiyeline bakacak.

Ontoloji Potansiyeli?

Gerçek dünya kullanımı açısından, potansiyel Ontology ağının pratik olarak sınırsız. Bunun nedeni, blockchain protokolünün tüm iş türlerine fayda sağlayacağıdır – özellikle verilerin güvenli, şeffaf, hızlı ve ucuz bir şekilde aktarılmasına izin verdiği için. Genel olarak Ontology, işletmelere kişisel istek ve ihtiyaçlarına göre bir blok zinciri tasarlama esnekliği sunar..

Sadece bu değil, Ontology aynı zamanda dApp ve akıllı sözleşmeler, NEO blockchain tarafından desteklenecek. Esasen, bu kapıları açar tam otomasyon, yani kuruluşların, doğrulamak için üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan veri işlemlerini gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

Sağlık hizmetleri endüstrisinin Ontology’den büyük fayda sağlayacağını daha önce nasıl açıkladığımı hatırlıyor musunuz? Peki, akıllı sözleşme özellik her şeyi eşitlerdi daha verimli. Ya bir doktor size haftalık reçete verdiyse ve daha sonra Ontology ağına gönderildiyse?

Ontology coin: Ontology potansiyeli.

Daha sonra yerel eczanenize götürebilirsiniz ve alır almaz, işlem tıbbi dosyanıza gönderilir. Oldukça havalı, doğru?!

Ontology madalyonunun değeri piyasaya çıktığından beri son derece hızlı bir şekilde arttı. Aslında, Mayıs 2018’de bir milyar doları aşan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve onu piyasadaki en popüler kripto para birimi projelerinden biri haline getirdi. Ancak, onun daha fazla büyüme potansiyeli hangi ortaklıkları yaptığına bağlı olacak.

Aslında, tek başına Çin içindeki bir büyük ortaklık Ontology madeni para roketinin fiyatını görebilir.!

Öte yandan, Ontology, kripto para birimi söz konusu olduğunda dünyanın en katı ülkelerinden birinde faaliyet gösteriyor – Çin. Çin hükümetinin o zamandan beri kripto para ticareti ve ICO’ları durdurduğunu ve şimdi bu listeye madencilik eklemeyi bile düşündüğünü hatırlamak önemlidir..

Ontology blok zincirinin Çin hükümetinin ideolojisine uymadığını hissediyorlarsa, bir gün buna bir son verebilirler..

Ancak Ontology’ye göre Twitter sayfası, OnChain geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin temsilcileriyle görüştü ve bu kesinlikle iyiye işaret.!

Artık ontoloji madeni parasının potansiyelini bildiğinize göre, rehberimin bir sonraki bölümü ağın ne kadar güvenli olduğuna bakacak..

Ontoloji Güvenli mi?

Ontology projesinin ne olduğunu, amacını ve teknolojinin nasıl çalıştığını zaten çok iyi anlamış olmalısınız. ancak, güvenlik her zaman en önemli faktörü korur.

İşletmeler mevcut sistemlerine Ontology ağını kuracaklarsa, garantiye ihtiyacım var gizli verilerinin yanlış ellere geçmeyeceğini.

Her veri işlemi onaylanmış içinde merkezi olmayan çevre, yani tek bir kişinin veya otoritenin ağın kontrolünü alamayacağı anlamına gelir.

Onay sorumlulukları (cihazlarını ağa bağlayan) Ontology topluluğu tarafından onaylandığından, bir bilgisayar korsanının herhangi bir etkiye sahip olması için ağdaki cihazların yarısından fazlasının kontrolünü ele geçirmesi gerekir! O zaman bile, bir bilgisayar korsanı için saldırıyı yürütmek o kadar pahalı olurdu ki, saldırı değersiz hale gelirdi..

Bu normal, merkezi bir sistemden çok daha güvenli. Merkezi bir sistemde olduğu gibi, bir hackleme, Ontology blockchain gibi merkezi olmayan bir sistemden çok daha ucuzdur ve çok daha az çaba gerektirir..

Ontology Coin Hakkında Tüm Gerçekler

Binance’de Ontology Satın Alın

Merkezi bir sistemde, bir bilgisayar korsanı için tek bir giriş noktası varken, merkezi olmayan bir sistemde, hacklenmesi gereken sayısız makine (genellikle tüm dünyaya yayılmış) vardır..

Bunu perspektife koymak için:

Eğer sen şifreyi tahmin ettim olan bir bilgisayara merkezi bir sunucuya erişim, daha sonra bu sunucudaki belgeleri düzenleyebilirsiniz. Ancak, aynı şeyi merkezi olmayan bir sunucu çalıştıran bir bilgisayarda yaparsanız, belgeleri düzenleyemeyecek. Yalnızca bir bilgisayarı değil, tüm ağın yarısından fazlasını kontrol etmeniz gerekir!

Ayrıca, diğer tüm blok zincirleri gibi, Ontology blok zincirinde gerçekleşen her veri işlemi değişmez – kaldırılamazlar. Bu, ekledikçe ekstra güvenli hale getirir. şeffaflık katmanı protokolü kuran şirket için. Sonuçta, Ontology blok zinciri çok güvenlidir.

Güvenliğinizi daha da iyileştirmek istiyorsanız, varlıklarınızı saklamak için güvenli donanım cüzdanlarını seçin. En çok önerilen seçenekler arasında Ledger Nano S ve Trezor bulunur.

Nasıl Kötüye Kullanılabilir??

Olarak ONT para oldu aşağıdan yukarıya inşa edilmiş (başka bir blok zincirinden çatallanmadığı anlamına gelir), teknolojinin kötüye kullanılmasına izin verecek belirli sorunları yoktur. Bununla birlikte, genel olarak kripto para birimleri hakkında hatırlanması gereken bazı önemli şeyler var..

Ne zaman gönderme veya alma Ontology kripto (veya başka herhangi bir kripto), gerçek dünya kimliğinizi açıklamanıza gerek yoktur. Bunun yerine, blockchain protokolü para gönderip almanıza izin verir anonim olarak. Bunun avantajları olmasına rağmen, anonim olarak suç işlemek isteyen suçlular tarafından da suistimal edilebilir..

Böyle bir örnek, karanlık ağ, web sitelerinin kripto para karşılığında yasa dışı ürünler sattığı yerler. Bir başka örnek de, kripto para birimlerinin para aklamak isteyenler için ideal olabileceğidir, çünkü fonların gerçek sahibinin kim olduğunu bulmak çok zordur..

Ancak, bu sorunlar yalnızca ONT belirteci ile ilişkili değildir.

Avantajlar ve dezavantajlar

Ontology madeni para kılavuzumu bitirmeden önce, ele aldığım tüm avantajları ve dezavantajları özetlemenin iyi bir fikir olacağını düşündüm.!

Avantajlar:

 • İşletmeler için basit giriş: Blockchain teknolojisi hakkında önceden bilgi gerekmediğinden ontoloji her büyüklükteki işletme için ideal olacaktır..
 • Mükemmel takım: Ontology, aynı hedef için çalışan profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir..
 • Sınırsız potansiyel: Ontology madeni parasından yararlanacak endüstri sektörlerinin sayısı sonsuzdur.
 • Benzersiz fikir birliği: Ontology tarafından kullanılan VBFT fikir birliği modeli, hem hızı hem de güvenliği birleştiren benzersizdir. Saniyede binlerce işlemin mümkün olması umulmaktadır.
 • Gerçek ve sanal arasında bir köprü: Ontology blok zinciri, dijital ekonominin birden fazla blok zinciri üzerinden gerçek dünya ekonomisiyle bağlantı kurmasına olanak tanıyacak..

Dezavantajları:

 • Kesin menşe ülke: Ontology, kripto düzenlemesi için en katı ülkelerden birinde faaliyet gösteriyor – Çin.

Ontoloji Madeni Parasını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştır

Biliyor musun?

Ontoloji Madeni Parasını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştır

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Ontology madeni para kılavuzumun sonu bu! Kriptoyu anlamak zor olsa da, genel olarak Ontology projesiyle ilgili her şeyi sizin için açıklığa kavuşturduğumu umuyorum..

ONT satın almakla ilgileniyorsanız, kontrol etmelisiniz Binance – en güvenilir kripto para birimi değişim platformlarından biri. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz bu basit adımları izleyin ONT paralarınızı güvenli bir şekilde satın almak ve saklamak için:

1. Ledger Nano S veya Trezor’u edinin.

2. Binance’e kaydolun.

3. Binance’den ONT satın alın.

4. ONT paralarınızı Ledger Nano S ve Trezor’a gönderin.

Budur. İşlem gerçekten çok basit.

Peki, Ontology kripto projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Başarılı olacağını düşünüyor musun? Öyle düşünüyorum potansiyeli var ve kendi blok zincirlerini uygulama uzmanlığına sahip olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için ideal olabilir.

Bu kılavuzu okuduktan sonra düşünceleriniz neler? Yorumlarda bana haber ver!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me