Ripple Nereden Alınır ve Ripple Nedir – Tam Bir Ripple İncelemesi

Bu kılavuzda, Ripple ödeme protokolünün yanı sıra ağa özgü dijital para birimi XRP’ye bakacağız. Ripple’ı nereden satın alacağınızı öğrenme zamanı.

Kılavuz bir dizi konuyu kapsayacaktır. Bunlar, Ripple’ın gerçekte ne olduğunu, biraz geçmişini ve Ripple’ın nasıl kullanıldığını içerecektir. Ayrıca XRP’nin nasıl kullanıldığını ve Ripple ile XRP’nin birlikte nasıl çalıştığını da açıklayacağım. Sizi kısaca projenin arkasındaki ekiple tanıştıracağım ve Ripple’a yatırım yapıp yapmayacağınıza karar verirken düşünmeniz gereken bazı şeyler vereceğim..

Kılavuzun sonunda, Ripple’ın bugün neler yapabileceğini, nerede başladığını ve projenin arkasında kimin olduğunu öğreneceksiniz. Ripple platformunun bazı avantajlarını ve sınırlamalarını ve Ripple’ı nereden satın alacağınızı da öğreneceksiniz..

Bu sefer ele alınacak çok şey var. Öyleyse, şimdiden başlayalım!

Ripple Hakkında Bilgi Edinme

Ripple Nereden AlınırRipple, kripto para birimi alanında çok fazla kafa karışıklığına neden olur. Ad, genellikle platformun kendisini ve ağa özgü para birimini tanımlamak için kullanılır. Ancak, farklılıkları var.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ripple’ı nereden satın alacağınızı bulmadan önce, Ripple’ın gerçekte ne olduğunu öğrenelim. Ödeme protokolü olan Ripple, genellikle para birimi olan XRP ile karıştırılır. Bu kılavuz sırasında bu karışıklığı önlemek için, Ripple terimini ödeme protokolüne ve XRP’yi ağda çalışan madeni paraya (para birimine) atıfta bulunmak için kullanacağım..

Ripple, küresel bir ödeme, ödeme ve takas sistemidir. Mevcut bankacılık sistemlerini geliştirmeyi hedefliyor. Ripple’ın iyileştirmeyi umduğu bugün bankalarla ilgili iki sorun şunlardır:

 • Yavaş işlem süreleri
 • Pahalı sınır ötesi ödemeler

Ripple, Bitcoin gibi gerçekten merkezi olmayan kripto para birimlerinden çok farklı. Bankaların yerini almak yerine bankalarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ripple protokolünü bankalar için internet olarak düşünebilirsiniz – tüm bankaların birbirleriyle ortak bir dilde iletişim kurmasını sağlar..

İLGİNÇ GERÇEK

Facebook çalışanı Tom Channick, @Ripple iletişimlerini devralmak için Facebook’tan ayrılacağını belirtti. Bu zaten Ripple’ın halihazırda nereye hareket edebileceğini gösteriyor.

Ripple'da Tom Channick twitter gönderisi

Ripple Üzerine Biraz Tarih

Ripple’ın uzun bir geçmişi var ve 2004’te Ripplepay olarak hayata başladı.


Ripple’ın bugün bildiğimiz versiyonu 2012’de yayınlandı. 2013’ten bu yana, birçok banka para transferlerine ve takas işlemlerine yardımcı olmak için Ripple’ı kullanmaya başladı. Japon bankalarının% 80’inin şu anda ödeme protokolünü kullandığı tahmin edilmektedir..

Birkaç ekip üyesi değişikliğinden sonra, bugün XRP (Ripple ağının yerel parası), piyasa değeri açısından üçüncü en büyük dijital paradır. Bankaların birbirleriyle döviz bozdurmalarına yardımcı olmak ve müşterilerinin birbirlerine çok hızlı ödeme yapmalarını sağlamak için bir araç haline geldi. Ripple’ı kullanarak, dünyanın diğer tarafındaki bir meslektaşınıza veya iş arkadaşınıza yerel para birimlerinde saniyeler içinde ödeme yapabilirsiniz..

Ripple Nasıl Kullanılır

Ripple, küresel bir yerleşim ağı olarak kullanılır. Bankaların (ve diğer perakende kullanıcıların) sınır ötesi ödemeler yapmasına ve birbirleriyle para birimi değiştirmesine olanak tanır. Onu kullanan tüm bankalara ortak bir dil verir. Bu, birbirleriyle çok daha kolay iletişim kurabilecekleri anlamına gelir..

Ripple nasıl kullanılır

Bugün birçok banka hala SWIFT gibi hizmetleri kullanıyor. SWIFT, 1970’lerde tasarlandı. Bankaların bir bankadan diğerine para göndermesini sağlar. Ancak çok yavaş ve pahalıdır. SWIFT kullanılarak işlemler günler veya haftalar sürebilir. Ayrıca aktarılan toplam tutarın büyük bir yüzdesine mal olabilirler.

Ripple bunu değiştirmeyi umuyor. İnternetin insanların ülkeler arasında iletişim kurmasına yardımcı olduğu gibi, Ripple de bankalara ülkeler arasında değer iletme olanağı sağlamayı hedefliyor. Verilerin internette dolaşabileceği kadar hızlı ve ucuza (veya neredeyse hızlı ve ucuza) yapmak. Yani şimdi Ripple’ı nereden satın alacağınızı öğrenmek için daha fazla nedeniniz var.

Bir arkadaşınıza anlık mesaj göndermeyi düşünün; Mesajın kendisini söyleyebileceğinizden daha hızlı ulaşır. Ripple, finans dünyasına bu tür bir hız ve verimlilik sağlamayı umuyor.

Ripple ödeme protokolü genellikle “para biriminden bağımsız” olarak anılır. Bu, sisteme herhangi bir para birimi koyabileceğiniz ve herhangi bir para birimini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bu yerleşik takas özelliği, Ripple’ı küresel finans kurumlarının birbirleriyle iletişim kurması için çok kullanışlı hale getiriyor.

Hepsi bu kadar değil. Gönderilen ve alınanların hiçbir şekilde para birimi olması gerekmez. Hava mili, varlıklar, altın, gümüş ve daha fazlası olabilir.

Örneğin, Ripple ödeme protokolüne altın koyabilir ve saniyeler içinde dünyanın diğer tarafında dolar, euro veya pound alabilirsiniz. Yani, bankaların neden hoşlandığını anlayabilirsiniz.!

XRP Nasıl Kullanılır

XRP dijital bir madeni paradır. Ripple ağında var. XRP’nin “son çare para birimi” olarak kullanılması amaçlanmıştır. Bu, iki taraf arasında herhangi bir güven hattı yoksa, işlemin ortak para birimi XRP kullanılarak kapatılabileceği anlamına gelir..

XRP çok hızlı transfer edilebilir. Gönderen ve alıcı arasında seyahat etmek yalnızca birkaç saniye sürer. Ripple’ı nereden satın alacağınızı bildiğiniz ve bir miktar alacağınız zaman, bunu kendiniz göreceksiniz!

XRP nasıl kullanılır?

XRP ayrıca bir işlem ücreti olarak kullanılır ve ağda istenmeyen işlemlerin görünmesini engeller. Ripple protokol defterinde güncelleme yapmak isteyen tüm tarafların XRP ödemesi gerekir. Bu genellikle 0.0001 XRP gibi çok küçük bir miktardır. Bu ücret kimseye gitmez ve yakılır, bu da XRP miktarında sürekli bir düşüşe neden olur..

Takım

Ripple’ın arkasında çok deneyimli bir ekip var. CEO Brad Garlinghouse tarafından yönetiliyor. Ripple’a katılmadan önce Garlinghouse, Hightail adlı bir belge ve dosya paylaşım hizmetinde çalışıyordu. Ayrıca AOL ve Yahoo’da önemli pozisyonlarda bulundu.!

Garlinghouse, Ripple’in Üründen Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı (SVP) Asheesh Birla’dır. Birla takıma 2013 yılında katıldı. Ondan önce Silikon Vadisi girişimcisiydi. Blockchain endüstrisinde uzman olduğu düşünülüyor.

Patrick Griffin, Ripple’in Stratejik Büyüme Kıdemli Başkan Yardımcısıdır. Çevrimiçi ödeme şirketi Jumio’nun eski bir çalışanı. Hisse senedi ticareti konusunda da geçmişi var..

Ripple’ın Baş Pazar Stratejisti Cory Johnson’dur. Ripple’a katılmadan önce Kingsford Capital Management’ta hedge fon portföy yöneticisi olarak çalıştı. Ayrıca CNBC ve Bloomberg için teknoloji yazarıdır..

Kanaan, Ripple’in Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısıdır. Daha önce Yelp ve Quantcast’te ekipleri yönetti..

Ripple Nereden Alınır

Maalesef size Ripple’ı nereden satın alacağınızı söyleyemiyoruz. Ripple satılık değil ve olsaydı, bunu karşılayamazsınız!

Size söyleyebileceğimiz şey, Ripple’ın yerel parası XRP’yi satın alabileceğiniz en iyi yerdir!

XRP satın almanıza izin veren birçok kripto para birimi borsası var. Bununla birlikte, bildiğim kadarıyla, XRP’yi doğrudan fiat para birimiyle satın almanın bir yolu yok. Biraz XRP almanın en kolay yolu, önce biraz Bitcoin veya Ethereum satın almaktır..

Bitcoin satın almak kolaydır. Yerel para birimiyle satacak birçok farklı borsa var. En popüler olanı Coinbase adlı bir web sitesidir. Diğer yöntemler arasında LocalBitcoins gibi bir hizmetle veya Bitstamp gibi bir borsa aracılığıyla eşler arası satın alma bulunur. Bitcoin’i satın aldıktan sonra, onu XRP ile takas edebileceğiniz çeşitli altcoin borsalarından birine gönderebilirsiniz. Bunların örnekleri Binance, Bittrex veya Poloniex’tir..

Not: Fiat para birimi, bir merkez bankası tarafından verilen parayı ifade eder. Dolar, euro, pound ve yen, tüm fiat para birimleridir.

Bitcoin satın alma ve XRP ile takas etme adımlarını aşağıda listeledik. Bu örnekte Coinbase ve Bittrex kullanıyoruz:

Ripple Nereden Alınır: Coinbase

 • Git Coinbase ve kaydol’a tıklayın.
 • Kayıt sayfasını doldurun.

Coinbase'de bir hesap bölümü oluşturun

 • Kaydolduğunuzda, banka hesabı ayrıntılarınızı eklemeniz gerekir.
 • Ardından, Bitcoin satın almak için aşağıda gösterildiği gibi “Al / Sat” sekmesine tıklayın..Ripple Nereden Alınır
 • Daha sonra satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını girmeniz gerekir..
 • Ödeme yönteminizi seçin ve satışı tamamlamak için bilgilerinizi girin.
 • “Hesaplar” sekmesine tıklayın ve Bitcoin cüzdanınızda yeni satın aldığınız Bitcoin miktarını görmelisiniz..

Bunun nasıl yapılacağına dair daha derinlemesine bir rehber istiyorsanız, buradaki rehberimizi ziyaret edin: Bitcoin Nasıl Satın Alınır ve Nerede Yapılır Hakkında Eksiksiz Kılavuz

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Ripple nereden alınır: Bittrex

 • Ayrıntılarınızı standart kayıt sayfasında doldurun.
 • Kaydolduktan sonra, üst menüdeki “cüzdan” ı tıklayın.
 • Bitcoin’in yanındaki küçük + işaretine tıklayın. Bu size Bitcoin alma adresinizi verir.

Bittrex para yatırma adresi

 • Bu adresi kopyalayın ve Coinbase’e geri dönün.
 • Coinbase’e giriş yaptığınızda, “Hesaplar” sekmesine tıklayın.

Coinbase'de hesaplar bölümü

 • “Hesaplarınız” altında Bitcoin cüzdanınızı göreceksiniz. Coinbase’de satın aldığınız Bitcoin miktarını burada göreceksiniz. Aşağıda gösterildiği gibi “Gönder” e tıklamanız gerekir. (Bu örnek için, herhangi bir Bitcoin satın almadık. Bu nedenle “Gönder” seçeneği gri renktedir. Burada Bitcoin varsa, onu tıklayabilmelisin.)

Coinbase hesabı BTC cüzdanı

 • “Gönder” i tıkladıktan sonra aşağıdaki kutuyu görmelisiniz

coinbase üzerinden kripto para birimi nasıl gönderilir

 • Alıcı kutusuna, daha önce kopyaladığınız Bittrex adresini yapıştırmanız gerekir..
 • Bittrex cüzdanınıza aktarmak istediğiniz Bitcoin miktarını girin.
 • “Para gönder” i tıklayın
 • Birkaç dakika içinde, BTC’nizi Bittrex’te almalısınız.
 • Bittrex’e geri dönün ve yanında “market” yazan bir Bitcoin logosu bulunan sayfanın üstündeki düğmeyi tıklayın..
 • Görünen kutuya “XRP” yazın ve bağlantıya tıklayın.
 • Ekranın sol tarafında satın alma seçeneklerini göreceksiniz. Ripple için harcamak istediğiniz Bitcoin miktarını girin ve “Fiyat” bağlantısını tıklayın.
 • Ardından, “Sor” u tıklayın. Bu, bir borsada sipariş vermenin en hızlı yoludur. “Sor” seçeneğini kullanmak büyük siparişler için tavsiye edilmez, ancak daha düşük miktarlar için ve bu örneğin amaçları doğrultusunda sorun değildir.

Ripple Nereden Alınır

 • Siparişinizin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Tamamlandığında, XRP’niz cüzdan bölümünde görünecektir..
 • Daha sonra XRP’nizi Bittrex’ten aktarmalı ve güvenli bir cüzdanda saklamalısınız. Ripple için tavsiye edeceğim cüzdan türü bir donanım cüzdanıdır. En sevdiğimiz iki donanım cüzdanımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Trezor vs Ledger – Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ve artık Ripple’ı (XRP) nereden satın alacağınızı biliyorsunuz.

Ripple (XRP) Nerede Tutulur

Sonunda bir karar verdiniz ve yukarıda verilen yönergeleri izleyerek bazı Ripple paraları satın aldınız. Tebrikler! Şimdi, soru şu … Ripple paralarımı nerede tutmalıyım??

Tabii ki, Ripple coin satın aldığınız borsada tutabilirsiniz, ancak bu önerilen yol değildir. Kripto para birimi borsaları, kripto para birimi depolaması açısından güvensiz olma eğilimindedir, çünkü borsaların saldırıya uğradığı ve tüm kripto para birimi varlıklarının çalındığı birçok örnek vardır..

Bu nedenle, XRP’yi seçilen bir Ripple cüzdanında tutmanız önerilir. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca farklı kripto para cüzdanı türü vardır: Ripple’ı bir donanım cüzdanı, masaüstü cüzdanı, yazılım cüzdanı veya mobil cüzdanda saklayabilirsiniz. Bu türlerin her birinin kendi artıları vardır & eksileri, bu yüzden bazen kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, şuna bir bakın Ripple cüzdan rehberi farklı Ripple cüzdan türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hangi Ripple cüzdanının sizin için en iyi seçenek olduğunu keşfetmek için.

Dalgalanma Madenciliği?

Bitcoin’in aksine, tüm XRP coinleri zaten oluşturuldu. Yeni paralar yaratılmadan Ripple madenciliğini nasıl yapacağınızı size söyleyemeyiz. Pek çok insan XRP madenciliğinin mümkün olduğunu düşünüyor. Yanılıyorlar. Yani, Ripple madenciliğiniz veya XRP madenciliğiniz daha uygun şekilde imkansızsa. Madenciyseniz, Ripple’ı nereden satın alacağınız yerine Ripple madenciliğinin nasıl yapılacağını öğrenmekle belki daha çok ilgileneceksiniz.

Ripple oluşturulduğunda ekip 100.000.000.000 XRP token yaptı. Çeşitli ilgi alanları arasında paylaşıldılar.

Ripple ekibi, milyarlarca XRP tutmaktan sorumludur. Bunlardan bazıları nihayetinde açık pazara sunulacak, ancak toplam arzın% 20’si protokolün yaratıcıları tarafından tutulacak. Çeşitli merkezileştirme konularının yanı sıra, Ripple projesiyle ilgili en büyük sorunlardan biri budur..

Bitcoin ve diğer blok zinciri projeleri gibi, ağdaki işlemleri doğrulamak için “madencilere” güvenir, Ripple protokolü de doğrulayıcı düğümleri kullanır. Bu doğrulayıcı düğümler, XRP’nin iki kez harcanmasını önler.

Bitcoin madencilerinin aksine, Ripple’daki doğrulama düğümleri işlemleri doğrulamak için bir ödül almaz. Ancak, ağ üzerinde oy hakkı kazanırlar. Bu doğrulayıcı düğümler, Ripple’ın arkasındaki şirket tarafından seçilir. Bu nedenle, Ripple’ın diğer blockchain projelerinden daha merkezileştirildiği düşünülmektedir..

Ripple’da program gelecekte bu doğrulayıcıların daha fazla ademi merkeziyetçiliğini yaratmak.

Dalgalanma Potansiyeli

Kripto para birimi alanındaki yatırımcılar, Ripple’ın bankalarla ilişkili olduğunu duyar ve anında dolar işaretlerini görürler. Sonuçta, bankaların oynayacak çok parası var!

Ancak Ripple’ın aslında iyi bir yatırım olup olmadığı başka bir konudur.

Ripple’a “hepsi bir arada” gitmeden önce iki kez düşünmenizi sağlayacak birkaç şey var. Hadi onlara bir bakalım.

Ripple veya XRP’yi potansiyel olarak iyi bir yatırım yapan şeylerle başlayacağız:

başparmak havaya PRO’lar

✓ Bankalar halihazırda hem Ripple protokolünü hem de XRP’yi kullanıyor.

✓ XRP, bir işlem için ödeme yapmak için kullanıldığında yakılır. Bu sadece küçük bir miktar ancak var olan XRP sayısı azalıyor. XRP’ye talep varsa, her bir madalyonun değeri artmalıdır..

✓ Uluslararası ödeme ve alışverişi çok kolaylaştırır. Dalgalanma potansiyel olarak küresel ekonominin bel kemiği haline gelebilir.

başparmak aşağı Eksileri

✗ Tam olarak ne kadar XRP kullanıldığını bilmek zor.

✗ Şirket olan Ripple’ın elinde tuttukları coinleri serbest bırakarak birdenbire tüm piyasayı düşürebileceği gerçeği endişe verici olmalı.

Ripple, hükümetin onayını almak için bakiyelerin dondurulmasına izin veriyor. Bu, Bitcoin’in ve diğer tüm kriptoların izinsiz doğasından heyecan duyan herkesi korkutmalıdır..

Sonuç

XRP’ye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, nasıl çalıştığını ve neler yapabileceğini tamamen anlamanız çok önemlidir. Ripple ödeme protokolünün var olabileceğini ve bankalar arası transferler için yerel para birimi XRP’yi kullanmadan çalışabileceğini bilmelisiniz.

Bu, protokole yapılan yatırımı daha iyi bir hamle haline getirebilir. Ancak, bunu yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekir..

Hatırlanması gereken en önemli şey, dijital para birimlerinin çok yeni olmasıdır. Bu nedenle, hiçbir şekilde güvenli bir yatırım değildir. Tüm alan çökebilir. Ripple aniden dünyanın çoğu yerinde yasa dışı hale getirilirse ve bankaların bunu kullanması engellenebilir. Şu anda bu pek olası görünmese de, şu anda Ripple’ı devirmek hâlâ en olası şey.

Alternatif olarak, daha iyi bir sistem ortaya çıkabilir veya bazı sistemi bozan arızalar tüm protokolü kalıcı olarak bozabilir..

Tüm yatırımlarda olduğu gibi, satın almadan önce Ripple ve XRP’nin nasıl çalıştığını tam olarak anlamalısınız. Yüksek riskli, yüksek ödüllü bir yatırım olarak, kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını riske atmamanız da önemlidir. Pazar şu anda dijital para birimleri için bir fiyat buluyor ve bu fiyat bugün fiyatlandırıldığından çok daha düşük olabilir..

İşte Ripple rehberimiz bu. Umarım, etrafta daha yanlış anlaşılan dijital paralardan biri hakkında biraz daha fazla şey öğrendiniz. Tüm yeni bulunan bilgilerinizle, Ripple veya XRP’ye yatırım yapacak mısınız??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map