Siacoin Nereden ve Nasıl Alınır Cevaplandı

Merhaba kripto hayranları! Peki, Siacoin’i nasıl satın alacağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz? Pekala, size iyi haberlerim var, çünkü bugün size sadece Siacoin’i nereden alacağınızı değil, aynı zamanda nasıl satın alacağınızı da göstereceğim.!

Bu kılavuzu yazarken – Temmuz 2018 – kripto para birimleri, 2017’nin sonlarında sektörün tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğundan çok daha ucuzdur! Bu, şu anda kendinize bir pazarlık yapabileceğiniz anlamına gelir. (Yine de bu mali bir tavsiye değildir.)

Bu ‘Siacoin nasıl alınır’ kılavuzunda, öncelikle size madeni paranın ne olduğuna dair bir genel bakış sunacağım. Bunu zaten bildiğinizden eminim, ancak bazılarınız farkında olmazsa diye ekleyeceğimi düşündüm.!

Bundan sonra, satın almak için en iyi beş kripto para birimi borsasını listeleyeceğim. Son olarak, size Siacoin’i nasıl satın alacağınıza dair kapsamlı bir adım adım adım adım açıklamalı kılavuzun yanı sıra gerçekten yararlı bazı ekran görüntüleriyle birlikte vereceğim.!

Umarım hazırsınızdır, çünkü daha yapacak çok şeyimiz var!

Siacoin nedir?

Siacoin, blockchain teknolojisini kullanarak bulut depolama endüstrisine meydan okumayı amaçlayan bir kripto para birimi projesidir. Nebulous Inc adlı bir şirket tarafından oluşturuldu ve şu anda Luke Champine ve David Vick tarafından yönetiliyor.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Şu anda bulut depolamaya Amazon ve Google gibi merkezi şirketler hakim. Bu, Siacoin’in çözdüğünü iddia ettiği bir şey olan pahalı ücretlere ve zayıf güvenliğe yol açtı..

Platformu kullanarak, dünyadaki herkes çevrimiçi depolama alanı kiralamak için Siacoin’i kullanabilir. Alternatif olarak, yedek sabit disk alanına katkıda bulunarak dosyaları barındırmak isteyen herkes Siacoin kazanabilir.!

Proje tamamen merkezi olmayan bir yapıdadır, yani tek bir kişi veya otorite ağı kontrol etmez. Bunun yerine, veri işlemleri, Siacoin sunucularının asla başarısız olmayacağını veya saldırıya uğramayacağını garanti eden birden fazla düğüm tarafından doğrulanır..

Not: Bir düğüm, bir kripto para birimi ağına bağlanan bir cihazdır. İşlemlerin üçüncü bir taraf olmadan güvenli bir şekilde doğrulanmasına izin verirler!

Ekibe göre, kullanıcılar ayda sadece 2 $ ‘a 1 Terabayt veri depolayabilecekler, bu Amazon’un aylık 23 $’ lık ücretine kıyasla önemli ölçüde daha ucuzdur..

Siacoin ilk olarak 2015’in sonlarında piyasaya sürülmesine rağmen, madeni paranın önemli bir büyüme yaşamaya başladığı 2017 ortalarına kadar değildi. Diğer kripto para birimlerinin çoğu gibi, Siacoin de Ocak 2017’de şimdiye kadarki en yüksek fiyatını yaşadı ve 9 sentte 3 milyar doların biraz altında toplam piyasa değeri. Yine, diğer çoğu kripto para birimi gibi, değeri o zamandan beri düşmüştür..

Takımın şu anda ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi için, şu adresi ziyaret edin: resmi Siacoin web sitesi burada.


Artık projenin ne yapmayı amaçladığını bildiğinize göre, “Siacoin nasıl alınır” kılavuzumun bir sonraki bölümü, onu satın alabileceğiniz en iyi beş borsaya bakacak! Binance ile başlayalım.

Siacoin Nereden Alınır

Binance

olmasına rağmen Binance sadece 2017’de oluşturuldu, artık resmi olarak dünyanın en büyük kripto para birimi borsası. Başlangıçta Çin’deydiler, ancak kısa süre önce merkezlerini Avrupa ülkesi Malta’ya taşıdılar..

Platform şu anda o kadar popüler ki, günlük ortalama 2 milyar $ ‘a varan işlem hacmine katkıda bulunan 10 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip! Ama insanlar neden onları bu kadar çok seviyor??

Öncelikle Binance, yüzlerce farklı kripto para biriminde işlem yapmanıza izin verir. Bu, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler paraları ve Siacoin gibi daha az bilinenleri içerir! Dahası, Binance sık sık ICO’larını yeni bitirmiş yepyeni kripto para birimlerini listeler..

Binance’te alım satım yapmanın bir diğer faydası da ücretlerin sektördeki en düşük oranlardan biri olmasıdır. Standart işlem ücretleri, toplam işlem tutarının sadece% 0,1’i kadardır! Binance tarafından oluşturulan bir kripto para birimi olan BNB coin’i kullanırsanız bunu% 50 azaltabilirsiniz.!

Binance’de güvenlik de şiddetle tavsiye edilir. Son zamanlarda birkaç sorun yaşandı (Syscoin’in büyük fiyat dalgalanması gibi Binance para çekme işlemlerini geçici olarak engellemek zorunda kaldı), ancak, borsa hiçbir zaman büyük bir saldırıya uğramadı. Kullanıcılar, iki faktörlü kimlik doğrulama ve soğuk depolama seçeneği gibi çeşitli güvenlik kontrolleriyle korunur, bu da madeni paralarınızın çevrimdışı tutulduğu anlamına gelir..

İlginç bir şekilde Binance, kripto para birimi endüstrisindeki en popüler borsalardan biri olmasına rağmen, kullanıcıların gerçek para kullanarak para yatırmalarına veya çekmelerine izin vermiyor! Bunun yerine, ücretsiz bir kripto para birimi yatırmanız gerekecektir. Bununla birlikte, Haziran 2018’de Binance ekibi, yakında itibari para ile para yatırmayı kabul edeceklerini duyurdu ki bu heyecan verici.!

Binance, Siacoin’i nasıl satın alacağınıza baktığınız için harika bir yerdir; platformun avantajlarını ve dezavantajlarını hızlıca özetlememe izin verin.

Avantajlar

 • Listelenen yüzlerce jeton
 • Çok ucuz ticaret ücretleri
 • Büyük güvenlik
 • Büyük ticaret hacmi çok fazla likidite

Disaavantajlar

 • İtibari para yatırma veya çekme yok (ancak yakında teklif vermeyi planlıyor)
 • Para çekme işlemlerini engellemek zorunda oldukları anlamına gelen birkaç garip güvenlik tehdidi

Artık Binance üzerinden Siacoin satın almanın artılarını ve eksilerini bildiğinize göre, ‘Siacoin nasıl alınır’ kılavuzumun bir sonraki bölümü Bittrex’e bakacak..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bittrex

Bittrex 2013’te kuruldu ve ABD’de Seattle’da bulunuyor.Tıpkı Binance gibi, ticaret hacmi için dünyanın en büyük borsalarından biridir, yani her zaman bol miktarda likidite vardır.!

Yakın zamana kadar Bittrex, kullanıcılara gerçek para birimini kullanarak para yatırma veya çekme yolu sunmadı, ancak bu yavaş yavaş değişiyor. Mayıs 2018’in sonunda, borsa kurumsal müşterilerin USD kullanarak para yatırmaları için bir olanak yarattı! Henüz kesin bir tarih verilmemiş olsa da, borsa bunu standart kullanıcılara da sunmayı planlıyor.

Platform, Siacoin dahil (elbette) yüzden fazla farklı kripto para birimini listeliyor! İşlem ücretleri Bittrex’te oldukça iyidir ve yaptığınız her işlem için% 0,25’e mal olur. Borsada kripto para yatırdığınızda veya çektiğinizde, ödemeniz gereken tek ücret blok zinciri işlem ücretidir..

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, Bittrex, ABD merkezli olduğu için güvenliği ciddiye alıyor. Öte yandan, bu, ticarete başlamadan önce her hesabın doğrulanması gerektiği anlamına geliyor ki bu, bazı kullanıcılara göre iki haftayı bulabilir! Bu nedenle, Siacoin’i hızlı bir şekilde satın almanız gerekiyorsa, farklı bir borsa kullanmak en iyisi olabilir..

Bittrex’in kaç kullanıcısı olduğu belirsiz kalsa da, 2017’nin sonlarında çok fazla kişi katılmaya çalıştığı için yeni kayıtları askıya almak zorunda kaldılar. Ancak o zamandan beri kapılarını yeniden açtılar.

“Siacoin nasıl alınır” kılavuzumun bir sonraki bölümüne geçmeden önce, Bittrex kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını hızlıca özetlememe izin verin..

Avantajlar

 • Yüzden fazla madeni para listelendi
 • Alım satım ücretleri sadece% 0,25
 • Üst düzey güvenlik
 • Her zaman çok fazla likidite

Dezavantajları

 • Yalnızca kurumsal müşteriler için fiat para birimi mevduatları (yakında herkese sunulacak)
 • Doğrulama çok yavaş olabilir
 • Kötü müşteri hizmetlerine ilişkin bazı raporlar

Artık Bittrex’i kullanmanın iyi ve kötü yanlarını bildiğinize göre, ‘Siacoin nasıl alınır’ bölümümün bir sonraki bölümü OKEX’e bakacak..

OKEX

OKEX 2014 yılında oluşturulmuş bir kripto para birimi borsasıdır. Aslen Çin merkezli olan yakın zamanda ofislerini Malta’ya taşıdı (aynı Binance gibi!). Değişim başlangıçta yalnızca Çince olarak mevcut olsa da, artık İngilizce olarak da mevcuttur..

Madeni para mevcudiyeti açısından OKEX, satın almak, satmak ve ticaret yapmak için 100’den fazla jetona sahiptir. Platform, yalnızca karmaşık finansal ürünler satın almak isteyen gelişmiş tüccarlar için fiat para yatırmalarına izin verir, bu nedenle bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerekecektir..

OKEX’te işlem ücretleri söz konusu olduğunda,% 0,02 ile% 0,2 arasında herhangi bir yerde ödeme yapacaksınız. Sonuçta, 30 günde ne kadar çok ticaret yaparsanız, ücretler o kadar ucuz olur!

OKEX’te alım satım yapmanın en güzel yanlarından biri, yalnızca yüksek miktarlarda alım satım yapmayı planlıyorsanız kimliğinizi doğrulamanız gerektiğidir! Yazma sırasında her 24 saatte bir 100 BTC ticareti yapabilirsiniz..

OKEX kullanmanın bir başka güzel özelliği de günün 24 saati canlı sohbet imkanına sahip olmalarıdır. Yanıt süreleri oldukça uzun olsa da, kesinlikle bir e-posta yanıtını beklemekten daha hızlıdır!

OKEX’te güvenlik de iyidir, kullanıcıların hesabınıza her giriş yapmak, ticaret yapmak veya para çekmek istediğinizde kayıtlı cep telefonunuza gönderilen bir numarayı onaylaması gerekir.!

OKEX’te alım satım hacimleri çok yüksektir ve borsa genellikle günlük alım satımlarda 1 milyar dolardan fazla sorumludur. Sonuç olarak, bu, her zaman çok fazla likidite olduğu için Siacoin satın almayı harika bir borsa haline getirir..

“Siacoin nasıl alınır” kılavuzumdaki bir sonraki borsaya geçmeden önce, OKEX kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını hızlı bir şekilde özetleyeceğim..

Avantajlar

 • Listelenen mükemmel kripto para birimleri
 • İyi işlem ücretleri, en düşük% 0,02’dir
 • Çok yüksek işlem hacimleri
 • İyi güvenlik – kullanıcıları cep telefonlarını düzenli olarak onaylamaya zorlar
 • Anonim ticarete izin verir (günde 100 BTC’den az olduğu sürece)
 • 24/7 canlı sohbet

Dezavantajları

 • Günlük kullanıcılar için gerçek dünya para yatırma yöntemi yok
 • Yeni başlayanlar için biraz karmaşık platform

OKEX kullanmanın artılarını ve eksilerini gözden geçirdiğime göre, “Siacoin nasıl alınır” kılavuzumdaki bir sonraki değişim HitBTC’dir.!

HitBTC

2013 yılında oluşturuldu, HitBTC Estonya’da bulunan bir kripto para borsasıdır. Siacoin listelemenin en üstünde, platform, kullanıcıların satın alabileceği, satabileceği ve ticaret yapabileceği 200’den fazla farklı kripto para birimi sunuyor.!

Siacoin’i USD (veya diğer gerçek para birimleri) ile satın almak istiyorsanız, o zaman şanslısınız! HitBTC, SEPA (Avrupalı ​​müşteriler) ve SWIFT (Diğer herkes) dahil olmak üzere çok çeşitli itibari para birimi ödeme yöntemlerine sahiptir..

Gerçek dünya fonlarını kullanarak para yatırmayı seçerseniz, önce kimliğinizi doğrulamanız gerekeceğini unutmayın. Bunu yapmaya çalışan diğer kullanıcılara göre, doğrulama işlemi yoğun dönemlerde uzun zaman alabilir..

Banka hesabından para yatırma işlemlerinin hesabınıza ulaşması 3 gün kadar sürebilir, bu nedenle hemen Siacoin satın almak istiyorsanız, başka bir kripto para birimi (bitcoin veya Ethereum gibi) kullanarak para yatırmanız daha iyi olur..

Alım satım ücretleri de sadece% 0,1 ile iyi bir değerdir, ancak para çekme ücretleri pahalı olabilir. Para çekme ücreti, çekmek istediğiniz jetona bağlıdır ve seçtiğiniz kripto para biriminin değerine bağlı olarak değişebilir. Siacoin’i çekmenin maliyetini yayınlamıyorlar, bu yüzden hesabınıza giriş yaptıktan sonra bunu kontrol etmeniz gerekecek.

Dikkate alınması gereken bir nokta, 2015 yılında HitBTC sunucularının saldırıya uğradığı ve bu da bazı kullanıcıların coinlerinin çalındığı anlamına geldiği. Siacoin satın almak için HitBTC kullanmaya karar verirseniz, iki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduğunuzdan emin olun, hesabınızda asla çok fazla yer tutmayın. Siacoin’inizi güvenli bir kişisel cüzdana göndermenizi tavsiye ederim.

“Siacoin nasıl alınır” kılavuzumun son değişimine geçmeden önce, HitBTC kullanmanın artılarını ve eksilerini hızlıca tartışmama izin verin.

Avantajlar

 • Listelenen 200’den fazla farklı kripto para birimi
 • Çok düşük işlem ücretleri
 • Banka hesabından para yatırmayı kabul eder
 • Kullanımı kolay platform

Dezavantajları

 • Pahalı ve belirsiz para çekme ücretleri
 • 2015’te saldırıya uğradı
 • Siacoin’de alım satım hacimleri bazen düşük

Artık HitBTC’yi bildiğinize göre, ‘Siacoin nasıl alınır’ kılavuzumda inceleyeceğim son borsa Poloniex’tir.!

Poloniex

Poloniex ABD’de bulunan bir kripto para birimi borsasıdır. 2014 yılında oluşturulmuştur, artık günlük işlem hacimleri için en büyük platformlardan biridir. Ne yazık ki Poloniex, gerçek para kullanarak para yatırmanıza veya çekmenize izin vermiyor, bu da hesabınıza bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerektiği anlamına geliyor.

Artı tarafta, borsa gerçekten büyük bir desteklenen coin listesine sahip ve kripto para yatırma işlemleri ücretsiz.!

Alım satım ücretleri, üretici veya alıcı olmanıza bağlıdır. Piyasa yapıcı, borsaya likidite sağlayan kişidir ve piyasa alıcı, cari piyasa fiyatını alan kişidir! Yapıcı iseniz,% 0 -% 0,15 arasında ödeme yaparsınız. Eğer alıcı iseniz, bunlar% 0,05 -% 0,25 arasındadır. Esasen, ne kadar çok işlem yaparsanız, işlem ücretleri o kadar düşük olur.

Poloniex’i kullanmanın büyük bir avantajı, günde 2000 $ ‘dan fazla işlem yapmaya çalışmadığınız sürece anonim olarak işlem yapmanıza izin vermesidir. Daha büyük miktarlarda işlem yapmanız gerekiyorsa, bir doğrulama sürecinden geçmeniz gerekecektir..

Poloniex’te güvenlik söz konusu olduğunda, müşteri fonlarının çoğu çevrimdışı tutulur ve iki faktörlü kimlik doğrulama da mevcuttur. Ancak, 2014 yılında borsa hacklendi ve Bitcoin arzının% 12’sinin çalınmasına yol açtığı konusunda uyarılmalıdır. O zamandan beri hiçbir saldırı rapor edilmedi.

Poloniex’i kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını aşağıda özetledim.

Avantajlar

 • Daha yeni madeni paralar da dahil olmak üzere listelenen çok geniş madeni para seçimi
 • ABD merkezli çok iyi güvenlik
 • Günde 2000 $ ‘dan az ise anonim ticaret
 • Çok düşük işlem ücretleri

Dezavantajları

 • 2014’te çalınan Bitcoin’lerin% 12’sine sahipti
 • USD / EUR vb. İle Siacoin satın alamıyorum.

Şimdi, Siacoin’i nereden satın alabileceğiniz en iyi beş borsayı bildiğinize göre, şimdi size Siacoin’i nasıl satın alacağınıza dair adım adım talimatlar vereceğim.!

Siacoin Nasıl Satın Alınır

Aşağıdaki adım adım kılavuzda, Binance kullanarak nasıl Siacoin satın alacağınızı göstereceğim. Bunun nedeni, Siacoin’i USD (veya herhangi bir gerçek dünya parası) ile satın almanıza izin vermemelerine rağmen, en büyük likiditeye, en ucuz ücretlere sahip olmaları ve mükemmel güvenlik sunmalarıdır! SiaCoin’i USD bazında satın almak istiyorsanız, diğer değişim seçenekleri mevcut, çok.

Binance hesabınıza para yatırmanın en kolay yolu, Ethereum (ETH) gibi popüler bir kripto para birimi kullanarak para yatırmaktır. Halihazırda Ethereum’a (veya Binance’in kabul ettiği başka bir kripto paraya) sahipseniz, rehberimin bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz..

Şu anda herhangi bir kripto para birimine sahip değilseniz, bir miktar almanın en kolay ve en hızlı yolu, onları Coinbase’de satın almaktır. Orada bir hesap açmak oldukça basittir, ancak bunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, "Ethereum Nasıl Satın Alınır" kılavuz.

Nasıl TETH’yi şuradan aktarın: Coinbase -e Binance

Coinbase hesabınızı oluşturduktan ve ETH’nizi satın aldıktan sonra, şimdi Binance’e aktarmanız gerekir..

 1. Ekranın üst kısmındaki Hesaplar.
 2. Aşağı kaydırın ve ardından seçin Ethereum. Sonra tıklayın Gönder.
 3. Binance para yatırma adresinizi girmeniz gereken yer burasıdır.
 4. Öyleyse, yeni bir internet sekmesi açın ve Binance ile bir hesap oluşturun.
 5. Binance’de bir hesap oluşturduğunuzda, oturum açmanız gerekir. Farenizi üzerine getirin. Para kaynağı ve sonra tıklayın Mevduat.
 6. Açılır kutuda şunu arayın: ETH. Sonra tıklayın Ethereum.
 7. Şimdi ETH için Binance para yatırma adresinizi göreceksiniz. Tıklamak Adresi kopyala ve ardından Coinbase sekmenize geri dönün.
 8. Şimdi Binance para yatırma adresini Coinbase’e yapıştırmanız ve Gönder. Binance hesabınıza birkaç dakika içinde para yatırılmalıdır, sadece sabırlı olun.

Nasıl Buy Siacoin Binance’de

Şimdi senin Binance hesap ETH ile finanse edildi, şimdi Siacoin satın alma zamanı!

 1. Ekranın üst kısmındaki Değiş tokuş, bunu takiben Temel.
 2. Ekranın sağ tarafında ETH ve sonra ara SC.
 3. Tıkla SC / ETH eşleştirme.
 4. Artık Siacoin ve Ethereum ticareti için ana ticaret ekranındasınız!
 5. Şimdi, fiyatlandırma çizelgelerinin altına kaydırın ve SC satın al ticaret kutusu. Ticaret yapmanın en kolay yolu, Market seçeneği, bu yüzden bunun seçildiğinden emin olun. Bu, mevcut piyasa fiyatından işlem yapmanızı sağlayacaktır..
 6. Şimdi satın almak istediğiniz toplam Siacoin miktarını girmeniz gerekiyor. Bunlardan birini (1) şuraya girebilirsiniz: Miktar kutusu veya (2) kullanmak istediğiniz ETH bakiyenizin toplam yüzdesini seçin.
 7. Son olarak, ticareti tamamlamak için tıklayın SC SATIN AL. Piyasa seçeneğini kullandıysanız, ticaretiniz birkaç saniye içinde tamamlanmalıdır..

Tebrikler! İlk Siacoin grubunuzu yeni satın aldınız! Kolay değil mi?!

Sonuç

Ve bu, “Siacoin nasıl alınır” kılavuzumun sonu! Bugün size satın alabileceğiniz en iyi beş kripto para borsasını verdim. Her birinin artıları ve eksileri vardır, ancak hangisini kullanmaya karar verdiğiniz tamamen size bağlıdır..

Bana göre Binance, yüksek ticaret hacimleri ve gerçekten düşük alım satım ücretleri nedeniyle Siacoin satın almak için en iyi borsa. Bu yüzden onları adım adım kılavuzumda kullandım.

Coin’leri Binance’den (veya hangi borsayı kullandıysanız) satın aldıktan sonra, tavsiyem onları Siacoin cüzdanınıza çekmek olacaktır. Resmi Sia cüzdanını içeren resmi Sia-UI İstemcisini kullanmak en iyisidir.

Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, buradaki bağlantımı takip edin. adım adım rehber.

Bu kılavuzu yararlı bulduysanız ve şimdi başarıyla bazı Siacoins satın aldıysanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map