Stellar Lumens’i kripto para portföyünüze eklemek mi istiyorsunuz? Pekala, başka yere bakmanıza gerek yok, çünkü bugün size Stellar Lumens’i nasıl satın alacağınız konusunda bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.!

Bu arada, Stellar Lumens’in yaratıcısının, orijinal eşler arası dosya paylaşım platformlarından biri olan eDonkey’i de yarattığını biliyor muydunuz !? Havalı değil mi!

Her neyse… Öncelikle size Stellar Lumens’ın nasıl başladığı ve nasıl çalıştığı hakkında bazı arka plan bilgileri vereceğim..

Bunu hallettikten sonra, Stellar Lumens’i satın alabileceğiniz beş farklı borsadan bahsedeceğim. İhtiyaçlarınıza en uygun borsaya karar verebilmeniz için size avantajlarının ve dezavantajlarının bir listesini vereceğim..

Bundan sonra, size Stellar Lumens’i nasıl satın alacağınıza dair adım adım bir rehber ve bazı yararlı görseller sunacağım..

Öyleyse başlayalım ve Stellar Lumens’ın tam olarak ne olduğunu öğrenelim!


Stellar Lumens’i Anlamak

Stellar Lumens, aynı zamanda Ripple’ın kurucu ortağı olan Jed McCaleb tarafından 2014 yılında oluşturuldu. Projenin amacı, günlük bankacılığa erişimi olmayanlara blockchain teknolojisini kullanarak yardımcı olmaktır..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Stellar Lumens’in kurucuları Ripple blok zincirinin bir çatalı olmadığını söylese de, iki ağ birbirine çok benziyor.

Not: Çatal, yeni bir blok zincirinin eski bir blok zincirinden orijinal kodu kullandığı, ancak onu iyileştirmek için değişiklikler yaptığı zamandır. En ünlülerinden biri Bitcoin Cash olan ve Bitcoin’i çatallaştıran birçok popüler blok zinciri vardır.!

İşte burada işler biraz kafa karıştırıcı hale geliyor: Stellar, hızlı ve ucuz bir şekilde para gönderip almanızı sağlayan ağın adıdır. Aksi takdirde bilet sembolü “XLM” ile bilinen lümen, Stellar ağında kullanılan kripto para biriminin adıdır..

Daha fakir bölgelerde bankacılık genellikle yavaş ve pahalı bir süreçtir, bu nedenle Stellar Lumens bunu üç farklı şekilde çözmeyi amaçlamaktadır..

 1. Doğrudan Fiat Döviz Alım Satım. Stellar ağı, iki farklı para birimini doğrudan değiştirmenize izin verecektir. Örneğin, Euro’yu ABD Doları ile değiştirmek istiyorsanız ve bir başkası ABD Dolarını Euro’ya çevirmek istiyorsa, bunu her ikiniz de Stellar Lumens üzerinden birkaç saniye içinde yapabilirsiniz.!
 2. Aracı Olarak Lumens’i Kullanma. Para birimini değiştirmek istiyorsanız ancak miktar bir satıcıyla eşleşmiyorsa ağ, iki para birimini birbirine bağlamak için Lumens’i kullanabilir. Şöyle bir şeye benzeyebilir: ABD Doları>Lümen>Euro
 3. Dönüşüm Zinciri. Stellar ağı yukarıdaki iki seçenekten hiçbirini yapamazsa, bir dönüşüm zinciri gerçekleştirebilir. Bu, size istediğiniz para birimini vermek için birden fazla para biriminin takas edildiği zamandır. Bunun gibi bir şeye benzeyebilir. Amerikan doları>Ethereum>Yen>Euro

Bu araçlar fakir ülkelerde kullanılan para birimleri için gerçekten iyidir çünkü bunları uluslararası piyasalarda takas etmek genellikle zordur! En iyi şey, ağın en iyi seçeneği birkaç saniye içinde otomatik olarak seçebilmesidir..

Ayrıca, işlem göndermek neredeyse ücretsizdir. Ağ, işlem başına 1 XLM’lik küçük bir yüzde alır, bu da bir sentten daha azdır.!

Stellar Lumens, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin aksine işlemleri onaylamak için madencileri kullanmaz. Bunun yerine, sistemi kullanmaya karar veren işletmeler, otomatik olarak "Düğüm" sunucularında.

Yine de, ağı tek bir sunucu kontrol etmediği için hala merkezi olmayan bir sistemdir. Yani, hala gerçekten güvenlidir ve birisinin ağı hacklemesi için, kullanılan her bir düğümü hacklemesi gerekir..

Toplamda, maksimum 100 milyar Stellar Lumens arz olacak. Değeri, 2014’te piyasaya sürüldüğünden beri gerçekten iyi performans gösterdi ve şu anda piyasa değeri sıralamasında ilk on kripto para..

Stellar Lumens’e yatırım yapmadan önce hatırlanması gereken önemli bir şey: Stellar’ın amacı daha fakir ülkelere çok ucuz finansal işlemler sağlamak olduğundan, ekip XLM’nin değerinin çok yükseğe çıkmasını istemeyecektir. Bu, işlem maliyetlerinin artmasına neden olabilir ve bu da projenin amacına aykırıdır.!

Peki, Stellar Lumens hakkında ne düşünüyorsunuz? Yine de devam etmek ve kendi Stellar’ını satın almak istiyorum?

Cevabınız evet ise, okumaya devam edin! Bu “Stellar Lumens nasıl alınır” kılavuzunun bir sonraki bölümünde olduğu gibi, satın alabileceğiniz en iyi beş borsayı ele alacağım!

Stellar Lumens Nereden Alınır

Stellar Lumens en popüler kripto paralardan biri haline geldiğinden, satın alabileceğiniz birçok farklı borsa var. Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır – hepsi ücretler, ödeme yöntemleri ve doğrulama ile ilgilidir.

Binance

Daha önce kripto para birimi ticareti yaptıysanız, büyük ihtimalle duymuş olabilirsiniz. Binance – hızla en popüler borsalardan biri haline geldi! Bu borsa, Stellar Lumens için en büyük işlem hacmine sahip.

Binance 2017 yılında kuruldu ve şu anda satın almak ve satmak için 100’den fazla farklı coin sunuyor. Alım satım ücretleri, her işlem için yalnızca% 0,1 ile çok düşüktür. Platform, hem temel hem de gelişmiş bir sürüm sundukları için hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli tüccarlar için harikadır..

Binance kullanmanın bir dezavantajı, ABD Doları Euro gibi fiat parayla para yatıramamanızdır. Bu, banka / kredi kartınızı veya banka hesabınızı kullanamayacağınız anlamına gelir. Ancak başka bir kripto para birimi ile para yatırmak ücretsizdir. Stellar Lumens’i çekmek de çok ucuz ve sadece 0.01 XLM’ye mal olacak!

Binance’de güvenlik de iyidir ve Google Authenticator’ı kurmanızı gerektirir. Her oturum açtığınızda, takas ettiğinizde veya para çektiğinizde, kodu onaylamanız gerekecektir. Bu sadece cep telefonunuzdan elde edilebilir.

Binance kullanmanın bir dezavantajı, müşteri desteğinin çok iyi olmamasıdır. Bu, Çince’den İngilizceye korkunç bir şekilde çevrilmiş olan yardım bölümünü içerir..

Yani, özetlemek gerekirse…

Avantajlar

 • Satın almak ve satmak için 100’den fazla farklı jeton
 • Gerçekten büyük miktarlarda alım satım yapmadıkça doğrulama yok
 • İyi güvenlik
 • Düşük Ücretler

Dezavantajları

 • İtibari para yatırma olanağı yok
 • Müşteri desteği iyi değil

Artık Binance’in avantajlarını ve dezavantajlarını bildiğinize göre, “Stellar Lumens Nasıl Alınır” rehberimin bir sonraki bölümü size Kraken borsası hakkında bilgi verecek!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Kraken

2011’de oluşturuldu, Kraken kripto para birimi satan en eski borsa brokerlerinden biridir! En büyük avantajları, itibari para birimi kullanarak para yatırmanıza izin vermeleridir..

Buna banka veya kredi kartı yöntemi dahil olmasa da, SEPA (AB) veya SWIFT kullanarak kolayca para yatırabilirsiniz. Bunu yapmak için ABD, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık veya AB’de yaşıyor olmanız gerekecek.!

Kraken’da güvenlik de çok iyidir ve Stellar Lumens satın almadan önce hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bununla birlikte, bir kripto para birimi kullanarak para yatırıyorsanız, sadece bazı temel bilgileri sağlamanız gerekir. Bir banka hesabı kullanarak para yatırmak istiyorsanız, adresinizi de doğrulamanız gerekecektir..

Alım satım ücretleri, satın almak istediğiniz paraya ve ne kadar ticaret yaptığınıza bağlıdır, ancak size bir örnek vermek gerekirse, Stellar Lumens’i ABD Doları ile takas etmek size% 0,02 -% 0,26 arasında mal olacaktır..

Platformun kullanımı da gerçekten çok kolay, bu nedenle yeni başlayanlar için harika. Yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla Kraken ile iletişime geçebilirsiniz! Onları arayamazsın yine de.

Avantajlar

 • Banka hesabı kullanarak para yatırın
 • Mükemmel güvenlik
 • Kullanımı kolay
 • Canlı sohbet desteği

Dezavantajları

 • Banka hesabı para yatırmalarına yalnızca bazı ülkelerde izin verilir
 • Küçük bir madeni para seçkisi

“Stellar Lumens Nasıl Satın Alınır” kılavuzumda inceleyeceğim bir sonraki değişim HitBTC!

HitBTC

2013 yılında oluşturuldu, HitBTC Stellar Lumens sunan bir başka köklü borsadır. Estonya’da bulunurlar, 200’den fazla farklı kripto para birimi alıp satmanıza izin verirler!

Onları seçmemin nedeni, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı ödeme yöntemlerinin olması. Örneğin, PerfectMoney gibi bir üçüncü şahıs ödeme sağlayıcısı aracılığıyla para yatırarak, bir banka / kredi kartı, banka hesabı veya nakit çek kullanabilirsiniz (yalnızca belirli ülkelerde).

İtibari para kullanarak para yatırmak istiyorsanız, gerekli belgeleri göndererek hesabınızı doğrulamanız gerekeceğini unutmayın. Bazı insanlar bunun gerçekten uzun sürdüğünü bildirdi, bu nedenle Stellar Lumens’i hızlı bir şekilde satın almanız gerekiyorsa, bu sizin için en iyi seçenek olmayabilir..

HitBTC gerçekten iyi bir güvenliğe sahip olduklarını söylese de, 2015 yılında hacklendiklerini ve bazı kişilerin madeni paralarının çalındığını hatırlamak önemlidir. HitBTC destek sayfasını bulmak da zordur. Yine de bulduğunuzda onlara e-posta gönderebilirsiniz. Ancak canlı sohbet veya telefon desteği yok.

Avantajlar

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı itibari para yatırma yöntemi
 • 200’den fazla farklı madeni para
 • Düşük ticaret ücretleri
 • Gelişmiş tüccarlar için ekstra araçlar

Dezavantajları

 • Pahalı para çekme raporları
 • Canlı sohbet veya telefon desteği yok
 • Sunucular 2015 yılında saldırıya uğradı

Yani, artık seçim yapabileceğiniz üç farklı borsanız var. Hangisini kullanmak istediğinize karar verdiniz mi, yoksa Stellar Lumens’i başka nereden satın alabileceğinizi mi duymak istiyorsunuz? Sorun değil! “Stellar Lumens Nasıl Satın Alınır” kılavuzumdaki bir sonraki değişim Bittrex’tir!

Bittrex

Bittrex exchange, 2014 yılında kuruldu ve ABD merkezli. Ticaret hacmi söz konusu olduğunda, en yükseklerden birine sahipler. Ayrıca, Stellar Lumens dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz gerçekten iyi bir coin seçkisine sahipler..

Bittrex kullanmanın en büyük avantajı, mükemmel güvenliğe sahip olmalarıdır. Ayrıca, para çekme işlemi yaptığınızda yalnızca blockchain işlem ücretini ödersiniz.!

Ancak, para yatırmak söz konusu olduğunda, itibari para birimi kullanamazsınız. Gelecekte bunu sunmayı planlasalar da, bir kripto para birimi (ücretsiz) kullanarak para yatırmanız gerekecek. Alım satım ücretleri, incelediğim diğer borsalardan biraz daha yüksek ve işlem başına% 0.25’e mal oluyor.

Değişim yeni başlayanlar için ideal olsa da, daha deneyimli tüccarlar için bazı yararlı araçlar da vardır..

Desteğe ihtiyacınız varsa, çevrimiçi bir bilet oluşturarak Bittrex ile iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet olanağı yoktur, ancak şanslıysanız Facebook veya Twitter sayfalarında hızlı bir yanıt alabilirsiniz. Oraya herhangi bir özel hesap bilgisi göndermemeyi unutmayın.!

Avantajlar

 • İyi kripto para birimi seçimi
 • Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tüccarlar için ideal
 • Çok ucuz para çekme
 • Büyük güvenlik

Dezavantajları

 • Alım satım ücretleri diğer borsalar kadar ucuz değil
 • Canlı sohbet yok
 • Fiat mevduatı yok

Şimdi “Stellar Lumens nasıl satın alınır?” Kılavuzumdan son takas zamanı!

Poloniex

Ayrıca ABD’de yerleşik., Poloniex Stellar Lumens satın almak için en popüler borsalardan biridir. Sunulan farklı kripto para birimlerinin uzun bir listesi var ve platformun kullanımı çok basit..

Banka / kredi kartı veya banka hesabı kullanarak para yatıramazsınız, bu nedenle bunun yerine bir kripto para birimi kullanmanız gerekecektir. Tıpkı Bittrex gibi, blok zincirinin işlem ücreti dışında para çekmek için herhangi bir ücret yoktur..

Daha büyük hacimlerle işlem yaparsanız daha ucuz işlem ücretleri alırsınız, bu% 0 -% 0,25 arasında olabilir..

24 saat içinde 2000 $ ‘dan fazla para çekmek istemiyorsanız Poloniex’te herhangi bir kimlik sağlamanıza gerek kalmayacak, bu da Stellar Lumens’i hızlı bir şekilde satın alabileceğiniz anlamına gelir.

Bittrex, iyi güvenliğe sahip ABD merkezli bir şirket olmasına rağmen, 2014 yılında sunucuları hacklendi ve suçlular Bitcoin’lerinin% 12’sini çaldı.

Canlı sohbeti kullanarak yardım alabileceğiniz için müşteri hizmetleri de iyidir.

Avantajlar

 • Satın almak ve satmak için iyi kripto para birimi seçimi
 • Daha fazla işlem yaptıkça daha ucuz işlem ücretleri
 • Sadece geri çekmek için blockchain işlem ücretini ödeyin
 • Güvenlik çok ciddiye alınır
 • Canlı sohbet tesisi

Dezavantajları

 • İtibari para yatırma veya çekme yok
 • Sunucu 2014 yılında saldırıya uğradı

Şimdiye kadar “Stellar Lumens Nasıl Satın Alınır” kılavuzumun tamamını okuduysanız, şimdi projenin nasıl çalıştığını iyice anlamış olmalısınız. Ayrıca seçim yapabileceğiniz beş farklı borsanız var! “Stella Lumens nereden alınır” bölümümdeki ihtiyaçlarınıza en çok uyan döviz borsası?

Kılavuzumun bir sonraki bölümünde, Binance kullanarak Stellar Lumens’in nasıl satın alınacağına dair adım adım talimatlar vereceğim. Binance’i seçmemin nedeni, çok fazla işlem hacmine sahip olmaları, kimlik ibraz etmenize gerek olmaması ve ücretlerin gerçekten düşük olması.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Hadi gidip biraz Stellar Lumens alalım!

Stellar Lumens’in Nasıl Satın Alınacağına İlişkin Talimatlar

Gidebilirsin ve doğrudan Binance üzerinden işlem yapın, ya da önce sen de yapabilirsin bir komisyoncudan biraz kripto para satın al. Şuradan Ethereum alacağım Coinbase, hızlı ve kolay olduğu için. Henüz bir Coinbase hesabınız yoksa, buraya tıklayın ve bir tane kur.

Coinbase’de ETH satın alın

Kimliğinizi doğruladıktan ve banka / kredi kartınızı oluşturduktan sonra, biraz Ethereum satın alabilirsiniz..

 1. Tıklamak Al sat.

  Coinbase'de yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 2. Sonra tıklayın Ethereum

  Coinbase'de yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 3. Aşağı kaydırın ve Ethereum’a dönüştürmek istediğiniz itibari para miktarını girin. 125 Euro değerinde satın alıyorum ancak hesabınız ABD Doları gibi farklı bir para biriminde olabilir.

  Coinbase'de yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 4. Satın alma işleminizi tamamlamak için tıklayın Anında Ethereum Satın Alın!

ETH’nin Binance’e Aktarılması

 1. Coinbase ekranının üst kısmındaki Hesaplar.

  Coinbase'de yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 2. Sonra, seçin Ethereum ve tıklayın Gönder.

  Coinbase'de yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 3. Para yatırma adresinizi Binance’den aldığınızda, buraya yapıştıracağınız yer burasıdır. Ardından, yeni bir sekme açın ve Binance ile bir hesap oluşturun..
 4. Binance ile kurulumunuzu yaptıktan sonra farenizi Para kaynağı ve sonra tıklayın Mevduat.

  binance üzerinden yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 5. Açılır kutuya şunu girin: ETH ve sonra tıklayın Ethereum.

  binance üzerinden yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 6. Şimdi hem harfleri hem de sayıları içeren uzun bir para yatırma adresi göreceksiniz. Tıklamak Adresi kopyala ve Coinbase sekmenize geri dönün.binance üzerinden yıldız lümenleri nasıl satın alınır
 7. Şimdi kopyaladığınız cüzdan adresini yapıştırmanız gerekiyor. Ardından, tıklayın Gönder. Coin’ler Binance hesabınızda 10 dakika içinde güncellenmelidir.

Binance’te Stellar Lumens Nasıl Satın Alınır

Binance hesabınız artık Ethereum ile finanse ediliyorsa, gidip Stellar Lumens satın alabilirsiniz.!

 1. Farenizi üzerine getirin Değiş tokuş ve sonra tıklayın Temel.

  binance üzerinden yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 2. Ekranın sağ tarafında ETH. Aramak XLM ve sonra tıklayın XLM / ETH.

  binance üzerinden yıldız lümenleri nasıl satın alınır

 3. Stellar Lumens / Ethereum eşleştirmesinin işlem ekranındasınız.!
 4. Grafiğin altında aşağı kaydırın ve XLM satın alın ticaret kutusu. Şimdi tıklayın Market. Pazar seçeneğini kullandığınızda, o anda mevcut olan en iyi Stellar Lumens fiyatını alacağınız anlamına gelir!
 5. Şimdi satın almak istediğiniz Stellar Lumens sayısını girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi 1000 jeton satın alıyorum. Ancak, tüm Ethereum bakiyenizi kullanmak istiyorsanız, 100%.

Son olarak, tıklayın XLM satın alın! Tebrikler, ilk Stellar Lumens’ınızı başarıyla satın aldınız!

Bu ne kadar kolaydı ?! Ayrıca, Stellar coin’lerinizi uzun süre elinizde tutmak istiyorsanız, onları güvenli bir cüzdana çekmeniz gerektiğini unutmayın. Güvenli bir cüzdanı nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için buradaki rehberime bakın!

Sonuç

“Stellar Lumens nasıl alınır” kılavuzumun sonu bu. Umarım beğenmişsindir! Başından sonuna kadar okuduysanız, artık dışarı çıkıp kendinize Stellar Lumens satın alacak kadar emin olmalısınız.!

Peki, Stellar Lumens hakkında en çok neyi seviyorsunuz? İşlemler sadece birkaç saniye mi sürüyor yoksa pratik olarak ücretsiz mi? Ekibin fakir ülkelere de yardım etmeye çalışmasını gerçekten seviyorum!

Kılavuzumun değişim bölümünü okursanız, Stellar Lumens satan beş farklı borsanın avantajlarını ve dezavantajlarını da iyi anlamış olmalısınız..

Binance’i benim gibi kullanmaya karar verdin mi? İtibari parayla para yatırmanıza izin veren başka borsalar olduğunu biliyorum, ancak yine de Binance’in bunu yapmanın en hızlı yolu olduğunu görüyorum!

Adım adım kılavuzum ne olacak? Takip etmeyi kolay buldunuz mu? umarım!

Her neyse, Stellar Lumens projesi ile ilgili düşüncelerinizi duymak isterim, hangi takas kullandığınızı ve kaç coin almaya karar verdiğinizi. Bu nedenle, yorumlarınızı aşağıya bırakmaktan çekinmeyin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me