Önemli Güncelleme (2018.05.31): 29 Mayıs 2018’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Titanium’un faaliyetlerini durduran ve acil durum varlıklarını donduran bir mahkeme kararı aldığını duyurdu.

SEC Uygulama Bölümü Siber Birimi başkanı Robert Cohen, Titanium ICO hakkında şu yorumu yaptı: “Bu ICO, yatırımcıları tamamen kurgusal iddialarla kandırdığı iddia edilen bir sosyal medya pazarlama saldırısına dayanıyordu..“Öyleyse neden, yatırımcılar Titanyum’u bir yatırım olarak dikkate alırken son derece dikkatli olmalıdır.

Bununla birlikte, Titanium ICO hakkında bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, aşağıdaki makaleyi okuyun.

__________________

Tahmin edeyim, insanların Titanium blok zinciri ve onun TBAR madeni parası hakkında konuştuğunu duydunuz, ancak bunların ne hakkında olduğunu bilmiyor musunuz? Pekala, bilmen gereken her şeyi sana söyleyeceğim için doğru yere geldiniz!

Bu arada, Titanium bozuk paranın eskiden BAR olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz, ama şimdi meydana gelen bir hack nedeniyle adı TBAR? Endişelenme – her şeyi daha sonra açıklayacağım!

Tam Titanium blockchain rehberimde, projenin ne olduğunu, arkasındaki ekibi ve neyi başarmayı umduklarını açıklayarak başlayacağım. Bundan sonra, Titanium ICO’dan bu yana olanlara ve geleceği için planlananlara bir göz atacağım..

Rehberimi baştan sona okuduktan sonra, bunun iyi bir proje ve en önemlisi iyi bir yatırım olup olmadığına karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacaksınız..

O halde ne bekliyorsunuz? Titanium projesinin neyle ilgili olduğuna bakarak başlayalım!

Titanyum nedir?

Titanium yolculuğu, projenin ICO’larında etkileyici bir 35 milyon dolar topladığında 2018’in başlarında başladı. Titanium ICO sadece finansal olarak iyi performans göstermekle kalmadı, aynı zamanda köklü kuruluşlar Dun ve Bradstreet (veri analizi) ve Better Business Bureau’dan (kar amacı gütmeyen güven derecelendirmeleri) akreditasyon aldı..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ana amaçları, “Hizmet Olarak Altyapı” veya kısaca IaaS kavramını çevrelemektedir. IaaS, sunucular, yönlendiriciler, güvenlik duvarları ve anahtarlar gibi şeyler sağlayan bir hizmettir.

Titanium, bant genişliği fiyatları artık eskisinden çok daha ucuz olduğu için, şirketler için kendi hizmetlerini satın almak yerine bu hizmetleri kiralamanın daha ucuza geldiğini iddia ediyor. Bu nedenle, bu altyapı hizmetleri artık Titanium gibi bir üçüncü taraf tarafından yönetilebilir..

Titanium, GoDaddy veya Amazon Web Services gibi büyük şirketler tarafından sunulan paylaşılan bir sunucu hizmeti olan “Platform as a Service” sektörünü de hedefleyecektir. Esasen, bu platformlar, destekleyici teknoloji hakkında endişelenmek yerine geliştiricilerin kodlarını çalıştırmalarını kolaylaştırır..


Bu projelerin her ikisi de (TBIS – Titanium Blockchain Altyapı Hizmeti olarak bilinir) Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilecek. Bunun topluma nasıl fayda sağlayacağını öğrenelim.

titanyum ICO merkezi olmayan blok zinciri

Titanyum Blok Zinciri Nasıl Farklıdır??

Titanium blockchain’in Amazon Web Services gibi rakipler üzerindeki ana satış noktası, tüm ağın ademi merkeziyetçi olacağıdır. Son zamanlarda “Ağ Tarafsızlığı” adlı bir şeye çok fazla medya ilgisi olduğu için bu önemlidir..

Ağ tarafsızlığı, internetin herkes için eşit olması gerektiği ve onu kimin sunduğuna bağlı olarak hiçbir içeriğin tercih edilmemesi gerektiği fikridir. Örneğin, Amazon, Facebook ve YouTube gibi büyük şirketlerin hepsinin internet hızlarından öncelikli olduğuna dair inançlar var, bu da kullanıcıların bu web siteleriyle daha küçük olanlara göre daha kaliteli bir bağlantı kuracağı anlamına geliyor.

Bulut tabanlı platformlarını merkezi olmayan Ethereum blok zincirine dayandırarak, hiçbir otorite üzerinde kontrol sahibi olmayacak, bu da net tarafsızlık sorunlarının geçmişte kalacağı anlamına geliyor..

Blockchain teknolojisi, son kullanıcıya aşağıda açıklayacağım birçok başka fayda da sunacak..

Titanium’daki geliştiricilere göre, bulut platformu% 99,9 oranında kullanılabilir olacak, bu da beklenen kesinti süresinin neredeyse sıfır olduğu anlamına geliyor. Öte yandan, Amazon Web Services ve Azure gibi şirketler tarafından kullanılan merkezi sunucular her zaman kesintiye uğrar ve bunlara güvenenler düzeltilene kadar beklemek zorunda kalır..

IaaS ve PaaS protokolleri için merkezi sunucuları kullanmanın bir başka sorunu da, bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı savunmasız olmalarıdır. Örneğin, 2016 yılında Uber, suçluların 57 milyondan fazla sürücü detayına erişmesine izin vererek Amazon Web Services hesabının hacklendiğini itiraf etti. Ardından bir yıl sonra, Tesla’ya ait bir hesabın sunucularına bilgisayar korsanları erişti ve bu sunucular onları kripto para madenciliği yapmak için kullandı.!

Merkezi olmayan Titanium platformu binlerce düğüm kullandığından, ağ saldırılara neredeyse değişmez. Bu, bir saldırının başarılı olması için, sistemdeki her bir düğümün saldırıya uğraması gerektiği anlamına gelir ki bu neredeyse imkansızdır.!

Titanium ICO’nun finansman hedefine ulaşmasını sağlayan tüm bu özellikler ve avantajlardır! Artık projenin ne yaptığını ve piyasadaki diğer her şeyden ne kadar farklı olduğunu bildiğinize göre, şimdi Titanium ekibine hızlıca bir göz atacağım..

Titanium ICO’nun Arkasında Kim Var??

Titanium projesi, LinkedIn profiline göre, HP’de kıdemli bir rol de dahil olmak üzere, kurumsal yönetim sektöründe neredeyse 20 yıllık ticari deneyime sahip olan CEO Michael Stollaire tarafından yönetiliyor..

Buna ek olarak, EHI-INSM adlı geleneksel bir altyapı hizmetleri şirketinin yöneticisi ve kurucusudur. Şirket, müşterilerinin Walt Disney ve IBM gibilerini içerdiğini belirtiyor.

CEO’nun altında, blockchain teknolojisi, sistem mühendisliği ve işletme dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden uzmanları içeren son derece yaratıcı ve deneyimli bireylerden oluşan bir ekip var..

Titanyum ICO kartı

Resmi Titanium web sitesinde bulunan bilgiler ve ilgili LinkedIn profilleri dışında, üst düzey ekip üyelerinden herhangi birinin daha önce bir blockchain projesine dahil olup olmadığı belirsizliğini koruyor..

Yine de, şimdi Titanium ICO’dan beri neler olduğuna bakacağım.!

Titanium ICO’dan Bu Yana Ne Oldu??

Titanium ICO bittikten sonra işler iyi bir başlangıç ​​yapmadı. Bunun nedeni, Şubat 2018’de ekibin, suçluların 16 milyondan fazla Titanyum madeni parayı çalmasıyla cüzdanlarının hacklendiğini duyurmasıdır. O zamanlar Titanium kripto para birimine BAR deniyordu ve toplamda 60 milyonluk bir arz vardı, yani hackerlar tüm arzın% 25’inden fazlasını elde etmeyi başardılar.!

İlk başta, hacklemenin ekip üyelerinden birinin içeriden bir iş olabileceği yönünde spekülasyonlar vardı, ancak Titanium o zamandan beri sorunu çözdü. Bunu bir yedek jeton oluşturarak yaptılar, bu da BAR jetonunun TBAR jetonuyla değiştirildiği anlamına geliyordu. TBAR jetonunu tüm hack öncesi BAR sahiplerine gönderdiler.

Nispeten yeni bir proje olarak, TBAR jetonu yalnızca birkaç borsada mevcuttur, ancak bu normalde oluşturulması zaman alır. Buna HitBTC, Tidex ve Fatbtc beğenileri dahildir.

Titanium coin (BAR) ilk kez bir borsada listelendiğinde, değeri 1 $ ‘dan 4 $’ a dört katına çıktı. Bundan sonra, istikrarlı bir şekilde yaklaşık 1,20 $ ‘a düştü. Hack daha sonra geldi ve fiyatı neredeyse sıfıra düşürdü.

Çözüm uygulandıktan sonra, TBAR yaklaşık 0,20 $ fiyatla tanıtıldı. 8 Nisan 2018’de TBAR, ATH (tüm zamanların en yüksek) fiyatı olan 0,52 $ ‘a ulaştı, ancak o zamandan beri 0,30 $’ a düştü..

Bu nedenle, ICO fiyatına geri dönmek için hala tam olarak toparlanmadı, ancak istikrarlı bir ilerleme kaydediyor.

Nihayetinde, Titanium blockchain hala ilk günlerinde, bu yüzden şimdi takımın gelecek için ne planladığından bahsedeceğim..

Sonra Ne Oluyor?

Titanium yol haritasına göre (buradan görüntülenebilir), ekip 2018 ve sonrasında çeşitli proje kilometre taşlarına ulaşmayı planlıyor. Mayıs ve Haziran 2018 boyunca, geliştiricilerin işleri başlatmasına olanak tanıyan hem IaaS hem de PaaS protokolleri için özel testler yapılacaktır..

Titanyum ICO yol haritası

Bundan sonra, bir sonraki aşama, Temmuz 2018 için planlanan Beta sürümüyle blok zincirlerinin piyasaya sürülmesi olacak. Aynı ay içinde, Titanium cüzdanının bir Beta sürümü de planlanıyor..

Ekibin üzerinde çalışacağı bir sonraki önemli kilometre taşı Titanium ICO platformudur. Bu, yeni kripto kuruluşlarının Titanium protokolünün üzerine para toplamasına izin verecek. Yol haritası, Titanium ICO platformu için geliştirmenin 2018’in sonunda biteceğini belirtiyor..

Bu, Ethereum ve ERC-20 belirtecinin sunabileceğine benzer olacak, ancak Titanium gereksinimlerinin çok katı olacağını iddia ediyor, bu da yeni kripto şirketinin bir ICO başlatmalarına izin vermeden önce meşru olduğundan emin olmaları gerektiği anlamına geliyor..

2021’in başlarında, bir sonraki büyük proje sürümü, VORDEX adını verdiği merkezi olmayan borsası olacak. Bu, insanların şu anda en yaygın yöntem olan üçüncü bir taraf kullanmadan kripto para satın almalarına ve satmalarına izin verecektir..

Nisan 2021’de, halka açık Titanium platformunun resmi lansmanının ardından 2021’in sonlarına doğru eksiksiz bir MainNet sürümü bekleniyor. yatırım yaparken, ilerlemelerini düzenli olarak kontrol etmeniz gerçekten önemlidir!

Artık geliştiricilerin önümüzdeki iki yıl içinde neyi başarmayı planladıklarını bildiğinize göre, Titanium ICO rehberimin son kısmı projenin artılarını ve eksilerini özetleyecek.!

Özetle: Artıları & Titanyum Eksileri

Avantajları

 • Amazon Web Services’in beğenisine meydan okuyan ilk merkezi olmayan hizmet altyapısı
 • % 9 sunucu çalışma süresi
 • Altyapının saldırıya uğraması neredeyse imkansız
 • Güçlü takım
 • Merkezi olmayan bir borsayı serbest bırakmak
 • Titanyum ICO’lar da mümkün olacak

Dezavantajları

 • Hala çalışan bir ürün değil – gidecek çok yol var
 • Jetonlar Titanium ICO’dan kısa bir süre sonra çalındı
 • Milyar dolarlık kuruluşlardan gelen güçlü rekabet
 • Titanium coin yalnızca birkaç borsada listeleniyor – çok düşük işlem hacimleri
 • Beyaz kağıt, yazım sırasında web sitesinde mevcut değil
 • Takımın ilerlemesi hakkında çok az bilgi

Sonuç

Titanium ICO incelememin sonu bu! Proje hala ilk günlerinde olduğu için şu anda her şey gelecekteki gelişmelerle ilgili. Ancak, umarım ekibin ne yapmayı planladığını ve bunu nasıl başaracağını artık daha iyi anladınız..

Ağ tarafsızlığı sorunlarını ademi merkeziyetçilik yoluyla çözme girişimleri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? İnternetin herkes için tamamen eşit ve adil olması gerektiğinden, yakında insanlar arasında çok popüler olacak harika bir fikir olduğunu düşünüyorum.!

Titanium için gerçek sınav, yol haritası hedeflerine ulaşıp ulaşamayacakları ve ne zaman ulaşabilecekleri olacak. Yapacaklarını düşünüyor musunuz ve öyleyse yatırım yapacak mısınız? Bilmek isterim, o yüzden bana bir yorum bırak!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me