Trezor Cüzdan İncelemesi

Sen a kripto para meraklı, ve buraya bulmak için geldim madeni paralarınızı saklamak için en güvenli yer? Yoksa hakkında mı düşünüyorsun satın alma bir donanım cüzdanı ve bilmek isterim Trezor cüzdan senin için olanı?

Her iki durumda da, bu kılavuz size bilmeniz gereken her şeyi anlatacak!

Bu Trezor cüzdan incelemesinde açıklayacağım Trezor cüzdanı nedir ve ne işe yarar. Bundan sonra, onu keşfedeceğim avantajları, yanı sıra Dezavantajları. Bu aynı zamanda aşağıdakilerin tam bir analizini de içerecektir: güvenlik özellikleri ve Trezor desteklenen paralar.

Ardından, satın almaya karar verirseniz, size ayrıca adım adım kılavuz nasıl kurulacağı ve madeni paraların nasıl gönderileceği / alınacağı hakkında size rehberlik edecek bazı yararlı görüntüler.

Her neyse, Trezor cüzdanının gerçekte ne olduğunu öğrenerek başlayalım!

Artıları

  • Birinci sınıf güvenlik
  • Çok iyi bilinen bir kripto cüzdanı
  • Çok sayıda kripto para birimini tutar
  • Sabit ürün yazılımı güncellemeleri

Eksileri

  • Pahalı
  • Daha önce yetkisiz erişime maruz kalmıştı

Trezor Cüzdan İncelemesi: Trezor Cüzdanı nedir?

Trezor cüzdanı oldu orijinal kripto para birimi donanım cüzdanı tahliye edilecek. Güvenli bir şekilde saklamanızı, göndermenizi ve almanızı sağlayan bir donanım cüzdanıdır. geniş bir yelpazede kripto para birimleri. Cüzdan ilk olarak 2014 yılında adlı bir şirket tarafından piyasaya sürüldü. SatoshiLabs, Çek Cumhuriyeti’nde bulunan.

Trezor cüzdan incelemesi: Satoshi Labs.

Olmak bir donanım cüzdanı, Trezor cüzdanı daha güvenli özel anahtarlar bir mobil veya masaüstü bilgisayar yerine fiziksel cihazda tutulduğundan, geleneksel yazılım cüzdanlarına göre. Cüzdan asla bir internet sunucusuna bağlanmadım, bir hacker’ın paranıza erişmesinin neredeyse imkansız olduğu anlamına gelir – bu Trezor cüzdan incelemesinde harika bir nokta!

Cüzdanın güvenlik özelliklerinden daha sonra daha ayrıntılı olarak bahsedeceğim. Bununla birlikte, size ne kadar popüler olduğu konusunda bir fikir vermek için, SatoshiLabs’ın bir milyondan fazla cihaz sattı! En son cüzdanları Trezor T (Trezor 2).

Trezor cüzdan incelemesi: Model One ve Model T.

Trezor cüzdanı ile birlikte gelir bir fiyat etiketi, yine de satın almanız gerekecek. Bu, yalnızca az sayıda madeni paranız varsa, yatırıma değmeyebileceği anlamına gelir. Öte yandan, önemli bir miktarınız varsa, kesinlikle!

Bulunan Son Trezor Kuponu:

Trezor Destekli Paralar

Trezor cüzdanı çoklu para cüzdanı, yapabileceği anlamına gelir çok sayıda farklı kripto para birimi saklayın. Çeşitli kriptolar içeren bir portföyünüz varsa bu harikadır, aksi takdirde her birini ayrı bir cüzdanda saklamanız gerekir..

Temmuz 2021 itibariyle, Trezor neredeyse 1400 jetonu destekliyor.


Tablo: Ledger Sano S ve Trezor One’ın desteklenen madeni paraları

Trezor Ethereum cüzdanı hepsini saklayabilir Ethereum-dayalı (ERC-20) jetonlar. Piyasada yüzlerce (binlerce değilse) farklı ERC-20 jetonu olduğu için bu harika..

Unutmayın, Trezor ekibi her zaman destekledikleri jeton miktarını artırıyor, bu yüzden kontrol etmeye değer resmi web siteleri yeni yayınlarını görmek için düzenli olarak. Trezor’unuza Trezor tarafından desteklenen coinlerden biri olmayan bir kripto para birimi gönderirseniz, paranızı sonsuza kadar kaybedebilirsiniz..

Trezor'u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Trezor’u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Trezor Cüzdan Avantajları

Muhtemelen diğer Trezor cüzdan incelemelerinden edindiğiniz gibi, satın almanın en büyük avantajı bir Trezor cüzdanı bu mu kripto para biriminizi saklamanın en güvenli yolu. Neden bu kadar güvenli olduğunu daha iyi anlamak için size nasıl çalıştığını anlatayım.

Dikkate alınması gereken ilk şey şudur: özel anahtarınız her zaman çevrimdışı tutulur, İnternete hiçbir zaman doğrudan bağlantısı olmadığı anlamına gelir. Bu, kripto para birimlerinizi bir masaüstü, mobil veya web cüzdanında depolamaktan tamamen farklıdır. hackerlar her zaman ona bulaştırmanın yeni yollarını buluyor bir virüs veya kötü amaçlı yazılım.

Trezor cüzdan incelemesi: iki Trezor cihazı.

Trezor cüzdanınıza erişmeye gelince, ister jeton gönder / al, ya da bakiyeni kontrol et, girmen gerekecek kişisel PIN numaranız. Cihazı ilk kurduğunuzda seçmeniz gerektiğinden, bu PIN numarasının ne olduğunu yalnızca siz bilmelisiniz.

Sana da verilir yedek parola hangisi sen ZORUNLU yazın. Trezor cüzdanınız çalındıysa, yedekleme ifadenizi başka bir cihaza girerek paranızı kurtarabilirsiniz..

Duymuş olmana rağmen yazılım cüzdanları her zaman saldırıya uğruyor, yukarıdaki özellik Trezor cüzdanını hacklemeyi neredeyse imkansız kılar!

Artık Trezor Cüzdan’ın olumlu yönlerini bildiğinize göre, dezavantajlarından bazılarına bir göz atalım..

Trezor Cüzdan Dezavantajları

Öncelikle, harcamanız gerekeceğini unutmamak önemlidir. yaklaşık 99 $ Trezor cüzdanı satın almak istiyorsanız. Dolayısıyla, 1000 $ değerinin altında kripto para biriminiz varsa, bunları ücretsiz bir yazılım cüzdanında saklamak muhtemelen en iyisidir.!

Ayrıca göz önünde bulundurmalısın İşlem yapmak için Trezor donanım cüzdanını ne sıklıkla kullanmayı planlıyorsunuz?. Her para göndermek istediğinizde, cüzdanı masaüstü cihazınıza takmanız ve ardından kişisel PIN’inizi girmeniz gerekecektir. Bu, kripto para birimlerinize erişmenin tam olarak en uygun yolu değildir. Kuşkusuz bu, Trezor kullanıcı cüzdan incelemelerinde de belirtilen ana ‘olumsuz’ noktalardan biri.

Trezor cüzdan incelemesi: şifre yöneticisi.

Söz konusu olduğunda Kullanıcı dostu, Trezor gibi bir donanım cüzdanı, özellikle daha önce benzer bir cihaz kullanmamışlarsa, yeni başlayanlar için biraz karmaşık olabilir. Bu yüzden gerçekten önemli kullanım kılavuzunu okuyun kullanmadan önce, aksi takdirde bir hata yapabilirsiniz.

Genel olarak, neyin en önemli olduğunu düşünmelisiniz. Güvenlik mi yoksa maliyet, rahatlık ve kullanım kolaylığı gibi diğer özellikler mi? Ancak, tutuyorsanız gerçekten büyük miktarda para, bunları Trezor gibi bir donanım cüzdanında saklamanız kesinlikle tavsiye edilir..

Şimdi, cüzdanın avantajları ve dezavantajları hakkında bir genel bakışa sahip olduğunuza göre, bu Trezor cüzdan incelemesinde bir sonraki adımda, gerçekten ne kadar güvenli olduğuna bir göz atalım. Trezor cüzdanını kesmek imkansız mı? Hadi bulalım!

Güvenliğe Genel Bakış

Normalde insanların sorduğu ilk soru “masaüstü bilgisayarıma virüs bulaşmışsa ve Trezor cüzdanımı takarsam ne olur?” Bu gerçekten iyi bir nokta, bu yüzden bunu daha ayrıntılı olarak açıklamama izin verin.

Sınırlı USB Bağlantısı

Ekrandaki imlecinizi kontrol etmek için kullandığınız fareyi düşünün. Bilgisayarda bir virüs varsa, fareyi etkileyebilir mi? Kesinlikle hayır! Farenin internet ile etkileşime girme yeteneği olmasına rağmen (çünkü farklı web sitelerine tıklamanıza izin verir), bir virüs veya kötü amaçlı yazılım tarafından kontrol edilemez..

Bu, Trezor Ethereum cüzdanı ile tamamen aynı. Cüzdanda adı verilen bir şey var a "Sınırlı USB bağlantısı", bu, bilgisayar cihazına virüs bulaşmış olsa bile, kripto paranız tamamen güvende.

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor cüzdanının tasarımı.

Bazı kullanıcı Trezor cüzdan incelemelerinde bahsediliyor keylogger’lar. Bir keylogger, bir cihaza virüs bulaştığında ve bilgisayar korsanının klavyenize girdiğiniz her tuşun bir kopyasını alın. Daha sonra şifre gibi bazı özel bilgileri ifşa etmeniz umuduyla yazdığınız her şeyi analiz edebilirler..

Bununla birlikte, ekibin PIN numarasını tasarlama şekli, her numara girdiğinizde, numaraların sırasının değişmesidir. Ne demek istediğimi anlamak için aşağıdaki resme bir göz atın:

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor cihazı.

Bazı Trezor cüzdan incelemelerinin de belirttiği gibi, bu kesinlikle PIN’inizin bir keylogger tarafından ele geçirilmesini önlemenin bir yoludur.!

Firmware Güncellemeleri

Ekip, Trezor cüzdanının yeni tehditlere karşı korunmasını sağlamak için düzenli donanım yazılımı güncellemeleri. Bu bir Windows güncellemesine benzer ve cihazınızı korumak için tasarlanmıştır.!

Trezor cüzdan güncellemeleri otomatik değil ancak, bu nedenle, yayınlandıklarında onu kendiniz güncellemeniz gerekir. SatoshiLabs, bunun nasıl yapılacağına dair tüm talimatları yayınladı. burayı tıklayın.

Trezor Cüzdan Hacklendi?

Ancak, yukarıdaki güvenlik özelliklerinin tümü kadar iyi, bildirilen bir güvenlik açığı Çeşitli kripto uzmanlarına göre, bilgisayar korsanlarının bir kişinin 24 kelimelik yedek parolasına ve PIN numarasına erişmesinin bir yolu vardı..

Güvenlik açığı o zamandan beri Trezor ekibi tarafından giderilmiş olsa da, gerçekte, hiçbir cihaz bilgisayar korsanlarına karşı% 100 güvenli değildir. Önceki güvenlik açığıyla ilgili tüm ayrıntılar için, hikayeyi okumak için buraya tıklayın.

Artık güvenlik özelliklerini iyice anladığınıza göre, şu ana kadar Trezor donanım cüzdanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tane satın almak istiyorsanız (veya zaten sahipseniz), iyi – bu Trezor cüzdan incelemesinde ele alacağımız bir sonraki konu şudur: cihazı kurma ve kullanma!

Trezor Cüzdan Nasıl Kurulur?

Kutuyu ilk açtığınızda, almanız gereken tüm öğelerin listesi aşağıda verilmiştir:Trezor cüzdan incelemesi: paketin içinde.Trezor cüzdanı (1), Kurtarma tohumu (2), Kordon (3), Talimatlar (4), USB Kablosu (5)

1. İlk önce yapmanız gerekenler Trezor cüzdanını bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın. Bunu yaptığınızda, Trezor ekranı size bir kilit resmi ve ziyaret etmeniz gereken bir web sitesi göstermelidir. İşleri senin için kolaylaştırmak için, buradaki bağlantıya tıklayın.

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor ile başlayarak.

2. Web sayfası, sizi yeniden yönlendirmeden önce Trezor cüzdanınızı nasıl güvende tutacağınıza dair ek talimatlar verecektir. wallet.TREZOR.io. Herhangi bir nedenle sizi yeniden yönlendirmezse yukarıdaki bağlantıya tıklayın.

3. Şimdi ihtiyacınız olacak Trezor cüzdanını kurun, donanım cüzdanınızın iletişim kurmasına izin verecek blok zinciri. Google Chrome uzantısını yükleyebilir veya doğrudan cihazınıza indirebilirsiniz. Rehberimde kullanacağım Chrome uzantısı.

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor web sitesi.

4. Şimdi en son aygıt yazılımını kurmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tıkladığınızdan emin olun "Evet, Kur".

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor'un donanım yazılımının yüklenmesi.

5. Şimdi sizden “Parmak izleriTrezor donanım ekranınızdaki ”, bilgisayarınızın cihaz ekranında görüntülenenlerle eşleşir. Her şey iyi görünüyorsa tıklayın "Devam et"(Trezor cihazınızda).

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor arayüzü.

6. Şimdi Trezor cüzdanınızı bilgisayarınızdan çıkarıp yeniden takmanız gerekiyor. Sonra geri dön wallet.TREZOR.io.

7. Şimdi size Trezor cüzdanına bir isim vermeniz istenecek. Bu istediğiniz herhangi bir şey olabilir ve daha sonraki bir tarihte her zaman değiştirilebilir..

Trezor cüzdan incelemesi: Trezor arayüz kurulumu.

8. Şimdi PIN’inizi oluşturmanın zamanı geldi. kurulum sürecinin en önemli bölümlerinden biri. Bilgisayar ekranınızda aşağıdaki resmi göreceksiniz.

Trezor cüzdan incelemesi: PIN kodunu girme.

9. Trezor donanım cüzdanınızın ekranında aşağıdaki resmi göreceksiniz.

Trezor cüzdan incelemesi: yeni PIN.

10. Burası biraz kafa karıştırıcı bir hal alıyor. Ekranınızda görüntülenen sayıların konumu rastgeledir, bu da hiç kimsenin hangi tuşlara bastığınızı öğrenememesini sağlar..

Ancak, istediğiniz numaraları bilgisayarınıza girmeniz gerekir. Örneğin, “7,1,6,5” seçmek istiyorsanız, bilgisayar ekranınızda görüntülenen boş karelerde aynı konumu seçmeniz gerekir. Bunu girmeniz gerekecek iki defa, bu da hata yapmamanızı sağlar.

11. Artık PIN numaranızı belirlediğinize göre, Trezor donanım cüzdanınız 24 kelimelik yedekleme ifadenizi görüntüleyecektir.. Bunları bir yere yazmanız ve güvende tutmanız gerçekten önemlidir çünkü cüzdanınızı kaybederseniz veya çalınırsa, paranızı geri almak için buna ihtiyacınız olacaktır.. Trezor kutusunun içine 24 çizgili bir kağıt parçası almış olmalısınız, böylece üzerine yazabilirsiniz.!

Trezor cüzdan incelemesi: kodları yazmak.

Bu kadar! Şimdi Trezor cüzdanınızı kurdunuz! Paranızı almaya devam edelim.

Trezor Cüzdanınıza Cryptocurrency Nasıl Transfer Edilir?

1. Önce Trezor donanım cüzdanınızı bilgisayarınıza takın ve ardından daha önce oluşturduğunuz PIN numarasını girin.

2. Şimdi Trezor cüzdanınızı ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu, Google Chrome uzantısı veya daha önce indirdiğiniz yazılım programı aracılığıyla olacaktır..

3. Sayfanın sol üst tarafında bir açılır kutu göreceksiniz. Trezor cüzdanınıza göndermek istediğiniz kripto para birimini seçin. Kullanacağım Bitcoin bu örnek için, ancak bir Trezor Ethereum cüzdanı ve aynı kontrol panelinde diğerleri var.

4. Ardından, tıklayın "Teslim almak" ekranın üst kısmında. Artık transfer etmek istediğiniz kripto para birimi için benzersiz cüzdan adresinizi göreceksiniz..

Trezor cüzdan incelemesi: QR kodu.

5. Adresi kopyalayın ve ardından kripto para biriminizin şu anda depolandığı cüzdana gidin. Sadece adresinizi yapıştırın ve ardından parayı transfer edin!

Aktarmakta olduğunuz paraya bağlı olarak, Trezor cüzdanınıza ulaşmanız birkaç dakika sürecektir. Ama bu kadar! Trezor cüzdan incelememize devam ederek, nasıl yapılacağına bakalım fonları gönder Trezor cüzdanınızdan başkasına.

Trezor Cüzdanınızdan Nasıl Para Gönderilir?

  1. Trezor cüzdan panonuzu bilgisayarınızda açın.
  2. Sol taraftaki açılır listeden göndermek istediğiniz parayı seçin.
  3. Ardından, "Gönder" sayfanın üstünde.
  4. Şimdi paraları göndermek istediğiniz kişinin cüzdan adresini ve miktarı girmeniz istenecek. Girdiğiniz bilgilerden memnun olduğunuzda, tıklayın "Gönder"!

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Sonuç

Bu Trezor cüzdan incelemesini baştan sona okuduysanız, artık gerçekten iyi bir anlayış ne olduğu, ne yaptığı ve geleneksel yazılım cüzdanlarından ne kadar farklı olduğu hakkında.

Ayrıca iyi bir fikriniz olmalı güvenlik özellikleri bu da onu bir masaüstü veya mobil cüzdandan çok daha güvenli kılar. Trezor cüzdanınız çalınsa bile, 24 kelimelik kurtarma şifrenizi güvenli bir şekilde yazıp sakladığınız sürece paranızı kurtarabilirsiniz.!

Bir donanım cüzdanı almaya karar verirseniz, kesinlikle Ledger cüzdan incelemesi, ve Ledger ve Trezor arasındaki karşılaştırma.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One

Peki, satın almak isteyip istemediğinize karar verdiniz mi? Trezor donanım cüzdanı? Öyleyse, Trezor’u mu yoksa en yeni Trezor T (veya Trezor 2) modelini mi satın alacaksınız??

Eğer öyleyse, lütfen bununla nasıl başa çıktığını bana bildirin!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map