Tron Coin Nedir: TRX Coin Açıklaması

Aralık ortasından Ocak başına, Tron (TRX) büyüdü % 2.000’in üzerinde – evet, bu sadece üç haftada% 2.000 büyüme. Neredeyse herkes Tron’u duymuştur, ancak tam olarak ne olduğunu biliyor musunuz? Yoksa hala kendine mi soruyorsun, "Tron coin nedir?".

Durum ikincisiyse, doğru yerdesiniz!

Bu kılavuzun sonunda, soruyu cevaplamak için bilmeniz gereken her şeyi ele almış olacağız. "Tron coin nedir?". Temel bilgilerin yanı sıra, size şunları da tanıtacağım:

Başlayalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • İçerik odaklı platform
 • Merkezi olmayan
 • P2P ilkeleri geçerlidir
 • Projenin arkasındaki çok etkili ekip ve kurucular

Eksileri

 • Kurucuları çevreleyen bazı olumsuz söylentiler
 • Vergi kaçırma ve içeriden bilgi ticareti için kötüye kullanılabilir

Tron Coin nedir?

Tron coin’in ne olduğunu tam olarak anlamak için, en temellerden başlamamız gerekiyor. Tron a merkezi olmayan eğlence ve içerik paylaşım platformu o kullanır blok zinciri ve Eşler arası (P2P) teknoloji.


Bunu, yapabileceğiniz yeni nesil bir sosyal medya çıkışı olarak düşünebilirsiniz. içerik oluşturun ve herkesle paylaşın, dünyanın herhangi bir yerinde. Tronix, Tron’un blok zincirindeki temel hesap birimidir. İçeriğiniz için size ödeme yapan para birimidir ve genellikle onun ticker sembolü olarak anılır, ‘TRX‘.

Sosyal medyadan, çevrimiçi kumardan ve diğer çevrimiçi eğlence türlerinden hoşlananlar, Tron’un.

Tron Coin Nedir: TRX Coin Açıklaması

Tron kripto para biriminin ekosistemini kullanarak yalnızca diğer insanlarla içerik paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda oluşturduğunuz içerik ve veriler için içerik oluşturucu olarak karşılığını alırsınız. Bu model, geleneksel sosyal medya şirketlerinin, örneğin Facebook, kullanıcı verilerinden para kazanmak.

Bunu genellikle kullanıcının haberi olmadan yaparlar ve faydalarından kendilerine yararlanırlar. Tron kripto para birimini kullandığınızda, verilerinizin kontrolü sizdedir ve içeriğiniz için tazmin edilirsiniz.

Tron’un Ortaklıkları

TRX’in halihazırda bazı büyük ortaklıkları vardır. oBike. Singapur merkezli Güneydoğu Asya’daki en büyük bisiklet paylaşım şirketi (oBike) kendi token’ını piyasaya sürdü, oCoin. Jeton, Tron’un ağında başlatıldı. oBike’ın platformunda madeni paralar araç satın almak için kullanılabildiğinden, oCoin’ler gerçek dünyada kullanılabilir. Şirket, kullanıcıların şunları yapmasını sağlar: sadece oBikes kullanmayı seçerek oCoin kazanın.

Diğer büyük ortaklıklar arasında yarı iletken bir dev ile olan, Bitmain, önde gelen yapımcı ve tasarımcısı kim ASIC çipleri için kullanılır Bitcoin madenciliği. Bitmain’in Antminer S9’u, Bitcoin madenciliği topluluğunda kullanılan en sıcak ürünlerden biridir. Bu nedenle, birisi size Tron coin nedir diye sorduğunda, onların büyük ortaklarından bahsetmeyi unutmayın..

Tron Coin Nedir: TRX Coin Açıklaması

Zag- S&Tron’un ortaklarından biri olan W, önde gelen uluslararası bir hukuk firması ticaret ve şirketler hukukuna odaklanan. Bu, gelecek vaat eden bir eklentidir, çünkü firma, yasal 500’ün bir parçasıdır ve genişletilmiş bir ağa sahiptir. dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları.

Bu ortaklık, dijital varlık işlemlerinde, operasyonlarda, risk yönetiminde ve yetki alanlarındaki yasal uyarlamada kapsamlı destek sunacak. Tronix, her geçen gün daha fazla borsada listelendiğinden, yasal desteğe olan ihtiyaç sadece artıyor. Bu ortaklık çok stratejik.

Bu, Tron’un arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluştan şaşırtıcı bir hareket değil.

Tron Vakfı

Tron Vakfı, Singapur’un Güneydoğu Asya sanayi kolunda bulunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf, esas olarak Tron kripto ağını şu ilkelere göre çalıştırmaktadır: açıklık, adalet, ve şeffaflık Tron’un geliştirme ekibini desteklemek.

Tron Vakfı’nın arkasındaki ekip, düzenleme ve uyum en yüksek değerler olmak. Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Kurumu’nun onayına sahipler ve Singapur Şirketler Hukuku’nun denetimi altındalar..

Hala merak ediyorum, Tron coin nedir? Kurucu hakkında daha fazla bilgi edinmek, Justin Sun, parayı daha iyi anlamana yardımcı olacak.

Justin Sun

Tron Vakfı’nın lideri, bırakın 27 yaşındaki biri bir yana, her yaştaki biri için inanılmaz derecede etkileyici bir geçmişe sahip olan genç Justin Sun’dır. Başlangıç ​​olarak, halihazırda 10 milyon kullanıcısı olan Peiwo uygulamasını kurmuştur.. Justin Sun, Peiwo’nun kriptoları alan ilk canlı yayın uygulaması olmasını sağladı. Peiwo uygulaması, çevrimiçi ses içeriği topluluğunun önde gelen üyelerinden biridir.

Forbes, Sun’ı şöyle listeledi: Asya’da 30 yaş altı 30. Bu yüzden birisi size Tron coin nedir veya neden Tron coin seçmeniz gerektiğini sorduğunda, her zaman başarılı kurucusunu aklınızda bulundurun. Ali Baba grubunun kurucusu Jack Ma’nın da koruyucusudur. Jack Ma, prestijli Jack Ma Hupan Üniversitesi’nde okumak için Justin Sun’ı seçti. Princeton’dan daha düşük bir kabul oranı.

Tron Coin nedir: klavyedeki Tron tuşu.

Justin Sun ayrıca Pennsylvania Üniversitesi’nden mezun oldu. Ali Baba ve Tron arasındaki ilişki hala belirsiz olsa da, Ali Baba’nın en iyi geliştiricilerinden bazıları Alibaba’dan Tron’a gitmek için ayrılıyor ve bu da sorunları daha da bulanık hale getiriyor..

Sun, Jack Ma’nın ötesinde, Feng Li ve Tim Berners-Lee’nin de dahil olduğu daha geniş bir yıldız akıl hocası ekibiyle çevrelenmişti. Bilmeyenleriniz için Feng Li bir danışmandır. Dalgalanma ve öncülük eden yatırım Coinbase. Tim Berners-Lee aşağıdakilerle ünlüdür: World Wide Web’i icat etmek.

Takımın ötesinde, kriptoda, Hacker Noon da dahil olmak üzere, TRX madeni paranın başarılı olacağına inanan, artan sayıda kilit etkileyiciler var..

TRON nasıl kullanılabilir?

Tron kripto kullanmanın en büyük yararı, Dünyanın her yerinden sanatçıları ve içerik oluşturucuları, oluşturdukları içerik üzerinde sahiplik sahibi olmaları için güçlendirmek.

Tron, bazılarının üçüncü ağ olarak adlandırdığı bir harekete liderlik ediyor. Kulağa fütüristik gelse de, üçüncü web veya web 3.0, insanların interneti başlangıçta amaçlandığı gibi – merkezi olmayan, açık bir ağ olarak kullanmalarını sağlayacaktır..

Sırasında dotcom balonu, internet bir dönüş yaptı merkezi olmayan kökeninden uzakta. Silikon Vadisi’ndeki sosyal medya devleri, kendilerine verilen altyapının üzerine inşa ettiler ve Tech Giants’ın kullanıcı verilerinden para kazanabilmesi için onu yeniden bağladılar. Cambridge Analytica, bu sistemin durumu ve noktasıdır. Bununla birlikte, Üçüncü Web’de, Tron gücü kullanıcıların ellerine geri verecek, böylece kendi verilerini kontrol edebilecekler..

Tron Coin nedir: Bir grafiğin önündeki Tron web sitesi.

Tron kripto kullanarak, interneti orijinal yoluna geri götürüyorsunuz. Kendi kazancınız için verileri ifşa etmeme veya bunlardan para kazanmama seçeneğine sahip olduğunuzda verileri kontrolünüz altına geri koyarsınız. Dolayısıyla, Tron coin nedir sorusunun yanıtlarından biri, İnterneti asıl amacına döndürmek.

Bir geliştiricinin bakış açısından, Tron şu anda özeldir çünkü şu anda herhangi bir yüksek seviyeli dilin kullanımına izin verir akıllı sözleşmeler. Bu, gelecekte geliştiricilerin açık yazılım tasarımının üzerine inşa etmeyi tercih ettikleri programlama dilini kullanabilecekleri anlamına gelir..

Tron’da şimdiye kadar geliştirilen en büyük ürünlerden biri kripto yavruları. Kripto kediler ilk kez piyasaya sürüldükten hemen sonra, Tron yaklaşan Çin köpeği yılını oynamaya çalıştı. Tron köpekleri hala eşdeğeri için satıyor 18 ABD doları. Bu, ağdaki birçok başarılı ürün örneğinden yalnızca biridir.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

İşlemler Nasıl Çalışır?

Tron madalyonunun ne olduğunu tam olarak anlamanıza yardımcı olmak için, size bir göz atacağım bu madeni paranın işlemleri nasıl çalışır.

Diğer birçok dijital para birimi gibi, TRX jeton işlemleri halka açık bir defterde gerçekleşir. Bu halka açık defterde, her işlemin geçmişi ilk işleme kadar izlenebilir. TRX’in kullandığı işlem modeli, Bitcoin’in kullandığı işlem modeline benzer. Tek fark şu ki Tron, ek güvenlik sağlayarak Bitcoin modelini geliştirdi. TRX’in kullandığı model UTXO olarak adlandırılır.

Bir UTXO modelinde, belirli bir ayarlanan miktarın kilidini açacak bir dizi kuralla birlikte bir TRX kullanıcısının adresine gönderilen para miktarı olan temel bir çıktı vardır. Nihai ürün, UTXO adı verilen bir çıktıdır..

Tron Coin Nedir: TRX Coin Açıklaması

Ancak TRX’in ne olduğunu tam olarak anlamak için UTXO modeli hakkında gerçekten çok fazla şey bilmenize gerek yok. Bu, gerekenden fazlasını bilen geliştiriciler ve inekler için daha fazla (bunda yanlış bir şey olmadığı için!).

Daha büyük resme odaklanmalısın. Tron’un sunduğu genel hizmet verilerinin kontrolünü yeniden kazanmak isteyen ve yine de sosyal medyayı kullanmak isteyen kişilere.

TRON’un Potansiyeli

Tron coin nedir hakkında zaten oldukça iyi bir fikriniz olduğundan, tartışma zamanı potansiyeli. Justin Sun’ın Jack Ma ile ilişkisi, gelecekte iki taraf arasında bir birleşme mi yoksa yakınlaşma mı olacağı sorusunu gündeme getirir. Böyle bir haber muazzam olur ve kesinlikle Tronix’i başarıya giden zaten iyi bilinen bir yolu aşağıya fırlatır..

Tron hala yepyeni ve daha yeni başlıyor. Ama yine de aşırı iyimser olamazsın.

Tron kripto para birimi, Justin Sun’ın zaman zaman yatırımcıları kızdıran iletişimi yönetme şekli nedeniyle büyümekte başarısız olabilir. Güneş, itibar Gelecekte büyük bir duyurunun duyurulacağını basitçe duyuran güncellemeler sunmak, anlaşılır bir şekilde oldukça sinir bozucu. İnsanlar ayrıca Güneş’i çok genç ve belki de Tron büyüklüğüne sahip bir blok zinciri çalıştırmak için fazla saf olarak görüyorlar..

Tron coin nedir: Tron coin yaratıcıları.

Tron ve Justin Sun’ın itibarına yönelik diğer olumsuz çekimler, 2018’in başlarında haberlerin yayılmasıyla ortaya çıktı. Tron bazılarını kullanıyor Ethereum’un kod ve Ethereum’un telif hakkı lisansını ihlal eden. O zamandan beri bu düzeltildi. Aynı dönemde, Justin Sun’ın 1,2 milyar dolar değerinde kendi madeni parasını nakde çevirdiğine dair söylentiler de vardı. Bunun da yanlış bir söylenti olduğu ortaya çıktı.

Bazıları düşünür Justin Sun’ın itibarını yok etmek amacıyla bir FUD kampanyası olarak bu karışıklıklar dizisi. İnsanlar sorduğunda Sun’ın itibarı sık sık ateş altında kalır, "Tron coin nedir?". Ne olursa olsun, madeni para, 2023’e kadar uzanan bir yol haritasının yalnızca birinci yılında. Diğer bir deyişle, Tron için hala çok erken olduğundan, bu tür haberler zamanla kaybolacak.

Jed McCaleb’e bak Yıldız. İnsanlar her şeyi unuttu Mt. Gox IBM ile Stellar ortaklığı hakkında haberler ortaya çıktığında. Yine, Tron için erken günler.

TRON Güvenli mi?

Tron’un platformunu kullanıyorsanız, etrafındaki itibar şu ana kadar oldukça iyiydi. Bütçe görünüyor güvenliğe öncelik vermek, Tron’un son zamanlarda yüksek talep gören bir güvenlik mühendisi kiralamasından edinebileceğim, Jorge Guo. Çalışmaları için beğenileri aldı. Google, Qualcomm, Huawei.

Guo her şeyi halledecek Araştırma ve Geliştirme Tron’un güvenliği için. Konuyla ilgili güvenlik merkezli soruların yanıtlanmasına yardımcı olur, "Tron coin nedir?".

TRX’i tutmak söz konusu olduğunda, sadece akıllı olmalısınız.

Güvenli bir parola tutuyormuş gibi, paralarınızı nasıl saklarsanız onu işlemeniz gerekir çok hassas. Paraları şurada saklamayı seçebilirsiniz: Bir cüzdan, sevmek Ledger Nano S, ancak böyle bir cüzdan kullanırsanız, özel anahtarınızı yazın. Özel anahtarınızı bir yere yazmazsanız, paralarınızı sonsuza kadar kaybedebilirsiniz.

Kripto para birimi merkezi olmayan, çoğu cüzdan bilgilerinizi hiç saklamaz. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin yedekleri yoktur. Şifrenizi unuttuysanız sıfırlamak için size bir e-posta gönderemezsiniz. Kaydolduğunuzda size erişim izni verilen özel anahtara sahip olmanız gerekir. Bu kadar. Hesabınıza girmenin tek yolu bu.

Aynı şey Tron coinleri satın almak için de söylenebilir. Her zaman seçmelisin güvenilir bir kripto para birimi değişim platformu (veya güvenilir bir ödeme aracısı) ve tüm güvenlik önlemlerinin kontrol altında olduğundan emin olun – yalnızca bunu yaparak emin olabilirsiniz paranıza ve varlıklarınıza zarar gelmez satın alma sürecinde ve sonrasında.

Tıpkı diğer dijital varlıklar gibi, Tron istismar edilebilir, ve güvenliği ihlal edilebilir. Bu, dijitalleşme çağında almanız gereken bir risk. Gibi temel güvenlik tekniklerini takip edebilirsiniz özel anahtarlarınızı korumak bir donanım cüzdanı kullanmak. Bu tür teknikler, varlıklarınızı koruma yeteneğinizi artıracaktır..

Bununla birlikte, TRX’i kötüye kullanmak söz konusu olduğunda belki de kendi en büyük düşmanınızsınız. Diğer dijital para birimleri gibi, söz konusu olduğunda oldukça yasa dışı şeyler yapmak için kullanabilirsiniz. vergi kaçırma veya yasadışı ticaret (Justin Sun’ın TRX’inin 2021’e kadar kilitli olacağı bilinmesine rağmen, Wall Street’teki c-suite yöneticileri gibi arzına dokunamaz).

Nasıl Kötüye Kullanılabilir??

Diğer birçok kripto para gibi veya genel olarak gerçekten sadece varlıklar gibi, TRX aşağıdakiler için kullanılabilir: para saklamak veya vergi kaçırmak. İşin doğrusu, Bitcoin sahiplerinin% 36’ya kadarı vergi dolandırıcılığı yapmayı planlıyor Motley Fool’un bir makalesine göre bu yıl.

Kripto para birimleri ile ilgili düzenleme arttıkça, suçluların kripto para birimini yasa dışı olarak kullanmaları için daha az alan var. Gibi kavramlar KYC (Müşterini tanı) dijital para birimi kullanan kişileri belirlemek ve doğrulamak için daha fazla öne çıkıyor. KYC, varlık sahiplerinin belirlenmesi için iyidir, ancak bir şekilde KYC, sahiplerine de fayda sağlar. kullandıkları platformun yasallığı konusunda onlara güven vermek.

Tron coin nedir: Tron coin görselleştirmesi.

İçeriden bilgi ticareti diğer herhangi bir madeni parada olduğu gibi Tron’da da yer alabilir. İçeriden bilgi ticareti şüphesi kriptoda çok yaygın. Tron ve içeriden öğrenenlerin ticareti ile ilgili olağandışı söylentiler, Justin Sun’ın kendisi için bir milyar dolarlık TRX aldığına dair çürütülmüş söylentiyi yasaklayarak ortaya çıkmadı..

Sun’ın kendisi için para alması, soruyu hala cevaplamaya çalışıyorsanız, Tron’un kötü bir para olduğuna inanmanıza yol açmamalıdır. "Tron coin nedir", rağmen.

Her yönden ve boydan boya, TRX jetonu sağlam. Tron’un arkasındaki teknoloji ve personel çok az endişe duyuyor. Ekip, Alibaba ve diğer teknoloji devlerinin geliştiricileriyle yavaş yavaş kuruluyor. Justin Sun genç, ancak bu sadece kripto para biriminin neslinin aynı olduğu anlamına geliyor – genç bir izleyici kitlesini anlıyor. Bu para kesinlikle izlemeye değer.

Tron'u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Tron’u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Justin Sun’daki enerjik genç bir liderle, bu para yer buluyor. Kurucu kriptoda en iyi bağlantılara sahip kişilerden biri. Ali Baba Grubu’nun kurucusu ve aynı zamanda World Wide Web’in kurucusu Jack Ma’yı yakın çevresi üyeleri olarak arayabilmesi, onun gerçekte ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Soruyu yanıtlarken Justin Sun’ın ağını düşünün "Tron coin nedir?".

Alıntıyı hiç duydun mu "bana etrafını kiminle çevrelediğini göster, ben de sana kim olduğunu göstereyim"? Bu alıntı, iş danışmanlıkları için de geçerlidir. Justin Sun’ın birinci derece ağı ve Tron’un geleceğine yönelik vizyonu, güçlü varlıklar. Bu proje hala çok yeni ve geleceğin Tron için neler getireceğini görmek beni çok heyecanlandırıyor.!

Şimdi, kendinize biraz Tron parası satın almak istediğiniz sonucuna vardıysanız, bunun yalnızca güvenilir kripto para birimi borsaları. Örneğin, Binance böyle bir takas – burada Tron satın almak biraz şuna benzer:

 1. Üzerinde kayıt olun ve kimliğinizi doğrulayın Binance;
 2. Hesabınızı oluşturun;
 3. Kaç Tron coin satın almak istediğinizi seçin;
 4. İstenen satın alma yöntemini seçin;
 5. Satın al!

Alternatif olarak…

Bir kripto para borsasından Tron coinleri almaya hevesli değilseniz, aslında şu yolla satın alabilirsiniz: Basit – bir ödeme işleme şirketi. Bu şekilde, Tron coinlerinizi satın alabileceksiniz kredi veya banka kartıyla, ve ödemenizin güvenli ve hızlı, çok.

Ayrıca, Tron coinlerinizi saklayabileceğiniz bir cüzdan bulmayı da unutmayın. Birçok kullanıcı Ledger Nano S – kesinlikle piyasadaki en güvenli kripto para cüzdanlarından biridir!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map