Dan beri Bitcoin 2009’da oluşturuldu, 5000’den fazla farklı kripto para birimleri artık satın almak, takas etmek ve satmak için hazırdır. Bunlardan biri Verge madeni para. Ancak, rehberimden de öğreneceğiniz üzere Verge, Bitcoin’den tamamen farklıdır. Daha hızlı, daha ucuz ve daha özel!

Bu arada, Verge’nin yeniden markalaşmadan önce aslında DogecoinDark olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Bu eksiksiz kılavuz size bilmeniz gereken her şeyi anlatacaktır. hikaye nasıl başladı ve nasıl kullanılabilir.

Ayrıca size teknolojinin nasıl çalıştığına dair tam bir açıklama yapacağım. Terminolojinin bir kısmı oldukça karmaşıktır, ancak bunu gerçek dünyadaki, anlaşılması kolay örneklerde inceleyeceğim. Bu açıklamalar şunları içerecek Satın alma ve depolama XVG de!

Bu Verge madeni para kılavuzunun sonunda bir uzman olacaksınız! Öyleyse, ne bekliyorsunuz, Verge jetonunun tam olarak ne olduğunu bulalım!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Birden çok güncelleme
 • Gizlilik için harika
 • Bitcoin’den çok daha hızlı
 • Son derece ölçeklenebilir

Eksileri

 • Diğer kripto para birimleri kadar özel değil
 • Hala Dark web ile ilişkili

Verge XVG nedir?

Verge coin, DogecoinDark adıyla kripto para yolculuğuna 2014 yılında başladı. Tasarlanmasının nedeni şuydu: gerçekten özel bir kripto para birimi oluşturmak için. Verge’nin kurucusu, Bitcoin’in anonim olmadığını hissetti, bu yüzden yeni inşa etmek blok zinciri işlemlerin izlenemediği yer.

İlginç bir şekilde, bu güne bile, Kimse Verge’i kimin yarattığını bilmiyor, kurucunun hala kullanıcı adı “Sunerok” olduğu için. Bu, yalnızca takma adıyla bilinen Bitcoin yaratıcısı gibidir “Satoshi Nakamoto“!

Tıpkı Verge coin kurucusu gibi, birçok insan buna inanıyor özel olarak para göndermek ve almak önemli bir insan hakkıdır. Örneğin, tatile gidip banka kartınızı kullandığınızda, bankanız nerede olduğunuzu, ne kadar paranız olduğunu ve nerede harcadığınızı bilir.!

Verge jetonu: Verge jetonu nedir.

Bazı insanlar özel bir şirketin hayatlarını nasıl yaşadıklarına dair pek çok bilgi depolamasına aldırmaz, ancak çoğu insan bunun yanlış olduğunu düşünür!

Verge blok zinciri aynı zamanda açık kaynaklı bir proje, anlamında herkes değişiklik ve iyileştirme önerebilir. Daha sonra oylamaya gider ve çoğu insan fikirden hoşlanırsa değişiklikler yapılır.!

Verge coin aynı zamanda kısaltma sembolüyle de bilinir – XVG. Toplamda olacak maksimum 16,5 milyar madeni para arzı, Bitcoin’in 21 milyonundan çok daha fazlası!

açıklayacağım teknoloji nasıl çalışır Ancak daha sonra daha ayrıntılı olarak Verge coin ile ilgili hatırlanması gereken en önemli şey şudur: kimse kimin işlem gönderdiğini veya aldığını bilmiyor. Ayrıca, Verge blok zinciri bir işlemi sadece 30 saniyede işleyebilir, Bu, normalde 10 dakika süren Bitcoin’de büyük bir gelişmedir.!

Verge coin aynı zamanda Bitcoin’den çok daha ölçeklenebilir, çünkü saniyede maksimum 100 işlem gerçekleştirebiliyor ve Bitcoin yalnızca 7’yi yönetiyor.!

Verge coin: Verge coin ana akım kabulü.

Not: Diğer incelemelerimden bazılarında “Ölçeklendirme” veya “Ölçeklenebilirlik” hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Bu gerçekten önemli; her blok zinciri yalnızca saniyede maksimum miktarda işlemi işleyebilir. Ağ bu maksimum sayıya ulaştığında, işlemler daha yavaş ve daha pahalı hale gelir!

Verge coinin bir diğer önemli özelliği de aşağıda listelediğim beş madencilik algoritmasına sahip olmasıdır..

 • Scrypt
 • X17
 • Lyra2rev2
 • Myr-groestl
 • Blake2s

Bu algoritmalar muhtemelen size bir anlam ifade etmese de, bunun neden önemli olduğunu açıklamama izin verin! Madencilik temelde insanların ekstra bilgi işlem güçlerini kullanmaları karşılığında ekstra para kazanmaları için bir yoldur.

Bunu yaptıklarında, bir işlemin doğrulanmasına yardımcı olurlar ve ağı korurlar. merkezi olmayan. Madenciler olmadan bir blok zincirinin çalışması mümkün olmazdı!

İnsanlar benim yaptıklarında bunu gerçekten görmeseler de aslında yaptıkları şey gerçekten karmaşık bulmacaları çözmek. Bu bulmacalar (veya algoritmalar) o kadar zordur ki, hiçbir insan bunları çözemez. Bununla birlikte, Bitcoin çok popüler hale geldiğinden, insanların gerçekten pahalı donanım satın alın bulmacayı çözebilmek, yani sadece çok paran varsa benimkini yapabilirsin.!

Verge coin: Verge coin özellikleri.

Bu, madeni para kazanmak isteyen ancak ekipmanı satın almaya gücü olmayan kişiler için adil değildir. Verge farklıdır, çünkü insanlar kullanarak benimki CPU’lar, GPU’lar veya ASIC’ler, yani herkes yapabilir!

Artık Verge coin’in neden başladığını ve Bitcoin ile nasıl karşılaştırıldığını anladığınıza göre, şimdi bunun ne için kullanılabileceğini bulalım..

Verge Coin Nasıl Kullanılabilir??

Diğer herhangi bir kripto para birimi gibi Verge coin de arasında para gönder ve al cüzdanlar. Nihai amaç, şu şekilde kullanılmasıdır: küresel bir ödeme sistemi. Bu uzun zaman alsa da, teknoloji bu amaç için mükemmel.

Öncelikle, farklı bir ülkede yaşayan bir aile üyesine nasıl para göndereceğinizi düşünün. Yerel bankanıza gidebilir, bazı formları imzalayabilir ve parayı transfer edebilirsiniz. Ancak bu normalde gerçekten pahalı ve günler sürer varmak.

Peki ya parayı gönderdiğiniz kişi Afrika’nın ücra bir köyünde yaşıyorsa? Kilometrelerce banka olmayabilir! Başka bir seçenek de Western Union gibi bir para transfer şirketi kullanmaktır, ancak yine de, bu gerçekten pahalı!

Verge coin: Verge tarafından besleniyor.

Bunun yerine, Verge jetonunu kullanarak para transfer edecekseniz, işleminiz sadece 30 saniye içinde aile üyenize ulaşacaktır, bir kuruştan daha az maliyetli. Ayrıca, bilgisayarınızdan anonim olarak yapabileceğiniz için yerel bankanıza / Western Union şubenize gitmenize ve çok sayıda form doldurmanıza gerek yoktur.!

Gerçek dünyada, harcadığın zaman fiat para birimi banknot veya bozuk para kullanarak kimseye adınızı ve adresinizi vermeniz veya herhangi bir kimlik göstermeniz gerekmez. Bu, Verge ile aynı fikirdir, ancak kağıt notlar kullanmak yerine sanal olarak para harcarsınız.

Not: “İtibari para birimi” terimini kullandığımda, temelde ABD Doları veya Euro gibi gerçek dünya parası anlamına gelir. Verge (XVG) itibari para değil, bir kripto para birimidir. Bu, hiçbir merkez bankasının onu kontrol edemeyeceği anlamına gelir!

İnsanların Verge coin satın almasının bir diğer nedeni de bir yatırım aracı, Gelecekte değerinin artmaya devam edeceğini umuyoruz. İnsanlar Verge’i 2014’te ilk satın aldıklarında (o zamanlar DogecoinDark olarak adlandırıldığını unutmayın), değeri tam olarak 0,000005 ABD doları.

Önümüzdeki iki yıl içinde gerçekten 0,00001 ABD dolarının üzerine çıkmadı, ancak adını değiştirdiğinden bu yana fiyat çılgınca gitti! Verge 2017’nin sonlarında en yüksek noktasına ulaştı: 0,29 ABD doları!

Verge’i 2014’te satın aldıysanız ve 2017’nin sonlarına kadar elinde tuttuysanız, Yüzde 5 milyon!

Verge coin: Verge fiyat tablosu.

Artık Verge jetonunun nasıl kullanılabileceğini bildiğinize göre, teknolojiye daha yakından bakmanın zamanı geldi. Umarım hazırsınızdır, çünkü işler şimdi ciddileşmek üzere!

Ayrıca, Verge’i iyi bir oranla değiştirmek istiyorsanız, Binance kripto takas platformu. Yine de, bazı XVG coin’leri edindikten sonra, muhtemelen onları güvenli bir yerde saklayın – bu durumda, Trezor en iyi bahsin.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

İşlemler Nasıl Çalışır?

Başlamadan önce Verge’nin yaratıldığını hatırlamak önemlidir çünkü kurucu Bitcoin gerçekten özel değildi. Bu nedenle, iki farklı blok zincirini karşılaştırmak iyi bir fikir olacaktır. Ayrıca Verge ekibi, işleri daha da özel hale getirecek yeni bir yükseltme üzerinde çalışıyor, ancak bu bölümü daha sonra açıklayacağım.

Yani, Bitcoin sistemini kullanarak bir işlem gönderdiğinizde, ihtiyacınız olan internet bağlantısı. Bu oldukça açık, değil mi? Bununla birlikte, internete bağlandığınızda, diğer insanların erişebileceği pek çok bilgiyi açığa çıkarırsınız..

Yüklediğiniz son fotoğrafta beğenip beğenmediğinizi kontrol etmek için Facebook’a erişmek istediğinizi hayal edin. Bunu yapmak için ISP (İnternet servis sağlayıcısı) Facebook’a bir mesaj gönderecek ve daha sonra kişisel IP adresiniz.

Evde WiFi bağlantınız varsa, IP adresiniz her zaman aynı olacaktır ve nerede olduğunuz hakkında kabaca bir fikir edinmek için kullanılabilir. Bu, bir Bitcoin işlemi gönderdiğinizde aynıdır. ağ kişisel IP adresinizi görebilir. Bu yüzden Bitcoin kullanmak gerçekten özel değil.

Verge coin: Tor tarayıcısı.

Verge’in farklı olduğu yer burasıdır. Ağa eriştiğinizde, IP adresiniz kimseye açıklanmaz! Bunu yapmak için kullanırlar iki farklı yöntem.

İlk seçenek kullanmak TOR (Soğan yönlendiricisi) IP adresiniz ve Verge blockchain arasında aracı olarak. Tor eşler arası bir ağ o kullanır birden çok farklı sunucu gerçek konumunuzu gizlemek için. Bunu, Verge ağına gönderilen IP adresini sürekli değiştirerek yapar..

İkinci seçenek, I2P, bu TOR’a çok benzer, ancak daha da anonimdir. TOR üzerindeki hem giden hem de gelen mesajlar aynı yolu kullanırken, I2P ayrı yolları kullanır. Gerçek dünya örneğinde, bu bir telefon konuşmasını dinlemek gibidir, ancak yalnızca bir kişiyi duyabilmek!

Artık Verge teknolojisinin şu anda nasıl çalıştığını bildiğinize göre, ekibin işlemi daha da özel hale getirmek için şu anda ne geliştirdiğini açıklayacağım.!

Verge İşlemi Nasıl Daha Özel Hale Getirecek??

Verge madeni para ekibi için bir sonraki aşama, Wraith Protokolü. Yine nasıl çalıştığını anlamak için Bitcoin kullandığınızda ne olacağını açıklayacağım..

Bitcoin ile bir işlem gönderdiğinizde, bir cüzdan adresinden başka bir cüzdan adresine para gönderirsiniz. Örneğin, “Adres ABC123 gönderir 1 Bitcoin adrese DEF456”. İşlem tamamlanır tamamlanmaz, dünyadaki herkes bunu halka açık blok zincirinde görebilir..

Coinleri gönderen ve alan kişilerin gerçek ismini göremeyecek olsanız da işlemin detaylarını görebilirsiniz. Bitcoin adresini aldıktan sonra, o kişinin başka hangi işlemleri yaptığını araştırabilirsiniz. Ayrıca toplamda kaç Bitcoin’e sahip olduklarını da kontrol edebilirsiniz.!

Wraith Protokolü burada farklı olacak. Aşağıdaki örneğe bakın:

 1. John, Bob’a 100 Verge (XVG) parası göndermeye karar verdi.
 2. John’un adresi V123 ve Bob’un adresi V456’dır.
 3. John işlemi onaylar ve 30 saniye sonra Bob 100 Verge (XVG) jetonu alır.
 4. Ağın görebileceği tek şey, 100 Verge (XVG) jetonunun gönderilmiş olmasıdır..
 5. İşlem şu şekilde görünecek: XXXXX, 100 Verge (XVG) jetonu gönderdi XXXXX

Verge coin: Verge kripto para biriminin Wraith protokolü nasıl çalışır?

Wraith Protokolü inşa edildiğinde, Verge’i daha da anonim hale getirecek! Artık Verge’nin ne üzerinde çalıştığını bildiğinize göre, madalyonun büyüyüp büyümeyeceğini düşündüğümü açıklayacağım..

Verge Potansiyeli?

Verge’in potansiyelini anlamaya çalışmak zor bir iştir. Bir argüman, blok zincirlerinin çok hızlı (30 saniye VS Bitcoin’in 10 dakikası) ve oldukça ölçeklenebilir (Bitcoin 7’ye kıyasla saniyede 100 işlem). Ayrıca, bir işlem göndermenin maliyeti yaklaşık 0.01 XVG’dir ve bu pratik olarak ücretsizdir.!

Wraith Protokolü başarılı olursa, fiyat artmaya devam edebilir. Verge ayrıca adında bir proje üzerinde çalışıyor Anaç. Bu, Verge blockchain’inin işlemesine izin verecektir. akıllı sözleşmeler, gerçek bir başarı olacak bir şey.

Bununla birlikte, gizlilik sunan tek blockchain’in Verge olmadığını da unutmamak gerekir. Gibi projeler Monero ve Zcash hepsi aynı şeyi yapıyor. Aslında, Monero’nun teknolojisi aslında Verge’den daha özeldir, ancak işlemler de daha pahalıdır. Bu, herhangi bir Verge jetonu satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.!

Sonuç olarak, kripto para piyasaları gerçekten uçucu, bu, kimsenin geleceği tahmin edemeyeceği anlamına gelir! Kaybetmeyi göze alamayacağınız hiçbir paraya asla yatırım yapmadığınızdan emin olun..

Verge Güvenli mi?

Çoğu kripto para birimi gibi, paralarınız son derece güvenli onları içinde sakladığınız sürece güvenli bir Verge cüzdanı. XVG yalnızca birkaç cüzdanla uyumludur, bu nedenle seçtiğinizden emin olun özel anahtarlarınıza erişimi olmayan bir anahtar.

En güvenli seçenek olan resmi Verge cüzdanını bilgisayarınıza indirebilirsiniz..

İsterseniz güvenliği rahatlıkla karıştırın, birçok insan kullanmayı sever Elektrum. Electrum cüzdanını indirmek, sabit sürücünüzde daha az yer kaplar ve daha kullanıcı dostudur.

Verge madeni para: Verge logosunu tutan bir kadın.

Önemli olan sensin asla kimseye özel anahtarlarını verme, çünkü eğer yaparsanız, tüm Verge paralarınızı çalabilirler. Ayrıca, yedek ifadenizi bir yere yazmak ve güvenli bir yerde saklamak da iyi bir fikirdir. Bu, cüzdan şifrenizi unuttuysanız, yeniden erişim kazanabileceğiniz anlamına gelir..

Oradaydı bir hack Son zamanlarda bilgisayar korsanının insanlara jeton göndermesini sağlamaya çalıştığı Verge Twitter hesabında. Kime gönderdiğinizden emin olmadığınız sürece asla kimseye jeton göndermeyin! Meşru bir proje asla sizinle iletişime geçip onlara kripto para göndermenizi istemek.

Nasıl Kötüye Kullanılabilir??

Verge coin ile ilgili temel endişelerden biri, anonim olarak suç işlemek isteyen kötü insanlar tarafından kullanılabilmesidir. DogecoinDark’ın kulağa ideal olduğu gibi gelmesini sağladığından, Verge’nin adını değiştirmesinin ana nedenlerinden biri buydu. Karanlık Web.

Not: Dark Web, genellikle Tor tarayıcıları aracılığıyla erişilen ve yasa dışı şeyler yapmak için kullanılan web sitelerine atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir. Buna güzel bir örnek ipek yolu, bu “suçlular için eBay” idi. İnsanlar ticaret için kripto para birimi kullanarak uyuşturucu, silah, çalıntı kredi kartı ve çok daha fazlasını satın alabilir..

Verge jetonu: özel anahtarlar için ödeme yapmak.

Yasadışı kullanımı için bir olasılık, Kara para aklama. Bir suçlu parasını Verge’e koyarsa, kolluk kuvvetlerinin parayı takip etmesi neredeyse imkansız olacaktır.!

Verge parası, suçluların bilgisayarınıza virüs gönderdiği fidye yazılımı saldırıları için de popülerdir. Virüs, siz para gönderene kadar bilgisayarınızın kilitlendiğini söyleyecektir. Verge jetonu anonim olduğundan, saldırıdan kimin sorumlu olduğunu bulmak çok zor olacaktır.!

Verge Coin'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Verge Coin’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Umarım Verge madeni parası hakkındaki rehberimi beğenmişsinizdir ve onu hem ilginç hem de eğitici bulmuşsunuzdur! Teknoloji oldukça karmaşık olsa da umarım size her şeyi basit bir şekilde anlatmışımdır. Bu, artık Verge kripto para biriminde uzman olmanız gerektiği anlamına gelir!

Peki proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir gün küresel bir ödeme sistemi olacağını düşünüyor musunuz? Teknolojiyi Bitcoin ile karşılaştırdığınızda, kesinlikle birçok avantajı var. O Daha hızlı, daha ucuz ve çok daha özel.

Verge’in çok fazla rekabeti olmasına rağmen, Rootstock protokolü gerçeğe dönüşürse gerçekten büyük olabilir. Bu, Verge’in sadece finansal işlemlerden başka şeyler için de kullanılabileceği anlamına gelecektir.!

Yine de Verge’i finansal işlemler için kullanmak istiyorsanız ve madeni paraların bir kısmını kendiniz satın almak istiyorsanız, bunu yapmak için ondan daha iyi bir yer yoktur. Binance. Söz konusu kripto para borsası Verge coin alışverişi için lider platform – süreç biraz şuna benzer:

 1. Kaydol Binance;
 2. Verge coin (XVG) satın almayı seçin;
 3. Tercih ettiğiniz ödeme yöntemine karar verin;
 4. Her şeyin doğru olup olmadığını kontrol edin ve cüzdanın her şey hazır;
 5. Satın al!

Ayrıca, Verge fiyatının 2021’de artmaya devam edip etmeyeceğini veya diğer gizlilik blokajlarının daha iyi bir yatırım olup olmadığını düşündüğünüz konusunda da fikir almak isterim. Ayrıca, Verge madeni parasıyla gerçekten ilgileniyorsanız, yalnızca şu adresten satın aldığınızdan emin olun: bazı güvenilir borsalar, ve sakla yüksek kaliteli cüzdanlarda!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me