Windows’ta Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

İle kripto para birimleri sürekli olarak çeşitli haber makalelerinde ve blog gönderilerinde ortaya çıkıyor, her gün daha fazla insan kripto dünyasını keşfediyor ve bu dünyaya ilgi duyuyor. Ethereum muhtemelen piyasadaki en popüler kripto paralardan biridir. Bitcoin kötü şöhrete liderlik etmek.

Bu kılavuzda size her şeyi anlatacağım Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır – donanım, yazılım ve aradaki her şey.

Kripto madenciliği hakkında düşünen çoğu kişi muhtemelen Windows 10, İşletim sisteminin bu sürümü bahsedeceğimiz ana sürüm olacak. Sana anlatacağım kullanabileceğiniz en iyi programlar, donanıma nasıl karar verilir, neye ihtiyacın olacak, ve beklentilerinizi nasıl yönetirsiniz.

Başlamadan önce şunu da kontrol etmelisiniz Ethereum madenciliği Ethereum madenciliğinin farklı yolları hakkında genel fikir edinme rehberi ve ayrıca bazı kripto para birimi borsaları sadece Ether satın almak istiyorsanız.

Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, doğrudan konuya girelim.

Ethereum Madenciliğinin Avantajları

En baştan alalım – neden birisi ilk etapta Ethereum madenciliği yapmak istesin ki? Pekala, var birkaç sebep insanlar neden Windows’ta Ethereum madenciliği yapacaklarına bakıyor?.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ethereum çok popüler ve yaygın olarak kabul. Bitcoin’in tanınması söz konusu olduğunda hala çok uzak, ancak oraya varıyor. Tüm bu genel başarı ile, pek çok olası yatırımcının ve kripto meraklısının gözlerini Ethereum’a çevirmesi doğaldır..

Kripto para piyasasının 2018’in başından bu yana attığı büyük dalışta bile kabul etmek önemlidir., Ethereum hala önde gelen kriptolardan biri olarak yerini korumayı başardı.. İnsanlar Ethereum’u takdir ediyor stabilitesi ve temel aldığı ağ.

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: kilime yerleştirilmiş bir Ether madeni para.

Uzun vadeli yatırımcıların yanı sıra, Ethereum’u satın alan birçok insan, fiyat tekrar yükselmeye başlar başlamaz hızlı bir kar elde etmeyi umuyor. Bu, elbette, birisine hızlı bir şekilde büyük karlar sağlayabilir, ancak çoğu zaman olmasa da, başarısız olma eğilimindedir. Bunun nedeni kripto piyasasının a çok tahmin edilemez yer, ve çok fazla araştırma ve beklenti yönetimi gerektirir.

Bunlar ve diğer bazı nedenlerden dolayı, insanlar genellikle Windows 10’da Ethereum madenciliği veya Windows 10 için en iyi Ethereum madenciliği hakkında bilgi edinmek isterler..

Ethereum Madenciliği – Donanım

Windows 10’da Ethereum madenciliği yapmak istiyorsanız, söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz olacak donanım.


GPU’lar

Windows’ta Ethereum madenciliğinin nasıl yapılacağına dair ilk ve en yaygın seçenek GPU madencileri. Uygun bir Windows sürümü yüklendiğinde, bunlar madencilik kuleleri kripto madenciliğine girmek isteyen ve başlangıçta biraz para yatırmak isteyen çoğu insan için tercih edilen seçenek olma eğilimindedir..

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: GPU madencilik teçhizatları.

GPU madenciliği popülerdir çünkü etkili. Bu tür madencilik, grafik kartlarını (veya daha doğrusu GPU’larını) kullanır. uzun süreler boyunca Ethereum üretir. Ne kadar çok ve daha iyi kart kullanırsanız, beklediğiniz kar o kadar büyük olacaktır. Ancak bunun dezavantajı şudur: iyi ve etkili GPU madencileri maliyetlidir.

Maliyetin en büyük kısmını GPU’ların kendisi oluşturur, ancak unutmamalısınız anakart, güç kaynağı, soğutma, elektrik, vb.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

CPU’lar

Windows 10’da Ethereum madenciliği yapabilirsiniz. donanımın CPU seçeneği, ama bu genellikle tavsiye edilmez.

Durumun böyle olmasının en basit ve en temel nedeni şudur: CPU madenciliği sizi çoğu zaman iflasa sürükler. CPU’ların üreteceği Ethereum, elektrik ve soğutma fiyatları bu gerekli olurdu.

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: bir CPU.

Öyleyse CPU madenciliği neden hala önemli? Eh, sadece onun yüzünden mevcudiyet.

Windows’ta Ethereum madenciliğinin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen, ancak donanım söz konusu olduğunda bir kuruş yatırmak istemeyen biriyseniz, CPU madenciliği, kullanabileceğiniz tek seçeneklerden biridir. Bilgisayarınıza ve parametrelerine bağlı olarak, bir miktar kar elde edebilirsiniz veya ödeyebilirsiniz – ancak en yaygın senaryo, ayın sonunda negatif bir gelir ayıdır..

ASIC’ler

Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır? İyi, ASIC Ethereum madenciliği muhtemelen şu anda piyasadaki en karlı seçenektir. Windows 10’da Ethereum madenciliği yapmak istiyorsanız, ASIC’ler gitmenin yolu olabilir.

ASIC’ler (Uygulamaya Özel Entegre Devreler) belirli bir amaç için tasarlanmış özel cihazlardır – bu durumda amaç kripto para madenciliği yapmaktır..

ASIC’ler, konunun çoğu alanında rakiplerini geride bırakıyor – kurulumları zor değil, çok az bakım ya da onarım işi gerektirmiyor ve genellikle kullanımı kolay. Ancak onlar, oldukça maliyetli – ancak bu, süper etkili.

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: yaklaşık 50 euro banknot üzerinde Ether madenciliği yapan bir oyuncak adam.

Ancak ASIC’lerin dezavantajları vardır. ASIC’lerin kullanımıyla Windows 10’da Ethereum madenciliği yapmayı düşündüğünüzde, yakında bunun farkına varabilirsiniz. bu cihazlara rastlamak genellikle çok zordur. Çevrimiçi pazarlarda veya mağazalarda stoklanır olmaz, insanlar bunları hemen kaydırır. Sanki bu insanlar günlerce bir kaç dakikada bir sayfayı yeniliyormuş gibi, sadece bir ASIC kapmak için şanslı olan kişi olmak için.

ASIC’lerle ilgili diğer büyük sorun biraz yeni bir sorun. GPU kullanan madenciler boykot etmeye ve “greve gitmeye” hazırlar çünkü ASIC’ler, Ethereum madenciliği söz konusu olduğunda haksızlık yaptı.

Bu süregelen bir sorun, ancak yakın zamanda yepyeni bir ASIC serisinin piyasaya sürülmeye neredeyse hazır olduğu açıklandı. Duyuruda, bu yeni ASIC’lerin özellikle öncekilerden altı kat daha güçlü ve daha etkili. Bu haber Ethereum topluluğunu canlandırdı – çoğu bu tür cihazların piyasaya dengesizlik getirmek, ve GPU madencilik topluluğu arasında kaosa neden olmak.

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: yere yerleştirilen kripto para birimi paraları.

Boykot ve grevler işe yararsa, ASIC tabanlı Ethereum madenciliğine ne olacağını tahmin etmek zor. Topluluk, Ethereum’un yaratıcılarının harekete geçmesini istiyor – yine de hangi eylemlerin – varsa – alınacağını hayal etmek zor..

Windows 10 için Ethereum madencileri söz konusu olduğunda tercih edilen donanım olarak ASIC’leri düşünüyorsanız, akıllıca olacaktır. Gerçekten dışarı çıkıp bu cihazlardan birine yatırım yapmadan önce haberleri inceleyin ve biraz araştırma yapın. Elbette, çok güçlüler ve süper etkilidirler (bu genellikle harika karlara dönüşür), ancak ölümlerinin nedeni bu olabilir.

Ethereum Madenciliği – Yazılım

Şimdi ele aldığımıza göre donanım, hadi dönelim yazılım. Sonuçta, Windows 10 için bir Ethereum madencisine sahip olmak, eğer sahip değilseniz, bir nevi faydasızdır. yedeklemek için iyi ve güvenilir bir program.

PC kullanıyorsanız yapmanız gereken ilk şey, Geth adlı bir programı indirip yükleyin. Geth, bilgisayarınız (donanımı) ve Ethereum ağı arasında bir ortam görevi görür. Onu tasmalı bir köpekmiş gibi düşünebilirsiniz – köpek Ethereum veri blokları, tasmayı tutan sivri uç PC’nizi temsil ediyor ve tasmanın kendisi Geth.

Geth’i kurup yapılandırdıktan sonra, artık yazılımın kendisine geçebilirsiniz..

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: madencilik teçhizatını tamir eden bir kripto mühendisi.

GPU madencilik teçhizatı kullanıyorsanız, Yazılım söz konusu olduğunda CGminer en iyi seçeneğinizdir. Temel işlevler setiyle kullanımı kolay bir madencilik programıdır. Onu iyi yapan şey, diğer GPU madencilik programlarına kıyasla iyi optimize edilmiş olmasıdır. Windows 10 için GPU tabanlı Ethereum madencileri için yazılım olarak, CGminer çökme eğilimi göstermez veya birçok hataya neden olmaz.

CPU madenciliği yöntemini kullanan kişiler şunu söylüyor: CPU’lar için en iyi madencilik yazılımı CPUminer. Kullanımı kolaydır, iyi çalışır ve en iyi parametrelere sahiptir. Ancak, genel bir uyarı olarak, Bir dizüstü bilgisayarda Ethereum madenciliği denemeniz tavsiye edilmez – bu, cihazınızı aşırı ısınmanın ve tamamen parçalamanın harika bir yoludur.

ASIC’lerin Ethereum madencilik yazılımı söz konusu olduğunda seçebilecekleri birkaç seçeneği vardır, ancak en yaygın olanı muhtemelen Kolay Madenci. Bu yazılım şunları sunar: iyi uyumluluk, dır-dir kullanımı kolay, ve oldukça iyi madencilik parametrelerine sahip.

Windows'ta Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Windows’ta Ethereum madenciliği yapmayı düşünürken, yazılım önemli bir özellik haline gelir. Doğru yazılımı seçmek, büyük bir kâr elde etmekle her şeyi tamamen kaybetmek arasında belirleyici faktör olabilir..

Bir program seçerken birkaç iyi kural, onun güvenlik, madencilik hızı, teknik ve diğer desteklerin mevcudiyeti, ve ödeme sistemi. Bu temel hususlar, Windows’ta Ethereum madenciliği yaparken en çok odaklandığınız konular olmalıdır..

Windows’ta Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır

Kısaca özetlemek gerekirse – donanımı tüm artılarını ve eksilerini ele aldık, kullanılacak en iyi yazılımdan ve bazı uyumluluk yönlerinden bahsettik… Ama Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

Diyelim ki, bu noktada, zaten tercih ettiğiniz donanım ve yazılımı seçtiniz. Seçimlerinize bağlı olarak, kurulu en iyi birkaç GPU teçhizatına sahip olabilirsiniz veya Geth’i bilgisayarınıza yeni indirmiş olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, artık madencilik sürecine geçebiliriz..

GPU Madenciliği

GPU madenciliği yöntemini kullanıyorsanız Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır? Şey, işler sandığınızdan çok daha basit.

Teçhizatınızı kurmadan önce iyi bir yer seçin. En iyi bahsiniz nişan almaktır oldukça havalı bir yer (olduğu gibi – soğuk, ama ben de bir kripto para birimi girişimcisiyim, havalı işler de var) ve geniş. İstediğin noktaya ulaşırsan madencilik teçhizatlarına yatırım yapmaya devam edin ve belki sonunda çiftliğini inşa etmek, ferah, iyi soğutma, havalandırma ve düşük elektrik maliyetleri olan bir yer istersiniz.

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: kripto madencilik teçhizatları.

Donanımınızı ve yazılımınızı yükledikten sonra, yapmanız gereken tek şey makineyi çalıştırmak ve ne olacağını görmek.!

GPU Ethereum madenciliği oldukça basit bir süreçtir – teçhizatlar sadece işlerini yapar ve siz sadece rakamların yükselişini seyredersiniz. Zor olan kısım bakım – çeşitli olası problemler ve arızalar için sürekli olarak tetikte olmanız gerekir. Her şeyi olması gerektiği gibi ayarladıysanız, hiçbir sorunla karşılaşmamalısınız.

CPU Madenciliği

CPU madenciliği yöntemini kullanırken Windows 10’da Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

CPU madenciliği şu anlamda basittir: her şey sadece bir fare düğmesi uzakta. Yazılımınızı kişisel ihtiyaçlarınıza göre yönetebilirsiniz. Bununla birlikte, genellikle tavsiye edilir. sadece bilgisayarın boştayken benim yapmalısın. Bazı Ethereum madencilik yazılımı, madencilik modelini varsayılan tercih olarak “boşta” olarak ayarlamanıza izin veren yerleşik işlevlere sahiptir..

Windows'ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır: CPU madenciliği.

Yazılımı çözdükten sonra tek yapmanız gereken, makinenizi aşırı ısınmaması için yönetin. Ay sonunda fatura geldiğinde kalp krizi geçirmemek için elektrik fiyatlarını da aklınızdan çıkarmayın..

ASIC Madencilik

ASIC’leri kullanarak Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır? O kadar özel değil. ASIC madenciliği, GPU kripto madenciliği yöntemine çok benzer – makinenizi kurmanız ve gitmesini izlemeniz yeterlidir..

ASIC’lerin iyi yanı, nispeten az bakım gerektirirler. Bir ASIC kullanıyorsanız, madencilik sürecinde çok fazla (varsa) sorunla karşılaşmamalısınız.

ancak, ASIC’ler yeni başlayan madenciler için tavsiye edilmez. Bunun arkasındaki mantık çok basit – bu cihazlar çok pahalı ve gelmesi zor, aynı zamanda kripto para birimi madenciliği söz konusu olduğunda en az az miktarda bilgi gereksinimini de sürdürür. Tam zamanlı bir Ethereum madencisi olma konusunda hala emin değilseniz, bir ASIC edinmek çok zor olabilir ve bu mücadeleye değmeyebilir..

Ethereum Madenciliği – Bir Alternatif?

Yani, Windows’ta Ethereum madenciliği yapmayı düşünüyorsunuz… Ve buna değip değmeyeceği konusunda bir fikir birliğine varamazsınız. Pekala, şanslısın – başka bir yol var.

Hiç duydun mu bulut madenciliği? Bu, bir çiftliğin (çok sayıda (genellikle) GPU madencilik teçhizatı olan bir kişinin) madencilik teçhizatlarını kiralamanızı teklif ettiği bir hizmettir. Genellikle ev sahibine bir başlangıç ​​ücreti ödersiniz ve sonra arkanıza yaslanıp rahatlarsınız – gerisini o halleder. Sözleşmeye bağlı olarak muhtemelen her ay ödeme alırsınız.

Windows'ta Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para madenciliği söz konusu olduğunda bu oldukça popüler bir yöntem haline geldi. Bu ev sahipleri genellikle büyük ve profesyonel şirketlerdir ve bu da tüm anlaşmaya meşruiyet katar..

Bulut madenciliği harikadır çünkü sürekli yanan “Windows’ta Ethereum madenciliği nasıl yapılır?” Sorusunu ortadan kaldırır. kafandan. Ancak, her şeyi kendiniz yapmaya hevesliyseniz, bulut madenciliği sizin için uygun olmayabilir.

Sonuç

Artık Windows’ta Ethereum madenciliği yapmayı düşünürken mevcut olan tüm farklı seçenekleri biliyorsunuz. Unutmayın – donanım ve yazılım, başarılı bir kripto madencisinin kariyerinin temel unsurlarıdır.

Her zaman önce ilk bütçenize karar verin – Bu, sizin için hangi madencilik yöntemlerinin mümkün olduğu ve hangilerinin söz konusu olmadığı konusunda geniş bir resim elde etmenizi sağlayacaktır. Araştırmanızı yapın, Ethereum madenciliği süreçlerinizi yönetin ve kısa sürede uzman bir madenci olun!

Bu kılavuzu okuduktan sonra, Ethereum madenciliğinin sizin için bir fincan çay olmadığı sonucuna vardıysanız, Ether’e göz atın bazı kripto borsaları – belki de sadece kripto para birimini satın almak ve elinde tutmak sizin için daha iyi bir seçenek olabilir mi? Durum bu olsa bile, asla bilgisiz yatırım yapma, ve her zaman bir profesyonele danışınbu mali bir tavsiye değildir ve bu şekilde alınmamalıdır!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map