Na pewno słyszałeś o Ethereum, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Ether?

W dzisiejszym artykule omówimy ten temat i zrozumiemy jego znaczenie w łańcuchu bloków Ethereum.

Ale zanim zaczniemy, musimy zrozumieć, czym jest Ethereum? Ethereum to połączenie zarówno zdecentralizowanego sklepu z aplikacjami, który zasila Dapps, jak i zdecentralizowanego internetu. Jest to platforma obsługująca Dapps. To prowadzi nas do drugiego pytania: czym jest eter? A jak to się ma do Ethereum? Odkryjmy.

Co to jest eter? Kryptowaluta Ethereum


Eter można zdefiniować jako paliwo, które zasila platformę Ethereum. Aby zasilić Ethereum, potrzebujemy waluty cyfrowej, która będzie używana. Na przykład, jeśli maszyna wykonuje operację w sieci, wymagałaby do tego zasobów. W tym przypadku używany jest eter. Działa również jako zachęta dla innych podmiotów związanych z platformą do tworzenia aplikacji (DApps). Na przykład programiści mogą otrzymywać wynagrodzenie za pisanie przydatnych aplikacji. W najprostszej formie możemy zdefiniować Ether jako cyfrowy olej do napędzania transakcji w sieci. Może to być dowolna operacja, tworzenie, usuwanie lub modyfikowanie.

Pochodzenie eteru

Aby lepiej zrozumieć eter, musimy przyjrzeć się jego pochodzeniu. Eter jest najpierw rozprowadzany podczas pierwszej przedsprzedaży.

W przedsprzedaży sprzedano uczestnikom prawie 60 mln eteru. Mało tego, podaje się 12 milionów eterów (12% powstałego eteru) Fundacje Ethereum. Cały ten eter jest przekazywany grupie programistów i badaczy, aby mogli ulepszyć podstawową technologię platformy Ethereum.

Eter jest również tworzony, gdy wydobywa się nowy blok. Górnik dostaje eter.

Wreszcie, co nie mniej ważne, eter (2-3) jest tworzony jako nagroda wujka / cioci. Jest generowany tylko wtedy, gdy inny blok rozwiązuje problem, nawet bez uwzględnienia go w roztworze górnika

Czy to oznacza, że ​​istnieje nieskończona ilość eteru?

Oczywiście nie. Większość waluty cyfrowej jest zawsze ograniczona. Ma to na celu zapobieżenie zalewaniu rynku. Pomaga również kontrolować cenę eteru na rynku. Kiedy został wydany po raz pierwszy, zdecydowano, że będzie ograniczona ilość eteru. Jednak nikt nie ma pojęcia, ile eteru jest w obiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, każda liczba kryptowalut spada po pewnych latach. Sprawa z eterem jest taka sama. W miarę upływu lat jest mniej eteru do wydobycia lub nagrodzenia.

Jednak tempo wyczerpywania się eteru nie zmieni się. Ethereum przechodzi teraz z Proof of Work (PoW) do Proof of Stake (PoS). Wszystko to ma na celu oszczędzanie energii i uczynienie platformy Ethereum bardziej wydajną i przyjazną dla środowiska.

Zastosowanie eteru

Następujące jednostki również używają eteru.

  1. Programiści do tworzenia aplikacji w łańcuchu bloków.
  2. Każdy użytkownik, który korzysta z inteligentnych kontraktów.

Eter górniczy

Eter wydobywczy jest łatwy. Wszystko, czego potrzebujesz, to moc obliczeniowa do rozwiązywania problemów na platformie Ethereum. Jeśli wydobędziesz blok, w nagrodę otrzymasz trochę eteru. Kwota nagrody zależy od wielu czynników, w tym od ilości wykonanej pracy. Eter wydobywczy jest stosunkowo łatwy w porównaniu z Bitcoinem. Niemal co 15 sekund tworzony jest nowy blok i dodawany do łańcucha bloków. Po dodaniu bloku trzy etery są rozdawane górnikom. Ether jest zgodny z Proof of Work (PoW) i właśnie to sprawia, że ​​można go wydobywać.

Jednak nie miejcie wielkich nadziei. Jego trudność znacznie wzrosła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ponadto Ethereum wkrótce zmieni się na Proof of Stake (PoS).

Para eterowa

Jeśli interesujesz się handlem, wiesz już o parowaniu BTC. Możesz kupić dowolną inną monetę na rynku, jeśli masz BTC. Parowanie wygląda następująco: „EOS / BTC” lub „ADA / BTC”. Podobnie, eter może być używany jako para do kupowania innych kryptowalut.

Dowiedz się więcej, Co to jest Ethereum Classic (ETH)?

Sprawdź nasze porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

  • Ethereum vs Ripple: szczegółowe porównanie

Co dalej?

Ether już tu zostanie. Okazało się, że jest paliwem jednej z technologii blockchain drugiej generacji, Ethereum. Więc co o tym myślisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me