4 sposoby, w jakie technologia Blockchain zmieni sposób, w jaki prowadzimy działalność

Stoimy u progu innowacji w biznesie. Technologia Blockchain może przynieść wymagane zmiany i całkowicie zmienić sposób działania firmy. Do tej pory widzieliśmy mieszaną reakcję mediów na blockchain, zwłaszcza jeśli chodzi o waluty cyfrowe. Jednak to nie tylko waluty cyfrowe.

Technologie Blockchain mogą łatwo zmienić sposób, w jaki prowadzimy działalność. Może służyć do personalizacji, zabezpieczania i skalowania biznesu. Weryfikacja również stanie się łatwiejsza i będzie to czas, gdy większość firm będzie go używać do dokonywania transakcji online.

Chociaż Bitcoin widział wahania w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, jest to jedyny raz; powinniśmy skupić się na jego przewadze technologicznej raczej ekonomicznej.

Wyjaśnienie technologii Blockchain

Czym właściwie jest blockchain? Jest podobna do tradycyjnej bazy danych, ale ma dodatkowe funkcje, takie jak przejrzystość i integralność. Można go również zdefiniować jako księgę rozproszoną elektronicznie. Dostęp do niego można również uzyskać z dowolnego miejsca w bezpieczny sposób. Ta prosta koncepcja otwiera przed firmami nowe możliwości rozwoju i innowacji.

4 sposoby, w jakie technologia Blockchain zmieni logikę biznesową.

Jak więc zmieni się biznes? Przyjrzyjmy się temu poniżej.

1. Własność intelektualna

Obecnym firmom trudno jest chronić swoją własność intelektualną. Konkurencja na najwyższym poziomie wymaga ochrony inwestycji, jeśli chodzi o kreacje i innowacje. Blockchain może w tym pomóc Twojej firmie. Może pomóc chronić własność dzieła lub jakąkolwiek własność intelektualną. Ponieważ łańcuchy bloków są niezmienne i wymagają weryfikacji przed zapisaniem nowych danych, może służyć jako idealne miejsce do sprawdzania i weryfikowania własności intelektualnej.

Krótko mówiąc, Twoja firma będzie miała lepszą kontrolę nad tworzonymi przez siebie materiałami i ochroni je przed konkurencją.

2. Księgowość

Blockchain może również zmienić sposób, w jaki firma obsługuje swoje rozwiązanie księgowe. Na razie obsługa i wykonanie księgowości wymaga wiele wysiłku i zasobów. Ponadto musisz zachować kod podatkowy i upewnić się, że wszystko jest dokładne z minimalnym błędem lub bez niego. Jeśli Twoja firma jest rozproszona geograficznie, może to prowadzić do większej złożoności. Jednak dzięki technologii blockchain możesz nią zarządzać skuteczniej i wydajniej.

Ken Tysiac w swoim artykule na temat jak blockchain może wpływać na księgowość, wielokrotnie wspominał, jak łatwo jest to dla firm księgowych. Pawlicki, wiceprezes renomowanej firmy księgowej, dodał: „Nasi audytorzy już kontrolują transakcje w łańcuchu bloków”. Dodał również: „Przed nami dużo pracy… to świetna okazja w dziedzinie, w której CPA może przynieść wiele korzyści”.


Co więcej, może mieć również wpływ na inne rynki, które w dużym stopniu opierają się na rachunkowości. Jednym z takich przykładów jest rynek loterii. Obecnie jest wyceniany na 260 miliardów dolarów, a blockchain może go całkowicie zmienić, zapewniając poufność i anonimowość.

3. Marketing

Oszustwa związane z kliknięciami to jeden z głównych problemów w marketingu i reklamie. Według badań Juniper, potrzeba blockchain jest koniecznością. Szacują, że prawie 51 milionów dolarów dziennie jest traconych z powodu oszukańczych działań, takich jak oszustwa związane z kliknięciami.

Umieszczając wszystko w łańcuchu bloków, marketerom łatwiej będzie monitorować i weryfikować swoje inwestycje. Zmniejszy również liczbę oszustw. Całe przejście na blockchain będzie oznaczało wielką wartość dla biznesu, ponieważ zmniejszy ryzyko związane z inwestycjami.

4. Cyberbezpieczeństwo i IT

Cyberbezpieczeństwo to jeden z najgorętszych tematów na rynku. Firmy tracą miliony dolarów z powodu kradzieży danych i innych poważnych problemów z bezpieczeństwem. Doprowadziło to firmy do ogromnych inwestycji w ochronę danych, programów, sieci i nie tylko.

Podobnie jak inne procesy biznesowe, blockchain może również zrewolucjonizować cyberbezpieczeństwo jako całość. Ponieważ blockchain rejestruje dane w przejrzysty, bezpieczny i odporny sposób, hakerzy nie będą mogli włamać się do systemu bez pozostawiania śladów. Jak już wspomnieliśmy, spowoduje to ochronę własności intelektualnej.

Wniosek

Firmy właśnie zaczęły odkrywać potencjał blockchain. Przypomina to erę internetu, w której firmy szukały sposobów wykorzystania go w swojej pracy. Teraz nadszedł czas na blockchain. Więc co myślisz o całej idei blockchain? Czy zmieni rynek? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map