Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) wykazują oznaki wybicia po tym, jak na początku roku znalazły się pod ogromną presją sprzedaży. Dwie kryptowaluty spadły z rekordowych poziomów, podsycając obawy dotyczące możliwego pęknięcia bańki w sektorze.

Jednak sytuacja wreszcie się poprawia, ponieważ staje się jasne, że kryptowaluty zostaną tutaj. Dyskusja, że ​​waluty cyfrowe mogą być walutami przyszłości, przeszedł długą drogę w przyciąganiu inwestorów detalicznych i zamożnych inwestorów w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w tym sektorze.

Bitcoin kontra Ethereum z punktu widzenia inwestycji to bitwa, która powoli nabiera kształtu, ponieważ inwestorzy nadal spekulują, który z nich prawdopodobnie przyniesie więcej zwrotów w dłuższej perspektywie.

Wybór między nimi w celach inwestycyjnych z pewnością będzie najgorszym koszmarem, biorąc pod uwagę, że oba wykazują oznaki powszechnej akceptacji i akceptacji.

Bitcoin vs Ethereum (ETH): czynnik technologiczny

Technologia odegra kluczową rolę w przyjęciu dwóch kryptowalut i ewentualnym wejściu do głównego nurtu przemysłu. Podczas gdy podstawowa technologia blockchain napędza te dwie rzeczy, wydaje się, że Bitcoin ma przewagę na tym froncie.

Bitcoin ma przewagę nad Ethereum i innymi kryptowalutami po części dlatego, że jako pierwszy wykorzystał technologię blockchain. Działając na rynku od ponad 9 lat, jest postrzegany jako bardziej stabilna moneta, która nadal działa na swoją korzyść wśród inwestorów.

Ethereum dla programistów

Źródło zdjęcia: Ethereum

Ethereum pojawiło się kilka lat po Bitcoinie. Jednak ugruntowała swoją pozycję wśród programistów w zakresie opracowywania zdecentralizowanych aplikacji, co nadal weryfikuje jej poświadczenia. Technologia blockchain Ethereum jest coraz częściej wykorzystywana do tworzenia inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji, czego brakuje Bitcoinowi.

Jednak biorąc pod uwagę, że nie ma dużej zdecentralizowanej aplikacji przyjętej w głównym nurcie społeczeństwa, oznacza to, że Ethereum będzie nadal grać drugie skrzypce po Bitcoinie.

Ethereum vs Bitcoin: liczba monet

Całkowita liczba tokenów bitcoin, które kiedykolwiek znajdą się w obiegu, wynosi 21 milionów. Z drugiej strony Ethereum ma w obiegu ponad 92 miliony monet, a każdego dnia wydobywa się ich więcej. Oznacza to, że Ethereum pozostanie inflacyjną kryptowalutą, biorąc pod uwagę liczbę monet, które kiedykolwiek będą dostępne.


Niedobór bitcoinów sprawia, że ​​jest on niezwykle cenny, co odzwierciedla jego wartość na rynku w porównaniu z innymi Altcoinami. Brak maksymalnego limitu podaży może na dłuższą metę zaszkodzić wartości Ethereum w porównaniu z Bitcoinem. Fakt, że Bitcoin ma pułap, sprawia, że ​​jest on pożądany, biorąc pod uwagę, że wraz ze wzrostem popytu jego podaż pozostanie stała, co może spowodować, że jego wartość wzrośnie jeszcze bardziej.

Bitcoin kontra Ethereum: spekulacje

Fakt, że Bitcoin został stworzony znacznie wcześniej niż Ethereum, widział, jak jego wartość stale rośnie na tle zwiększonej spekulacji. Z tego powodu cena Ethereum zawsze rosła, gdy bitcoin rośnie i spada na BTC znajdującym się pod presją..

Źródło zdjęcia: Ethereum

Wydaje się, że wczesna przewaga rynkowa działa na korzyść Bitcoina. Na przykład ludzie są bardziej zaznajomieni z BTC niż z ETH, co wzbudziło zainteresowanie i silny popyt zarówno ze strony inwestorów detalicznych, jak i inwestorów o dużej wartości netto.

Ethereum vs pojemność transakcji Bitcoin

Ethereum ma przewagę nad Bitcoinem pod względem możliwości obsługi transakcji. Jego protokół blockchain jest znacznie szybszy niż Bitcoin, a transakcje rozliczane są w ciągu kilku sekund, a nie minut. Chociaż Ethereum ma przewagę na tym froncie, nie może się równać z Ripple (XRP), których protokół blockchain jest coraz częściej stosowany w branży finansowej.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że bitcoin to nic innego jak waluta. Z drugiej strony Ethereum wyłonił się jako niezawodna technologia księgowa, za pomocą której firmy używają do tworzenia programów.

Wydaje się, że Bitcoin ma przewagę nad Ethereum, ponieważ jest postrzegany jako bardziej stabilny Altcoin. To powiedziawszy, inwestorzy coraz częściej używają go, aby uzyskać ekspozycję na dynamicznie rozwijającą się branżę, ponieważ uważa się, że ma ona duże szanse na sukces.

Sprawdź nasze inne porównania:

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

  • Ethereum vs Ripple: szczegółowe porównanie

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map