Blockchain vs Bitcoin: czy się różnią?

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​Blockchain i Bitcoin to nie to samo. Chociaż są ze sobą powiązane, niekoniecznie oznacza to, że oba są takie same. Mogę jednak powiedzieć, że mają bliskie powiązania, co czasami może zmylić ludzi, którzy są nowicjuszami w blockchain. Zobaczmy, co pokaże nam debata między blockchainem a bitcoinem.

Ponieważ Bitcoin był pierwszą aplikacją blockchain; wiele osób używa terminu „bitcoin” zamiast łańcucha bloków. Myślę, że tak właśnie zaczęło się nieporozumienie. Ponieważ wyjaśnię, czym one są dzisiaj, w mgnieniu oka poznasz różnicę!

Zaczynajmy!

Blockchain vs Bitcoin: Co to jest Bitcoin?

Co to jest Bitcoin

Bitcoin to jedna z wielu kryptowalut, z których ludzie korzystają obecnie. Była to pierwsza aplikacja wprowadzona w 2009 roku i wkrótce po pierwszym wydaniu pokazała wyjątkowy system, którego nikt nigdy wcześniej nie widział.

Aby zdobyć bitcoiny, musisz je wydobyć. Ale jak to wydobywa? To naprawdę proste, wszystko, co musisz zrobić, to rozwiązać złożone problemy matematyczne za pomocą systemu komputerowego. Po pomyślnym wyniku zostaniesz nagrodzony bitcoinami.

Całkiem fajnie, prawda?

Bitcoin wykorzystuje szczególny rodzaj technologii blockchain, aby wszystkie transakcje były anonimowe i zdecentralizowane. Każda transakcja jest rejestrowana w systemie księgowym, ale ponieważ są one anonimowe, nikt nie może w rzeczywistości śledzić transakcji z powrotem do ich źródła.

Za jego pomocą możesz również dokonywać płatności międzynarodowych bez żadnych przepisów i dodatkowych opłat. To doskonała opcja dla małych firm, ponieważ nie będziesz mieć żadnych dodatkowych problemów związanych z opłatami. Wszystkie bitcoiny, które zarobisz, zostaną zapisane w portfelu cyfrowym i stamtąd będziesz go używać online.

Blockchain vs Bitcoin: Co to jest Blockchain?

Bitcoin vs Blockchain

Czym więc jest ta technologia blockchain wstrząśnięty cały świat zaraz po jego wprowadzeniu? Cóż, jest to zdecentralizowany system księgowy, który rejestruje każdą transakcję dokonaną między dwoma partnerami.


Technologia ta pozwoli każdemu użytkownikowi na dokonywanie i potwierdzanie transakcji bez konieczności korzystania z centralnej władzy. Korzystając z tej imponującej technologii, możesz przesyłać środki, głosować, rozliczać różne transakcje, udostępniać oficjalne dokumenty i możesz zrobić o wiele więcej..

System jest znacznie większy niż bitcoin czy jakakolwiek inna kryptowaluta i może być zintegrowany z wieloma innymi aplikacjami.

Jeśli spojrzymy z perspektywy biznesowej, blockchain może być kolejną najlepszą innowacją, która może naprawdę zmienić sposoby naszego systemu biznesowego. Dzięki integracji tej technologii będziesz w stanie ulepszyć procedury biznesowe między dwiema firmami i ostatecznie zmniejszyć negatywny wpływ problemów z zaufaniem.

Znowu zwiększy to liczbę zwrotów z każdego wydanego dolara w porównaniu z innymi tradycyjnymi środkami.

Teraz banki wolą Blockchain od Bitcoinów

Jako reputacja Technologia blockchain jest znacznie lepsza niż bitcoiny, wiele instytucji finansowych chętniej integruje blockchain. Wiele władz bankowych wykazuje duże zainteresowanie technologią blockchain i chce uczynić z niej stały system bankowy.

Wiele dużych branż, takich jak NASDAQ, Visa, Citi, chce uczynić z blockchain potencjalny system płatniczy, po prostu dlatego, że blockchain narzuca bardziej pozytywny charakter niż bitcoiny.

Ale dlaczego ten pośpiech jest w kierunku blockchain?

Cóż, sprawa jest prosta. Wykorzystując wszystkie aspekty tej nowej technologii, banki mogą w znacznym stopniu zwiększyć efektywność transakcji. Ta nowa technologia obiecuje system rejestrów, który aktualizuje się sam, więc jeśli banki z niego korzystają, mogą pozbyć się niepotrzebnego oprogramowania, które co roku staje się nieaktualne.

Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że banki nie powinny używać blockchaina tylko do zwiększania swoich wad w procesie transakcji, ale także do całkowitej zmiany całego systemu..

Jeśli coś takiego się wydarzy, wyobraź sobie, jak nasze życie może stać się o wiele prostsze i wygodniejsze?

Blockchain już narzuca potrzeby finansowe wielu rówieśników. Wiele firm już zaktualizowało lub stworzyło nową technologię blockchain, aby była jeszcze lepsza niż wcześniej. Tak więc z każdą aktualizacją staje się coraz bardziej stabilny i przydatny.

Dlatego jeśli myślisz o tym, kto ma wyższą pozycję między blockchainem a bitcoinem, z pewnością mogę powiedzieć, że to bitcoin.

Więc jak się różnią?

Bitcoin wykorzystuje rodzaj technologii blockchain, ale nie definiuje całego systemu. Nie każda technologia blockchain to bitcoin, ale bitcoin to tylko kryptowaluta działająca z pomocą blockchaina.

Jak powiedziałem wcześniej, istnieje wiele innych zastosowań blockchain, w tym w kwestiach finansowych, tutaj bitcoin należy do kategorii finansowej.

To tylko kryptowaluta i teraz nieco niestabilna. Możesz używać tej kryptowaluty do dokonywania płatności online tak, jak robią to prawdziwe pieniądze. W porównaniu z bitcoinem, blockchain wykracza daleko poza swój potencjał.

Blockchain to system księgi głównej, w którym można rejestrować transakcje dotyczące różnych kryptowalut, transakcji i innych formularzy danych. System jest źródłem większości kryptowalut, co zapewnia odpowiednią ilość bezpieczeństwa w całym procesie.

Ostateczny werdykt,

Podsumowując całą sytuację Blockchain vs Bitcoin, mogę powiedzieć, że bardzo się od siebie różnią. Blockchain jest głównym rdzeniem bitcoina, więc zależy całkowicie od łańcucha bloków. Z drugiej strony blockchain to niezależna technologia, z której możesz korzystać w wielu aplikacjach.

Mam nadzieję, że zamieszanie zostało teraz wyjaśnione; możesz też zapoznać się z innymi artykułami, aby lepiej zrozumieć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map