Blockchain to nowa technologia, która wywołuje burzę w społeczności technologicznej. Blockchain zmieni świat! Ale jak i dlaczego? Aby pomóc odpowiedzieć na pytania, przygotowaliśmy dla Ciebie ten przewodnik.

Zanim przeanalizujemy, dlaczego blockchain zmieni świat, zacznijmy od tego, „czym jest blockchain”. Technologia Blockchain to rozproszony i zdecentralizowany system księgi, który zapewnia przejrzystość, niezmienność i bezpieczeństwo.

Sądząc po ostatnich kilku latach sukcesów, blockchain jest tutaj na dobre i powoli zmienia różne branże. Ale nie martw się, zakłócenia nie zawsze oznaczają negatywny wpływ. W rzeczywistości blockchain może pomóc we wszystkich branżach, pozbywając się wad, które ich trapiły..

Tak więc każdy nowicjusz, który nie jest zaznajomiony z tematem, powinien skorzystać z tego przewodnika, aby zapoznać się z koncepcją blockchain i tym, jak zmieni świat..

Zapisać się:Darmowy kurs Blockchain

Jak Blockchain zmieni świat?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest blockchain, możemy przejść do tego, jak może on faktycznie zmienić bieg naszej gospodarki i biznesu.

Blockchain to zdecentralizowana baza danych, w której wszystkie transakcje są przechowywane i sprawdzane, co ma wartość. Jednak wartość może w ogóle reprezentować wszystko, na przykład pieniądze, ziemie, klejnoty itp. Forbes już patrzy w przyszłość i wierzy w nowe pieniądze. Wierzą, że blockchain zmieni świat.

Ale najpierw, jaki rodzaj korzyści to przynosi? I jak zmieni świat?

blockchain zmieni świat

System sieci peer-to-peer

Wszyscy mają pełne zaufanie do bazy danych blockchain, ponieważ nie jest ona zarządzana przez żadną organizację, co oznacza, że ​​jest otwarta. Dzięki technologii blockchain możesz dokonywać transakcji bezpośrednio z jej odbiorcą, co pozwala na to każdej osobie trzeciej.

W związku z tym jest to całkowicie bezcelowe, ponieważ nie potrzebujesz już żadnej innej strony trzeciej do weryfikacji. Tak więc wpływ łańcucha bloków polega na ustanawianiu transakcji peer-to-peer, a nie modelu klient-serwer.


Brak scentralizowanej kontroli

Blockchain zmieni świat, pozbywając się scentralizowanej kontroli. Żaden organ centralny nie może już kontrolować Twoich aktywów. Chociaż publiczny system blockchain jest autonomiczny, prywatny system blockchain wymaga uwierzytelnienia do działania. Ale nadal może obniżyć poziom scentralizowanej kontroli.

W ostatnich latach byliśmy świadkami niewyobrażalnej dominacji Google, Facebooka czy Amazona na rynku. Teraz mają dane osobowe prawie każdego na świecie! Jednak blockchain może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad własnymi danymi.

Czytaj więcej:6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Poprawa prywatności

Korzystając z funkcji skrótu i ​​metody kryptografii, wszystkie transakcje są szyfrowane i żadna z nich nie może śledzić Twoich transakcji. W rzeczywistości pomaga to zachować prywatność, ponieważ żadna zła strona nie może zobaczyć treści transakcji, nawet jeśli tego chce.

Pełna przejrzystość

Jedną z najlepszych części blockchain jest to, że promuje przejrzystość. Obecnie większość naszych modeli biznesowych nie oferuje tego atrybutu. Nie możemy nawet uzyskać przejrzystości od samego rządu.

Tak więc, gdy blockchain oferuje system księgi publicznej, w którym każdy może zobaczyć, co się dzieje, może przywrócić utracone zaufanie ludzi.

Bez korupcji

Blockchain zmieni świat, pozbywając się korupcji w naszym społeczeństwie. W rzeczywistości, ponieważ nadal korzystamy ze starszych systemów sieciowych i dokumentów papierowych, oszuści mogą łatwo je zmienić.

Ale łańcuchy bloków są z natury całkowicie niezmienne. Nie można zmienić ani zmienić zawartości w bloku. Jeśli ktoś spróbuje go zmodyfikować, wszystkie węzły w systemie natychmiast go odrzucą, ponieważ narusza konsensus. W ten sposób pozbywa się korupcji.

Przeczytaj także:Wszystko, co musisz wiedzieć o zasadach zarządzania Blockchain

Blockchain zmienia gospodarkę: nowy system monetarny

W tej chwili kolejna nowa funkcja blockchain powoli zyskuje na popularności. To zmiana w systemie monetarnym ze scentralizowanego na zdecentralizowany. W tej chwili wiele rządów jest zainteresowanych modelami walut cyfrowych banków centralnych.

W tradycyjnej metodzie stroną trzecią są banki federalne, które emitują „pieniądze”, co jest naszym zdaniem wartościowym podmiotem. Ale banki federalne nie udostępniają swoich danych opinii publicznej i kontrolują całą gospodarkę.

Ponadto transakcje są często niewiarygodne. W rezultacie dochodzi do przypadków oszustw finansowych.

Na tym problem się nie kończy. Każdy kraj ma inną własną walutę. Tak więc nie ma ujednoliconej waluty. Ludzie muszą pokonać kłopotliwe przeszkody, zanim będą mogli wykorzystać swoje pieniądze w obcym kraju. Transakcje trwają dni.

Ponadto „wszechwidzące oko rządu” śledzi każdy wydany przez Ciebie grosz. Kto chce, żeby ktoś śledził jego interesy? To naruszenie czyjejś prywatności.

Ale wraz z wynalezieniem modelu CBDC wiele krajów przyjmuje teraz blockchain i tworzy cyfrową kopię swoich rodzimych pieniędzy. Kraje takie jak Chiny czy USA już rozwijają swoje rozwiązania.

To z pewnością na dobre zmieni nasz status społeczno-ekonomiczny.

Chiny wprowadzają niedawno swój własny model CBDC. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego przewodnika po projekcie DCEP.

Kiedy przejmie Blockchain?

Jeśli myślisz o tym, kiedy blockchain przejmie kontrolę, musisz wiedzieć, że przejął już wiele branż. Podobnie jak łańcuch dostaw, finansowanie handlu, ubezpieczenia i opieka zdrowotna, wiele branż wdraża technologię blockchain w swoich firmach.

Tak więc zmiana już się rozpoczęła. Jednak tylko wtedy, gdy blockchain może pozbyć się swoich technicznych wad, może rozpocząć proces masowej adopcji.

Przeczytaj także: Jak działa Blockchain?

Dlaczego Blockchain zmieni świat?

Cóż, uważamy, że ważne jest, aby zauważyć, że blockchain nie tylko zmieni technologiczny aspekt świata, ale także wpłynie na sposób, w jaki funkcjonujemy jako społeczeństwo. Co więcej, blockchain to zmiana paradygmatu, sposób, w jaki możemy zrozumieć świat jako całość, a nie tylko jego części.

Jak blockchain wpłynie na gospodarkę? Tradycyjne sposoby są pełne problemów, a przede wszystkim korupcji. Nadszedł więc najwyższy czas, abyśmy przyjęli technologię, która pomoże nam uczynić nasze modele biznesowe jeszcze bardziej wydajnymi. W ten sposób blockchain może pozytywnie wpłynąć na naszą gospodarkę.

Czy blockchain odniesie sukces? Wierzymy, że tak! Już teraz przynosi pozytywne rezultaty w wielu projektach. Ponadto wiele firm inwestuje dużo w rozwiązania oparte na blockchain. Dlatego zmiana jest korzystna nie tylko dla ludzi, ale także dla firm.

Chcesz wiedzieć, jak blockchain zmienia świat? Sprawdź nasz przewodnik po tym, jak blockchain może teraz zmienić świat!

Uwaga końcowa

Rozwój Blockchain był szalony w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnio zobaczysz wiele aplikacji Blockchain. Możesz teraz kupować samochody, domy, usługi medyczne za kryptowaluty. Biorąc pod uwagę jego stale rosnącą popularność, można po prostu założyć, że blockchain będzie przyszłością, ponieważ rozwiązuje każdy problem, jaki mają tradycyjne systemy..

Jednak tylko czas może nam powiedzieć, czy blockchain nadaje się na naszą przyszłość, czy nie.

Co najważniejsze, jak naprawdę wpłynie na świat, gdy zostanie przyjęty na całym świecie. Jeśli jesteś tylko nowicjuszem w dziedzinie blockchain i chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii, możesz skorzystać z naszego bezpłatnego kursu blockchain..

Blockchain jest przewidziany dla technologii przyszłości, więc dlaczego miałbyś pozostać w tyle za wyścigiem?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me