Przyszłość blockchain wygląda jasno i wydaje się, że jest to kolejny rodzaj technologii internetowej. Blockchain może zrewolucjonizować branżę fintech i media społecznościowe, jeśli dobrze go wykorzystamy.

Nie wiesz, co to jest blockchain? Udaj się tutaj.

Płatności globalne

Zagrożoną tradycyjną siecią płatności jest SWIFT – Towarzystwo Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Ułatwia globalne transfery pieniężne między ponad 200 bankami. Przetwarzanie transakcji zajmuje co najmniej jeden dzień. Nie wspominając już o tym, że te transakcje transgraniczne obejmują przeważnie proces przeliczania walut. Instytucja zaangażowana w pośrednictwo da kiepski kurs wymiany walut, a czasami dodatkowo naliczą opłaty za konwersję.

Nawet w przypadku zakupów kartą kredytową w innej walucie niż waluta karty obowiązują słabe kursy wymiany walut. Ponadto te konwersje wiążą się z dodatkowymi podatkami od usług.

Oddzielając to, co z mikrotransakcjami?

A co jeśli chcesz wysłać 100 dolarów z USA do Indii?

Opcji jest kilka.

  1. PayPal – wysokie współczynniki konwersji, do tego 5% opłaty, a przelew pieniędzy z PayPal na lokalne konto bankowe zajmuje około trzech dni.
  2. Przelew bankowy – zapomnij o tym, każdy przelew wiąże się z opłatą w wysokości 30 USD, a wiesz, jaka jest zła opłata za konwersję pomiędzy. Z drugiej strony lokalny bank pobiera dodatkowe opłaty za przetwarzanie transakcji przychodzącej.

Blockchain już udowadnia, że ​​te transfery można wykonać w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. A to może sprawić, że będą tańsze, kosztując zaledwie ułamek dolara.

Tak wyglądałby transfer, gdyby nadawca używał łańcucha bloków.

  1. Alicja chce wysłać 200 dolarów swojemu przyjacielowi Bobowi w Indiach.
  2. Alice wybiera Ether (ETH), aby wysłać pieniądze.
  3. Obecnie to mniej więcej zamienia się na 0,38 ETH.
  4. Po otrzymaniu Bob przelicza ETH na lokalną walutę rupii indyjskiej (INR), sprzedając ją.
  5. W ciągu kilku minut transfer byłby zakończony.

A co, jeśli same banki używają technologii blockchain? To byłoby lepsze niż powyższy proces.

Co się stanie, jeśli akceptacja kryptowalut, takich jak ETH przez handlowców, wzrośnie? Międzynarodowe zakupy będą miały mniejsze koszty ogólne.

Ripple, system płatności oparty na technologii rozproszonej księgi, obsługuje już banki takie jak American Express, UBS i Santander. Ripple nie działa jednak na publicznym blockchainie – czyli sama firma podejmuje decyzje i jest bardziej scentralizowana, wbrew podstawowej filozofii technologii blockchain, która ma być bardziej otwarta na zaangażowanie społeczne.


W każdym razie spodziewamy się, że publiczne blockchainy w najbliższej przyszłości staną się dominującymi graczami w branży płatności transgranicznych.

Media społecznościowe mogą być przyszłością Blockchain

Niedawny Skandal z danymi na Facebooku pokazuje, jak firma warta miliard dolarów lekkomyślnie obchodzi się z danymi użytkowników. Media społecznościowe to cyfrowy ślad życia, pomysłów i poglądów ludzi. Wykorzystywanie tych danych bez zgody użytkownika stanowi naruszenie podstawowych praw człowieka.

Blockchain może rozwiązać ten problem, dając użytkownikom pełną kontrolę nad danymi. Im bardziej technologia blockchain jest zdecentralizowana, tym mniej indywidualna jednostka może kontrolować dane.

Jednym z przykładów jest Blockchain STEEM. Jest to platforma społecznościowa, na której blogerzy i pisarze mogą publikować swoje prace. Platforma nagradza użytkowników, którzy wybierają i tworzą treści bez polegania na reklamach. A dla platformy każdy może stworzyć interfejs do pięknego prezentowania artykułów na blockchainie. Jednym z takich przykładów jest steemit.com.

Nie tylko ochrona danych, ale także blockchain może rozpocząć nową rewolucję w mediach społecznościowych: taką, która jest bardziej przejrzysta, niezawodna i oczywiście mniej inwazyjna.

Wniosek

Powodem, dla którego przyszłość blockchain cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest to, że może on rozwiązać wiele problemów, przed którymi stoimy dzisiaj.

Ostatnio wpadliśmy na skandaliczny pomysł. A co, jeśli każda osoba ma swój własny łańcuch bloków, który pomaga w różnych aspektach życia jednostki?

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wszystkie te pojedyncze łańcuchy bloków mogły ze sobą rozmawiać?

Na przykład Twoje podatki zostaną obliczone na podstawie danych z Twojego łańcucha blokowego przez dział podatkowy. A dział podatkowy automatycznie odlicza podatek bez konieczności siedzenia, obliczania i weryfikacji.

Twoje rachunki, płace i zakupy mogą stać się bardziej płynne i automatyczne.

Cóż, posunęliśmy się za daleko w przyszłość. Uważamy jednak, że przyszłość technologii blockchain niesie tę obietnicę.

Co myślisz? Komentarz poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me