Jaka jest różnica między Blockchain a Distributed Ledger?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach technologia blockchain wywołuje wiele szumu. Ponieważ wiele z tej szerokiej gamy technologii blockchain sprawiło, że nasze szczęki opadły, ludzie często używają terminu rozproszona księga zamiast łańcucha bloków. Ale czy blockchain i rozproszona księga to to samo?

Zanurzmy się trochę głębiej i dowiedzmy się, jak naprawdę działają i czy blockchain i rozproszony rejestr to to samo, czy nie?

Co to jest platforma rozproszonej księgi?

Platforma lub technologia rozproszonych rejestrów to jeden z rodzajów baz danych, które wykorzystują węzły lub inne systemy obliczeniowe do przechowywania danych. Każdy węzeł w sieci zapisuje dokładną kopię księgi.

Ponadto każdy węzeł niezależnie aktualizuje wszystkie informacje.

Całkiem fajnie, prawda?

Najbardziej ekscytujące jest to, że wszystko w rozproszonej platformie księgi nie jest zależne od żadnego centralnego systemu władzy. Każda aktualizacja systemu jest rejestrowana indywidualnie, a następnie aktualizowana przez sam węzeł.

Po zebraniu wszystkich informacji głosują, aby upewnić się, że każdy węzeł ma zgodę większości. Po podjęciu określonej decyzji węzły te aktualizują księgę do nowej wersji. Ten rodzaj systemu księgowego pomaga wyeliminować wszelkie negatywne strony zaufania.

Ponieważ te węzły są niezależne, nie będziesz musiał polegać na wyższych organach, takich jak rządy, banki czy prawnicy.

Ta niesamowita platforma księgowa wprowadza nowy typ rozwiązania do scentralizowanych systemów. To może być początek nowej rewolucji!

Co to jest technologia Blockchain?

Cóż, łańcuchy bloków są w rzeczywistości rodzajem platformy rozproszonej księgi. Dzieje się tak, że węzły tworzą łańcuch w celu dodania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa i dokładności.

System sieci peer-to-peer zarządza technologią blockchain. Jako jedyny rodzaj rozproszonego systemu księgi, może istnieć bez żadnego scentralizowanego upoważnienia lub serwera, który go obsługuje. Zatem tutaj dane będą zależeć od integralności obliczeniowej i procesu replikacji węzłów.


To powiedziawszy, struktura blockchain jest tym, co czyni go tak wyjątkowym. Wszystkie dane w tym systemie księgi są przechowywane w bloku i pogrupowane według węzłów. Następnie te bloki danych są ze sobą łączone, a później zabezpieczane za pomocą jakiejś formy kryptografii.

W związku z tym jest to rosnąca lista rekordów danych. Nikt nie może usunąć ani zmienić wcześniej zapisanych bloków danych i tak pozostaje. Jeśli wystąpi jakakolwiek awaria systemu, która zwykle nie istnieje, węzły odbijają się i wykorzystują wcześniej zapisane dane do zarządzania stratami.

Dlatego śledzenie zdarzeń lub zarządzanie systemem staje się znacznie bardziej zrelaksowane w tego typu rozproszonym systemie księgi.

Bitcoin, złoty klejnot kryptowaluty, był pionierem tej technologii, a następnie został później opracowany i używany w wielu innych kryptowalutach.

Tak więc, jeśli zastanawiasz się, dlaczego kryptowaluty są tak popularne, to jest właściwa odpowiedź.

Co jest Zaleta: wyjaśnienie Blockchain

Technologia jest zdecydowanie jednym z najsolidniejszych systemów. Trudno będzie ci przekroczyć tak dużą ochronę. Oczywiście nikt nie może zapewnić tego 100% poziomu bezpieczeństwa, ale blockchain pomaga w znacznym stopniu zminimalizować nadużycia.

Struktura jest tak bezpieczna, że ​​możesz bez obaw przetwarzać dokumenty finansowe. Nowa technologia blockchain daje firmom nowoczesny sposób radzenia sobie z problemami bankowymi bez dodatkowego bólu związanego z papierkową robotą.

Blockchain zapewni, że transakcja finansowa odbędzie się bez nieefektywności operacyjnej. Ten proces ostatecznie pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. To jest ostateczny powód, dla którego warto korzystać z technologii blockchain.

Blockchain i Distributed Ledger: Czy jest coś poza Blockchain?

Cóż, blockchain może być popularnym systemem rozproszonych rejestrów, ale nie jedynym. Wiele osób robi teraz krok w górę i wymyśla mnóstwo innych wydajnych technologii rozproszonych rejestrów, aby pokonać blockchain.

Najlepszym sposobem na uzyskanie nowego i ulepszonego DLT jest współpraca. Ponieważ większość technologii blockchain jest open source, ludzie mogą swobodnie używać kodów i modyfikować je, aby uczynić je jeszcze bardziej wydajnymi.

Ten dzień nie jest daleko, kiedy DLT staną się ostatecznym standardem, a firmy wykorzystają je do przetwarzania swoich finansowych, a nawet innych aspektów działalności.

Na końcu,

Tak więc główną różnicą między blockchain a rozproszoną księgą jest system struktury wewnętrznej. Wszystkie technologie blockchain są formą rozproszonej księgi, ale nie wszystkie rozproszone systemy księgi to blockchain.

Każdy kanał rozproszony jest inny i zależy głównie od zachowania węzłów.

Nazwijmy to rozproszoną księgą lub blockchain, ale niewątpliwie są one ewolucją, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map