Jakie są zalety zdecentralizowanej platformy Ethereum?

Jeśli się nad tym zastanowić, Bitcoin już się zestarzał, a na polu bitwy rządzą noworodki. W tamtych czasach technologia blockchain była używana wyłącznie do walidacji transakcji, a bardziej do cyfrowego systemu gotówkowego. Cóż, to tylko jednorazowe użycie technologii stworzonej przez Satoshi Nakamoto. Ethereum to pierwsza sieć blockchain, która pokazała światu, że blockchain może być czymś więcej niż systemem utrzymania waluty. Korzyści ze zdecentralizowanej platformy Ethereum są niezliczone i może na nowo zdefiniować internet, jaki znamy.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowane oprogramowanie oparte na blockchain Platforma gdzie możesz tworzyć i uruchamiać swoje aplikacje. Podstawowa różnica między Bitcoinem a Ethereum polega na ich zastosowaniach. Bitcoin wykorzystał technologię blockchain do stworzenia nowego systemu transakcyjnego, który rozwiązuje potrzebę zewnętrznego walidatora, takiego jak banki.

Ethereum ma również własny system walutowy i transakcyjny, ale w rzeczywistości to znacznie więcej. Jest to pierwszy system, który wprowadził dla nas Smart Contracts.

Inteligentny kontrakt: proste wyjaśnienie

Inteligentny kontrakt to fantazyjna nazwa kodu, która umożliwia użytkownikowi dokonywanie transakcji o dowolnej wartości. Mogą to być pieniądze, majątek, akcje firmy i złoto, w zasadzie wszystko!

Ale jak? Przyjmijmy scenariusz. John chce zapłacić Lisie, kiedy skończy pisać dla niego książkę. Ale John chce świetnej książki! Decyduje, że zapłaci tylko wtedy, gdy Lisa napisze 20 rozdziałów, z których każdy zawiera 3000 słów, i zakończy go w ciągu 30 dni. Ale John był oszustem, który zniknął w powietrzu, chociaż Lisa spełniła wszystkie warunki.

Inteligentny kontrakt może uchronić Lisę przed takimi scenariuszami. Jest to umowa między dwiema osobami. W każdym bloku Ethereum znajdują się kody. Kiedy dwie strony zgadzają się na warunki, które zadecydowały wcześniej, system automatycznie je zatwierdza. Tak więc Lisa mogłaby się uratować, gdyby zawarła inteligentny kontrakt z Johnem.

Obie strony pozostaną anonimowe, ale umowa zostanie umieszczona w księdze publicznej w celu zatwierdzenia.

Maszyna wirtualna Ethereum (EVM)

EVM to nieco złożony pomysł. Więc słuchaj bardzo uważnie! EVM to w zasadzie odpowiedni system współpracy sprzętu i oprogramowania, który umożliwia inteligentne kontrakty. Ta maszyna wirtualna może wykonywać niezaufane kody w ramach Smart Contract przez wszystkie maszyny (komputery) podłączone do sieci Ethereum.


Smart Contract weryfikuje transakcję, gdy wymóg jest spełniony. EVM to kompletne oprogramowanie Turinga, którego te inteligentne kontrakty używają do rozwiązywania problemów.

DApps: Najlepsze wykorzystanie i zalety zdecentralizowanej platformy Ethereum

OK, więc gdzie możesz skorzystać z technologii zdecentralizowanej platformy Ethereum? Odpowiedź brzmi DApps. DApps to zdecentralizowane aplikacje.

Prawie wszystkie duże witryny internetowe mają scentralizowany serwer. Problemem numer jeden z tym scentralizowanym serwerem jest to, że jeśli jedna osoba go włamie, może uzyskać wszystkie poufne dane ze wszystkich stron internetowych na serwerze. Serwer również może ulec awarii. Po prostu zbyt duża zależność od scentralizowanego serwera.

Teraz wyobraź sobie zdecentralizowany serwer, który przechowuje tylko ułamek wszystkich danych. Tak więc, jeśli jeden serwer ulegnie awarii lub zostanie zhakowany, właściciele witryny nie stracą wszystkich danych.

Ponadto rząd lub internetowe organizacje regulacyjne nie mogą usunąć żadnej strony internetowej, ponieważ dane są rozproszone po całej sieci. Tak więc nikt nie może kontrolować Internetu jako takiego. Jak wiecie, ideą internetu było udostępnienie wszystkim wszystkim informacji. Dzięki zdecentralizowanej platformie jest to teraz możliwe.

Więc widzisz, zalety zdecentralizowanej platformy Ethereum są niezliczone.

Zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO)

Jedną z genialnych zalet zdecentralizowanej platformy Ethereum jest to, że grupa podobnie myślących osób może połączyć siły, aby zakończyć projekt. Najlepsze jest to, że w grupie nie ma żadnego jedynego przywódcy, co oznacza, że ​​grupa jest zdecentralizowana. Dowiedz się więcej o „DAO” tutaj.

Może się tak zdarzyć, jeśli jeszcze jeden podmiot związany Smart Contract będzie dążył do osiągnięcia jednego, wspólnego celu. System rozpuszcza DOA po osiągnięciu celu. Można to nazwać przyszłością miejsc pracy i biur.

Sprawdź nasze porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • EOS VS Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

  • Ethereum vs. Ripple: szczegółowe porównanie

Słowa końcowe

Wraz z nowymi wynalazkami pojawiają się nowe możliwości. Zdecentralizowana platforma Ethereum już tworzy nowe horyzonty. Może to po prostu wstrząsnąć samą naturą internetu. Platforma sprawiłaby, że kontrakty byłyby niezmienne i odporne na manipulacje.

Co więcej, nie będzie przestojów aplikacji, ponieważ serwer nigdy nie ulegnie awarii. Tylko czas może powiedzieć, gdzie ta technologia zajmie w przyszłości.

Przeczytaj więcej, Ostateczna lista protokołów Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map