Pięć możliwości biznesowych dla Blockchain w 2018 roku

Blockchain całkowicie zmienia naszą gospodarkę. Od banków po finanse, blockchain może zmienić wszystko. Dla biznesu to zupełnie nowa szansa na odniesienie sukcesu. Obecne trendy wskazują również na szybszą adopcję. Od teraz więcej niż 50% korporacji przyjmują blockchain lub myślą o tym wkrótce.

Obecnie blockchain ma wiele możliwości biznesowych. W tym artykule omówimy pięć możliwości, które naszym zdaniem przyniesie firmie blockchain. Zacznijmy.

Pięć możliwości biznesowych dla Blockchain w 2018 roku

Blockchain ma szeroki wachlarz zastosowań. Nie jesteśmy jednak w stanie wymienić wszystkich sektorów lub branż, na które będzie to miało wpływ. W tej chwili rynek kwitnie dzięki setkom pomysłów biznesowych związanych z blockchain. Dlatego dzisiaj wymienimy jedyne branże, które naszym zdaniem będą miały znaczący wpływ.

1. Internet rzeczy (IoT)

W ciągu ostatnich kilku lat IoT ogromnie się rozrósł. Technologia służy do łączenia inteligentnych urządzeń, w tym samochodów, domów i innych inteligentnych urządzeń. Dzięki blockchain możemy zobaczyć, jak rośnie jeszcze bardziej. Wzrost jest wyłącznie dzięki technologii rozproszonej księgi.

Pomyśl tylko, jak firmy mogą wykorzystać rozproszony łańcuch bloków do przechowywania i pobierania danych w locie. Obecnie ulepszyliśmy algorytmy konsensusu, które są niezwykle szybkie i wydajne, jeśli chodzi o zarządzanie zasobami. Co więcej, inteligentne urządzenia połączone z blockchainem mogą również pomóc w oszczędzaniu na nim. Na przykład Ethereum, EOS lub nawet Bitcoin można wydać w sieci.

Wraz z pojawieniem się nowej inwestycji w IoT możemy zauważyć gwałtowny wzrost jego wzrostu.

2. Bankowość

Wbrew powszechnemu przekonaniu, blockchain może służyć do ulepszania systemów bankowych. Doskonałym przykładem może być wykorzystanie Ripple w sektorze bankowym. Mimo że Ripple jest silnie scentralizowany, niesie ze sobą ideę blockchain. Wiele banków już wypuściło swoją cyfrową walutę. Dobrym przykładem jest Unity Settlement Coin (USC). Szwajcarski bank UBS tworzy monetę.

Jak można się domyślić z nazwy, jest to waluta cyfrowa używana przez kilka banków na całym świecie do bezpieczniejszego rozliczania transakcji. Niektóre z banków korzystających z USC to MUFG, State Street, Barclays i inne.

3. Zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw (SCM)

Jednym z niespotykanych sektorów, który może skorzystać z technologii blockchain, jest produkcja i zarządzanie łańcuchem dostaw. Inteligentne kontrakty umożliwią wykorzystanie blockchain w tych sektorach. Dla niewtajemniczonych inteligentne kontrakty automatyzują działania na łańcuchu bloków, o których zadecydowano z góry. Są dość bezpieczne i wykonują swoją pracę przez 100% czasu.


Na przykład produkcja może wykorzystywać inteligentne kontrakty do przekazywania specyfikacji i wymagań między różnymi działami. Aby to zadziałało, inteligentne kontrakty muszą być wbudowane w aplikację do zarządzania programami. Przypadki użycia są nieograniczone. Jednym z takich przykładów może być wykorzystanie inteligentnych kontraktów do sprawdzenia standardów jakości opracowywanego produktu.

Z drugiej strony SCM może również skorzystać na inteligentnych kontraktach. Na przykład inteligentne kontrakty mogą wywołać zapotrzebowanie na nowe przedmioty w oparciu o określone warunki. Cały proces będzie w pełni zautomatyzowany. Zaletą korzystania z innego systemu jest to, że inteligentne kontrakty zapewnią bezpieczeństwo i integralność systemu. Mogą być kodowane zgodnie z dostawcą, a także poprawiać autentyczność dostarczanych produktów.

4. Transport połączony

Kolejną wyraźną integracją blockchain dla biznesu jest transport. Przyszłość transportu zmieni się, ponieważ branża motoryzacyjna stara się łączyć ze sobą każdy samochód. Ideę „połączonego samochodu” można osiągnąć za pomocą łańcucha bloków, ponieważ można go używać do bardziej przejrzystego przechowywania informacji.

Na przykład blockchain może pomóc samochodom w lepszej komunikacji. Mogę być pojazdem do infrastruktury (V2i), pojazdem do wszystkiego lub pojazdem do pojazdu (V2V). IoT będzie również odgrywać ważną rolę w działaniu całego systemu. Główną zaletą korzystania z IoT i blockchain będzie to, że komunikacja jest bezpieczna, szybka i łatwa do zinterpretowania.

5. Opieka zdrowotna

Blockchain będzie miał ogromny wpływ na ostatni sektor opieki zdrowotnej, o którym myślimy. Opieka zdrowotna jest jedną z najmniej wykorzystywanych, jeśli chodzi o korzystanie z nowych technologii. Blockchain może otworzyć nowe sposoby postrzegania i korzystania z opieki zdrowotnej. Może służyć do rejestrowania dokumentacji medycznej. Każdy na świecie może uzyskać dostęp do tej samej dokumentacji medycznej. Ułatwi to leczenie pacjenta. Wspólny ekosystem może zdziałać cuda zarówno w przypadku traktowania lokalnego, jak i międzynarodowego, dzięki czemu nie ma papieru.

Wniosek

W dzisiejszym artykule omówiliśmy, jak blockchain może zmienić nasz świat. Może to również prowadzić do większej liczby ofert pracy w technologii blockchain. Ogólnie rzecz biorąc, musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak zmieni to branże i sposób, w jaki prowadzimy działalność. Więc co o tym myślisz? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Nowy na tym świecie? Oto nasz kompletny przewodnik dla początkujących o Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map