Kryptowaluty wystartowały i może to być kwestia czasu, zanim trafią do głównego nurtu przemysłu, biorąc pod uwagę ich rozległe zastosowania. Mimo postępującej ewolucji niektórzy ludzie stali się milionerami tylko dlatego, że kupowali i sprzedawali te wschodzące klasy aktywów. W tym przewodniku wyjaśnimy prostym językiem angielskim, jak kupować kryptowaluty?

Bitcoiny to jedna z najbardziej poszukiwanych kryptowalut ze względu na swoją wartość i fakt, że należy do nielicznych o ugruntowanej pozycji. Kupowanie bitcoinów może być mylące, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero szukają sposobu na obejście cyfrowych walut. Jednak nie powinno tak być, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele sposobów na posiadanie części dowolnej kryptowaluty.

Aby móc kupować kryptowaluty, trzeba najpierw mieć pomysł, gdzie je kupić i jakie osoby oferują takie usługi.

Gdzie kupić kryptowaluty?


Jeszcze kilka lat temu było tylko kilka miejsc, w których można było kupować i sprzedawać kryptowaluty. Jednak wraz z ewolucją branży pojawiło się więcej miejsc, z których większość jest dostępna za jednym kliknięciem.

Giełdy kryptowalut

Giełdy kryptowalut stały się preferowanym rynkiem kupna i sprzedaży różnych rodzajów kryptowalut. Takie giełdy działają w taki sam sposób, jak giełdy, umożliwiając ludziom korzystanie z wielu walut fiducjarnych w celu zakupu wybranej waluty cyfrowej.

Większość giełd kryptowalut akceptuje płatności przelewem bankowym lub kartą kredytową jako sposób finalizowania transakcji w zależności od rodzaju i ilości kryptowaluty, którą chce się kupić. Istnieją giełdy kryptowalut, które akceptują PayPal jako formę płatności.

Coinbase i Bitfinex to jedne z najlepszych giełd kryptowalut do kupowania walut cyfrowych, ponieważ akceptują różne opcje płatności.

Jak kupić Bitcoin za gotówkę?

Kupowanie przez giełdy

Po prostu otwierając konto na jednej z głównych giełd kryptowalut, takich jak Coinbase, powinieneś być w stanie kupić bitcoiny. Takie transakcje umożliwiają dodanie różnych metod płatności, takich jak karty debetowe lub kredytowe lub przelewy bankowe, skąd można przelać gotówkę w celu zakupu wybranej kryptowaluty. Inne giełdy, które akceptują dolary amerykańskie jako sposób zakupu kryptowalut, to Kraken i Gemini w USA..

Witryny P2P

Witryny peer-to-peer, które zapewniają platformę, na której ludzie mogą kupować i sprzedawać bitcoiny, pojawiają się z dnia na dzień. Na tych stronach wystarczy oddać gotówkę znajomemu w zamian za uzgodnioną ilość monet BTC.

LocalBitcoins jest jednym z najlepszych, ponieważ działa na całym świecie i pozwala użytkownikom uzgodnić cenę z wyprzedzeniem przed sfinalizowaniem transakcji.

Bankomaty Bitcoin

Bankomaty Bitcoin stają się popularne w rozwiniętych światach, gdzie wystarczy pokazać się z walutą fiducjarną, aby dokonać płatności i wysłać bitcoiny do portfela bitcoin. Bankomaty umożliwiają również sprzedaż BTC w portfelu w zamian za waluty fiducjarne.

Jak anonimowo kupić Bitcoiny?

Dla tych, którzy cenią sobie prywatność, istnieje możliwość anonimowego zakupu bitcoinów.

Lokalna opcja Bitcoin

Jeśli nie chcesz używać karty kredytowej lub jakiejkolwiek formy identyfikacji, musisz znaleźć osobę w Twojej lokalizacji, która jest gotowa sprzedać bitcoiny w zamian za gotówkę.

Bankomat Bitcoin

Bankomaty Bitcoin mogą być również używane do anonimowych zakupów bitcoinów, ponieważ wymagają tylko jednego, aby pokazać się z gotówką i portfelem bitcoin, do którego tokeny mają zostać wysłane.

Karty przedpłacone z wymianą P2P

Jeśli masz gotówkę, możesz spróbować zdobyć przedpłaconą kartę debetową, a następnie użyć jej do zakupu bitcoinów na giełdach peer-to-peer, takich jak LocalBitcoins i inne giełdy. Karty jednorazowe nie wymagają identyfikatora do przeprowadzenia transakcji.

CoinMama

CoinMama jest również najlepszym miejscem na anonimowe zakupy bitcoinów, ponieważ pozwala ludziom uzyskać pierwszą wartość BTC o wartości 150 USD za pomocą karty debetowej lub kredytowej bez konieczności posiadania dowodu tożsamości.

Wniosek

W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy kryptowaluty były domeną niewielkiej grupy osób, pojawienie się giełd kryptowalut umożliwiło kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Istnieją również witryny peer-to-peer, które umożliwiają interakcję i prowadzenie interesów związanych z kryptowalutami. Bankomaty Bitcoin mogą wkrótce przejąć kontrolę, umożliwiając ludziom anonimowe transakcje kryptowalutami.

Gdy nauczyłeś się kupować kryptowaluty, następny przewodnik dotyczy tego, gdzie wydawać kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me