Wraz z wprowadzeniem Bitcoin w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, technologia Blockchain zyskała ogromne zainteresowanie. W ostatniej dekadzie byliśmy świadkami stałego rozwoju tej rewolucyjnej technologii. Jeszcze kilka lat temu ludzie nie ufali tej technologii i nie chcieli mieć z nią nic wspólnego. Teraz zadania związane z blockchain zyskują ogromną sławę w cyfrowym świecie. Popyt jest wysoki, a kluczowe umiejętności, które są potrzebne, spowodowały znaczną lukę na rynku. W związku z tym skala płac jest obecnie znacznie bardziej zadowalająca niż w innych dziedzinach.

W dzisiejszych czasach znajomość technologii blockchain staje się jedną z nowych umiejętności. Ponieważ każdy sektor nie chce zostać w tyle, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ludzi w technologii blockchain jest wysokie. Jeśli szukasz lukratywnych karier związanych z blockchainem, musisz być również świadomy różnych typów pracodawców. Można wyróżnić głównie cztery typy. Są to startupy, rządy, duże przedsiębiorstwa i firmy technologiczne. Każdy z tych pracodawców inwestuje ogromną sumę pieniędzy w uzyskanie możliwie najlepszych usług.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Podstawy Blockchain

Najpopularniejsze oferty pracy w Blockchain w 2020 roku

Jeśli intryguje Cię pomysł rozwoju kariery w dziedzinie blockchain, to musisz zebrać więcej wiedzy na temat ogromnych perspektyw zawodowych. Istnieje wiele możliwości kariery i stanowisk, które czekają na Ciebie w dziedzinie tej rozwijającej się technologii. Przyjrzyjmy się najważniejszym ofertom pracy związanym z blockchain w 2020 roku.

Blockchain Jobs

1. Programista Blockchain

Deweloper Blockchain jest jednym z popularnych zawodów związanych z blockchainem na rynku. Są to w zasadzie programiści, którzy są zatrudniani do tworzenia aplikacji przy użyciu technologii blockchain. Popularność i wysoka pozycja sprawiają, że muszą oni świadczyć doskonałe usługi i mieć dogłębną znajomość technologii. Istnieją dwa rodzaje programistów blockchain – programiści oprogramowania blockchain i programiści rdzeni.

Najlepsze firmy z sektorów finansowych, firmy technologiczne i rządy walczą o zatrudnienie najlepszych programistów blockchain. Aby zostać programistą, potrzeba wielu umiejętności technicznych. Obejmują one zrozumienie działania i architektury blockchain, kryptografii, struktury danych i tworzenia stron internetowych. Mile widziane jest również doświadczenie w pracy z pythonem, C ++, .NET, XML itp.

Według Glassdoor, średnia wynagrodzenie programisty blockchain wynosi 91 713 USD rocznie.

2. Architekt Blockchain

Bycie architektem blockchain oznacza, że ​​musisz przypisywać, projektować i łączyć różne części rozwiązania Blockchain. Musisz to zrobić we współpracy z innymi działami, takimi jak administratorzy sieci, operatorzy IT, programiści i projektanci UX.

Przeczytaj także: Jak zostać architektem Blockchain?


Zadanie blockchain wymaga, aby zainteresowani kandydaci byli informowani o najnowszych osiągnięciach w technologii blockchain. Umiejętności brane pod uwagę w tej pracy to – React, CSS, HTML, React, Python, Generic SQL i Node. Niezbędne jest również doświadczenie w zakresie DevOps, nauki o danych i kryptografii. Ponadto praktyczne doświadczenie w tworzeniu technologii blockchain jest dodatkowym atutem.

Według Indeed średnie wynagrodzenie architekta rozwiązania blockchain wynosi 114 763 USD rocznie.

3. Administrator Blockchain

Administratorzy Blockchain są odpowiedzialni za tworzenie, rozwijanie i utrzymywanie skoordynowanych operacji wszystkich komponentów w infrastrukturze blockchain. Przede wszystkim administratorzy blockchain muszą radzić sobie z wykorzystaniem najlepszych możliwości różnych zespołów blockchain, aby zapewnić wartość biznesową. Administratorzy Blockchain są również odpowiedzialni za monitorowanie stanu różnych usług i narzędzi wdrożonych w infrastrukturze blockchain.

Administrator Blockchain jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc pracy dla początkujących, wymagających obiecujących umiejętności. Kandydaci aspirujący do roli administratora blockchain powinni posiadać wszechstronną biegłość w obsłudze protokołu Bitcoin, znajomość języków programowania wysokiego poziomu oraz biegłość w koordynowaniu korzystania z Linux / UNIX. Ponadto administratorzy blockchain potrzebują dogłębnej wiedzy i doświadczenia w zakresie infrastruktury sieciowej, wirtualizacji oraz usług i protokołów sieciowych..

Zgodnie z raportem ITJobsWatch, średnia wynagrodzenie administratora blockchain wynosi 67 500 GBP rocznie.

4. Kierownik projektu Blockchain

Menedżerowie projektów Blockchain są odpowiedzialni za rozwój połączenia między firmą a ekspertami Blockchain. Muszą przedstawić potrzeby firmy i upewnić się, że eksperci rozumieją wymagania. Ponownie, kiedy profesjonalista blockchain dostarcza, musi przekształcić aspekty techniczne w sposób zrozumiały dla firmy.

Sprawdź również: Prezentacja podstaw Blockchain

Bardzo potrzebne umiejętności w tego typu zadaniach związanych z łańcuchem blokowym wykraczają daleko poza zrozumienie technologii blockchain. Kandydat musi również posiadać umiejętności zwykłego kierownika projektu. Kolejnym istotnym aspektem, który jest niezbędny, są umiejętności komunikacyjne. Bez skutecznych umiejętności komunikacyjnych prawie niemożliwe stanie się sprawienie, aby pracownicy nietechniczni zrozumieli pracę, którą muszą wykonać.

Według raportu rzeczywiście przeciętna praca w blockchainie wynagrodzenie kierownika projektu wynosi 106 891 USD rocznie.

5. Blockchain UX Designer

Opracowanie unikalnego, ale przyjaznego dla użytkownika interfejsu jest obowiązkiem Blockchain UX Designer. Projektant UX musi zadbać o to, aby interfejs był intrygujący, prosty i trzymał użytkownika w napięciu. Większość start-upów, a także popularnych firm, preferuje uruchomienie technologii blockchain z doświadczeniem użytkownika, które będzie napędzać sukces ich przedsięwzięcia.

Osoby poszukujące tych stanowisk w łańcuchu blokowym muszą wykazać się kreatywnością, umiejętnościami technicznymi i skuteczną wiedzą na temat technologii blockchain. Tylko wtedy, gdy są w pełni świadomi korzyści, czy mogą pracować, aby wszyscy byli o tym poinformowani? Ponadto potrzebne są również skuteczne umiejętności komunikacyjne. Dzieje się tak, ponieważ kandydat musi ściśle współpracować z działami operacyjnymi, merytorycznymi i marketingowymi.

Zgodnie z raportem z zadań kryptowalut, średnia podstawa wynagrodzenie projektanta UI / UX blockchain wynosi 107 500 USD rocznie.

6. Inżynier Jakości Blockchain

Inżynier jakości blockchain musi zapewnić, że wszystkie różne obszary blockchain i rozwoju są najwyższej jakości. Te zadania związane z łańcuchem bloków obejmują testowanie ręczne, struktury automatyzacji oraz testy i pulpity nawigacyjne. Wykonana aplikacja musi również zostać przetestowana pod kątem usterek lub błędów. Jeśli takie zostaną znalezione, obowiązkiem każdej osoby jest zgłoszenie się do odpowiednich działów i upewnienie się, że produkt końcowy jest wolny od błędów.

Aby odnieść sukces w karierze Blockchain, ważne jest, aby zdobyć wymagane umiejętności. Sprawdź te najlepsze umiejętności Blockchain, które musisz posiadać.

Kandydaci muszą posiadać szeroką wiedzę na temat działania platform blockchain. Ponadto umiejętności rozwiązywania problemów, komunikacji i szybkiego myślenia są niezbędne, aby osiągnąć sukces na tym stanowisku. Jest to jedna z najlepiej płatnych ofert pracy w technologii blockchain.

Według Glassdoor, średnia podstawa wynagrodzenie inżyniera jakości blockchain wynosi 107 000-117 000 USD rocznie.

7. Konsultant Blockchain

Jedną z najlepiej płatnych prac związanych z blockchainem jest konsultant blockchain. Do podstawowych obowiązków należy opracowywanie strategii, tworzenie rozwiązań i oferowanie wiedzy technicznej. Ocena i zarządzanie ryzykiem jest również częścią opisu stanowiska.

W dziedzinie konsultantów blockchain istnieją różne rodzaje zadań związanych z blockchain. Możesz wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim umiejętnościom. Pamiętaj, że do każdego zadania wymagana jest wewnętrzna wiedza na temat technologii blockchain.

Zgodnie z raportem wynagrodzeń Glassdoor, średnia podstawa wynagrodzenie konsultanta blockchain wynosi 31 794 USD rocznie.

8. Konsultant prawny Blockchain

Wraz z rozwojem technologii blockchain ważne stało się, aby firmy zdawały sobie sprawę z żargonu prawnego z tym związanego. Obejmuje to tworzenie spółek prawnych, doradzanie firmom w zakresie strukturyzowania ofert kryptowalut oraz pomijanie umów. Muszą również upewnić się, że zakład działa zgodnie z przepisami finansowymi ustalonymi przez dany kraj.

Wymagania dotyczące tych zadań związanych z blockchain obejmują wiedzę na temat prawnych implikacji technologii blockchain, przepisów fintech obowiązujących w danym kraju oraz umiejętności komunikacyjnych. Ponadto niezbędna jest wiedza na temat inteligentnych kontraktów.

Zgodnie z raportami, średnia podstawa wynagrodzenie doradcy prawnego w dziedzinie blockchain wynosi od 100 000 do 190 000 USD rocznie.

9. Inżynier Blockchain

Do głównych obowiązków inżyniera blockchain należy stworzenie aplikacji, która odzwierciedla technologiczne aspekty firmy. Najbardziej pożądaną umiejętnością, której poszukuje się w tych zadaniach związanych z łańcuchem blokowym, jest nastawienie do ciągłego uczenia się i dostosowywania do nowych rzeczy.

Sprawdź również: Jak zostać inżynierem Blockchain

Oprócz technicznych umiejętności programowania, jednostka musi również być biegła w ekonomicznym aspekcie inżynierii blockchain. Obejmuje zrozumienie pojęć takich jak podaż i popyt, zachęty itp.

Zgodnie z raportem wynagrodzeń z rzeczywiście średniej wynagrodzenie inżyniera blockchaina wynosi 70 483 USD rocznie.

10. Analityk Blockchain

Analitycy Blockchain są dwojakiego rodzaju – analitycy biznesowi i analitycy ryzyka. Obowiązkiem analityka biznesowego jest opracowanie skutecznych strategii biznesowych dla aplikacji blockchain. Odpowiadają również za identyfikację obszarów wymagających poprawy. Te kariery związane z blockchainem mają ogromne możliwości rozwoju.

Analityk ryzyka musi ocenić czynniki ryzyka związane z aplikacją blockchain. Identyfikują potencjalne zagrożenia i proponują skuteczne rozwiązania, aby im przeciwdziałać. Niezbędne umiejętności wymagane na stanowisku analityka blockchain obejmują wszechstronną wiedzę na temat technologii blockchain oraz doświadczenie w zakresie powiązanych umiejętności technicznych.

Według ankiety płacowej, praca w blockchain wynagrodzenie analityka ryzyka wynosi 93 450 USD rocznie.

Blockchain Jobs: dokonaj wyboru teraz

To są najlepsze oferty pracy w branży blockchain w 2020 roku. Jednak w branży blockchain jest o wiele więcej stanowisk, o które możesz się ubiegać. Zależy to od kwalifikacji edukacyjnych, umiejętności i doświadczenia, jakie masz w danej dziedzinie. Zawsze warto szukać kariery na rynkach, które stale się rozwijają. Ale zanim zdecydujesz się na nią, musisz również ocenić różne aspekty określonej pracy.

Ponieważ świat staje się coraz bardziej oczarowany technologią blockchain, masz szansę zbudować wspaniałą karierę dzięki pracy w łańcuchu bloków. Wystarczy powiedzieć; blockchain nie zniknie ani nie rozpadnie się w najbliższym czasie. W związku z tym popyt na miejsca pracy pozostanie wysoki, wraz z korzystną skalą płac. Co więcej, jeśli pasjonujesz się technologią blockchain, powinieneś uzyskać certyfikat eksperta w dziedzinie blockchain i odkryć, że przedsięwzięcia są jeszcze bardziej ekscytujące.

Jeśli jesteś nowicjuszem, swoją podróż musisz rozpocząć od zera. Dlatego oferujemy bezpłatny kurs Blockchain, który pomoże Ci rozpocząć karierę w blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me