10 najważniejszych wyzwań związanych z adopcją Blockchain

Ile wyzwań ma technologia blockchain? Czy może przezwyciężyć to wszystko i zabłysnąć jako technologiczne błogosławieństwo? Tutaj omówimy wszystkie wyzwania związane z wdrażaniem łańcucha bloków, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć technologię.

Blockchain jest nadal wiodącym modnym hasłem w świecie technologii. Bohaterowie uważają, że zrewolucjonizuje to sektory finansowe, w tym nieruchomości, opiekę zdrowotną i prawo. Zdolność do pracy w środowisku rozproszonym z zabezpieczeniem przed manipulacją jest głównym źródłem wszystkich tych nadużyć.

Jednak każda nowa technologia zawsze przechodzi przez fazę szumu. Pozbycie się wszystkich wyzwań i wykorzystanie ich do zasilania współczesnego świata zajmuje dużo czasu. Blockchain nie jest tutaj inny. Chociaż możliwości jest wiele, pokonanie wszystkich wyzwań zajmie trochę czasu.

Dlatego ten przewodnik obejmie podstawy problemów związanych z blockchainem i ich możliwe rozwiązania, aby pomóc każdemu nowicjuszowi lepiej zrozumieć technologię.

Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Najważniejsze wyzwania związane z wdrażaniem technologii Blockchain: czym one są?

Oto lista 10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków, które spowalniają system:

Nieefektywny projekt technologiczny

To jedno z głównych wyzwań związanych z wdrażaniem technologii blockchain. Chociaż technologia blockchain ma wiele zalet, wciąż brakuje jej na wiele technologicznych sposobów. Wada kodowania lub luka w kodzie to jeden z istotnych punktów w tym zakresie.

Bitcoin był pod tym względem granicą, ale cały system cuchnie nieefektywnym projektem. Jasne, Ethereum próbował zatuszować wszystkie braki Bitcoina, ale to wciąż za mało.

Weźmy na przykład zdecentralizowane tworzenie aplikacji. Ethereum umożliwia programistom wdrażanie dApps w oparciu o ich system. Do tej pory było na nich wiele aplikacji dApps.

Jednak wydaje się, że większość z nich dotyczy fałszywego kodowania i luk. Użytkownicy mogą wykorzystać te luki i szybko włamać się do systemu. Więc wszystko, co mówi się o bezpieczeństwie, nie działa tutaj poprawnie.

Jeśli uda nam się rozwiązać to wyzwanie związane z przyjęciem łańcucha blokowego, z pewnością sytuacja stanie się wygodniejsza.


Połączenie przestępcze

Anonimowość technologii blockchain przyciągnęła nie tylko ekspertów, ale także osobistości przestępców. Dlaczego? Cóż, natura sieci jest zdecentralizowana, więc nikt nie może poznać Twojej prawdziwej tożsamości.

To sprawia, że ​​bitcoin jest głównym celem używanym jako waluta na czarnym rynku i ciemnej sieci.

Nie jest dobrze budować reputację. Ta zła nazwa sprawia, że ​​wiele osób zastanawia się dwa razy, zanim spojrzy na cały system. Co więcej, jest to naturalne, że ludzie chcą trzymać się z dala od jakichkolwiek związków przestępczych.

Przestępcy używają teraz tych kryptowalut do zakupu ograniczonego nielegalnego sprzętu i metod płatności. Proszą również o kryptowaluty w zamian za okup. Jedynym sposobem, aby sobie z tym poradzić, jest zatrzymanie powiązań przestępczych i dla wszystkich lepsza implementacja blockchain.

 Niska skalowalność

Kolejnym wyzwaniem związanym z wdrażaniem technologii blockchain jest skalowalność. W rzeczywistości łańcuchy bloków działają dobrze dla niewielkiej liczby użytkowników. Ale co się stanie, gdy nastąpi masowa integracja? Ethereum i Bitcoin mają teraz największą liczbę użytkowników w sieci i nie trzeba dodawać, że mają trudności z radzeniem sobie z sytuacją.

Gdy liczba użytkowników w sieci wzrośnie, przejście zajmie więcej czasu. W rezultacie transakcje kosztują więcej niż zwykle, a to również ogranicza większą liczbę użytkowników w sieci.

Przetworzenie całej transakcji może zająć nawet kilka dni. Ostatecznie więc to wyzwanie związane z przyjęciem łańcucha bloków sprawia, że ​​technologia staje się coraz mniej dochodowa.

Niewiele technologii blockchain pokazało nam szybsze wyjście, ale spowalniają one również, gdy więcej użytkowników loguje się do systemu.

Dlatego z tym wyzwaniem należy sobie szybko poradzić, ponieważ powoduje to, że cała technologia staje się nudna.

Czytaj więcej: 10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach

Wysokie zużycie energii

Zużycie energii jest kolejnym wyzwaniem związanym z wdrażaniem blockchain. Większość technologii blockchain podąża za infrastrukturą bitcoinów i wykorzystuje Proof of Work jako algorytm konsensusu.

Jednak Proof of Work nie jest tak wspaniały, na jaki wygląda. Aby system działał, będzie potrzebował mocy obliczeniowej. Prawdopodobnie słyszałeś o górnictwie.

Górnictwo będzie wymagało rozwiązywania złożonych równań za pomocą komputera. Tak więc Twój komputer będzie potrzebował coraz więcej energii elektrycznej, aby przezwyciężyć tę sytuację, gdy zaczniesz kopać.

Obecnie górnicy zużywają 0,2% całkowitej energii elektrycznej. Jeśli będzie się dalej zwiększać, górnicy będą czerpać więcej mocy, niż może zapewnić świat. W ten sposób staje się teraz jednym z głównych wyzwań tej sieci.

Wiele organizacji próbuje całkowicie uniknąć blockchain tylko dla tego wyzwania. Dlatego sytuacja musi być pod kontrolą, ponieważ jest to jedno z głównych wyzwań przy wdrażaniu technologii blockchain. Ale jak?

Cóż, blockchain może wykorzystywać inne metody konsensusu do walidacji przejść. Algorytmy konsensusu, które wymagają bardzo mało energii do przetworzenia.

Tylko w ten sposób możemy naprawdę ponownie uczynić technologię blockchain błogosławieństwem.

Brak prywatności

Blockchain i prywatność nie pasują do siebie zbyt dobrze. System księgi publicznej napędza system, więc pełna prywatność nie jest najważniejsza.

Ale czy każda organizacja może funkcjonować bez prywatności? Więc nie. Wiele firm zajmujących się prywatnością musi mieć zdefiniowane granice. Konsumenci ufają im poufnymi informacjami. Tak więc, jeśli wszystkie są przechowywane w księdze publicznej, nie będzie to już teraz prywatne miejsce, prawda??

Dlatego konieczna jest zmiana rejestrów, aby ograniczyć dostęp do danych. Rozwiązaniem będzie udostępnienie go tylko klientom.

Jest to niezbędny wymóg w przypadku bitcoinów i innych kryptowalut. Z drugiej strony budzi to obawy rządów i przedsiębiorstw. Rządy i firmy zawsze muszą chronić i ograniczać dostęp do swoich danych z różnych powodów.

Oznacza to, że technologia blockchain nie będzie w stanie pracować z poufnymi informacjami, dopóki ktokolwiek nie rozwiąże problemu.

Może tu działać prywatny lub federacyjny blockchain. Uzyskasz ograniczony dostęp, a wszystkie Twoje poufne informacje pozostaną prywatne tak, jak powinny.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Brak rozporządzenia

To jedno z głównych wyzwań związanych z wdrażaniem technologii blockchain w organizacji. Wiele organizacji wykorzystuje technologię blockchain jako środek do przeprowadzania transakcji. Zobaczysz, że wiele produktów jest od tego zależnych. Ale nawet teraz nie ma żadnych szczegółowych przepisów w tym zakresie. Tak więc nikt nie przestrzega żadnych konkretnych zasad, jeśli chodzi o blockchain.

W tym miejscu pojawia się problem. Chociaż blockchain gwarantuje widoczność jako jedną ze swoich zalet, nadal nie ma bezpieczeństwa. Nie będziesz wiedział na pewno, czy będzie to dla Ciebie bezpieczne, czy nie. Aby sprostać tym wyzwaniom, rządy i skrajnie kontrolowane sektory mogą być zmuszone do stworzenia przepisów dotyczących blockchain.

Problemy z bezpieczeństwem

Bezpieczeństwo to kolejny ważny temat. Wszyscy wiemy, jak każda technologia blockchain chwali się swoim bezpieczeństwem. Ale jak każda inna technologia, blockchain jest również wyposażony w kilka pętli bezpieczeństwa.

Atak 51% na sieć jest jedną z luk w zabezpieczeniach sieci. Podczas tego ataku hakerzy mogą przejąć sieć i wykorzystać ją na swój sposób. Mogą nawet zmienić proces transakcji i uniemożliwić innym osobom tworzenie blokad.

Aby sobie z tym poradzić, warstwa protokołu potrzebuje większego bezpieczeństwa. Już widzieliśmy niektóre z jego luk w zabezpieczeniach. Jednak tylko kilka scenariuszy ma dobre protokoły, które mogą sobie z tym poradzić. Tak więc nikt nie wie, czy można ich bezpiecznie używać przez długi czas.

Brak odpowiednich zestawów umiejętności

Oprócz oprogramowania i sprzętu musisz również znaleźć wykwalifikowany personel do zarządzania technologią blockchain. Jak wiesz, technologia blockchain jest stosunkowo nowa i wciąż ewoluuje. W tej chwili niewiele osób ma umiejętności do obsługi takiej technologii.

Z drugiej strony zapotrzebowanie na tę wykwalifikowaną kadrę jest ogromne. Tak więc, jeśli chcesz zatrudnić wykwalifikowanych ludzi, będziesz musiał płacić duże pensje. Właściwi ludzie będą cię kosztować.

Jak każda innowacja technologiczna, blockchain będzie nadal ewoluował. Tak, mogą być wyzwania, ale nie są one przeszkodami. Przyjęcie nowych przepisów i norm jest koniecznością. Zanim się zorientujesz, rozważasz również wykorzystanie technologii blockchain w swojej firmie. Uważaj więc na wyzwania związane z wdrażaniem blockchain.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Łańcuchy bloków mogą działać wolno

Blockchain jest złożony. Dlatego przetwarzanie transakcji zajmuje więcej czasu. Ponadto szyfrowanie systemu sprawia, że ​​jest jeszcze wolniejszy. Chociaż twierdzą, że są szybsze niż tradycyjne metody płatności, w niektórych przypadkach nie mogą ich dostarczyć.

Zakończenie transakcji może zająć do kilku godzin. Jeśli więc chcesz zapłacić za filiżankę kawy, spowoduje to kłopoty. Najlepiej sprawdza się przy dokonywaniu dużych transakcji, w których czas nie jest kluczowym elementem. To element ryzyka. I czy nie miało to usuwać „niezabezpieczonej” natury łańcuchów bloków z równania?

Teoretycznie zasada rozciąga się na sieci blockchain, które wykorzystują coś innego niż wartość sklepu – na przykład rejestrowanie transakcji lub interakcji w środowisku IoT.

Te kanały – w rzeczywistości nawet pliki komputerowe – mogą stać się powolne i niepraktyczne. Nie zawsze tak jest. Spowalnia tylko wtedy, gdy sieć jest obciążona zbyt dużą liczbą użytkowników. Im bardziej rośnie, tym wolniej się robi.

Te wyzwania związane z wdrażaniem blockchain mogą wkrótce stać się przeszkodą. Dlatego powinniśmy mieć nadzieję na szybkie rozwiązanie. Jednak niektóre nowe technologie oferują większą prędkość w porównaniu z tradycyjnymi.

Zakład ma bezpośredni interes w niepowodzeniu łańcucha bloków. Szczerze mówiąc – może zniknąć szybciej, niż się spodziewamy. Dlatego pilne jest znalezienie rozwiązania dla tych wyzwań związanych z wdrażaniem blockchain.

Banki osiągają ogromne zyski dzięki pośrednikom. Z tego powodu koszty są znacznie niższe niż zwykle. Ale jeśli blockchain może prześcignąć ten czynnik, będzie znacznie tańszy niż ten. Uważamy, że organizacje musiałyby wziąć pod uwagę te wyzwania, przyjmując technologię blockchain.

Banki wykorzystują ogromną siłę lobbingu wobec rządów i ustawodawców. Można sobie wyobrazić, że jeśli uznają, że leży to w ich interesie, tradycyjny sektor finansowy może zredukować łańcuch bloków. Mogą też znacznie zmniejszyć jego użyteczność i ograniczyć jego dostępność.

Odbiór społeczny

Innym z ogromnych wyzwań związanych z przyjęciem technologii blockchain jest brak bazy wiedzy. W rzeczywistości większość społeczeństwa nadal nie jest świadoma istnienia i potencjalnego wykorzystania tej technologii. Jeśli chcemy, aby blockchain odniósł sukces, musi zyskać akceptację. Mimo że technologia tworzy historię, wciąż nie wystarczy, aby przyciągnąć więcej konsumentów.

Brak odpowiedniego marketingu dla tej niszy sprawia, że ​​jest ona niepopularna. Więc jeśli nie jesteś w to zamieszany, nawet nie wiesz, że istnieje.

Obecnie technologia blockchain ma prawie takie samo znaczenie jak Bitcoin. Większość ludzi myśli tylko, że bitcoin jest jedyną siecią blockchain. Inni nawet o tym nie wiedzą, z wyjątkiem kryptowaluty.

Tymczasem wartość Bitcoin nadal rośnie do bezprecedensowych poziomów. A także kryptowaluta pozostaje kojarzona z ciemnymi transakcjami prania brudnych pieniędzy, czarnym handlem i innymi nielegalnymi działaniami.

Zanim możliwe będzie powszechne przyjęcie, członkowie społeczeństwa muszą zrozumieć różnicę między bitcoinami, innymi kryptowalutami i blockchainem. Pomoże to wyeliminować negatywne konsekwencje kryptowalut i sprawi, że technologia będzie błyszczeć sama. Będzie to skutkowało zwiększeniem chęci korzystania z technologii.

Chcesz dowiedzieć się więcej o platformach blockchain dla przedsiębiorstw? Sprawdź teraz najlepsze frameworki blockchain dla przedsiębiorstw, aby zrozumieć, jak działa każdy z nich.

Czy jest coś więcej do wyzwań związanych z wdrażaniem Blockchain?

Blockchain będzie musiał stawić czoła różnym wyzwaniom związanym z wdrażaniem łańcucha bloków, zanim zostanie zintegrowany ze społeczeństwem. Obejmują one skalowalność, czas potrzebny na weryfikację transakcji, koszt transakcji i bezpieczeństwo.

Szczególną uwagę poświęcono ostatnio incydentom hakerskim w firmach i startupach opartych na Bitcoin. Nie wiesz, że większość tych sytuacji jest wynikiem nieuczciwych użytkowników.

Na przykład portfel programowy, który jest zasadniczo odpowiednikiem konta bankowego w Bitcoinach. Musisz zainstalować ten portfel na swoim komputerze, aby uzyskać dostęp i przechowywać wszystkie swoje kredyty. Jednak luka polega na tym, że nie ma żadnego szyfrowania.

Tak więc każdy może uzyskać dostęp do twojego komputera, a następnie odebrać kredyty.

Innym scenariuszem może być atak 51%. Użytkownicy mogą wprowadzać zmiany w sieci według własnego uznania, jeśli ponad 51% użytkowników kontroluje zasilanie. Jest to jednak prawie niemożliwy wynik i nie przyniesie ogromnych korzyści atakującym. Ponadto przepisy nie są jeszcze jasne dla protokołów rozliczeń z protokołami kryptowalut. Wyzwania związane z wdrażaniem Blockchain również stanowią zagrożenie.

Z drugiej strony organy regulacyjne podejmują coraz więcej kroków w niektórych krajach, aby zaradzić tej sytuacji.

Nie ma ograniczeń co do tego, w jaki sposób instytucje finansowe mogą wykorzystywać łańcuch bloków do tworzenia swoich sieci wewnętrznych i zarządzania nimi. Wpłynie to na zewnętrzne wykorzystanie technologii Blockchain, takie jak płatności i przelewy.

Agencje centralne Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wskazują, że chcą zastosować podejście pragmatyczne. Ta wiadomość z dużych banków wzmacnia to praktyczne podejście.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Sprawdź nasz przewodnik po definicji blockchain, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wyzwania i możliwości związane z Blockchain: Czy nie ma nadziei?

Chociaż może się wydawać, że problemy są tylko z blockchainem, istnieje już wiele platform licznikowych. Na przykład Hyperledger oferuje wiele projektów skupionych wyłącznie na firmach korporacyjnych. Co więcej, Ethereum pracuje nawet na licencjonowanych platformach, które mogą rozwiązać większość problemów z blockchain dla przedsiębiorstw.

Co więcej, dozwolony łańcuch bloków może przynosić korzyści wielu branżom. W rzeczywistości istnieje już wiele aplikacji i projektów na żywo, które działają doskonale. Jak więc widać, wszystkie problemy związane z blockchain będą wiązały się z rozwiązaniami i możliwościami.

Co więcej, wiele firm chętnie wdraża lub korzysta z tej technologii i inwestuje w nią duże pieniądze. Zatem to tylko kwestia czasu, kiedy zobaczymy dużą zmianę w społeczeństwie i gospodarce.

Blockchain może nadal –

  • Zakłóc nasz obecny system finansowania
  • Przekształć płatności międzybankowe
  • Zapewnij płatności peer-to-peer
  • Zapewnij możliwości zastąpienia istniejących mechanizmów wymiany.
  • Zachowaj informacje finansowe, rejestry klientów i umowy.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Wniosek

Jednak nadal istnieje wiele wyzwań związanych z wdrażaniem blockchain, aby zobaczyć prawdziwą zmianę w sposobie korzystania z tej technologii przez usługi finansowe. Wydaje się nieuniknione, że firmy powinny uważnie go śledzić i być gotowe do dostosowania swoich usług i uzyskania wyników.

Chociaż nie ma wątpliwości, że technologia blockchain odegra kluczową rolę zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, ta przyszłość jest jeszcze bardziej odległa, niż myśli wielu ludzi. Wymieniona powyżej lista wyzwań związanych z wdrażaniem blockchain wyraźnie podkreśla potrzebę ulepszeń technologicznych.

W obecnym stanie technologii blockchain głównym celem musi być szerokie udostępnienie tej nowej, innowacyjnej technologii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii lub chcesz stać się częścią tej rewolucji, zalecamy skorzystanie z naszego bezpłatnego kursu blockchain. Teraz jest idealny czas, aby dowiedzieć się o wszystkich wyzwaniach i możliwościach związanych z blockchainem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map