Przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej z architektem blockchain? Tutaj przedstawiamy przewodnik eksperta, który obejmuje najważniejsze pytania z wywiadów z architektami blockchain w celu przygotowania!

Szum wokół technologii blockchain powoli słabnie, a kryptowaluty kojarzą się ze spadającymi cenami. Jednak miejsca pracy w łańcuchu bloków nadal zyskują radykalną dynamikę w różnych sektorach, a firmy zdają sobie sprawę z wartości biznesowej technologii blockchain. Tak więc wielu kandydatów często szuka pytań na rozmowę kwalifikacyjną z architektem blockchain, aby przygotować się do profesjonalnych ról zawodowych opartych na blockchain.

Rola architekta blockchain jest jedną z najbardziej poszukiwanych ról w środowisku blockchain. Ponieważ rola architekta blockchain wiąże się z podstawowymi obowiązkami, najważniejsze pytania na rozmowę kwalifikacyjną z architektem blockchain będą dotyczyły biegłości technicznej kandydatów. Gdzie więc możesz znaleźć najnowsze pytania z wywiadów z architektami blockchain, aby zwiększyć swoje szanse na zakwalifikowanie się do lukratywnej kariery z technologią blockchain? Oto nasz obszerny przewodnik, który Ci w tym pomoże.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Najpopularniejsze pytania do wywiadów z architektami Blockchain

Jedną z głównych trosk, jakie budzi każdy kandydat na rozmowę kwalifikacyjną z architektem blockchain, jest złożoność pytań. Jednak kandydaci powinni pamiętać, że podstawowe pytania na rozmowę kwalifikacyjną z architektem blockchain zaczynają się od podstawowych pojęć. Ankieterzy zazwyczaj zadają pytania, które sprawdzają podstawową wiedzę kandydata na temat blockchain. Oto niektóre z najpopularniejszych pytań do wywiadów z architektami blockchain, na które można się natknąć na początkowych etapach.

1. Jaka jest różnica między Hyperledger a Blockchain?

Blockchain jest definiowany jako zdecentralizowana technologia z różnymi niezmiennymi rekordami, zwanymi blokami. Z drugiej strony Hyperledger służy jako platforma umożliwiająca ludziom rozwijanie ich prywatnych łańcuchów bloków. Hyperledger nadaje się tylko do rozwiązań zorientowanych na przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, blockchain ma zastosowanie w różnych sektorach poza biznesem, w tym w opiece zdrowotnej i zarządzaniu. Hyperledger pozwala użytkownikom budować tylko prywatne łańcuchy bloków, podczas gdy blockchain oferuje elastyczność wyboru między prywatnym a publicznym blockchainem.

2. Co to jest drzewo Merkel?

Drzewo Merkel to jeden z najważniejszych elementów technologii blockchain służący do weryfikacji bloku. Jest to w zasadzie struktura danych o wyglądzie binarnego drzewa, które zawiera kryptograficzne skróty w każdym bloku. Struktura drzewa binarnego w drzewach Merkel przedstawia skrót bloku danych transakcyjnych jako węzeł liścia. Z drugiej strony, węzły niebędące liśćmi służą jako skrót węzła liścia. Następnie korzeń Merkel lub korzeń skrótu reprezentuje ostateczny korzeń skrótu dla wszystkich skrótów transakcji, w tym wszystkich transakcji w węzłach innych niż liście.

3. Zdefiniuj znaczenie kryptografii w Blockchain

Kryptografia byłaby jednym z najważniejszych wpisów wśród pytań do wywiadów z architektami blockchain. Haszowanie w kryptografii może pomóc we wspieraniu bezpieczeństwa tożsamości użytkowników. Zapewnia również bezpieczne wykonywanie transakcji za pomocą funkcji skrótu. Blockchain wykorzystuje protokół kryptograficzny SHA-256 z możliwością unikalnego wyjścia skrótu dla wszystkich wejść. Algorytm SHA-256 zapewnia standardowe wyjście alfanumeryczne składające się z 64 znaków, niezależnie od danych wejściowych.

4. Zdefiniuj blok Genesis

Blok Genesis jest również jednym z godnych uwagi tematów dla podstawowych pytań do wywiadów z architektami blockchain. Co więcej, blok Genesis, jak sama nazwa wskazuje, jest pierwszym blokiem w łańcuchu bloków i jest również nazywany blokiem 0. Blok Genesis jest jedynym blokiem w łańcuchu bloków, który nie odnosi się do poprzedniego bloku. Następnie blok genezy może również pomóc w definiowaniu różnych parametrów łańcucha bloków, takich jak algorytmy konsensusu i poziom trudności.


5. Jakie są niektóre z popularnych algorytmów kryptograficznych?

Niektóre z najbardziej znanych algorytmów kryptograficznych to SHA-256, Blowfish, RSA, Ethash i Triple DES.

6. Jakie są popularne platformy Open Source do tworzenia aplikacji Blockchain?

Najbardziej godne uwagi platformy open source, które mogą pomóc w tworzeniu aplikacji blockchain, obejmują Ethereum, Hyperledger, Eris, Open Chain i Multichain.

Ethereum jest obecnie najpopularniejszą alternatywą dla tworzenia aplikacji typu blockchain. Enterprise Ethereum jest również popularny wśród przedsiębiorstw do opracowywania rozwiązań blockchain klasy biznesowej.

Z drugiej strony Eris jest popularnym wyborem do tworzenia rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw.

7. Dlaczego wybrałeś Blockchain do tworzenia aplikacji?

Powody korzystania z blockchain będą również służyć jako jedno z ważnych pytań do wywiadu z architektami blockchain. W rzeczywistości blockchain to rzetelne podejście do przyczyn z różnych powodów. Przede wszystkim blockchain jest wysoce kompatybilny z różnymi aplikacjami biznesowymi ze względu na swój open-source’owy charakter. Modele biznesowe Blockchain oferują również kompleksowe zabezpieczenia ułatwiające bezpieczną wymianę informacji i transakcje. Ponadto blockchain jest odpowiedni dla firm każdej wielkości, zapewniając skalowalność na żądanie.

8. Jakie są kluczowe funkcje, które można znaleźć w technologii Blockchain?

Najważniejsze funkcje łańcucha blokowego obejmują następujące elementy,

  • Zdecentralizowana natura
  • Księga rozproszona
  • Bezpieczny ekosystem z większą gwarancją integralności

9. Jaka jest rola bloków w Blockchain?

Najprawdopodobniej bez wątpienia natkniesz się na ten wpis wśród pytań do wywiadów z architektami blockchain. Blockchain to w zasadzie łańcuch „bloków” lub zbiór rekordów. Bloki są następnie łączone ze sobą, tworząc w ten sposób łańcuch, który znaliśmy jako blockchain. Użytkownicy mogą rozpoznać blok w księdze online poprzez wskaźnik skrótu. Wskaźnik skrótu służy jako łącze do bloku przed danym blokiem. Ponadto blok zawiera również dane transakcji wraz ze znacznikiem czasu. Odpowiada również za określanie rozmiaru łańcucha bloków.

10. Czy wiesz cokolwiek o identyfikatorach bloków?

Identyfikatory bloków w łańcuchu bloków obejmują wysokość bloku i skrót nagłówka bloku, które pomagają w identyfikacji bloku.

Chcesz rozwinąć swoją karierę dzięki jednemu z najlepszych certyfikatów blockchain? Sprawdź, jak możesz zostać certyfikowanym architektem Enterprise Blockchain.

11. Nazwij typ rekordów do przechowywania rekordów na Blockchain

Blockchain nie nakłada żadnych ograniczeń na rodzaj rekordów nadających się do przechowywania. Firmy z różnych branż wykorzystują obecnie blockchain do zabezpieczania różnych typów rekordów. Ogólnie rzecz biorąc, blockchain pomaga w przechowywaniu zapisów, takich jak przetwarzanie transakcji, czynności zarządcze, zarządzanie tożsamością, dokumentacja i rejestry transakcji medycznych.

12. Wyjaśnij, czym jest rozwidlenie w Blockchain

Rozwidlenie jest częstym tematem w najpopularniejszych pytaniach dla ekspertów podczas wywiadów z architektami blockchain. Zasadniczo forking to proces aktualizacji kodu lub protokołu kryptowaluty. W trakcie procesu blockchain zostaje podzielony na dwie gałęzie. Rozwidlenie jest generalnie nieuniknione, gdy uczestnicy sieci nie mogą dojść do porozumienia w sprawie nowych zasad i algorytmów konsensusu do walidacji transakcji. Użytkownicy mogą znaleźć trzy popularne warianty wideł, takie jak miękkie widły, twarde widły i przypadkowe widły.

13. Zdefiniuj nonce i jego zastosowanie w górnictwie

Nonce jest również jednym z częstych tematów, które można napotkać w pytaniach do wywiadów z architektami blockchain. Wydobywanie jest niezbędnym wymogiem dla udowodnienia transakcji poprzez rozwiązanie zagadki matematycznej, znanej jako dowód pracy. Dowód pracy w łańcuchu blokowym pomaga w określeniu liczby jednorazowej lub liczby wraz z kryptograficznym algorytmem mieszania. Zarówno algorytm nonce, jak i algorytm wyznaczania wartości skrótu generują niższą wartość skrótu niż wstępnie zdefiniowany cel. Tak więc wartość jednorazowa jest w zasadzie wartością losową, która pomaga w dostosowaniu wartości skrótu w celu zachowania podobieństwa między warunkami skrótu a końcową wartością skrótu.

14. Czym różni się klucz publiczny od klucza prywatnego?

Klucz prywatny nadaje się do szyfrowania lub blokowania wiadomości lub transakcji przesyłanych przez sieć blockchain. W takim przypadku nadawca może wysyłać wiadomości przy użyciu klucza publicznego odbiorcy. Następnie odbiorca może odszyfrować transakcję lub wiadomość, wykorzystując swój klucz prywatny. W rezultacie komunikacja lub transakcja są zabezpieczone przed wszelkimi zagrożeniami manipulacji.

Ciekawi Cię różnica między kluczem publicznym a prywatnym? Oto przewodnik po kluczu prywatnym i publicznym, który możesz sprawdzić.

15. Jakie są najlepsze zastosowania inteligentnych kontraktów?

Najbardziej godne uwagi zastosowania inteligentnych kontraktów obejmują śledzenie wysyłek towarów, aplikacje ubezpieczeniowe i ochronę praw własności. Inteligentne kontrakty mogą również służyć jako korzystne instrumenty zapewniające wypłatę wynagrodzeń.

16. Jaki jest proces generowania podpisu blokowego lub skrótu??

Pytania do wywiadu z architektem Blockchain również koncentrowałyby się na procesie generowania podpisu blokowego. Proces rozpoczyna się od wprowadzenia szczegółów transakcji za pomocą jednokierunkowej funkcji skrótu, takiej jak SHA-256. Następnie użytkownicy muszą uruchomić wartość wyjściową, wykorzystując algorytm podpisu, taki jak ECDSA, z kluczem prywatnym użytkownika. Teraz możesz uzyskać zaszyfrowany skrót, a także inne informacje, takie jak algorytm haszujący.

17. Jaki jest wynik wdrożenia pliku z wieloma kontraktami?

Użytkownicy nie mogą wdrożyć pliku z wieloma umowami w łańcuchu bloków. Kompilator bierze pod uwagę tylko ostatnią umowę z przesłanego pliku do wdrożenia, pomijając inne kontakty.

18. Czy można usunąć cały blok z sieci Blockchain?

Tak, użytkownicy mogą usunąć cały blok z sieci blockchain. Ma to zastosowanie w sytuacjach, w których musisz skupić się tylko na określonym aspekcie księgi online. Co najważniejsze, możesz znaleźć różne domyślne filtry i opcje usuwania całego bloku.

19. Zdefiniuj transakcję Coinbase?

Transakcja Coinbase odnosi się do pierwszej transakcji dokonanej w bloku. Górnicy mogą stworzyć ten wyjątkowy wariant transakcji Bitcoin w celu zbierania nagrody blokowej za swój wkład. Górnicy mogą również pobierać inne opłaty transakcyjne pobierane przez górnika.

20. Jakie są godne uwagi warianty algorytmów konsensusu?

Najczęstsze warianty algorytmów konsensusu obejmują następujące,

  • Dowód pracy
  • Dowód stawki
  • Bizantyjska tolerancja na błędy
  • Dowód upływu czasu
  • Dowód autorytetu
  • Delegowany dowód stawki

Zapoznaj się z tymi najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami podczas wywiadów dotyczących technologii blockchain, aby przygotować się do przeprowadzenia wywiadu dotyczącego technologii blockchain.

Wniosek

Na koniec możesz wyraźnie zaobserwować rodzaje pytań wywiadowczych z architektami blockchain. Szanse na sukces kandydata w pytaniach na rozmowę kwalifikacyjną z architektami blockchain zależą w dużej mierze od ich wiedzy merytorycznej. Oprócz wiedzy i umiejętności w zakresie architektury blockchain, aby osiągnąć wartość, potrzebujesz umiejętności zorientowanych na biznes.

Chociaż wywiady z architektami blockchain wydają się łatwe dla przeszkolonych i certyfikowanych kandydatów, w przypadku rozmów kwalifikacyjnych należy wziąć pod uwagę znacznie więcej. Musisz rozwinąć odpowiednią koncentrację i skupienie, aby z pewnością odpowiedzieć na wszystkie pytania. Możesz także zdobyć jeden z najlepszych certyfikatów blockchain, które potwierdzają Twoje umiejętności i wiedzę. Da ci to dodatkową przewagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej i otrzymasz wyższy priorytet wśród innych kandydatów.

Jest to więc właściwy czas, aby doskonalić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie technologii blockchain dzięki niezawodnym platformom edukacyjnym i certyfikacyjnym dotyczącym technologii blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me