Szukasz pytań do rozmowy kwalifikacyjnej Ethereum? Jeśli to zrobisz, nie jesteś sam. Istnieje ogromny wzrost popytu na programistów Ethereum. Jako osoba ucząca się technologii blockchain nie powinieneś rezygnować z możliwości rozwoju swojej kariery.

W tym artykule omówimy najważniejsze pytania do wywiadów Ethereum. Znajdziesz również wiele pytań do wywiadu Solidity, ponieważ oba są ze sobą powiązane.

Contents

Dlaczego Ethereum? Zrozumienie jego żądań

Ethereum jest najpopularniejszą technologią zdecentralizowanej księgi rachunkowej. Wynika to częściowo z kryptowaluty Ethereum i możliwości tworzenia zdecentralizowanych aplikacji za pośrednictwem rozwiązania blockchain Ethereum.


Ethereum to publiczne rozwiązanie typu blockchain. Istnieje również korporacyjna implementacja Ethereum, która umożliwia firmom wdrożenie dozwolonej sieci Ethereum.

Ekosystem Ethereum sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla programistów. Ma jedną z najczęściej wdrażanych zdecentralizowanych aplikacji w sieciach blockchain. Łatwość użytkowania i możliwość używania Solidity do programowania inteligentnych kontraktów i dApps otwiera wiele możliwości dla organizacji..

Nie ma wątpliwości, że rok 2020 jest rokiem, w którym blockchain jest bardzo poszukiwany. To również sprawia, że ​​jedna z najlepszych technologii, dla których firmy poszukują talentów.

WYWIAD Z ETHEREUM

Przygotowanie do wywiadu Blockchain

Zanim przejdziemy do listy najważniejszych pytań do wywiadu dotyczącego technologii blockchain Ethereum, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zwłaszcza do wywiadu w technologii blockchain. Dobrą wiadomością jest to, że już omówiliśmy ten temat i możesz to sprawdzić tutaj: Jak przygotować się do wywiadu dotyczącego Blockchain.

Powinieneś także sprawdzić Top 50 pytań i odpowiedzi do wywiadów Blockchain 2019, ponieważ pomoże Ci to odpowiedzieć na bardziej ogólne pytania związane z blockchainem w wywiadzie dla Ethereum.

Zachęcamy również do zapoznania się z Blockchain Specialist i Blockchain Architect, ponieważ pomoże ci to zrozumieć, jakich firm obecnie szukają.

Jeśli jesteś całkowitym nowicjuszem, powinieneś sprawdzić 101 Blockchains Academy, gdzie możesz zdobyć zarówno dla początkujących, jak i zaawansowane kursy związane z blockchainem.

30+ pytań do wywiadu Ethereum i odpowiedzi

Zacznijmy od pytań do wywiadu z programistami Ethereum.

P: Co to jest sieć Ethereum? Wyjaśnij w skrócie

Odp .: Ethereum to technologia rozproszonej księgi drugiej generacji, która opiera się na sieci bitcoin. Został po raz pierwszy uruchomiony w 2015 roku i od tego czasu nadal się rozwija. Jest to publiczna rozproszona technologia księgi o otwartym kodzie źródłowym. Z technicznego punktu widzenia jest to również system operacyjny z kluczowymi funkcjami, takimi jak inteligentne kontrakty, przejścia stanów oparte na transakcjach i maszyny wirtualne.

P: Kto jest założycielem Ethereum?

Odp .: Jest dwóch oryginalnych autorów Ethereum, w tym Vitalik Buterin i Gavin Wood.

P: Co to jest EVM?

Odp .: EVM oznacza maszynę wirtualną Ethereum. Jest to zdecentralizowana maszyna wirtualna zdolna do obsługi skryptów przy użyciu publicznej sieci węzłów. Jest również kompletny w Turing i wykorzystuje Gaz jako wewnętrzny mechanizm wyceny.

P: Jakie są rzeczywiste przypadki użycia Ethereum?

Odp .: Istnieje wiele przypadków użycia Ethereum. Niektóre z nich są jak poniżej.

 • Finanse zdecentralizowane: jednym z największych przypadków użycia są finanse zdecentralizowane (De-Fi). Poprawia sposób działania sektora finansowego i poprawia pożyczki za pomocą inteligentnych kontraktów.
 • Tożsamość cyfrowa: tożsamość cyfrowa to kolejny przypadek użycia, w którym tożsamość osoby jest digitalizowana, zapewniając lepszą użyteczność dla osób fizycznych, ponieważ nie muszą one nosić dokumentów i można je natychmiast zweryfikować za pośrednictwem połączonej sieci.
 • Aplikacje zdrowotne: systemy opieki zdrowotnej mogą wykorzystywać rozwiązania oparte na Etereum do wdrażania zdecentralizowanej sieci i ulepszania takich rzeczy, jak śledzenie leków, lepsze zarządzanie pacjentami itp..
 • Tokenizacja: Ethereum jest bardzo przydatne w tworzeniu tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym. Ułatwia to wymianę przedmiotów w łańcuchu bloków.
 • Płatności: Poprawia również płatności, zwłaszcza transakcje transgraniczne.

P: Opowiedz nam o Enterprise Ethereum Alliance (EOG)?

Odp .: Enterprise Ethereum Alliance (EEA) został utworzony w marcu 2017 r. Przez firmy z listy Fortune 500, grupy badawcze i startupy blockchain. Ma ponad 100+ organizacji non-profit jako członków. Celem jest stworzenie standardu opartego na członkach, który może opracować otwartą specyfikację łańcucha bloków dla interoperacyjności i harmonizacji. Ułatwia również autoryzowane wdrożenie sieci Ethereum, dostosowanej do wymagań przedsiębiorstwa.

P: Jaki jest token wartości dla Ethereum?

Odp .: Tokenową wartością Ethereum jest Ether (ETH).

Przeczytaj więcej tutaj: Jak działają razem rozwiązania do zarządzania kontraktami i Blockchain

P: Co to jest węzeł Ethereum?

Odp .: Węzły Ethereum rozmawiają ze sobą za pomocą protokołu Ethereum. Oddziałują ze światem zewnętrznym za pomocą interfejsu JSON-RPC.

P: Co to jest Ether?

Odp .: Eter najlepiej zdefiniować jako krypto-paliwo (token), które zasila sieć Ethereum. Obsługuje inteligentne kontrakty i zapewnia węzłom zachętę do walidacji bloków łańcucha blokowego Ethereum. Po walidacji bloku, 5 Ether jest wysyłanych do węzłów, które brały udział w procesie.

P: Co to jest Wei? Czym różni się od Ether?

Odp .: Wei to najmniejsza jednostka w kryptowalutach Ether, która jest używana w sieci Ethereum.

1 Eter = 1018 Wei. Ważne jest, aby rozbić Ether, ponieważ może to pomóc węzłom w utrzymaniu ilości eteru wymaganej do pewnych działań. Pomaga również rynkowi kryptowalut, ponieważ ludzie mogą kupić lub sprzedać ułamek Ether.

P: Co to jest Blockchain?

Blockchain to technologia rozproszonej księgi, w której rówieśnicy są w stanie komunikować się i przeprowadzać transakcje bez potrzeby scentralizowanego organu. Koncepcja blockchain została wymyślona wraz z wydaniem papieru Bitcoin w 2009 roku. Aby zarządzać siecią niezależnie, bez potrzeby scentralizowanego organu, stosuje się algorytmy konsensusu. Bitcoin wykorzystał algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW). Obecnie blockchain ewoluuje w szybkim tempie dzięki nowym sposobom zarządzania technologiami rozproszonych rejestrów.

Przeczytaj więcej o Blockcahin tutaj:

P: Co to jest algorytm konsensusu?

Odp .: Algorytm konsensusu najlepiej jest zdefiniować jako sposób walidacji transakcji w technologii rozproszonej księgi. Jest to sposób na osiągnięcie porozumienia lub konsensusu między rówieśnikami co do stanu DLT. Ta metoda jest bardzo ważna, ponieważ bez niej podstawowa filozofia rozproszonych rejestrów nie przetrwałaby. Istnieje wiele popularnych algorytmów konsensusu, w tym Proof-of-Work (PoW), Practical Byzantine Fault Tolerance (PBFT), Proof-of-Stake (PoS), Proof-of-Burn (PoB) i tak dalej.

P: Wyjaśnij, jak działa Proof-of-Work (PoW)?

Odp .: Proof-of-Work to algorytm konsensusu, który wymaga pracy od górników w celu zweryfikowania transakcji. Praca jest generowana poprzez rozwiązywanie złożonych problemów obliczeniowych przy użyciu sprzętu. Nie jest przyjazny dla środowiska, ponieważ wymaga dużej ilości energii elektrycznej do uruchomienia sprzętu, co z kolei rozwiązuje te złożone problemy obliczeniowe.

P: Z jakiego algorytmu konsensusu korzysta Ethereum?

Odp .: Obecnie Ethereum wykorzystuje Proof-of-Work jako algorytm konsensusu. Sieć Ethereum jest w trakcie zmiany swojego algorytmu konsensusu na bardziej przyjazną dla środowiska metodę konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

P: Jaka jest różnica między blockchainem Bitcoin a Ethereum?

Odp .: Główną różnicą między blockchainem Bitcoin i Ethereum jest sposób ich działania i ich funkcje. Bitcoin to technologia blockchain pierwszej generacji, która stanowi podstawę zdecentralizowanej księgi. Z drugiej strony Ethereum opiera się na tym, co ma do zaoferowania Bitcoin, zapewniając bardziej skalowalne i programowalne rozwiązanie blockchain. Ethereum obsługuje inteligentne kontrakty oraz możliwość projektowania i wdrażania aplikacji rozproszonych (dApps).

P: Co to są inteligentne kontrakty?

O: Inteligentne kontrakty są jak dokumenty prawne w kodzie. Jest to protokół komputerowy, który można wykorzystać jako cyfrowy proces weryfikacji lub wymusić negocjacje między stronami. Inteligentne kontrakty są również przejrzyste i zautomatyzowane. Krótko mówiąc, oferuje bezkonfliktowe podejście do umów, porozumień i sporów.

P: Jakie są główne etapy rozwoju Smart Contract z biznesowego punktu widzenia?

O: Podczas opracowywania inteligentnych kontraktów należy podjąć wiele kluczowych kroków. Kroki są jak poniżej.

 • Potwierdź ponownie, że Twoja firma naprawdę potrzebuje rozwoju inteligentnych umów.
 • Zrozum ograniczenia inteligentnych kontraktów
 • Zaplanuj, jak przeprowadzić rozwój
 • Zatrudnij programistę inteligentnych kontraktów
 • Wykonaj odpowiednie testy przed wdrożeniem inteligentnego kontraktu

P: Co to jest dApps?

O: dApps oznacza zdecentralizowane aplikacje. Te aplikacje są tworzone w celu wykorzystania technologii blockchain. dApps oferuje wiele korzyści, w tym jest zdecentralizowany i open source. Przestrzega również protokołów i zachęca węzły, które biorą udział w funkcjonowaniu dApp.

Ethereum to popularna sieć blockchain dla dApps, ponieważ oferuje programistom odpowiedni ekosystem do tworzenia rzeczywistych aplikacji dApps. Inne sieci blockchain obsługujące tworzenie dApp to TRON i EOS.

P: Gdzie są rejestrowane transakcje?

Odp .: Transakcje są rejestrowane w księdze publicznej w przypadku Ethereum. Jeśli jednak używana jest sieć z zezwoleniem, wówczas rekordy są przechowywane w prywatnej księdze, a pewne informacje są dostępne publicznie.

P: Jaki jest język programowania używany do pisania inteligentnych kontraktów i aplikacji dApps?

Odp .: Solidity to główny język programowania używany do tworzenia zarówno dApps, jak i inteligentnych kontraktów. Jednak inteligentne kontrakty w Ethereum można również pisać przy użyciu dowolnego z języków inteligentnych kontraktów (SCL). Niektóre przykłady SCL obejmują Vyper, Bamboo, Serpent, kod bajtowy Ethereum, Pyramid, L4 i inne.

P: Co to jest Truffle?

Odp .: Truffle to popularne środowisko testowe i programistyczne dla Ethereum. Oferuje również potok aktywów, dzięki czemu obsługuje projekty oparte na Ethereum. Dzięki niemu programista może tworzyć inteligentne kontrakty, dApps, przeprowadzać zautomatyzowane testy, konfigurować i budować potoki i tak dalej. Jest to doskonały framework dla programistów używających Ethereum.

P: Co to jest czas blokowania i średni rozmiar bloku w Ethereum?

Odp .: Czas blokowania wynosi 2 KB, podczas gdy średni rozmiar bloku to 14 sekund.

P: Opowiedz nam o typie istniejących sieci Ethereum.

O: Istnieją trzy typy:

 • Prywatna sieć
 • Sieć testowa, np. Rinkeby i Ropsten
 • Live Network, czyli główna sieć

P: Czy transakcja może być ukryta??

Odp .: W przypadku publicznej sieci Ethereum żadne transakcje nie mogą być ukryte. Wszystkie transakcje są jawne.

P: Jakie są korzyści z posiadania sieci prywatnej?

O: Sieci prywatne są bardzo przydatne, jeśli chodzi o prywatność danych. Jest również przydatny do testowania i kontroli uprawnień.

P: Jakie są klucze prywatne?

O: Klucze prywatne służą do zabezpieczenia adresu. Powinien być chroniony przez właściciela, ponieważ każdy, kto go posiada, przekazuje własność temu, kto go posiada. Natomiast klucz publiczny jest dostępny online.

P: Jak wydobywać etery?

O: Aby wydobywać etery, trzeba mieć portfel i narzędzia takie jak Geth CLI. Dzięki niemu musisz uczestniczyć w sieci i pomagać dodawać transakcje do bloków.

P: Czy klucz prywatny użytkownika jest używany do podpisywania transakcji?

Odp .: tak.

P: Jak odzyskać konto Ethereum bez klucza prywatnego?

Odp .: Można je odzyskać tylko w jeden sposób: 12 mnemoników pracy, które zostały ustawione podczas procesu tworzenia konta.

P: Co to jest Geth?

Odp .: Geth to interfejs wiersza poleceń używany podczas uruchamiania pełnego węzła Ethereum.

P: Jak możesz połączyć się z węzłem?

Odp .: Możesz połączyć się z węzłem na trzy sposoby: WS-RPC, JSON-RPC i IPC-RPC.

P: Co to jest szybka synchronizacja Getha?

O: Szybka synchronizacja Getha współpracuje z synchronizacją transakcji pobierania

P: Jaka jest funkcjonalność testnet?

Odp .: Testnet służy do łączenia się z siecią Ropsten.

P: Opowiedz nam o przypadkach użycia Smart Contract?

O: Istnieje wiele przypadków użycia inteligentnych kontraktów. Na przykład może być używany w nieruchomościach, w których sprzedawca może skonfigurować inteligentną umowę, aby prawidłowo sprzedawać. Nieruchomość może zostać przekazana kupującemu, gdy przekaże on kwotę nieruchomości.

P: Co to jest MetaMask?

Odp .: MetaMask to popularny portfel Ethereum oparty na przeglądarce, który może być używany do interakcji z dApps w sieci Ethereum.

P: Czy musisz używać prawdziwego Ethernetu do testowania dApps i inteligentnych kontraktów??

O: Nie, nie jest to wymagane. W sieciach testowych możesz używać darmowego Ether.

P: Jak działają wydatki w inteligentnych kontraktach?

Odp .: Jeśli istnieje żądanie, które nie modyfikuje kontraktu inteligentnego i jest używane do zwracania wartości, nie ma kosztu związanego z zadaniem. Jednak każde działanie, które można wykorzystać do zmodyfikowania testu inteligentnego kontraktu, będzie kosztować, np. Gaz.

P: Co to jest Remix?

Odp .: Remiks to przydatne narzędzie online, którego można używać do wdrażania, testowania i opracowywania inteligentnych kontraktów. Korzystając z niej, programiści mogą szybko przetestować swoje inteligentne kontrakty.

P: Czym różnią się Bitcoin i Ethereum, jeśli chodzi o sprawdzanie najnowszego stanu.

Odp .: Ethereum sprawdza najnowszy stan salda konta. Z drugiej strony Bitcoin sprawdza niewydane transakcje wyjściowe (UTXO).

P: Co się stanie, gdy skończy się gaz, a transakcja nie zostanie zakończona?

O: W tym przypadku wszystkie zmiany stanu są odwrócone. Zużyty gaz jest przekazywany górnikowi.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych najlepszych pytań do wywiadu Ethereum. Ethereum jest ogromne i dlatego wymaga dokładnych badań. Jeśli poważnie planujesz złamać rozmowę kwalifikacyjną Ethereum, powinieneś mieć dobrą, dogłębną wiedzę na ten temat. Samo poleganie na pytaniach podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie zajmie Cię daleko.

Co myślisz o pytaniach i odpowiedziach na rozmowę kwalifikacyjną Ethereum? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me