W tym artykule omówimy korzyści płynące z technologii blockchain, jej zalety oraz to, w jaki sposób może przynieść korzyści wiodącym sektorom.

Blockchain zmienił sposób, w jaki postrzegamy problemy. Przyniosło mnóstwo korzyści.

Technologia Blockchain rozwiązuje kluczowe problemy, takie jak zaufanie do sieci. Zmieniając kluczowe parametry, zaufanie, każda organizacja może skupić się na rozwiązywaniu problemów. Globalne rządy również zrozumiały jego znaczenie i chętnie wdrażają technologię blockchain. Na przykład Dubai Smart City 2020 to projekt, który ma na celu budowę inteligentnego miasta z nowymi technologiami, w tym blockchain.

Jakie są więc zalety technologii blockchain? Przyjrzyjmy się najpierw pięciu najważniejszym zaletom łańcucha bloków.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals


5 najważniejszych korzyści związanych z technologią Blockchain dla branży

Jeśli pracujesz w branży to powinieneś wiedzieć o zaletach technologii blockchain, czyli o jej zaletach. Pomoże Ci to dowiedzieć się o nadchodzących zmianach, jeśli Twoja firma obecnie korzysta z blockchain lub planuje wdrożyć blockchain w przyszłości. W większości te korzyści są ściśle związane z podstawowymi funkcjami blockchain. Zobaczmy, jakie korzyści oferuje.

Lepsza przejrzystość 

Przejrzystość jest jednym z największych problemów w obecnej branży. Aby poprawić przejrzystość, organizacje próbowały wdrażać więcej zasad i przepisów. Ale jest jedna rzecz, która nie zapewnia stuprocentowej przejrzystości systemu, tj. Centralizacja.

Dzięki blockchain organizacja może wybrać całkowicie zdecentralizowaną sieć, w której nie ma potrzeby scentralizowanego organu, co poprawia przejrzystość systemu.

Blockchain składa się z rówieśników, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzanie transakcji i ich walidację. Nie każdy partner bierze udział w metodzie konsensusu, ale ma swobodę wyboru, czy chce uczestniczyć w procesie walidacji. Aby zapewnić walidację poprzez decentralizację, stosuje się metodę konsensusu. Po sprawdzeniu, każdy węzeł przechowuje kopię rekordu transakcji. W ten sposób sieć blockchain zapewnia przejrzystość.

Przejrzystość ma większe konsekwencje dla organizacji. Jak wspomniano wcześniej, rządy mogą również wykorzystywać przejrzystość w tworzeniu procesów rządowych, a nawet przeprowadzać głosowania.

Rozszerzona ochrona

Technologia Blockchain wykorzystuje zaawansowane zabezpieczenia w porównaniu z innymi platformami lub systemami ewidencyjnymi. Wszelkie transakcje, które zostały kiedykolwiek zarejestrowane, muszą zostać uzgodnione zgodnie z metodą konsensusu. Ponadto każda transakcja jest szyfrowana i ma odpowiednie łącze do starej transakcji przy użyciu metody haszowania.

Bezpieczeństwo jest również zwiększone przez fakt, że każdy węzeł przechowuje kopię transakcji kiedykolwiek przeprowadzonych w sieci. Tak więc, jeśli jakikolwiek złośliwy aktor kiedykolwiek chciałby dokonać zmian w transakcji, nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ inne węzły odrzucą jego prośbę o zapisanie transakcji w sieci.

Sieci Blockchain są również niezmienne, co oznacza, że ​​raz zapisanych danych nie można w żaden sposób przywrócić. Jest to również właściwy wybór dla systemów, które rozwijają się na niezmiennych danych, takich jak systemy starzejące się.

Zapisać się: Kurs Certified Blockchain Security Expert (CBSE)

Mniejsze koszty

Obecnie firmy wydają dużo pieniędzy, aby ulepszyć zarządzanie obecnym systemem. Dlatego chcą obniżyć koszty i skierować pieniądze na tworzenie czegoś nowego lub ulepszanie obecnych procesów.

Korzystając z blockchain, organizacje mogą obniżyć wiele kosztów związanych z zewnętrznymi dostawcami. Ponieważ blockchain nie ma odziedziczonego scentralizowanego gracza, nie ma potrzeby płacenia za jakiekolwiek koszty dostawcy. Co więcej, potrzeba mniej interakcji, jeśli chodzi o walidację transakcji, co dodatkowo eliminuje potrzebę wydawania pieniędzy lub czasu na robienie podstawowych rzeczy.

Prawdziwa identyfikowalność

Dzięki blockchain firmy mogą skupić się na tworzeniu łańcucha dostaw, który współpracuje zarówno z dostawcami, jak i dostawcami. W tradycyjnym łańcuchu dostaw trudno jest wyśledzić produkty, które mogą prowadzić do wielu problemów, w tym kradzieży, podrabiania i utraty towarów.

Dzięki blockchain łańcuch dostaw staje się bardziej przejrzysty niż kiedykolwiek. Umożliwia każdej stronie śledzenie towarów i zapewnia, że ​​nie zostaną one wymienione lub niewłaściwie użyte w procesie łańcucha dostaw. Organizacje mogą również w pełni wykorzystać możliwości śledzenia łańcucha bloków, wdrażając je we własnym zakresie.

Poprawiona prędkość i wysoka wydajność

Ostatnią korzyścią przemysłową, jaką przynosi blockchain, jest poprawa wydajności i szybkości. Blockchain rozwiązuje czasochłonny proces i automatyzuje go, aby zmaksymalizować wydajność. Za pomocą automatyzacji eliminuje również błędy ludzkie.

Księga cyfrowa umożliwia to wszystko, zapewniając jedno miejsce do przechowywania transakcji. Usprawnienie i automatyzacja procesów oznacza również, że wszystko staje się bardzo wydajne i szybkie.

Fakt, że wszystko jest przechowywane w zdecentralizowanej księdze, ułatwia wszystkim wzajemne zaufanie. Krótko mówiąc, blockchain wykorzystuje swój unikalny sposób przechowywania danych, aby zapewnić wysoce wydajny proces z zaufaniem, przejrzystością i niezmiennością.

Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe punkty są odpowiedzią na Twoje pytanie, jakie są kluczowe zalety technologii blockchain.

Aby dać ci lepszy wgląd, wypiszmy zalety technologii blockchain, które otrzymujesz, używając łańcucha bloków w swoim projekcie.

Zalety technologii Blockchain

Stosowanie technologii blockchain ma wiele zalet w porównaniu z innymi tradycyjnymi technologiami.

 • Dzięki blockchain Twój proces biznesowy będzie lepiej chroniony dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa
 • W większym stopniu zostaną również ograniczone zagrożenia hakerskie skierowane przeciwko Twojej firmie.
 • Ponieważ blockchain oferuje zdecentralizowaną platformę, nie ma potrzeby płacenia za scentralizowane podmioty lub usługi pośredników.
 • Technologia blockchain dla przedsiębiorstw umożliwia organizacjom korzystanie z różnych poziomów dostępności.
 • Organizacje mogą wykonywać szybsze transakcje za pomocą łańcucha bloków.
 • Uzgadnianie kont można zautomatyzować.
 • Dokonane transakcje są przejrzyste, a co za tym idzie, łatwe do śledzenia.

Teraz, gdy wpływ branż jest jasny, nadszedł czas, aby przejrzeć listę sektorów, które wykorzystują technologię blockchain. Zacznijmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain i jej wpływie na różne branże? Zapisz się teraz na nasze kursy blockchain!

Która branża może skorzystać na Blockchain?

Prawie wszystkie sektory mogą skorzystać na łańcuchu bloków. Spośród wszystkich dostępnych sektorów cztery sektory, które naszym zdaniem przynoszą największe korzyści, obejmują energetykę, nieruchomości, logistykę, opiekę zdrowotną, finanse i administrację..

Istnieje już wiele firm aktywnie korzystających z technologii blockchain po wykorzystaniu potencjału tej technologii. Aby zobaczyć, jak dokładnie różne branże korzystają z technologii blockchain, omówmy pokrótce każdą z nich.

Korzyści z Blockchain w sektorze energetycznym

Dystrybucja, alokacja i produkcja energii zawsze były ważnym sektorem dla rządów. Bez odpowiedniego zarządzania energią jakiemukolwiek rządowi trudno jest zapewnić cenny wzrost gospodarczy. Prywatni gracze również odgrywają kluczową rolę i mogą czerpać korzyści z blockchain. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie sektor energetyczny uzyskuje dzięki wykorzystaniu blockchain.

 • Zrównoważony rozwój środowiska: Blockchain pomaga uczynić sektor energetyczny bardziej zrównoważonym środowiskowo. Pomaga przezwyciężyć starsze problemy z wydajnością sektora energetycznego i zapewnia sieć, w której można wydajniej wytwarzać, przechowywać i dystrybuować energię.
 • Zmniejszone koszty: Związane z tym koszty są ograniczone, jeśli chodzi o infrastrukturę i aspekty operacyjne sektora energetycznego.
 • Poprawiona przejrzystość: Korzystanie z rozproszonych rejestrów poprawia przejrzystość.

Korzyści z Blockchain w nieruchomościach

Sektor nieruchomości od kilku lat nie jest tak dobry. Wynika to częściowo z ciągle rosnącej ceny i tego, jak frustrujące stało się kupowanie nieruchomości. Blockchain przyniósł nowe, świeże spojrzenie na funkcjonowanie sektora nieruchomości. Zalety blockchain w nieruchomościach obejmują:

 • Tokenizacja: Dzięki blockchain możliwe będzie tokenizowanie działań. Oznacza to, że nieruchomości mogą być wynajmowane na określony czas przy użyciu predefiniowanego kodu. Tokeny umożliwiają również dodanie dowolnej logiki biznesowej, w tym możliwość ochrony przed oszustwami.
 • Właściwa tożsamość najemcy i inwestora: Tożsamości cyfrowe mogą pomóc zarówno inwestorowi, jak i najemcy w tworzeniu tożsamości cyfrowych, które są łatwe do zweryfikowania i pracy z nimi. Procedury KYC / AML zostaną usprawnione dzięki zastosowaniu odpowiedniego zarządzania tożsamością. Wreszcie dokumentacja staje się łatwiejsza i łatwiejsza do udostępnienia.
 • Sprzedaż nieruchomości: Sprzedaż nieruchomości może być zautomatyzowana dzięki inteligentnym umowom. Umożliwia śledzenie i wykonanie umów prawnych, jeśli spełniony jest określony warunek.
 • Księgowość w czasie rzeczywistym: Dzięki blockchain możliwe jest prowadzenie księgowości w czasie rzeczywistym

Korzyści z Blockchain w finansowaniu handlu

Finansowanie handlu skorzystało ogromnie na blockchainie. Wymagała jakiejś formy reformy, aby rozwiązać problemy, z którymi się obecnie boryka. Zalety blockchain w finansowaniu handlu są następujące.

 • Integralność danych: Dzięki blockchain sektor finansowania handlu poprawia się pod względem integralności danych, autentyczności i właściwego pochodzenia aktywów.
 • Usprawniony proces: Automatyzacja stała się również normą ze względu na blockchain dApp i możliwości inteligentnych kontraktów. Poprawiła ogólną wydajność procesów, w tym możliwość rozliczeń w czasie rzeczywistym. Proces stał się również wolny od błędów ze względu na brak zaangażowania pośredników.
 • Programowalne: Dzięki blockchain organizacje mogą teraz kodować wiele aspektów działalności, w tym prywatność danych, nadzór, zarządzanie tożsamością i tak dalej.
 • Reaktywność rynku: Korzystanie z zabezpieczeń cyfrowych oznacza również, że organizacje zajmujące się finansowaniem handlu mogą wprowadzać zmiany, gdy zajdzie taka potrzeba. Krótko mówiąc, oferuje personalizację.
 • Redukcja kosztów: Korzystanie ze zautomatyzowanej sieci oznacza redukcję kosztów, w tym transakcyjnych, operacyjnych i infrastrukturalnych.

Jeśli jesteś ciekawy, jak blockchain może pozytywnie wpłynąć na świat finansowania handlu, aw szczególności na operacje handlowe, musisz już teraz zapisać się na nasz kurs dla przedsiębiorstw i finansowania handlu.!

Korzyści z Blockchain w rządzie

Wiele rządów na całym świecie nie opowiada się za kryptowalutą, ale rozumieją, jak ważny jest blockchain i co ma do zaoferowania. Rząd może wykorzystywać blockchain na wiele sposobów. Korzyści z Blockchain in Government obejmują:

 • Prawidłowe zarządzanie tożsamością: Rząd może korzystać z zarządzania tożsamością dla każdego obywatela. W ten sposób mogą zarządzać transakcjami, poświadczeniami, a także zarządzać danymi.
 • Uczciwe wybory: Mogą również wykorzystać blockchain do przeprowadzenia przejrzystych wyborów, w których nie ma szans na oszustwo.
 • Zarządzanie finansami: Angażuj się w lepszy sposób zarządzania finansami. Mogą również przydzielać budżety w sposób przejrzysty, wydajny i skuteczny.

Korzyści z Blockchain w opiece zdrowotnej

Opieka zdrowotna również wymaga całkowitej zmiany, jeśli chcą być bardziej efektywni w świadczeniu usług swoim pacjentom. Korzyści płynące z technologii blockchain w opiece zdrowotnej są niezliczone. Przynosi wiele korzyści do stołu. Zobaczmy, jak blockchain dla opieki zdrowotnej może naprawdę zmienić grę.

 • Prywatność profilu pacjenta: Zastosowanie zdecentralizowanej księgi oznacza ujednolicony profil pacjenta. Pacjenci nie muszą już nosić swoich dokumentów, ponieważ wszystko można przechowywać i udostępniać w bezpiecznej księdze. Zapewni również pacjentom większą prywatność, ponieważ są oni upoważnieni do wydawania pozwolenia osobom, które mogą korzystać z danych lub je przeglądać.
 • Identyfikowalność narkotyków: Dzięki blockchain poprawi się również identyfikowalność leków. Ponieważ wszystko jest śledzone w czasie rzeczywistym i w zdecentralizowanej sieci, istnieje niemal niemożliwe prawdopodobieństwo, że zostanie to utrudnione.
 • Lepsze badania kliniczne: Dane pacjenta są zabezpieczone i przechowywane w zdecentralizowanej sieci. Dane dotyczące zdrowia publicznego można wykorzystać do prowadzenia lepszych prób klinicznych i badań naukowych – zwiększając szanse opracowywania leków na różne choroby.
 • Elektroniczna dokumentacja zdrowotna (EHR): Dzięki blockchain organizacje zdrowotne mogą łatwo zarządzać dokumentami elektronicznymi.

Korzyści z Blockchain w logistyce

Logistyka to ważna branża, która wymaga jak najszybszej zmiany. To jedna z branż, która boryka się z przytłaczającą liczbą problemów. Tutaj do gry wkracza blockchain. Blockchain może naprawdę przynieść korzyści tej branży. Zobaczmy, jak naprawdę może zaoferować blockchain dla logistyki:

 • Lepsze śledzenie frachtu: Blockchain oferuje odpowiedni kanał uwierzytelniania, który obejmuje również weryfikację; nikt nie może manipulować danymi dostępnymi w sieci. Może to pomóc w śledzeniu wszystkich dostaw i utrzymywaniu dostaw w czasie rzeczywistym.
 • Lepsze wdrażanie Carrier: Blockchain jest w pełni zdolny do poradzenia sobie z sytuacją; proces wdrażania nowego kierowcy może nastąpić w ciągu kilku minut.
 • Komunikacja pojazd-pojazd: Blockchain może szybko zabezpieczyć wszystkie dane z procesów komunikacji między pojazdami i pomóc firmom w efektywnym usprawnieniu informacji.
 • Bezpieczeństwo urządzeń Internetu rzeczy (IoT): Może zapewnić bezpieczeństwo urządzeń IoT (używanych w branży logistycznej) i monitorować wszystkie dane, które pochodzą ze wszystkich tych urządzeń.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych kluczowych korzyści związanych z technologią blockchain. Teraz, gdy wiesz, jak ważna jest technologia blockchain, możesz podejmować świadome decyzje, czy chcesz korzystać z tej technologii, czy nie.

Blockchain to rewolucyjna technologia, która ma ogromny wpływ na każdy sektor. Skupiliśmy się tylko na głównych sektorach, abyś mógł odnieść się i zrozumieć jego zalety.

Ale ostatecznie decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojej firmy.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym bezpłatnym kursem blockchain, aby dowiedzieć się więcej o tej technologii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me