5 Przykłady zastosowania technologii Blockchain w branży opieki zdrowotnej

Technologia Blockchain może rozwiązać prawie każdy problem. Obecnie jest używany przez banki, finanse, a nawet opiekę zdrowotną.

Opieka zdrowotna to duża branża z wieloma problemami, które wciąż wymagają rozwiązania. Z drugiej strony Blockchain przesunął granice na tyle, aby rozwiązać swoje problemy. W dzisiejszym artykule omówimy kilka dobrych przypadków użycia technologii blockchain w branży opieki zdrowotnej. Aby zrozumieć jego przypadek użycia, musimy najpierw wiedzieć, jak jest teraz oceniany.

Obecnie roczne wydatki w samych Stanach Zjednoczonych wynoszą 3,55 bln USD. Do 2025 r. Wzrośnie do 5,5 USD. Jednak liczba ta składa się z marnotrawstwa bogactwa, zgodnie z Instytut Medycyny, prawie 20-30% wydatków to marnotrawstwo.

Głównym źródłem nadmiernych wydatków są zawyżone opłaty medyczne, oszustwa medyczne, wysokie opłaty administracyjne, by wymienić tylko kilka. Trudno też jest przekazywać raporty z jednego miejsca do drugiego. Słaba komunikacja, złe budżetowanie, brak danych sprawia, że ​​opieka zdrowotna jest droga i nie jest optymalna dla populacji.

Czy technologia Blockchain może zmienić opiekę zdrowotną?

Odpowiedź brzmi tak. Może zmienić sposób funkcjonowania opieki zdrowotnej i usunąć oszustwa z systemu. Może również obniżyć koszty operacyjne, zoptymalizować sposób przechowywania danych, a także wyeliminować powielanie pracy. Kolejną rzeczą, w której może pomóc blockchain, jest poprawa przejrzystości. Wszystko to jest możliwe tylko dlatego, że technologia blockchain umożliwia każdemu weryfikację danych i zachowanie ich do użytku przez innych.

Abyśmy teraz zrozumieli wpływ technologii blockchain na opiekę zdrowotną, przeanalizujmy poniżej kilka dobrych przypadków użycia.

5 Przypadki użycia technologii Blockchain w opiece zdrowotnej

Istnieje wiele przypadków użycia technologii blockchain w opiece zdrowotnej. Wymieńmy je poniżej.

  1. Zarządzanie fakturami i roszczeniami.
  2. Wymiana danych klinicznych i współdziałanie
  3. Cyberbezpieczeństwo i opieka zdrowotna IoT.
  4. Pochodzenie i integralność łańcucha dostaw leków
  5. Badania zdrowia populacji i farmakologiczne badania kliniczne.

Wiele startupów już zaczęło pracować nad przypadkami użycia. Dlatego podczas omawiania poniższych przypadków użycia użyjemy kilku przykładów.

1. Łańcuch dostaw leków

Łańcuch dostaw jest zawsze dużym wyzwaniem dla każdej branży. To samo dotyczy opieki zdrowotnej. Dzięki blockchain można poprawić cały problem związany z łańcuchem dostaw leków. Jeden taki startup, Farmatrust pracuje nad rozwiązaniem dla łańcucha dostaw leków. Celem projektu jest wyeliminowanie narkomanii, a tym samym ratowanie życia. Będzie również kontrolować podrabiane leki rozprowadzane na rynku. Nie tylko to, że pozwoli Ci wyeliminować zmarnowane leki. Wreszcie, co nie mniej ważne, zapewnią również przejrzystość łańcucha dostaw leków. Aby to wszystko osiągnąć, unikalny identyfikator zostanie połączony z cyfrowym łańcuchem dostaw firmy.


2. Wymiana danych klinicznych i interoperacyjność

Kolejne krytyczne zastosowanie łańcucha bloków wiąże się z wymianą danych klinicznych. Medicalchain to startup, który stara się zapewnić zdecentralizowaną platformę. Platforma rozwiąże problem wymiany danych zdrowotnych. Stworzy sieć danych, gdzie każdy, w tym laboratoria, szpitale, lekarze, pielęgniarki itp., Będzie miał dostęp do akt. Oczywiście do tego wymagane będą uprawnienia dostępu. Zajmie się również kwestiami prywatności.

3. Fakturowanie i zarządzanie roszczeniami

Rozwiąż Ostrożnie to wyjątkowy pomysł, który ma na celu rozwiązanie problemów administracyjnych związanych z opieką zdrowotną. Oznacza to, że rozwiąże problemy z przetwarzaniem, rozliczeniami i obsługą roszczeń. Jest to możliwe tylko dzięki przejrzystości i integralności, jaką zapewnia blockchain. Będzie również przetwarzać płatności i zapewniać wyeliminowanie dodatkowych faktur przez podmioty.

Przykłady użycia technologii blockchain w opiece zdrowotnej

Kredyty obrazkowe: Rozwiąż opiekę

4. Cyberbezpieczeństwo i opieka zdrowotna IoT

Opieka zdrowotna jest również celem cyberprzestępców, zwłaszcza gdy mogą zablokować całą bazę danych w zamian za pieniądze. Kradzież danych jest również poważnym problemem, w którym cyberprzestępcy kradną dane i sprzedają je na rynku. Jednak jeden taki startup, Cierpliwość, jest na dobrej drodze do zbudowania opartej na blockchainie wymiany informacji o zdrowiu (HIE) zgodnej z HIPPA. Oznacza to, że będzie wykorzystywał ulepszone protokoły cyberbezpieczeństwa i interoperacyjność EMR w celu zabezpieczenia ważnych danych.

Technologia Blockchain w służbie zdrowia

Kredyty obrazkowe: Patientory

5. Badania zdrowia populacji i farmakologiczne badania kliniczne

Ostatnim przypadkiem użycia, który będziemy omawiać, są badania zdrowia populacji i farmakologiczne cechy kliniczne. Głównym celem jest usprawnienie badań klinicznych. Inicjatywa blockchain pomoże personelowi klinicznemu współpracować na całym świecie i prowadzić badania zdrowia populacji. Powie zintegrować nowe dane, a także zachować stare dane. Pomoże to również w korzystaniu z lepszych i szybszych zatwierdzeń i zgodności z przepisami. W tej chwili żaden aktywny start nie pracuje nad tym przypadkiem użycia.

Wniosek

To prowadzi nas do końca artykułu. Czy uważasz, że wymieniliśmy dobre przypadki użycia technologii blockchain w opiece zdrowotnej? Jeśli tak, skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map