9 najważniejszych mitów i faktów dotyczących Blockchain

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem w dziedzinie Blockchain, być może natknąłeś się na jeden lub więcej mitów związanych z Blockchain. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym mitom związanym z Blockchain i ujawnijmy, jakie kryją się za nimi fakty!

Wpływ postępu technologicznego w obecnym świecie na codzienne życie każdego człowieka ma olbrzymią rolę w jego wdrażaniu. Z drugiej strony użytkownicy muszą zrozumieć wpływ nowych technologii, takich jak Blockchain, na maksymalne wykorzystanie ich możliwości. Jednak najczęściej nowe technologie są często kojarzone ze znacznym poziomem nieporozumień.

Zamieszanie generalnie skutkuje zmiennym postrzeganiem nowej technologii, powodując tym samym rozwój mitów. Wśród różnych postępów technologicznych w ostatnim czasie Blockchain był wybitnym pretendentem. Tak więc brak jasności w zrozumieniu Blockchain doprowadził do powstania wielu mitów dotyczących Blockchain na przestrzeni lat.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Blockchain

Zrozumienie technologii Blockchain jest możliwe tylko wtedy, gdy można odrzucić wszelkie wątpliwości co do niej. Poniższa dyskusja pomoże ci rozwikłać niektóre z powszechnie przyjmowanych błędnych przekonań na temat technologii Blockchain. Możesz znaleźć zarys mitów i faktów dotyczących Blockchain, które mogą całkowicie wyjaśnić twoje zrozumienie technologii Blockchain.

Najczęstsze mity i fakty dotyczące Blockchain

Czy ważne jest, aby zastanowić się nad mitami dotyczącymi Blockchain, aby lepiej zrozumieć technologię? Niektórzy by się zastanawiali, gdzie dokładnie jest źródło wszystkich mitów! Każdy entuzjasta Blockchain wie o drastycznych wahaniach w krajobrazie Blockchain na przestrzeni lat. Nagły wzrost popularności Bitcoina, po którym nastąpił jego upadek, zapewnił idealną podstawę dla różnych wyobrażeń o jego funkcjonalności.

Co najważniejsze, szeroki wachlarz korzyści z technologii Blockchain był również kluczowym czynnikiem powodującym dezinformację i zamieszanie. Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najważniejszych mitów i faktów na temat Blockchain, które mogą pomóc Ci znaleźć różnicę między tym, czym jest Blockchain, a czym nie jest.

Nowy w świecie Blockchain? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby poznać podstawy Blockchain.

Mit 1: każdy Blockchain jest publiczny

Fakt: Wiele osób przyjęło ten fakt na podstawie wprowadzenia publicznych, globalnych łańcuchów bloków, takich jak Bitcoin. Jest to jednak jeden z godnych uwagi mitów dotyczących Blockchain, który może zmylić każdego początkującego. W rzeczywistości publiczne łańcuchy bloków nie są jedynym typem łańcucha bloków. Prywatne i hybrydowe łańcuchy bloków są również odpowiednie do różnych przypadków użycia.

Wprowadzenie Bitcoina spowodowało szczególne zjawisko we wszystkich instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach prywatnych. To szczególne zjawisko jest znane jako dozwolony Blockchain, znany również jako federacyjny lub prywatny Blockchain. Wiele technologii rozproszonych rejestrów, które można znaleźć w obecnym świecie, to przykłady różnych typów łańcucha bloków. Więc to dla ciebie jeden mit.

Mit 2: Blockchain to to samo, co kryptowaluty


Fakt: Pierwszym w historii powszechnym uznaniem Blockchain było wprowadzenie Bitcoina w 2009 roku. Tak więc wiele osób myli Blockchain jako kryptowalutę. Jednak kryptowaluty to w zasadzie kolejne zastosowanie technologii Blockchain. Blockchain to w zasadzie system, który przechowuje zapisy transakcji, a zapisy są przechowywane na różnych komputerach połączonych ze sobą za pośrednictwem sieci peer-to-peer.

Blockchain służy jako otwarta i rozproszona księga, która może pomóc w rejestrowaniu transakcji między różnymi stronami. Jednak powszechne mity dotyczące Blockchain przedstawiają blockchain jako kryptowalutę. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że kryptowaluty są walutą cyfrową, która może ominąć rządową kontrolę regulacyjną nad walutą.

Ponadto kryptowaluty nie wymagają zaangażowania pośredników. Tak więc technologia blockchain służy jako idealna podstawa do budowania kryptowalut. Nie oznacza to, że wszystkie kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain. Przykład kryptowaluty IOTA pokazuje wykorzystanie kryptowalut bez technologii blockchain.

IOTA używa Directed Acyclic Graph (DAG), formy technologii rozproszonej księgi. Z drugiej strony, blockchain nie jest specjalnie przeznaczony dla kryptowalut. Zastosowania blockchain w opiece zdrowotnej do usprawnienia danych medycznych i lepszej administracji dowodzą tego samego.

Mit 3: Łańcuchy bloków są niewrażliwe

Fakt: Podstawową podstawą technologii Blockchain jest szyfrowanie informacji związanych z konkretnymi transakcjami między dwiema stronami. Większość łańcuchów bloków, takich jak łańcuch bloków Bitcoin, korzysta z kryptograficznego algorytmu mieszania SHA-256. Co najważniejsze, wielu ekspertów chwali SHA-256 za jego potencjał w zakresie spełnienia wymagań dotyczących szyfrowania w dającej się przewidzieć przyszłości.

Jeśli jednak algorytm zostanie skompromitowany, będzie znacznie więcej problemów niż cały sam blockchain. Co więcej, istnieją różne perspektywy dotyczące podatności blockchain, które są sprzeczne z absolutnym twierdzeniem o bezpieczeństwie technologii Blockchain. Niektórzy eksperci uważają, że mniejsze łańcuchy bloków można łatwo złamać w szybszym tempie. Z drugiej strony większe i publiczne łańcuchy bloków zapewniają lepszą ochronę przed cyberatakami.

Blockchain to szerokie spektrum. Poszerz swoją wiedzę o Blockchain dzięki tej ściągawce Blockchain.

Mit 4: Technologia Blockchain przyniesie przełomowe zmiany na świecie

Fakt: Technologia Blockchain oferuje wiele obiecujących korzyści, dlatego ludzie są skłonni uwierzyć w ten mit o Blockchain. Co więcej, doniesienia o kryptowalutach opartych na ropie naftowej, Petro w Wenezueli i rosnącym zainteresowaniu Banku Anglii kryptowalutami również podsycają takie mity.

Bliższa refleksja na temat przypadków pokazuje, że szum wokół technologii blockchain jest przesadzony. Blockchain może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko oszustwa. Nie mogą jednak w pełni zapewnić usunięcia zagrożeń związanych z oszustwami internetowymi. W niektórych przypadkach technologia blockchain może w rzeczywistości okazać się nieefektywną cyfrową transformacją konwencjonalnej księgi.

Dlatego potencjał technologii blockchain jest malowany bardziej niż powinien. Praktyczne wyobrażenie o możliwościach blockchain jest natychmiastową potrzebą godziny. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że chociaż blockchain ma potencjał, aby zmienić świat, wciąż jest daleko od osiągnięcia tego celu.

Mit 5: Blockchain to baza danych oparta na chmurze

Fakt: Jeden z powszechnych mitów dotyczących Blockchain sugeruje, że są to tylko bazy danych w chmurze. W rzeczywistości powinieneś pobrać łańcuch bloków i uruchomić go na komputerach z dostępem do Internetu, aby go obsługiwać. Każdy komputer na świecie, na którym działa łańcuch bloków, jest traktowany jako węzeł w sieci. Siła połączenia internetowego komputera z systemem blockchain jest głównym czynnikiem wzmacniającym sieć blockchain.

Inną różnicą między bazami danych opartymi na łańcuchu bloków a bazami danych w chmurze jest to, że nie musisz przechowywać plików cyfrowych w formatach takich jak dokumenty programu Word. Wręcz przeciwnie, łańcuchy bloków przechowują rekordy z dowodem istnienia. Dowód istnienia jasno przedstawia dowód, że określony dokument istnieje, ale nie przedstawia faktycznego dokumentu.

Mit 6: Wszystkie transakcje w łańcuchach bloków są anonimowe

Fakt: Najbardziej krytycznym aspektem porównania mitu blockchain z rzeczywistością jest czynnik anonimowości. Prawie każdy nowicjusz w środowisku blockchain zakłada, że ​​kryptowaluty oparte na łańcuchu bloków mogą pomóc w dokonywaniu anonimowych płatności. Cóż, stwierdzenie nie jest całkowicie fałszywe.

Blockchain rejestruje tylko publiczne adresy portfeli, unikając ujawniania nazwy właściciela portfela. Jednak ostatnie raporty pokazały, że wykorzystanie kryptowalut do dokonywania płatności za nielegalne działania można prześledzić. Jeśli ktokolwiek może powiązać publiczny adres portfela z rzeczywistą tożsamością osoby, ten pierwszy może prześledzić całą listę przeszłych transakcji.

Blockchain jest bardzo ważny dla przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się tym najważniejszym przykładom użycia Blockchain w przedsiębiorstwach.

Mit 7: Blockchain jest bezpłatny

Fakt: Jest to oczywiście jeden z najczęstszych mitów dotyczących Blockchain, z jakim musiałeś się zetknąć. Chociaż koszt blockchain w odniesieniu do Bitcoin był głównie kojarzony z wykorzystaniem potężnych komputerów do rozwiązywania równań matematycznych, prawdziwy koszt przedstawia zupełnie inny obraz.

Wydobywanie bitcoinów wymaga drogiego, wydajnego sprzętu o wyższym zużyciu energii elektrycznej. Kopanie kryptowaluty może zużywać około 140 terawatogodzin energii elektrycznej, co wskazuje na znaczny koszt. Nie ma więc powodu, aby sądzić, że Blockchain jest darmowy lub będzie dostępny w najbliższej przyszłości.

Mit 8: Tokeny są tym samym, co monety

Fakt: Zastosowania Blockchain w sektorze finansowym były odpowiedzialne za szeroki wachlarz mitów związanych z blockchainem. Wiele osób używa zamiennie terminów token i monety, nie znając dokładnej różnicy między nimi. Moneta kryptograficzna jest lokalna dla określonego łańcucha blokowego, takiego jak Ether lub Bitcoin. Wszystkie te monety istnieją bez niczego innego w łańcuchu blokowym i służą po prostu jak waluta.

Z drugiej strony tokeny odnoszą się do aktywów wydanych przez projekt oparty na blockchain. Możesz używać tokenów jako metod płatności w systemie, zapewniając jednocześnie podobne funkcje jak monety. Jednak podstawowa różnica między tokenami a monetami polega na tym, że monety zapewniają przywilej uczestniczenia w sieci, podczas gdy tokeny mogą służyć jako ważne elementy zasobu cyfrowego lub stanowić reprezentację dla udziału w firmie.

Mit 9: Inteligentne kontrakty to ważne umowy prawne

Fakt: Jest to również jeden z głównych mitów dotyczących Blockchain, który porównuje inteligentne kontrakty z ważnymi umowami prawnymi. Inteligentne kontrakty to w zasadzie linie kodu, które mogą w naturalny sposób wykonywać różne czynności, spełniając określone warunki. Tak więc nie kwalifikują się jako umowy prawne. Możesz przedstawić inteligentne kontrakty jako dowód na to, czy określone warunki zostały spełnione, czy nie. Jednak inteligentne kontrakty mogą służyć jako niewiarygodne aktywa w napędzaniu transformacji cyfrowej pomimo zagmatwanego stanu prawnego.

Czy te mity i fakty dotyczące Blockchain są naprawdę ważne?

Wspomniane wyżej mity i fakty dotyczące Blockchain są bardzo obstrukcyjne. Ponadto mogą prowadzić do złych decyzji biznesowych. Bez weryfikacji faktów dotyczących Blockchain pod kątem tych mitów firma może marnować cenne zasoby, które w przeciwnym razie mogłyby zostać wykorzystane do zwiększenia elastyczności firm.

Przygotowujesz się do wywiadu Blockchain? Przejrzyj te najważniejsze pytania do wywiadów Blockchain i przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną.

Podsumowanie

Można więc wyraźnie zauważyć prawdę kryjącą się za różnymi mitami dotyczącymi Blockchain w wyżej wspomnianej dyskusji. Odkrywając wszystkie mity, zbliżasz się do prawdy o blockchainie i jego funkcjonalnościach. Ponadto prawda pokazuje również ograniczenia blockchain, przyczyniając się w ten sposób do rzetelnego zrozumienia technologii.

Zaledwie 11 lat od swojego powstania technologia Blockchain osiągnęła takie wyżyny sukcesu. Jeśli chcesz wykorzystać zalety technologii blockchain, konieczne jest wyjaśnienie wszystkich potencjalnych mitów na jej temat. Im bardziej rozwiążesz mity, tym większą pewność zdobędziesz w swojej wiedzy i możliwościach dzięki technologii Blockchain.

Czy jesteś nowicjuszem? Rozpocznij swoją przygodę z Blockchain od naszego bezpłatnego kursu Blockchain i połóż podwaliny pod udaną karierę w Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map