Blockchain Best Practices – Enterprise Blockchain Principles

Technologia rozproszonej księgi (DLT) zapewnia wyraźną przewagę biznesową. Oznacza to, że mogą z tego skorzystać pierwsi użytkownicy.

Czy chcesz zastosować blockchain również w swoim procesie biznesowym? Jeśli tak, musisz postępować zgodnie z najlepszymi praktykami związanymi z blockchain. Te najlepsze praktyki pomogą Ci we właściwym odkrywaniu technologii blockchain.

Korzystając z technologii, możesz wzmocnić swoją platformę i dostosować ją do aktualnych trendów.

Zacznijmy od sprawdzonych metod dotyczących łańcucha bloków.

Contents

Najlepsze praktyki Blockchain

Zanim zagłębimy się w najlepsze praktyki, dowiedzmy się, jakie kluczowe składniki są potrzebne, aby łańcuch bloków był przydatny w środowisku przedsiębiorstwa.

Ekosystem blockchain ewoluuje i istnieją najlepsze praktyki dla wszystkich. Jeśli jesteś architektem blockchain, musisz przestrzegać najlepszych praktyk inżyniera baz danych blockchain. Ostatecznie to najlepsze praktyki sprawiają, że Twoja praca świeci.

Aby uprościć sprawę, zaczniemy od sześciu zasad wdrażania i rozwoju łańcucha bloków. To będzie stanowić podstawę naszej dyskusji i najlepszych praktyk.

najlepsze praktyki dotyczące technologii blockchain

Mając na uwadze blockchain przedsiębiorstwa, przejdziemy następnie do omówienia kroków wymaganych do zbudowania rozwiązania lub usługi blockchain.

Co będziemy omawiać?

Praktyki związane z Blockchain mogą się różnić w zależności od tego, co robisz. Jeśli jesteś przedsiębiorstwem, być może będziesz musiał przestrzegać praktyk związanych z przedsiębiorstwem. Jeśli jesteś architektem blockchain, musisz przestrzegać innej praktyki. Aby Ci pomóc, przejrzyjmy strukturę artykułu.

Spis treści


Blockchain for Enterprise: zasada, kroki i najlepsze praktyki

Najlepsze praktyki dla inżynierów baz danych i architektów Blockchain

Najlepsze praktyki dotyczące technologii Blockchain: testowanie łańcucha bloków i ograniczanie ryzyka

Blockchain dla przedsiębiorstw: zasady, kroki i najlepsze praktyki

Sześć zasad tworzenia i wdrażania blockchain

  1. otwarty: Rozwiązanie blockchain powinno być otwarte. Oznacza to, że powinno to być oprogramowanie typu open source, pozwalające każdemu przyczynić się do jego rozwoju. Znacznik open source wprowadzi również innowacje i zapewni utrzymanie jakości kodu.
  2. Dozwolone: Zezwolenie jest również kluczową zasadą, której musi przestrzegać łańcuch bloków przedsiębiorstwa. Sieci z zezwoleniem są zaprojektowane do pracy w zamkniętym ekosystemie, zachowując kluczowe cechy łańcucha blokowego w stanie nienaruszonym. Promuje poufność i zaufanie oraz zapewnia kontrolę nielegalnych działań. Sieci, na które udzielono zezwolenia, zapewniają również, że tylko zaufane podmioty mogą wchodzić w interakcje z siecią – dzięki czemu jest ona bardziej bezpieczna i opłacalna na dłuższą metę.
  3. Zarządzanie: Blockchain przedsiębiorstwa powinien mieć odpowiedni system zarządzania. Umożliwia administratorom obsługę i utrzymanie sieci. Silne zarządzanie zapewnia, że ​​nikt nie może nadużywać sieci na swoją korzyść. Administratorzy mogą podjąć niezbędne kroki, aby powstrzymać złośliwych aktorów, zanim zaczną atakować sieć lub powstrzymać ich podczas ataku.
  4. Bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo musi być na najwyższym poziomie dla każdego rozwoju łańcucha bloków. Blockchainy są bezpieczne, ale nadal wymagają odpowiedniego planowania i wykonywania zabezpieczeń. Jest to również proces ciągły, a zespół ds. Bezpieczeństwa powinien okresowo sprawdzać integralność platformy.
  5. Normy: Standardy są również kluczową częścią każdego rozwiązania blockchain. Dzięki interoperacyjnym standardom zespoły mogą łatwo pracować nad różnymi wymaganiami, potrzebami lub integracjami. W tej chwili istnieją tylko niezależne podmioty, które pracują nad własnym rozwiązaniem blockchain – co na dłuższą metę nie jest dobrym pomysłem.
  6. Prywatność: Aspekt prywatności jest również bardzo ważny. Bez prawa do prywatności, rozwiązanie oparte na łańcuchu bloków nie może oddać sprawiedliwości swoim innym cechom, takim jak przejrzystość czy niezmienność. Dlatego rozwiązanie oparte na łańcuchu bloków dla przedsiębiorstw powinno działać w kierunku rozwiązania zapewniającego prywatność od samego początku.

Pięć zasad zostało omówionych przez IBM w ich post na blogu.

Najlepsze praktyki dotyczące technologii blockchain: siedem kroków do sukcesu w łańcuchu bloków dla przedsiębiorstw

Teraz, gdy rozumiemy podstawowe zasady łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Przejdźmy przez siedem kroków prowadzących do sukcesu w łańcuchu bloków dla przedsiębiorstw.

1. Wybór platformy

Pierwszym krokiem jest wybranie platformy. Zbudowanie platformy może być realną opcją, ale wymaga znacznych inwestycji pieniężnych. Dla większości firm jest to niewykonalne. W tym miejscu pojawiają się istniejące platformy.

Zanim przejdziesz dalej, musisz zrozumieć, że istnieją kompromisy na istniejących platformach. Nie są doskonałe i nie są w pełni dostosowane do Twoich wymagań. Ponadto nie wszystkie platformy zapewniają taką samą wartość lub funkcje. Niektóre mogą być świetne w zarządzaniu, podczas gdy inne byłyby świetne, jeśli chodzi o skalowalność.

Platformy obecnej generacji, takie jak Hyperledger, oferują wiele opcji. Możesz korzystać z innych platform korporacyjnych, takich jak IBM Blockchain, SAP blockchain i inne.

Krótko mówiąc, musisz zrozumieć, że każda platforma ma swoje ograniczenia i musisz wcześniej zdecydować, którą z nich chcesz wybrać.

Możesz przeczytać więcej o blockchain dla przedsiębiorstw tutaj.

2. Zacznij eksperymentować

Jako organizacja musisz zacząć eksperymentować z blockchainem. Które aspekty Twojej organizacji można przekształcić za pomocą technologii blockchain? Czy to łańcuch dostaw czy administracja? Ustalenie tych rzeczy i eksperymentowanie na małą skalę może dać ci dokładne wyniki.

Ponieważ marketing szybko się rozwija, to do Ciebie należy testowanie nowych trendów. Wczesne wdrożenie jest zawsze przydatne, ponieważ daje przewagę. Jest to jednak również ryzykowne. Poza tym wczesne rozpoczęcie ma swoje zalety. Pozwoli ci to wcześnie zbudować nieformalne relacje, a także pogłębić zrozumienie technologii. Będziesz także w stanie zwabić lepsze talenty. Krótko mówiąc, będziesz elastyczny i gotowy do korzystania z nowych technologii.

3. Uzyskaj odpowiednią skalowalność i bezpieczeństwo

Nie ma wątpliwości, że blockchain jest bezpieczny. Ale to nie znaczy, że nie musisz aktywnie dbać o bezpieczeństwo swojego łańcucha blokowego. Podejście oparte na uprawnieniach jest stosowane w celu zapewnienia, że ​​tylko upoważnione osoby mają dostęp do sieci. Ten scentralizowany model chroni sieć blockchain przed wieloma zagrożeniami, w tym 51% ataków.

Scentralizowane sieci są również dobre w skalowaniu. Może osiągnąć 2000TPS, co jest doskonałe, biorąc pod uwagę, że będzie ograniczona liczba węzłów, które będą uczestniczyć w sieci.

Dlatego jako firma musisz zadbać o odpowiednią skalowalność i bezpieczeństwo. Możesz przeczytać więcej o bezpieczeństwie blockchain w przedsiębiorstwie tutaj.

4. Budowanie ram prawnych

Następnym krokiem jest wykonanie legalnej pracy. Ponieważ blockchain jest zdecentralizowany, trudno jest kontrolować lub zalegalizować sieć. Ale mały krok w kierunku legalizacji może ochronić twoją sieć przed złym zaangażowaniem i zapewnić, że wszyscy będą pracować zgodnie ze swoimi najlepszymi możliwymi intencjami.

5. Przygotowanie inteligentnych kontraktów

Inteligentne kontrakty to duża część każdej sieci. Działa jako mediator, który zajmuje się wszystkim między dwiema stronami. Jest wykonywany tylko wtedy, gdy zostanie spełniony określony warunek. Jest to bardzo przydatne do automatyzacji wielu zadań związanych z łańcuchem bloków.

Powinieneś także używać inteligentnych kontraktów do egzekwowania reguł, aby nikt nie był w stanie ich złamać.

6. Grywalizacja i wymiana wartości

Stworzenie marketplace’u na twoim blockchainie pozwoli ci uczynić go popularnym wśród użytkowników. I tu właśnie pojawia się grywalizacja. Skoncentruj się również na modelach wymiany wartości, które pozwolą Ci skorzystać z metod niepieniężnych, monetarnych i konsensusu.

7. Modelowanie ekosystemów sieciowych

Ostatnim krokiem jest dostosowanie modelu biznesowego blockchain do istniejących modeli ekonomicznych. Pomoże Ci to dowiedzieć się, jak zaangażowanie będzie działać w Twoim systemie. Oczywiście jest wiele sposobów, aby to zrobić, ale majsterkowanie jest tym, co musisz zrobić.

Najlepsza praktyka Blockchain dla przedsiębiorstw

Niesamowite! Teraz, gdy przeszliśmy przez kolejne etapy prowadzące do sukcesu w zakresie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw i zarządzania ryzykiem, nadszedł czas, aby podzielić się najlepszymi praktykami dotyczącymi łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Te najlepsze praktyki są udostępniane przez Hyperledger, jedno z wiodących rozwiązań typu blockchain dla przedsiębiorstw. Te najlepsze praktyki dotyczące technologii blockchain mają również zastosowanie do różnych typów firm i ich korzystania z platformy blockchain. Pomoże każdej firmie radzić sobie bezpośrednio z bezpieczeństwem, danymi i procesami biznesowymi.

Zacznijmy.

1. Zabezpieczanie procesu biznesowego jest procesem ciągłym

Blockchain jest definiowany jako sieć peer-to-peer, która jest reklamowana jako super bezpieczna za pomocą algorytmów kryptograficznych. Definicja jest poprawna, ale to nie znaczy, że jest przez cały czas bezpieczna.

Jako firma musisz upewnić się, że nie myślisz w tej samej kwestii. To założenie, że blockchain jest już bezpieczny, może poważnie kosztować Twoją firmę. Sieć blockchain może zostać zhakowana na wiele sposobów. Źli aktorzy mogą odegrać kluczową rolę w niepowodzeniu sieci. W przyszłości mogą też odnieść sukces w złamaniu algorytmu kryptograficznego.

Zawsze powinieneś pracować, aby zabezpieczyć swoje rozwiązanie blockchain teraz iw przyszłości. Mało tego, w przyszłości będziemy mieć obliczenia kwantowe, które są w stanie złamać obecne algorytmy kryptograficzne.

Jeśli jest bezpieczny dzisiaj, to musisz się upewnić, że będzie bezpieczny również jutro. Dlatego zawsze dobrze jest mieć oko na nowe techniki, które zwiększają bezpieczeństwo Twojego łańcucha bloków. Bezpieczeństwo to proces, a nie jednorazowe zadanie.

2. Używaj dozwolonego łańcucha bloków do prywatnych danych

Korzystanie z dozwolonego łańcucha bloków jest ważne, aby Twoje dane były bezpieczne. Przedsiębiorstwo generuje tony danych, a nie wszystkie są przeznaczone dla ogółu. Tutaj pojawia się sieć z zezwoleniem.

Zanim się zdecydujesz, musisz zidentyfikować odpowiedni dla siebie łańcuch bloków. Jako przedsiębiorstwo powinieneś zawsze unikać publicznych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków. Dzięki dozwolonemu łańcuchowi bloków dane mogą być przechowywane lub dostępne w bezpiecznej sieci. Mogą decydować, kto ma uczestniczyć w sieci, co z dużym marginesem upraszcza bezpieczeństwo danych.

Istnieje wiele sieci posiadających zezwolenie, w tym Hyperledger, SAP blockchain, które na to pozwalają. Należy unikać publicznych łańcuchów bloków, takich jak Ethereum i Bitcoin.

Dozwolone łańcuchy bloków są również znane jako konsorcjum lub prywatne łańcuchy bloków. Ale oba należą do kategorii dozwolonych blockchain.

3. Stworzenie struktury zarządzania dla blockchain

Chociaż blockchain jest technicznie trudny do wdrożenia na poziomie przedsiębiorstwa, to aspekt zarządzania jest większym wyzwaniem. Jako przedsiębiorstwo musisz upewnić się, że wybierasz odpowiedni model zarządzania.

Na początku dobrym pomysłem jest wcześniejsze zdefiniowanie struktury zarządzania. Gdy to zrobisz, możesz zanurzyć się w implementację blockchain. Model zarządzania powinien obejmować wiele rzeczy, w tym sposób dodawania nowych użytkowników, rolę istniejących ról, różne poziomy użytkowników i ich role, mechanizm przechowywania danych itd..

Model zarządzania powinien również działać proaktywnie w celu usunięcia złych aktorów z sieci. Nie tylko to, ale powinien również obsługiwać inne sytuacje, zarówno krytyczne, jak i niekrytyczne.

Należy jeszcze zadbać o zmianę procedury zarządzania w czasie. Nie jest dobrym pomysłem trzymanie się jednej wersji modelu zarządzania. Rzeczy ewoluują, podobnie jak model zarządzania. Lepiej jest rozwijać się proaktywnie.

4. Zrozum i przeanalizuj przypadki blockchain wcześnie

Biznes jest złożony i wymaga odpowiedniego zrozumienia i wykonania. To samo dotyczy blockchain. Jest to najnowsza technologia, która ewoluuje w szybkim tempie. Aby zrozumieć złożoność i upewnić się, że możesz ją skutecznie wdrożyć, musisz przejść przez przypadki użycia blockchain.

Analiza przypadków użycia blockchain musi zostać przeprowadzona na wczesnym etapie. Pomoże przedsiębiorstwom odpowiednio zaprojektować i opracować strategię. Pozwoli Ci również zdefiniować cele.

Istnieje wiele przypadków użycia. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że przejdziesz przez przypadki użycia w swoich sektorach, takich jak zdrowie, łańcuch dostaw lub finanse, i będziesz się na nich uczyć. W końcu będziesz w stanie uchwycić mocne strony tych przypadków użycia i wdrożyć je we wdrożeniu łańcucha bloków w przedsiębiorstwie.

5. Określ wymagania dotyczące skalowalności i wydajności

Istnieje wiele sposobów zaimplementowania łańcucha bloków. Oznacza to również, że istnieją różne rodzaje wyzwań, przez które musi przejść architekt blockchain. W trakcie tego architekt blockchain musi wprowadzić pewne elementy. Mogą to być problemy ze skalowalnością lub wydajnością.

Aby upewnić się, że nie musisz wcześnie iść na kompromis, dobrze jest wcześnie zdecydować o wymaganiach dotyczących skalowalności i wydajności. Ponadto decyzje te należy podejmować wcześnie, aby wdrażanie łańcucha bloków nie zostało utrudnione.

Przedsiębiorstwa mogą również opracowywać różne łańcuchy bloków, z których każdy spełnia określone wymagania, w tym wydajność, skalowalność lub zarządzanie.

6. Nigdy nie przechowuj dużych plików w łańcuchu bloków

Jak już wspomnieliśmy, blockchain to sieć peer-to-peer. Replikuje dane w sieci. Proces replikacji może zająć trochę czasu.

Jako architekt blockchain musisz ustawić limit plików w łańcuchu bloków. Oznacza to, że przechowywanie dużych plików nie wchodzi w grę. Jeśli tak się stanie, znikną zarówno koszty obliczeniowe, jak i koszty przechowywania.

Utrzymując to, można zaoszczędzić koszty. Jeśli istnieje potrzeba przechowywania dużych plików, musisz użyć usług w chmurze do przechowywania plików i użyć wskaźników w łańcuchu bloków, aby wskazać rzeczywisty plik.

Sześć najlepszych praktyk omówiono w Post Hyperledger

Najlepsze praktyki dla inżynierów baz danych i architektów Blockchain

Teraz, gdy zrozumieliśmy najlepsze praktyki związane z rozwojem przedsiębiorstwa, przejdźmy do najlepszych praktyk dla architekta blockchain. Zaczniemy od bazy danych, a następnie przejdziemy do bardziej ogólnych praktyk dotyczących rozwoju łańcucha bloków.

Najlepsze praktyki: zarządzanie bazami danych Blockchain na platformach chmurowych

Bazy danych są krytyczną częścią łańcucha bloków. Określają sposób przechowywania i pobierania danych. Jako architekt blockchain lub inżynier bazy danych próbujący opracować swoje rozwiązanie blockchain na platformach chmurowych, ważne jest, aby przestrzegać najlepszych praktyk związanych z blockchain, aby zapewnić odpowiednie zarządzanie bazą danych.

Przyjrzyjmy się najlepszym praktykom, które musisz znać, aby zarządzać bazą danych łańcucha bloków na platformach chmurowych.

1. Zrozum właściwie blockchain

Zanim zaczniesz zarządzać bazą danych blockchain, musisz dobrze zrozumieć sam blockchain. W większości przypadków to niewłaściwe zrozumienie łańcucha bloków wpływa na jego rozwój.

Pomysł Blockchain jest prosty. Jako architekt blockchain powinieneś zrozumieć, że można go dostosować. Ma również mnóstwo przypadków użycia i nie ogranicza się tylko do kryptowalut. Wykorzystuje również peery do przechowywania i zarządzania siecią. Blockchain nie może istnieć bez wkładu rówieśników. To nawet rówieśnicy zapisują kopię danych.

Aby dać ci lepszą perspektywę, możesz pomyśleć o blockchain jako lepszym rozwiązaniu chmurowym. Zapewnia lepszy sposób obsługi danych i zapewnia ich bezpieczeństwo. Ponadto, ponieważ jest zdecentralizowany, nie można dokonywać żadnych manipulacji – co jest całkowicie możliwe w scentralizowanym środowisku.

2. Blockchain nie jest najlepszym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa

Omówiliśmy już powyżej kwestię bezpieczeństwa, która ma również zastosowanie do obsługi danych w łańcuchu bloków. Chociaż blockchain jest reklamowany jako najbezpieczniejsza technologia, nie jest w 100% bezpieczny. Istnieje wiele sposobów, w jakie hakerzy lub złośliwi aktorzy zewnętrzni mogą przejąć blockchain, manipulując danymi i niszcząc samą istotę sieci blockchain.

Jako architekt blockchain musisz zachować ostrożność w swoim podejściu i upewnić się, że chronisz łańcuch bloków poprzez odpowiednią implementację zasad zarządzania. Powinieneś również upewnić się, że dane osobowe są zabezpieczone w najlepszy możliwy sposób.

Krótko mówiąc, musisz podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Blockchain nie jest kompleksowym rozwiązaniem bezpieczeństwa.

3. Używaj narzędzi, które znasz

Blockchain to nowa technologia. Oznacza to również, że będziesz mógł znaleźć mnóstwo narzędzi do pracy z nim. Prawie każda firma próbuje stworzyć własne rozwiązanie i zestaw narzędzi blockchain.

Aby upewnić się, że dasz z siebie wszystko, musisz trzymać się najlepszych dostępnych narzędzi. Wybierając znane już rozwiązania do zarządzania łańcuchem bloków, możesz upewnić się, że Twój projekt jest na czas i można nim zarządzać w przyszłości bez większych trudności.

Na przykład możesz skorzystać z Azure Blockchain firmy Microsoft. Oferują zestaw programistyczny, który umożliwia efektywną pracę z usługami platformy Azure. Ponadto narzędzia mogą nie być przydatne, ponieważ możesz mieć inne wymagania. W takim przypadku powinieneś wybrać narzędzia, które dobrze odpowiadają Twoim wymaganiom.

4. Używaj łatwo weryfikowalnych danych

Wreszcie, należy skupić się na danych, które można łatwo zweryfikować. Blockchain w dużym stopniu opiera się na rówieśnikach, którzy obsługują dane poprzez ich replikację. Weźmy na przykład kryptowalutę – działają w świecie rzeczywistym, ponieważ używają danych liczbowych, które można łatwo śledzić lub odwoływać się do nich.

Może się tak nie zdarzyć w przypadku tamtejszych firm. Muszą używać złożonej formy danych, która może składać się z liczb całkowitych, łańcuchów i innych form danych. Twoim zadaniem jako architekta blockchain jest zapewnienie, że możesz przekształcić złożone dane w weryfikowalne dane. Możesz również użyć magazynu w chmurze i odniesień do magazynu do przechowywania złożonych danych. Łatwo weryfikowalne dane pomogą Ci również zwiększyć bezpieczeństwo Twoich danych.

Najlepsze praktyki dla architekta Blockchain

W ostatniej sekcji omówimy najlepsze praktyki dla architekta blockchain. Architekt blockchain ma wiele ról i obowiązków. Muszą zająć się całym kompleksowym rozwiązaniem. Oznacza to opracowanie odpowiedniej strategii zaangażowania ekosystemu blockchain, stworzenie wskaźników wydajności, wygenerowanie analizy ryzyka / niepowodzenia, przestrzeganie najlepszych praktyk blockchain, a także ich tworzenie. Wreszcie, muszą monitorować i szkolić personel techniczny. To dużo pracy.

Jednym z najważniejszych obowiązków architekta blockchain jest przestrzeganie najlepszych praktyk. Wymieniliśmy pięć najlepszych praktyk związanych z blockchainem, których możesz przestrzegać. Wymieńmy je poniżej.

1. Dogłębna znajomość technologii

Jeśli pracujesz jako architekt blockchain, musisz się upewnić, że całkowicie rozumiesz technologię DLT. Aby to zrobić, powinieneś zbudować modułowy łańcuch bloków, który oferuje możliwość dostosowywania i operatywność. Aby zmaksymalizować swoją naukę i wiedzę, powinieneś również spróbować stworzyć dwuczęściowy projekt. Dwuczęściowy projekt będzie zawierał sieć blockchain i rozproszoną pamięć masową. Ostatecznie rozwiązanie powinno być łatwe w użyciu dla przedsiębiorstwa. Ponadto powinieneś wiedzieć, jak postępować z poufnymi informacjami i chronić je.

2. Otwarte zarządzanie

Open Governance to najlepsza droga. Zapewnia przedsiębiorstwu wykorzystanie łańcucha bloków do późniejszego dostrojenia. Jako architekt blockchain musisz zrozumieć znaczenie otwartego zarządzania i osiągać lepsze wyniki dla swojej firmy. Aby rozpocząć, musisz upewnić się, że baza kodu jest poprawnie rozumiana przez innych programistów. Oznacza to, że będzie to łatwe w zarządzaniu. Zapewni również większą przejrzystość systemu.

3. Szeroka gama narzędzi programistycznych

Narzędzia i techniki są ważną częścią rozwiązania blockchain. Aby mieć pewność, że firma może w pełni skorzystać, musisz użyć odpowiedniego narzędzia. Pomoże to przyspieszyć proces wdrażania i adopcji łańcucha bloków.

4. Umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych

Jeśli chcesz być skutecznym architektem blockchain, musisz mieć możliwość tworzenia rejestrów z uprawnieniami. Istnieje wiele popularnych rejestrów, na które zezwolono. Ponadto nie wszystkie rozwiązania oparte na łańcuchu bloków zapewniają od samego początku rozwiązanie objęte zezwoleniem. Musisz go jednak zmodyfikować, aby działał zgodnie z uprawnieniami i wprowadzał kluczowe funkcje do gry. Węzły z uprawnieniami mają wiele zalet, w tym szybkość, bezpieczeństwo, wydajność, niezmienność i tak dalej.

5. Skalowalność

Na koniec musisz upewnić się, że możesz skalować swoje rozwiązanie blockchain. Możesz użyć Systemy IPFS które są dobre dla skalowalności.

Najlepsze praktyki dotyczące technologii Blockchain: testowanie łańcucha bloków i ograniczanie ryzyka

Podobnie jak każda inna aplikacja, blockchain również musi zostać przetestowany, zanim będzie mógł zostać uruchomiony. Ponieważ technologia blockchain pomaga budować zaufanie, musisz również upewnić się, że rozwiązania blockchain są zgodne z jego podstawowymi wartościami.

Jako tester musisz zacząć od małego i przetestować swoją aplikację. Krótko mówiąc, musisz zająć się dwoma rodzajami testów.

1. Testowanie API

W testowaniu API musisz zadbać o interakcje, które twoje aplikacje wykonują z innymi elementami w ekosystemie blockchain. Współdziałanie łańcucha bloków z innymi elementami jest powszechne. Na przykład może emitować zdarzenia, wykonywać wywołania zewnętrzne lub wyzwalać zdarzenie, gdy zostanie spełniony jakiś warunek. Można to wykorzystać na wiele sposobów. Łańcuch dostaw może zbierać informacje z serwera zewnętrznego i zamówić nową partię, jeśli jest taka potrzeba lub spełnione są warunki. Najlepszą praktyką testowania jest walidacja wszystkich interakcji z innymi usługami lub rozwiązaniami. Przeanalizuj każde żądanie API i upewnij się, że działają zgodnie z przeznaczeniem, czy nie.

2. Testy funkcjonalne

Testowanie funkcjonalne to kolejna część testowania, w której sprawdza się różne komponenty łańcucha bloków. Obejmuje również całą platformę. Jako tester blockchain musisz przeprowadzać testy oparte na przypadkach użycia, jednocześnie upewniając się, że oczekiwania dotyczące rozmiaru bloku i łańcucha są spełnione. Możesz także przetestować dodawanie bloków.

3. Testowanie wydajności

Na koniec musisz również przeprowadzić testy wydajności. Testy wydajności zapewniają, że użytkownik nie musi długo czekać na zakończenie transakcji. Inne istotne aspekty, które należy przetestować pod kątem wydajności, obejmują czas reakcji inteligentnego kontraktu, czas reakcji interfejsu systemu i tak dalej. Warto też znaleźć wąskie gardła i spróbować je wyeliminować. Na koniec należy dostroić system tak, aby działał jak najlepiej.

Testy wydajnościowe należy również wykonywać na wielu punktach końcowych i obejmować wszystkie różne aspekty łańcucha bloków.

4. Blockchain i ograniczanie ryzyka

Blockchain zmieni sposób działania rynku. Ma największy wpływ na sektor finansowy. Oznacza to również, że może działać jako łagodzenie ryzyka w obecnych systemach. Obecne procesy nie są całkowicie bezpieczne i tu właśnie pojawia się blockchain.

Jako praktykujący blockchain, powinieneś zawsze starać się minimalizować ryzyko za pomocą blockchain. Nawet Deloitte uważa, że ​​blockchain jest podstawową technologią, która w przyszłości usprawni zarządzanie ryzykiem.

Każdy typ łańcucha bloków wiąże się z ryzykiem. Inteligentne kontrakty służą do osadzania logiki biznesowej. Są również samowykonalne, więc większość procesów biznesowych można zautomatyzować.

Krótko mówiąc, blockchain powinien usprawnić techniki zarządzania ryzykiem. Jednak to osoby wdrażające blockchain muszą przestrzegać najlepszych praktyk, jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem.

Wniosek

To prowadzi nas do końca najlepszych praktyk związanych z blockchain. Te najlepsze praktyki dotyczące blockchain pomogą Ci lepiej obsługiwać projekt blockchain. Omówiliśmy różne perspektywy, w tym przedsiębiorstwa, bazy danych, testy i tak dalej.

Co więc myślisz o najlepszych praktykach w zakresie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map