Blockchain publiczny kontra prywatny: czym się różnią?

Przedsiębiorstwa są zawsze niezdecydowane, jeśli chodzi o publiczne i prywatne technologie blockchain. Tutaj zagłębimy się głębiej i zrozumiemy funkcje oraz porównamy publiczny i prywatny blockchain.

Od początku istnienia technologii blockchain ludzie debatują o publicznym i prywatnym blockchainie. W środowisku korporacyjnym naprawdę ważne jest, aby znać duże różnice między nimi. Zasadniczo publiczne i prywatne przykłady blockchain odgrywają ogromną rolę w firmach szukających idealnego typu blockchain dla swoich rozwiązań.

Ale jak? Cóż, jeśli nie możesz określić, czym się one różnią i wybrać niewłaściwą platformę, Twoje rozwiązanie nie zadziała. Jednak obecnie wiele osób nadal je myli.

Dlatego, aby Ci pomóc, dzisiaj skupimy się na publicznym i prywatnym blockchainie. Znając ich podobieństwa i różnice, możesz łatwo wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Blockchain publiczny kontra prywatny: wprowadzenie do dwóch głównych typów łańcucha blokowego

Co to jest publiczny blockchain?

Publiczna sieć blockchain to sieć blockchain, do której każdy może dołączyć, kiedy tylko zechce. Zasadniczo nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o uczestnictwo. Co więcej, każdy może zobaczyć księgę i wziąć udział w procesie konsensusu.

Na przykład Ethereum jest jednym z przykładów publicznych platform blockchain.

Tak więc, jeśli chcesz w pełni zdecentralizowanego systemu sieciowego, najlepszym rozwiązaniem jest publiczny łańcuch bloków. Jednak może to być nieco problematyczne, gdy spróbujesz włączyć publiczną sieć blockchain do procesu blockchain przedsiębiorstwa.

W każdym razie publiczna sieć blockchain była pierwszym w historii typem blockchain w rewolucji. W rzeczywistości to Bitcoin położył podwaliny pod technologie blockchain.

Gdy ludzie zaczęli dostrzegać podstawowe korzyści technologiczne, zaczęli opracowywać inne odmiany łańcucha bloków, aby pozbyć się wszystkich problemów.

Najlepsze w publicznych firmach blockchain jest to, że zapewniają wszystkim uczestnikom równe prawa bez względu na wszystko.


Ludzie mogą przyłączyć się i uczestniczyć w konsensusie, dokonywać transakcji ze swoimi rówieśnikami, jak im się podoba.

Publiczne firmy blockchain dbają o to, aby ta technologia zapewniała najwyższy poziom bezpieczeństwa. Co więcej, jest to coś, czego nie zobaczysz w prywatnym łańcuchu bloków.

Każdy może również zobaczyć księgę, zachowując w ten sposób przejrzystość przez cały czas.

Jednak publiczne przykłady blockchain mają również spory udział w błędach. W rzeczywistości te platformy są wolniejsze niż zwykle. Ponadto może przyciągać złośliwe osoby korzystające z platformy do nielegalnych działań ze względu na anonimowy charakter.

Sprawdźmy najlepsze funkcje publicznego blockchain w tym publicznym przewodniku po blockchainie i prywatnym łańcuchu blokowym.

Czytaj więcej: Co to jest publiczny łańcuch blokowy? Przewodnik dla początkujących

Public Blockchain: najlepsze funkcje

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Publiczne firmy blockchain zawsze projektują każdą platformę w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo. W rzeczywistości każdego dnia przedsiębiorstwa i organizacje mają do czynienia z hackami internetowymi. Z biegiem czasu staje się to dużą przeszkodą.

Co więcej, co roku powoduje miliardy dolarów strat.

Ale dzięki wszystkim protokołom bezpieczeństwa publicznego łańcucha bloków mogą łatwo powstrzymać wszystkie problemy hakerskie, z którymi się borykają. Co więcej, mogą wreszcie zapewnić prawdziwą wartość lub lepszą jakość danych dla każdego projektu.

Protokoły bezpieczeństwa mogą się różnić w zależności od platformy, ale mogę śmiało powiedzieć, że publiczne łańcuchy bloków są mniej lub bardziej solidne.

 Otwarte środowisko

Jak już wiesz, publiczny łańcuch bloków jest otwarty dla wszystkich, podobnie jak jego nazwa. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz zalogować się na te platformy. Potrzebowałbyś tylko dobrego połączenia internetowego i komputera.

Dzięki temu zawsze będziesz cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z technologii blockchain. Co więcej, możesz go używać do przeprowadzania transakcji w bezpiecznym środowisku. Możesz także zarabiać pieniądze na wydobyciu. Jednak nie wszystkie platformy publiczne oferują funkcje wyszukiwania.

Sprawdźmy następną funkcję w tym publicznym przewodniku po blockchainie i prywatnym łańcuchu blokowym.

 Natura anonimowa

W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych funkcji publicznych łańcuchów bloków, którą uwielbia większość użytkowników. Zasadniczo tutaj wszyscy są anonimowi. Właściwie nie użyjesz tutaj swojego prawdziwego imienia i nazwiska ani prawdziwej tożsamości. Wszystko pozostanie ukryte i nikt nie może Cię na tej podstawie wyśledzić.

Ponieważ jest to domena publiczna, ta funkcja służy głównie do ochrony czyjegoś mienia. Jednak ludzie używali go również z nielegalnych powodów. Wielu przestępców używa bitcoinów do płacenia za nielegalne działania w ciemnej sieci. Jest to również jedna z wad publicznego blockchaina.

Ale nie oceniaj tego na podstawie złej przeszłości. Ludzie mogą używać każdej nowej technologii do złych i dobrych celów. Dlatego nie powinien w żaden sposób zastanawiać się nad publiczną technologią blockchain.

 Brak przepisów

W rzeczywistości publiczny łańcuch bloków nie ma żadnych przepisów, których muszą przestrzegać węzły. Tak więc nie ma ograniczeń co do tego, jak można wykorzystać tę platformę do ich ulepszania. Jednak głównym problemem jest to, że przedsiębiorstwa nie mogą działać w nieuregulowanym środowisku.

Dlaczego? Cóż, to dlatego, że bez przepisów trudno jest spełnić wszystkie potrzeby, których może potrzebować projekt. Dlatego zalecałbym korzystanie z sieci publicznych na platformach konsumenckich. Oznacza to, że nie powinieneś używać go jako wewnętrznego systemu sieciowego i używać go jako zewnętrznego. Jest to również jedna z wad publicznego blockchaina.

Sprawdźmy następną funkcję w tym publicznym przewodniku po blockchainie i prywatnym łańcuchu blokowym.

Wdrażanie technologii blockchain to trudny proces. Dowiedz się, jak wdrożyć blockchain i wykorzystać go, aby wzmocnić swoją firmę już teraz!

 Dlaczego warto z tego korzystać?

 Prawdziwa decentralizacja

W publicznym łańcuchu bloków uzyskasz prawdziwą decentralizację. Jest to coś, czego nie ma w prywatnych sieciach blockchain. Ponieważ każdy ma kopię księgi, tworzy to również charakter rozproszony.

Zasadniczo w tego typu łańcuchu bloków nie ma scentralizowanej jednostki. Zatem odpowiedzialność za utrzymanie sieci spoczywa wyłącznie na węzłach. Z pomocą algorytmu konsensusu aktualizują księgę, promując uczciwość.

Ponadto obie te funkcje zapewniają, że w systemie zawsze istnieje zdecentralizowane środowisko.

W każdym razie sprawdźmy następny w tym publicznym przewodniku po blockchainie i prywatnym łańcuchu blokowym.

Pełna przejrzystość

Cóż, nic nie może się równać z w pełni przejrzystą platformą do czegokolwiek innego. Zasadniczo publiczne firmy zajmujące się blockchainem zwykle projektują platformy w taki sposób, aby były one w pełni przejrzyste dla każdego w księdze.

Oznacza to, że w każdej chwili możesz wyświetlić księgę. Nie ma więc miejsca na jakąkolwiek korupcję lub jakiekolwiek rozbieżności. W każdym razie każdy musi prowadzić księgę i uczestniczyć w konsensusie.

To jest coś, co można znaleźć na prywatnych platformach blockchain.

Niezmienność

Publiczna sieć blockchain jest w pełni niezmienna. Ale co to znaczy? Cóż, oznacza to, że gdy blok dostanie się do łańcucha, nie ma możliwości jego zmiany ani usunięcia. Tak więc zapewnia, że ​​nikt nie może po prostu zmienić określonego bloku, aby uzyskać korzyści od innych.

W rzeczywistości każda organizacja zajmuje się kwestiami zmian. Dzieje się to w trybie offline lub online. Najlepsze jest to, że funkcje skrótu działają jak protokół bezpieczeństwa.

Dlatego, gdy osoba próbuje zmienić bloki, utworzy inny łańcuch, oddzielając się od oryginalnego łańcucha. W ten sposób anulowanie ich zmian.

W każdym razie sprawdźmy teraz prywatny blockchain w tym publicznym przewodniku po blockchainie i prywatnym łańcuchu blokowym.

Pełne uprawnienia użytkowników

Zwykle w każdej sieci użytkownik musi przestrzegać wielu zasad i przepisów. W wielu przypadkach zasady mogą nawet nie być uczciwe. Ale nie w publicznych sieciach blockchain. Tutaj wszyscy użytkownicy są uprawnieni, ponieważ nie ma centralnego organu, który przeglądałby każdy ich ruch.

Platformy te są również otwarte dla publiczności, więc żadna korporacja nie może powstrzymać Cię przed pobraniem węzłów i przystąpieniem do konsensusu.

To jest coś, czego nie zobaczysz na prywatnych platformach blockchain. Co więcej, jeśli zaznaczysz prywatny łańcuch bloków, zobaczysz, że użytkownicy nie mogą cieszyć się pełną swobodą.

Dowiedz się więcej o platformach blockchain dla przedsiębiorstw, aby zrozumieć, jak działa każda z nich.

Co to jest Private Blockchain?

Zobaczmy, czym jest prywatny łańcuch bloków, zanim przejdziemy do pełnego porównania. Prywatny łańcuch bloków to specjalny rodzaj technologii łańcucha bloków, w którym tylko jedna organizacja ma władzę nad siecią. Oznacza to więc, że publiczność nie może się przyłączyć.

W rzeczywistości wszystkie prywatne rozwiązania blockchain będą miały jakąś formę schematu autoryzacji tożsamości, która wchodzi na platformę. Zasadniczo prywatne rozwiązania blockchain rozwijają te platformy dla wewnętrznego systemu sieciowego firmy.

Dlatego potrzebujesz zaufania, aby korzystać z tej platformy. Bez zaufania między węzłami ten model sieci nie zadziała. W związku z tym dostęp do niego mogą uzyskać tylko pracownicy w przedsiębiorstwie.

Możesz pomyśleć, jak to jest zdecentralizowane? Cóż, w każdym razie to nie jest technicznie. Prywatny blockchain nie jest w pełni zdecentralizowany, jak publiczne platformy blockchain. To bardziej sytuacja częściowo zdecentralizowana.

Jednak na prywatnych platformach blockchain otrzymasz przepisy, których nie mają inne platformy. Dlatego wszystkie węzły muszą przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić firmie prawidłowy przepływ.

Istnieje również wiele kontrowersji związanych z prywatnymi platformami blockchain. Zasadniczo ludzie uważają, że władze mogą unieważnić transakcję, jeśli uznają to za stosowne. Ale jest to mało prawdopodobne.

Ponadto, ponieważ przedsiębiorstwa potrzebują prywatności, prywatne przypadki użycia blockchain wydają się w tym przypadku idealnie pasować. Bez należytej prywatności ich konkurencja może wejść na platformy i przeciekać cenne informacje do prasy.

W dłuższej perspektywie może to znacząco wpłynąć na wartość marki. Dlatego w niektórych przypadkach firmy bardzo potrzebują prywatności.

W każdym razie sprawdźmy lukratywne funkcje prywatnego łańcucha blokowego w tym prywatnym i publicznym przewodniku po blockchainie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o prywatnych łańcuchach bloków? Już teraz zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem wprowadzającym do prywatnego łańcucha bloków!

Prywatny Blockchain: najlepsze funkcje

 Wysoka wydajność

Mimo że publiczny blockchain był na pierwszym miejscu, zwykle brakuje im nieefektywności. Dlaczego? To dlatego, że wprowadzają wszystkich do sieci. W rezultacie, gdy więcej osób próbuje korzystać z tych funkcji, zajmuje to dużo zasobów, których platformy nie mogą wykonać kopii zapasowej.

W ten sposób szybko zwalnia. Z drugiej strony, prywatny blockchain pozwala tylko garstce osób w sieci. W wielu przypadkach mają nawet pewne zadania do wykonania. Nie ma więc możliwości, aby zajęli dodatkowe zasoby i spowolnili platformę.

Aby to zrobić, prywatne łańcuchy bloków wykorzystują przyjazne dla środowiska protokoły konsensusu, aby osiągnąć porozumienie.

Sprawdźmy następną funkcję w tym prywatnym i publicznym przewodniku porównującym blockchain.

Pełna prywatność

W przeciwieństwie do publicznych platform blockchain, prywatne rozwiązania blockchain zwykle koncentrują się na kwestiach prywatności. Jeśli szukasz technologii, która może zapewnić najwyższy poziom prywatności dla Twojego przedsiębiorstwa, jest to idealne rozwiązanie dla niego.

Może się to wydawać trochę przesadzone, ale taka jest prawda. Przedsiębiorstwa zawsze zajmują się kwestiami prywatności reklam bezpieczeństwa. Co więcej, na co dzień mają do czynienia z takimi wrażliwymi informacjami. Jeśli chociaż jeden z nich wycieknie, może to oznaczać ogromną stratę dla firmy.

Dlatego konieczne jest, aby firma korzystała z sieci, która może zabezpieczyć te informacje. I tu właśnie wkraczają prywatne łańcuchy bloków.

 Empowering Enterprises

Prywatne rozwiązania blockchain mają na celu wzmocnienie pozycji przedsiębiorstw jako całości, a nie poszczególnych pracowników. W rzeczywistości firmy potrzebują doskonałej technologii do tworzenia kopii zapasowych swoich procesów. Co więcej, te rozwiązania są przeznaczone głównie dla systemów wewnętrznych przedsiębiorstwa. To jeden z najlepszych przypadków użycia prywatnego łańcucha bloków.

Ponieważ są one bardzo zdolne do tworzenia kopii zapasowych firm i zapewniania bezpieczeństwa, konieczne jest rozpoczęcie wdrażania własnych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków..

 Stabilność

Prywatne rozwiązania blockchain są stabilne, a Ty uzyskasz od nich spokój ducha, jakiego chcesz. Zasadniczo na każdej platformie blockchain musisz zapłacić określoną opłatę, aby zakończyć transakcję. Jednak na platformach publicznych opłata może znacznie wzrosnąć ze względu na presję węzłów żądających transakcji.

Gdy jest zbyt wiele żądań transakcji, ich realizacja zajmuje trochę czasu. Co więcej, wraz ze wzrostem czasu opłata drastycznie rośnie. Ale nie na prywatnych platformach blockchain. Ponieważ tylko garstka osób może poprosić o transakcje, nie ma żadnych opóźnień.

W związku z tym opłata pozostaje taka sama.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Dlaczego warto z tego korzystać?

 Niskie opłaty

Na prywatnych platformach blockchain opłaty transakcyjne są niezwykle niskie. W przeciwieństwie do publicznych platform blockchain opłata transakcyjna nie rośnie w zależności od liczby żądań. Tak więc, bez względu na to, ile osób prosi o transakcję, opłaty zawsze pozostaną niskie i dokładne.

W związku z tym nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Oszczędzać pieniądze

W rzeczywistości prywatny łańcuch bloków pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Utrzymanie prywatnego łańcucha bloków jest raczej proste w porównaniu do publicznych łańcuchów bloków. Prywatne platformy blockchain zajmują tylko kilka zasobów. Ale z drugiej strony, publiczny blockchain zajmuje dużo czasu, aby wesprzeć ogromną rzeszę platform. W ten sposób na dłuższą metę oszczędza dużo pieniędzy.

Ale to nie znaczy, że jest bardzo tani czy coś.

W każdym razie, zobaczmy następny w tym prywatnym i publicznym przewodniku po blockchainie.

Brak nielegalnej działalności

Jak już wiesz, prywatne platformy blockchain mają procesy uwierzytelniania, zanim będziesz mógł zalogować się do sieci. Ten proces filtruje wszystkich intruzów próbujących dostać się do systemu.

Już wam mówiłem, że publiczne rozwiązania blockchain mają gorzką przeszłość związaną z działalnością przestępczą. Oczywiście w środowisku korporacyjnym nie jest to coś, czego byś chciał.

W ten sposób tylko zweryfikowane osoby uzyskują dostęp do systemu, pozbywając się wszelkich nielegalnych działań.

Zobaczmy teraz główne porównanie w tym prywatnym i publicznym przewodniku po blockchainie.

Przepisy prawne

Jeśli szukasz idealnej technologii dla swojej firmy, prywatny łańcuch bloków może być właściwym wyborem. Dlaczego? Cóż, w przedsiębiorstwach trzeba przestrzegać wielu zasad i przepisów. A jeśli nie będziesz ich odpowiednio przestrzegać, będziesz mieć pewne konsekwencje.

W prywatnym łańcuchu bloków teoria jest dość podobna. W rzeczywistości pozwala nakreślić wszystkie zasady, których muszą przestrzegać Twoi pracownicy.

Sprawdźmy następny punkt tego prywatnego i publicznego przewodnika porównującego blockchain.

Ciekawi Cię różnica między konsorcjum a prywatnym blockchainem? Sprawdź teraz nasz przewodnik porównawczy: prywatny łańcuch blokowy vs konsorcjum!

Blockchain publiczny kontra prywatny: ostateczne porównanie

Autorytet

W publicznym łańcuchu bloków uzyskasz prawdziwą decentralizację. Jest to coś, czego nie ma w prywatnych sieciach blockchain. Ponieważ każdy ma kopię księgi, tworzy to również charakter rozproszony.

Z drugiej strony, prywatny łańcuch bloków ma duże uprawnienia nadzorujące system.

Możesz pomyśleć, jak to jest zdecentralizowane? Cóż, w każdym razie to nie jest technicznie. Prywatny blockchain nie jest w pełni zdecentralizowany, jak publiczne platformy blockchain. To bardziej sytuacja częściowo zdecentralizowana.

To tutaj wydaje się, że blockchain publiczny i prywatny różnią się w mniejszym stopniu. Mimo że prywatne łańcuchy bloków mogą być częściowo zdecentralizowane, nadal działają najlepiej w środowisku przedsiębiorstwa.

Dostęp

W prywatnym łańcuchu bloków tylko jedna organizacja ma władzę nad siecią. Oznacza to więc, że publiczność nie może się przyłączyć.

W rzeczywistości wszystkie prywatne rozwiązania blockchain będą miały jakąś formę schematu autoryzacji tożsamości wchodzącej na platformę. Zatem tylko wybrani członkowie mają dostęp do sieci.

Z drugiej strony w publicznej sieci blockchain każdy może dołączyć, kiedy tylko zechce. Zasadniczo nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o uczestnictwo. Co więcej, każdy może zobaczyć księgę i wziąć udział w procesie konsensusu.

Zobaczmy następny punkt porównawczy w tym prywatnym przewodniku po blockchain i publicznym blockchainie.

Koszt transakcji

Publiczne platformy blockchain mają zwykle wyższy koszt transakcji w porównaniu z prywatnymi platformami blockchain. W rzeczywistości ogromna liczba węzłów na platformach pozwala obniżyć wydajność. W rezultacie przetwarzanie żądań zajmuje dużo czasu. W związku z tym ceny drastycznie rosną.

Z drugiej strony na prywatnych platformach blockchain opłaty transakcyjne są niezwykle niskie. W przeciwieństwie do publicznych platform blockchain opłata transakcyjna nie rośnie w zależności od liczby żądań. Tak więc, bez względu na to, ile osób prosi o transakcję, opłaty zawsze pozostaną niskie i dokładne.

W każdym razie sprawdź następny punkt w tym publicznym i prywatnym przewodniku po blockchainie.

 Zgoda

W publicznym łańcuchu bloków węzły nie mają ograniczeń w dołączaniu do procesu konsensusu. W rezultacie każdy może uczestniczyć i czerpać korzyści z platformy.

Z drugiej strony, prywatny łańcuch bloków decyduje z góry, kto może dołączyć do konsensusu, a kto nie. W rezultacie wiele węzłów w ogóle nie uczestniczy w tym procesie.

Sprawdźmy następny punkt porównawczy w tym prywatnym przewodniku po blockchain i publicznym blockchainie.

Aby odnieść sukces, trzeba mieć działającą strategię biznesową opartą na łańcuchu bloków. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się teraz z naszym najlepszym przewodnikiem po strategii biznesowej blockchain!

 Szybkość transakcji

Aby porównać prywatny i publiczny łańcuch bloków, możemy przyjrzeć się ich prędkościom transakcji. W rzeczywistości, do pewnego momentu, obie platformy mogą działać tak samo. Ale po tym pewnym momencie prędkość transakcji zmienia się drastycznie.

Zwykle w publicznym łańcuchu bloków każdy może zażądać transakcji. Tak więc, gdy w sieci jest zbyt wiele żądań, sieć stosunkowo zwalnia wraz z szybkością transakcji. Wtedy nawet przetworzenie transakcji może zająć dużo czasu.

Ale nie na prywatnych platformach blockchain. Tutaj tylko kilka węzłów może uczestniczyć w procesie transakcji. Tak więc prędkość zawsze pozostaje taka sama.

 Przetwarzanie danych

Przyjrzyjmy się przetwarzaniu danych przez te dwie technologie w celu porównania prywatnego łańcucha bloków z publicznym łańcuchem bloków. W publicznym łańcuchu bloków każdy może czytać i pisać w księdze. Ale nie możesz tego zmienić, gdy trafi do księgi.

Ale w prywatnym łańcuchu bloków tylko jedna organizacja może czytać i pisać w księdze. Co więcej, tylko kilka węzłów może pisać w księdze. W niektórych przypadkach mogą nawet usunąć blok.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku publicznych i prywatnych przykładów blockchain.

 Wydajność

To jest ostatni punkt publicznego i prywatnego przewodnika po blockchainie. W rzeczywistości publiczny blockchain jest mniej wydajny w porównaniu z prywatnymi platformami blockchain. W jaki sposób? Cóż, publiczne platformy blockchain radzą sobie z problemami ze skalowalnością i zwalniają, gdy na platformie jest zbyt wiele węzłów.

Z drugiej strony prywatny łańcuch bloków ma tylko kilka węzłów na platformie. Dlatego zawsze pozostają wydajne bez względu na wszystko.

Niezmienność

Publiczna sieć blockchain jest w pełni niezmienna. Ale co to znaczy? Cóż, oznacza to, że gdy blok dostanie się do łańcucha, nie ma możliwości jego zmiany ani usunięcia. Tak więc zapewnia, że ​​nikt nie może po prostu zmienić określonego bloku, aby uzyskać korzyści od innych.

Z drugiej strony prywatne łańcuchy bloków są częściowo niezmienne. W niektórych przypadkach władze mogą usunąć określony blok, jeśli uznają to za stosowne.

To tutaj najbardziej różni się porównanie prywatnego i publicznego blockchaina.

Zapisać się: Certified Enterprise Blockchain Professional Course

Blockchain publiczny kontra prywatny: tabela porównawcza

 Public BlockchainPrywatny Blockchain
Dostęp Ktoś Pojedyncza organizacja
Autorytet Zdecentralizowane Częściowo zdecentralizowane
Szybkość transakcji Powolny Szybki
Zgoda Bez pozwolenia Dozwolone
Koszt transakcji Wysoki Niska
Przetwarzanie danych Dostęp do odczytu i zapisu dla każdego Dostęp do odczytu i zapisu dla jednej organizacji
Niezmienność Pełny Częściowy
Wydajność Niska Wysoki

Na końcu

Dotarliśmy do punktu końcowego w przewodniku porównującym blockchain publiczny i prywatny. Jak widać, istnieje wiele różnic w obu technologiach. W rzeczywistości zarówno publiczny, jak i prywatny blockchain jest odpowiedni dla środowiska przedsiębiorstw, jeśli możesz korzystać z żądanych funkcji.

Ale ostatecznie decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać idealny dla Twojej firmy.

Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym bezpłatnym kursem blockchain, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map