Świat technologii był pełen blockchainów i kryptowalut w ciągu ostatnich 10 lat. Podczas gdy niektórzy ludzie widzą przyszłość w łańcuchu bloków, niektórzy pokazują światu, że może być ich więcej. Technologia blockchain ma wiele wad. Na przykład zużycie energii i ograniczona liczba transakcji na sekundę i tak dalej. Cóż, kiedy ludzie poznali nowo wynalezioną technologię – Hashgraph, zaczęli kwestionować przyszłość blockchain. Zacznijmy więc naszą debatę na temat blockchain kontra Hashgraph.

Blockchain vs Hashgraph: wady technologii Blockchain

Hashgraph vs Blockchain alternatywa

Ludzie mówią, że Hashgraph może sprawić, że technologia blockchain stanie się przestarzała. Ale jak? Czy blockchain nie jest technologią najnowszej generacji, która wykorzeniłaby rządy złych korporacji? No tak, ale nawet księżyc ma blizny! Blockchain ma również pewne ujemne strony. Lubić,


Głodny władzy

Pierwszą i najważniejszą wadą projektową blockchain jest to, że wymaga ogromnej ilości mocy. Algorytmy konsensusu, takie jak Proof-of-Work (PoW) lub Proof-of-Stake (PoS), wymagają do działania wielu mocy obliczeniowych. W dzisiejszych czasach będziesz potrzebować magazynów pełnych procesorów wydobywczych i wysokich rachunków za prąd. Zwykli przeciętni użytkownicy nie mogą już wydobywać monet na swoim domowym komputerze.

Wolniej

Wszyscy wiemy, że proces wydobywania jest bardzo powolny. Jak również cały proces transakcji jest powolny jak ślimak. Bitcoin może obsłużyć tylko 7 transakcji na sekundę. Transakcja komuś Bitcoin zajmuje 6-7 godzin. Chociaż istnieją szybsze łańcuchy bloków niż bitcoin dziadka, nadal nie jest to najszybszy możliwy sposób.

Niesprawiedliwy?

Jeśli jesteś górnikiem, możesz wybrać kolejność transakcji według własnego uznania. Czyli górnicy mogą opóźnić transakcję, ponieważ mają do tego uprawnienia? Ale czy to sprawiedliwe? Górnicy mogą nawet zatrzymać blok, aby dołączyć do łańcucha lub księgi.

Już starsze!

Podczas gdy inne technologie powstają od zera, blockchain można uznać za nieco stary w porównaniu z tymi najnowszymi technologiami. Tak, dzięki blockchainowi pomysł stał się możliwy do pomyślenia. Ale z drugiej strony młodzi zawsze będą pożerać starego!

Co to jest Hashgraph?

Więc, co to jest Hashgraph? Przepraszam za trzymanie tego w tajemnicy do tej pory. Hashgraph jest trochę podobny do technologii blockchain, ale lepszy. Jest to również zdecentralizowana księga cyfrowa oparta na konsensusie, podobnie jak łańcuch bloków. Więc jak to się różni? Cóż, podstawowa różnica tkwi w mechanizmie. Hashgraph przyjmuje dwie technologie informatyczne. Oni są –

  • Plotki o plotkach i
  • Wirtualne głosowanie

Technologia Hashgraph to wynalazek Leemona Bairda, współzałożyciela i dyrektora technicznego firmy Swirlds. Otrzymał ogromne wsparcie od swojego CEO Mance’a Harmona. Ich celem było uczynienie łańcuchów bloków jeszcze bardziej wydajnymi. I chłopcze, zrobili to! Hashgraph może obsłużyć ponad 250 000 transakcji na sekundę, podczas gdy lider rynku Bitcoin może obsłużyć zaledwie 7! Tak więc debata między blockchain a hashgraph jest nieunikniona.

Blockchain vs Hashgraph: Why Hashgraph is Ahead?

Blockchain vs Hashgraph

Kredyty obrazkowe: Swirlds

Pożegnaj się z Forking

Kiedy łańcuch bloków dzieli się na dwie lub więcej części, zjawisko to jest znane jako rozwidlenie lub po prostu rozwidlenie. Zjawisko to występuje, gdy wszystkie węzły w sieci próbują dokonać aktualizacji do najnowszej wersji. Założyciele Hashgraph powiedzieli, że ich system jest wolny od takich rozwidleń.

Więcej transakcji

Tak, łańcuchy bloków są nadal powolne. Ripple i NEO mogą obsłużyć 10000 transakcji na sekundę, co jest liderem pod względem liczby transakcji, które blockchain może wykonać w ciągu sekundy. Z drugiej strony Hashgraph pozwala na 250 000 transakcji na sekundę. Visa mogła obsłużyć tylko 25 tys. To właśnie szybkość sprawia, że ​​ta technologia jest tak innowacyjna.

Dowód pracy: co to jest?!

Prawie wszystkie łańcuchy bloków można wydobywać. Przynajmniej wszyscy publiczni. Górnictwo wymaga dużej mocy obliczeniowej, która wymaga ogromnej ilości energii elektrycznej. Hashgraph nie ma tradycyjnego algorytmu konsensusu, więc nie musisz wydawać tysięcy dolarów na rachunek za prąd.

Naprawdę fair

Wszystkie transakcje pojawiają się w księdze zgodnie z ich osią czasu. Żaden górnik ani ktokolwiek może zdecydować, czy transakcja zostanie zarejestrowana, czy nie. Dzięki technologii Gossip about Gossip ludzie mogą pozbyć się takiej niesprawiedliwości.

Końcowe przemyślenia

Więc kto będzie rządził przyszłością – Blockchain czy Hashgraph? Nikt nie może być tego pewien. Ale jest pewne, że Hashgraph pokazuje o wiele większy potencjał niż łańcuch bloków. Podstawowy cel obu jest taki sam. Ale Hashgraph jest młodszy, szybszy i bardziej wytrzymały!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me