Co to jest Blockchain w AWS?

Czy wiesz o AWS Blockchain i jego konsekwencjach dla rozwoju Twojej kariery? Poniższa dyskusja zagłębia się w podstawowe szczegóły dotyczące łańcucha bloków w AWS, jego zalet, usług blockchain w AWS i różnych przypadków użycia.

Jeśli myślisz o kryptowalutach, gdy słyszysz termin „blockchain”, to jeszcze nie odkryłeś zakresu technologii blockchain. Powiązanie technologii blockchain z transakcjami kryptowalutowymi jest jednym z głównych nieporozumień każdej osoby w odniesieniu do technologii blockchain.

Przenosząc błędne przekonania na wyższy poziom, uważa się również, że technologia blockchain jest odpowiednim wyborem tylko dla firm finansowych lub technologicznych. Jednak przedsiębiorstwa i liderzy biznesowi powoli dostrzegają możliwości technologii blockchain.

Co więcej, skrzyżowanie chmury obliczeniowej i blockchain prowadzi do różnych zmian w podejściu do prowadzenia biznesu. Tak więc wprowadzenie blockchain na AWS jest obiecującą szansą na karierę zawodową dla przyszłych techników. W rezultacie w ostatnim czasie nieuniknione jest rosnące zainteresowanie samouczkiem AWS Blockchain.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Co obejmuje AWS Blockchain?

Sieci Blockchain służą jako wiarygodne narzędzia dla firm w zakresie utrzymania i bezpieczeństwa zapisów dla różnych transakcji cyfrowych na wielu stronach. Jednak brak scentralizowanej władzy stwarza również wyzwania, oferując jednocześnie pewne znaczne korzyści. Dlatego oferty zarządzanego łańcucha bloków stały się dość popularne dla firm pracujących nad wykorzystaniem technologii łańcucha bloków bez niezależnej konfiguracji i zarządzania siecią..

AWS Blockchain to doskonały przykład w pełni zarządzanych usług wykorzystujących technologię blockchain. Blockchain w AWS odnosi się do niewielkiego, ale potężnego asortymentu ofert, które wspierają inicjatywy przedsiębiorstw w zakresie łańcucha blokowego. Baza danych Amazon Quantum Ledger, Amazon Managed Blockchain, AWS Blockchain Partners i AWS Blockchain Templates to czołowe wpisy, jeśli chodzi o dyskusje na temat łańcucha bloków w AWS. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda blockchain przedsiębiorstwa w AWS!

Funkcje ofert AWS Blockchain

Ekosystem AWS Blockchain jest dostosowany do rozwiązywania różnorodnych problemów biznesowych związanych z wdrażaniem projektów blockchain za pośrednictwem platform chmurowych. Oto niektóre z godnych uwagi cech, które charakteryzują ogólny krajobraz łańcucha bloków przedsiębiorstw w AWS.

  • Specjalnie dostosowany do potrzeb rozwoju Blockchain

Najważniejszym wydarzeniem, które można zaobserwować w blockchain na AWS, jest charakter dostosowany do potrzeb. AWS stworzył zorientowane na cele narzędzia blockchain, które mogą wspierać różne potrzeby. Potrzeby mogą obejmować scentralizowaną bazę danych księgi w celu utrzymania zweryfikowanego kryptograficznie i niezmiennego zapisu transakcji. Z drugiej strony użytkownicy mogą również opracować wielostronną, w pełni zarządzaną sieć blockchain w celu wyeliminowania pośredników.

  • Szersze aplikacje

Innym godnym uwagi aspektem w samouczku AWS Blockchain jest wykorzystanie AWS na dużą skalę do obciążeń blockchain. W porównaniu do innych Blockchain jako dostawców usług, AWS ma przewagę, jeśli chodzi o wdrożenia blockchain. Ponieważ około 25% wszystkich obciążeń Ethereum na całym świecie działa obecnie na AWS, można rozważyć wykonalność aplikacji blockchain na AWS. Do najbardziej znanych klientów korporacyjnych Hyperledger Fabric należą takie marki, jak Guardian, Contura Energy, Nestle, Sage, Sony Music, SGX, BMW, Splunk i wiele innych..

  • Poprawiona produktywność w rozwoju Blockchain

Kolejna ważna kwestia dotycząca blockchain AWS odnosi się bezpośrednio do perspektyw produktywności przy wdrażaniu blockchain.


AWS oferuje lepszą prostotę, wydajność i szybkość tworzenia aplikacji opartych na technologii blockchain i rozproszonych rejestrach. Na przykład zarządzany przez Amazon Blockchain może pomóc w zmniejszeniu ilości pracy związanej z konfiguracją sieci blockchain.

Może pomóc w skróceniu czasu potrzebnego do hostowania frameworków Hyperledger Fabric o prawie 60%. Co więcej, w pełni zarządzana usługa blockchain poprawia również łatwość operacji sieciowych dzięki obsłudze AWS CLI, Amazon CloudWatch Logs i AWS CloudFormation. Następnie Amazon QLDB zapewnia również dwu- lub trzykrotnie lepszą prędkość w porównaniu z tradycyjnymi frameworkami. Ponadto oferuje również modele danych dokumentów i operatory podobne do SQL do zarządzania transakcjami.

  • Zawiera ponad 70 rozwiązań Blockchain

Ekosystem AWS Blockchain jest również korzystny dla przedsiębiorstw w oparciu o udowodnioną produktywność. Obsługiwane protokoły blockchain obejmują Corda, Ethereum i Hyperledger Fabric.

Obecnie AWS ma ponad 70 sprawdzonych rozwiązań blockchain od partnerów zaangażowanych we wsparcie dla wszystkich kluczowych protokołów blockchain. Obsługuje również Hyperledger Sawtooth, RSK i wiele innych.

Jest więc oczywiste, że samouczek AWS Blockchain może być bardzo korzystny przy opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań blockchain w chmurze AWS. Dlatego bliższa refleksja na temat każdego pojedynczego narzędzia w blockchain na AWS może zapewnić większą jasność co do zastosowań AWS Blockchain.

Ciekawi Cię wydajność AWS w porównaniu z innymi BAAS? Oto przewodnik po porównaniach AWS, AZURE i Oracle Blockchain, które powinieneś sprawdzić.

Baza danych Amazon Quantum Ledger (QLDB)

Baza danych Amazon QLDB lub Quantum Ledger jest w pełni zarządzanym rozwiązaniem bazy danych księgi. Może zapewnić kompleksowy dziennik transakcji z lepszą przejrzystością, standardami weryfikacji kryptograficznej i niezmiennością, będący własnością centralnych zaufanych organów. Amazon QLDB może być odpowiednią alternatywą do śledzenia każdej modyfikacji danych aplikacji.

Ponadto zapewnia również utrzymywanie szczegółowej i możliwej do audytowania historii modyfikacji na przestrzeni czasu. Amazon QLDB w AWS Blockchain służy jako zupełnie nowa klasa oferty bazodanowej, która zmniejsza potrzebę angażowania się w skomplikowane prace programistyczne w tworzeniu aplikacji przypominających rejestry osobiste.

QLDB umożliwia niezmienność historii zmian danych oraz weryfikację braku niezamierzonych modyfikacji danych aplikacji. QLDB zawiera niezmienność dziennika transakcji, zwaną również kroniką, do śledzenia każdej zmiany w danych aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu wszechstronnej i możliwej do audytu historii zmian.

Interfejs API podobny do języka SQL, wraz z pełną obsługą transakcji i wszechstronnym, elastycznym modelem danych dokumentów, znacznie pomaga programistom. Co więcej, Amazon QLDB w AWS Blockchain oferuje również możliwość przesyłania strumieniowego w celu uzyskania przepływu danych w czasie prawie rzeczywistym w celu opracowywania analiz w czasie rzeczywistym i przepływów pracy opartych na zdarzeniach.

Ponadto funkcja przesyłania strumieniowego może również pomóc w replikowaniu danych do innych usług AWS w celu uzyskania ulepszonego przetwarzania analitycznego. Bezserwerowy charakter QLDB zapewnia również automatyczną skalowalność w celu obsługi wymagań aplikacji. Jednocześnie bezserwerowy charakter QLDB eliminuje potrzebę zarządzania serwerami lub konfigurowania limitów odczytu i zapisu. Co najważniejsze, QLDB pobiera od użytkowników opłaty tylko za usługi, z których korzystają.

Blockchain zarządzany przez Amazon

Kolejny ważny dodatek w świecie AWS Blockchain odnosi się bezpośrednio do Amazon Managed Blockchain. Zarządzany przez Amazon Blockchain to w zasadzie sprawdzone rozwiązanie do łatwego tworzenia i zarządzania wysoce skalowalnymi sieciami blockchain. Jest to w pełni zarządzana usługa, która umożliwia użytkownikom łatwe dołączanie do sieci publicznych.

Ponadto obsługuje również tworzenie i zarządzanie sieciami prywatnymi o skalowalności dzięki wykorzystaniu renomowanych platform open source, takich jak Ethereum i Hyperledger Fabric. Zarządzany przez Amazon Blockchain może umożliwić użytkownikom dołączanie do sieci publicznych lub konfigurowanie prywatnych skalowalnych sieci i zarządzanie nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Znaczenie Amazon Managed Blockchain w AWS Blockchain jest widoczne w redukcji kosztów ogólnych w tworzeniu sieci. Pomaga również w zmniejszeniu kosztów ogólnych związanych z dołączeniem do publicznego łańcucha bloków. Następnie pomaga również w automatycznej skalowalności w celu sprostania wymaganiom wielu aplikacji wykonujących miliony transakcji.

Po ustanowieniu i uruchomieniu sieci, Amazon Managed Blockchain może poprawić łatwość zarządzania i konserwacji sieci blockchain. Ponadto jest również niezwykle produktywny w zarządzaniu certyfikatami, a także umożliwia nowym członkom dołączanie do sieci.

Dowiedz się, jak blockchain może pomóc ulepszyć modele biznesowe Twojego przedsiębiorstwa, korzystając z naszej kolekcji kursów blockchain już teraz.

Dlaczego warto wybrać łańcuch bloków zarządzany przez Amazon?

Ponieważ Amazon Managed Blockchain jest najważniejszą wzmianką o AWS Blockchain, zastanówmy się nad jego zaletami. Korzyści płynące z zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków mogą wyraźnie pokazać przyczyny znacznego wzrostu zapotrzebowania na blockchain w AWS.

  • Zalety „w pełni zarządzanego”

W pełni zarządzany charakter łańcucha bloków zarządzanych przez Amazon umożliwia użytkownikom tworzenie sieci blockchain obejmujących różne konta AWS. Może pomóc grupie członków w udostępnianiu danych i wykonywaniu transakcji bez posiadania jednego scentralizowanego organu.

Zamiast samodzielnie hostować infrastrukturę, firmy korzystające z technologii blockchain nie muszą udostępniać swojego sprzętu, konfigurować zabezpieczeń i komponentów sieciowych oraz ręcznie konfigurować oprogramowania. Interfejs API do głosowania w Amazon Managed Blockchain umożliwia uczestnikom sieci uprawnienia do głosowania w celu dodawania lub usuwania członków.

Po dodaniu nowego członka, Amazon Managed Blockchain umożliwia członkowi uruchamianie i konfigurowanie różnych sieci typu peer to peer. Ponadto Amazon Managed Blockchain oferuje również udogodnienia do monitorowania sieci blockchain. Co więcej, Amazon Managed Blockchain może również automatycznie zastępować węzły o słabej wydajności.

  • Zwiększone bezpieczeństwo i skalowalność

Korzyści z usługi Amazon Managed Blockchain na platformie AWS Blockchain obejmują również skalowalność i bezpieczeństwo. Zarządzany Blockchain zapewnia funkcje łatwej skalowalności sieci blockchain zgodnie z rozwojem sieci. Gdy członkowie sieci potrzebują dodatkowej pojemności do nowych transakcji i weryfikacji, członek może użyć interfejsów API do szybkiego dodania nowego węzła równorzędnego.

Szeroka gama typów instancji z różnymi kombinacjami pamięci i procesora może zapewnić pożądaną elastyczność wyboru zasobów. Co najważniejsze, Managed Blockchain może zapewnić bezpieczeństwo sieci blockchain dzięki technologii AWS Key Management Service (KMS). W rezultacie może również spełnić wymagania dotyczące konfigurowania indywidualnego bezpiecznego magazynu kluczy.

  • Elastyczność dla różnych ram Blockchain

Amazon Managed Blockchain jest kluczowym wpisem w AWS Blockchain ze względu na obsługę wyboru protokołów blockchain przedsiębiorstwa. Obecnie zarządzany przez Amazon Blockchain zapewnia obsługę dwóch renomowanych frameworków blockchain, takich jak Hyperledger Fabric i Ethereum.

Co ciekawe, Hyperledger Fabric obsługuje aplikacje, które zależą od ścisłych uprawnień i kontroli prywatności z określonym zestawem członków. Z drugiej strony Ethereum jest korzystną opcją dla sieci typu blockchain o wysoce rozproszonym charakterze, skoncentrowanym na przejrzystości danych dla wszystkich członków. Ponadto Enterprise Ethereum może być obiecującą alternatywą dla publicznej sieci blockchain Ethereum.

  • Poprawiona niezawodność

Ostatni korzystny aspekt Amazon Managed Blockchain w środowisku AWS Blockchain odnosi się do niezawodności. Amazon Managed Blockchain oferuje absolutną pewność niezawodności „usługi zamawiania”. Usługa zamawiania jest składnikiem Hyperledger Fabric, który pomaga w dostarczaniu transakcji w całej sieci blockchain.

Z drugiej strony domyślna usługa zamawiania Hyperledger Fabric nie zapewnia przechowywania pełnej historii transakcji. W rezultacie stwarza trudności w śledzeniu lub odzyskiwaniu historii transakcji zgodnie z Twoimi wymaganiami. Usługa zamawiania Amazon Managed Blockchain jest oparta na technologii Amazon QLDB.

Niezmienny dziennik zmian usługi zamówień w Amazon Managed Blockchain pomaga w dokładnym utrzymaniu historii transakcji w sieciach blockchain. Dlatego AWS Blockchain może zapewnić, że użytkownicy będą mogli zapisywać swoje dane z gwarancją bezpieczeństwa integralności danych.

Szablony AWS Blockchain

Dlatego możesz wyraźnie zobaczyć, jak Amazon QLDB i Amazon Managed Blockchain służą jako kluczowe informacje w samouczku AWS Blockchain. Innym ważnym aspektem związanym ze światem blockchain na AWS są szablony blockchain. Szablony blockchain w AWS pomagają w szybszym tworzeniu i wdrażaniu sieci blockchain dzięki wykorzystaniu pożądanych struktur łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Blockchain działa również jako technologia zdecentralizowanej bazy danych do obsługi stale rozszerzającego się zestawu transakcji i inteligentnych kontraktów. Szablony AWS Blockchain mogą pomóc użytkownikom w konfiguracji i uruchomieniu stosów AWS CloudFormation do tworzenia sieci blockchain. Różne szablony blockchain w AWS zawierają różne zasoby i usługi AWS przypisane do nich. Ponadto specyfikacje użytkownika określają również rodzaj usług i zasobów w szablonie blockchain na AWS.

Szablony AWS Blockchain mogą wykorzystywać różne usługi AWS do wdrażania łańcucha bloków zgodnie z wybranymi przez nie opcjami. Godne uwagi usługi związane z szablonami blockchain w AWS obejmują EC2, Amazon VPC, Amazon ECS i Application Load Balancers. Przyjrzyjmy się funkcjonalnościom oferowanym przez te usługi i zasobom dla blockchain na AWS.

Amazon EC2 to odpowiednia alternatywa dla uzyskania mocy obliczeniowej do uruchomienia sieci blockchain. Amazon VPC lub Virtual Private Cloud pomaga w ułatwieniu dostępu sieciowego do zasobów Ethereum tworzonych przez użytkowników. Jednocześnie użytkownicy mogą wykorzystać Amazon VPC do dostosowywania konfiguracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności. Szablony Blockchain w AWS obsługują również Amazon ECS lub Elastic Container Service.

Amazon ECS pomaga w organizowaniu opartego na klastrach wdrażania kontenerów w instancjach EC2 dla sieci blockchain. Obsługa Application Load Balancer w szablonach AWS Blockchain umożliwia również pojedynczemu punktowi kontaktowemu dostęp do dostępnego interfejsu użytkownika.

Zapisać się: Kurs szablonów Enterprise Blockchains

Wniosek

Podsumowując, możesz wyraźnie zauważyć, że połączenie chmury i łańcucha bloków może wywołać pozytywne rezultaty. To, co najlepsze w obu technologiach, łączy się, aby zaoferować najbardziej wykonalne rozwiązania biznesowe z gwarancją produktywności. W dłuższej perspektywie rozwój i wdrażanie rozwiązań blockchain za pośrednictwem platform chmurowych zyskałoby uznanie głównego nurtu.

Więc powinieneś zacząć uczyć się więcej o AWS Blockchain, jeśli chcesz rozwinąć swoją karierę w blockchain. Elastyczność, bezpieczeństwo i skalowalność korzyści płynące z blockchain w AWS to główne powody, dla których warto rozważyć jego potencjał.

Ale najpierw początkujący profesjonaliści muszą lepiej zrozumieć samą technologię blockchain. Powinieneś zacząć od naszych certyfikatów blockchain, aby wyprzedzić konkurencję i wykorzystać moc AWS do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie rozwoju łańcucha bloków już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map