Co to jest kierownik projektu Blockchain i jak nim zostać?

Kierownik projektu Blockchain jest obecnie jednym z lukratywnych wyborów zawodowych. Aby pomóc Ci na ścieżce kariery, zagłębimy się głębiej w analizę, jakich umiejętności będziesz potrzebować, aby się nimi stać. Więc weź filiżankę kawy i czytaj dalej!

Technologia Blockchain zakłóca wszystkie branże i stwarza nowe możliwości angażowania ludzi, wykonywania zadań i prowadzenia działalności. Jednak nie ma znaczenia, w jakim stopniu ta technologia automatyzuje procesy, ponieważ pod koniec dnia ludzie zawsze podejmą inicjację w związku z potrzebami biznesowymi lub osobistymi.

Dlatego jedną z najważniejszych faz w cyklu rozwoju łańcucha bloków jest faza inicjacji projektu, w której zawsze będą uczestniczyć kierownicy projektów, klienci i interesariusze. Są odpowiedzialni za nakreślenie celów, celu, planu działania i elementów dostarczanych. Tak więc potrzeba kierownika projektu blockchain nigdy nie przestanie istnieć.

Możesz skorzystać z tej okazji i zapewnić sobie bezpieczną karierę w tej dziedzinie. Aby zostać kierownikiem projektu, musisz jednak opanować określone umiejętności. W tym przewodniku omówimy, jakie umiejętności lub kwalifikacje edukacyjne będą potrzebne, aby znaleźć pracę jako kierownik projektu blockchain.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Kto jest kierownikiem projektu Blockchain?

Kierownicy projektów stoją na czele każdego projektu zdecentralizowanej księgi, która działa jako łącznik między programistami a klientami. Zasadniczo upewnisz się, że programiści dokładnie znają zakres każdego projektu i zapewnisz, że możesz spełnić oczekiwania klienta.

W rzeczywistości kierownik projektu blockchain jest odpowiedzialny za zarządzanie zespołem. Wraz z zespołem będziesz pracował głównie nad systemem baz danych, systemami przetwarzania i ekonomią tokenów projektu. Jeśli projekt nie jest oparty na ekonomii tokenów, będziesz nadzorować cały proces infrastruktury blockchain.

Zasadniczo opis stanowiska kierownika projektu w łańcuchu bloków obejmuje monitorowanie i raportowanie zasobów, pomijanie protokołów bezpieczeństwa, systemów zarządzania transakcjami i opracowywanie wszelkich specjalistycznych funkcji.

W rzeczywistości menedżer może nawet poradzić sobie z problemem wynikającym z procesów blockchain.

Jak wiesz, system księgi głównej i jednostki przetwarzania są sercem każdego projektu opartego na technologii blockchain. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić najwyższą wydajność i niezawodność tych systemów. Dlatego będziesz musiał upewnić się, że te czynności przetwarzania są zawsze z najwyższą wydajnością i niezawodnością.

W rzeczywistości zarządzanie projektami w technologii blockchain obejmuje wszystko, począwszy od opracowania map drogowych, a skończywszy na wdrożeniu rozwiązania. Kierownik projektu blockchain jest w centrum tego wszystkiego. Bez względu na branżę, w której pracujesz, jesteś jedyną osobą, która gwarantuje sukces projektu.

Więc widzisz, ta kariera wiąże się z dużą wagę i obowiązkami. Dlatego ta praca jest warta zachodu.


Przeczytaj także:Przewodnik dla początkujących po Blockchain

Jakich umiejętności potrzebujesz, aby zostać kierownikiem projektu Blockchain?

Aby dostać pracę jako kierownik projektu, musisz opanować pewne umiejętności. Co więcej, przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach poszukują tylko ekspertów. Musisz więc upewnić się, że Twoje CV jest wystarczająco wzbogacone, aby to osiągnąć.

umiejętności kierownika projektu blockchain

Zdobądź gruntowną wiedzę o Blockchain Essentials

Zadania kierownika projektu Blockchain będą wymagały znajomości technologii blockchain. Może to obejmować ogólną lub ekspercką bazę wiedzy na ten temat. Tak więc, zanim zagłębimy się w techniczną część łańcucha bloków, musisz najpierw zrozumieć, jak ta technologia faktycznie działa.

Zwykle podstawy zawierają wyobrażenie o tym, czym jest technologia, jak działa, jak działa każdy z podstawowych elementów i tak dalej. Zacznij więc od poznania definicji łańcucha bloków, a następnie powoli przejdź do skomplikowanych tematów, takich jak inteligentne kontrakty.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie kursu dla kierownika projektu blockchain, aby poznać technologię od profesjonalnego trenera. W ten sposób z pewnością szybko zdobędziesz umiejętności.

Naucz się łączyć biznes z Blockchain

Jako kierownik projektu musisz wiedzieć, jak połączyć blockchain z biznesem. Na przykład Twoja firma może chcieć zintegrować rozwiązanie blockchain z istniejącym systemem (w większości przypadków w celu zwiększenia wydajności procesów). Ale jeśli nie wiesz, jak blockchain jest zgodny z modelem biznesowym Twojej firmy, nigdy nie możesz tego zrobić.

W rzeczywistości jest to jedno z kluczowych zadań, które zdecydowanie musisz opanować. Zasugeruję więc, abyś zaczął od próby połączenia łańcucha bloków z istniejącymi modelami biznesowymi. Kiedy już będziesz w stanie to zrobić, możesz przejść do tworzenia nowych modeli biznesowych na szczycie łańcucha bloków.

W rzeczywistości ta umiejętność może zapewnić ci bardzo dobrze płatne miejsca pracy, ponieważ większość firm nie wie, jak technologia może współpracować z ich biznesem.

Naucz się opracowywać strategię wdrażania Blockchain

Oczywiście będziesz musiał być ekspertem w opracowywaniu strategii wdrażania blockchain. Jeśli od samego początku nie masz na myśli jasnej strategii, stworzenie rozwiązania będzie trudne. W każdym razie, jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy specjalistycznej lub wiedzy na ten temat, najlepiej przestudiować implementacje blockchain, które już odniosły sukces.

Co to da? Cóż, na początek pomoże Ci przeanalizować, w jaki sposób inne firmy opracowały strategię swoich rozwiązań blockchain. Kiedy zaczniesz dostrzegać ich podejście do sprawy, wkrótce nadrobisz zaległości w specjalnej taktyce.

Co więcej, możesz dołączyć do konsorcjum lub społeczności, aby lepiej zrozumieć, jak pracują inni. W rzeczywistości społeczność blockchain jest ogromna i wspiera ją. Możesz więc uzyskać dobre doświadczenia od tych społeczności.

Podnieś swoje umiejętności przywódcze i menedżerskie

Twoja odpowiedzialność zawodowa będzie w dużym stopniu zależeć od tej umiejętności. Dlatego musisz upewnić się, że możesz zostać mistrzem tej umiejętności. W rzeczywistości musisz być człowiekiem. Zadania kierownika projektu Blockchain obejmują prowadzenie zespołu profesjonalistów przez cały cykl rozwoju projektu blockchain. Bez Twojego przewodnictwa Twój zespół nie może tego zrobić.

Więc to dla ciebie konieczność. Dlatego upewnij się, że doskonalisz swoje umiejętności przywódcze. Bez twojego ołowiu zapewnienie sukcesu rozwiązania jest wyzwaniem.

Ponadto, jako menedżer, musisz również koordynować pracę z członkami swojego zespołu. Sprytny przywódca zawsze odkryje ich mocne i słabe strony i na tej podstawie przydzieli zadania. Co więcej, musisz również balansować między swoim kijem a przyjazną osobowością.

Przesadzić, a twój zespół może się rozpaść.

Zapoznaj się z narzędziami do zarządzania projektami Blockchain

Istnieje wiele narzędzi do zarządzania projektami opartych na technologii blockchain. W rzeczywistości możesz użyć tych narzędzi, aby przyspieszyć proces tworzenia swojego projektu. Co więcej, oszczędzają one Twój czas i zasoby. Również z nimi testowanie jest łatwe. Czy nie są wspaniali!

Ale tak, musisz wiedzieć, jak ich używać i uwzględniać te narzędzia w procesie tworzenia. Obecnie wiele firm poszukuje specjalistów, którzy czują się komfortowo w korzystaniu z tych narzędzi i potrafią szybciej wykonywać zadania.

Tak więc, jeśli chodzi o proces zarządzania, jest to faktycznie konieczność. Upewnij się więc, że znasz te narzędzia do zarządzania projektami w łańcuchu bloków i korzystaj z nich prawidłowo.

Programiści używają wielu narzędzi blockchain, aby zaoszczędzić czas i zasoby. Sprawdź najlepsze narzędzia blockchain, które uwielbiają programiści!

Bądź skuteczny w zarządzaniu ryzykiem w łańcuchu bloków

Kolejną umiejętnością kierownika projektu opartą na łańcuchu bloków, której potrzebujesz, jest efektywne zarządzanie ryzykiem. Projekt blockchain wiąże się z ogromnym ryzykiem. W rzeczywistości stawka ogranicza się nie tylko do aspektu technicznego, ale także wyników biznesowych.

Więc widzisz, jeśli nie masz umiejętności zarządzania ryzykiem, nie możesz przewidzieć, z czym Twój klient lub firma może mieć do czynienia w przyszłości. Co więcej, przez większość czasu będziesz musiał podejmować wyjątkowe przedsięwzięcia, które będą wiązały się z niezbadanymi terytoriami.

Jeśli potrafisz kontrolować ryzyka, bez względu na to, jak są one wyjątkowe, pokazuje to, że jesteś na szczycie swojej gry. To doskonała okazja do zdobycia bonusów i szybkiego awansu na szczyt.

Posiada wiedzę na temat działania norm i ekosystemów

Szkolenie kierownika projektu Blockchain może pomóc w zdobyciu wiedzy na temat zrozumienia działania ekosystemu i standardów. Obecnie różnice między standardami każdego ekosystemu są ogromne i dlatego niemożliwe jest osiągnięcie między nimi interoperacyjności.

Ale ponieważ wydaje się, że standardy są różne, powinieneś dowiedzieć się, jak działają i jaką ścieżkę musisz podążać. Na przykład Hyperledger i Ethereum mają różne standardy. Co więcej, Hyperledger koncentruje się na dostępie dozwolonym i publicznym dostępie do Ethereum.

Musisz więc być kompetentny, aby wybrać, który z nich najlepiej pasuje do Twojego projektu. Proponuję przyjrzeć się Corda, Hyperledger, Quorum i Ethereum, aby się o nich dowiedzieć.

Posiadaj umiejętności strategiczne do szybszego rozwiązywania problemów

Kierownik projektu blockchain musi być strategiczny. Umiejętności strategiczne są niezwykle ważne, aby zostać kierownikiem projektu. W rzeczywistości praca nad nowym projektem w środowisku korporacyjnym może generować wiele problemów.

Dlatego będziesz musiał wziąć na siebie odpowiedzialność za ich rozwiązanie i musisz to zrobić jak najszybciej. Ale upewnij się, że nie popełnisz błędów, ponieważ może to prowadzić do strat. Musisz więc doskonalić swoje umiejętności strategiczne, zanim będziesz mógł ubiegać się o pracę.

Wydaje mi się, że sprawdzanie studiów przypadków dotyczących systematycznych problemów bardzo ci pomaga. Pamiętaj jednak, że przez większość czasu będziesz mieć do czynienia z wyjątkowymi problemami. Musisz więc wymyślić unikalne rozwiązania, aby je rozwiązać.

Bądź ekspertem w zarządzaniu budżetem

Zarządzanie budżetem jest jedną z kluczowych części menedżera projektu blockchain. Cóż, nie musisz być geniuszem z matematyki, ale dobre wyczucie budżetowania może Ci pomóc. Jednym z twoich podstawowych zadań będzie jak najbardziej efektywne wykorzystanie budżetu projektu.

W porządku, jeśli czasami się trochę przewracasz, ale musisz upewnić się, że większość projektów jest wykonywana w ramach budżetu.

Jeśli jesteś ekspertem w zarządzaniu kosztami, możesz zrealizować każdy projekt, nawet jeśli budżet jest zbyt napięty. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, są różne strategie, które można wdrożyć w celu obniżenia kosztów bez obniżania jakości.

Know-how the Blockchain Architecture Works

To kolejny techniczny aspekt stanowiska pracy, w którym musisz się wyróżnić. Umiejętności kierownika projektu Blockchain obejmują wiedzę o tym, jak działa architektura blockchain. Musisz być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi odkryciami architektonicznymi w tej niszy.

Ponownie, zrozumienie, jak działają funkcje skrótu lub konsensus, jest plusem.

Wskazówka dla profesjonalistów: Zapoznaj się ze wszystkimi oficjalnymi dokumentami popularnych platform blockchain dla przedsiębiorstw. Pomoże Ci zrozumieć, jak działa infrastruktura blockchain.

W rzeczywistości jest to również doskonała praktyka, aby zwiększyć swoje umiejętności w zakresie innowacji. Ale musisz poświęcić dużo czasu, aby okiełznać tę umiejętność. Możesz również uzyskać certyfikat kierownika projektu blockchain, aby uzyskać odpowiednie szkolenie od wykwalifikowanego instruktora.

Zapisać się:Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Zdobądź głębsze zrozumienie różnych platform Blockchain

Wiesz, że istnieją różne typy platform blockchain i nie każda z nich nadaje się do każdego rodzaju projektu. Musisz więc dowiedzieć się, jak działają te różne typy platform, aby opracować POC dla projektu.

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje łańcucha bloków – prywatny, publiczny i federacyjny. Możesz także zobaczyć hybrydowe łańcuchy bloków. W rzeczywistości wszystkie mają różne cechy, mocne i słabe strony.

Dlatego upewnij się, że dokładnie się o nich dowiesz. Bez ich zrozumienia nie możesz podjąć edukacyjnej decyzji, która platforma odpowiada potrzebom Twojego klienta.

Naucz się tworzyć operacyjne długoterminowe planowanie strategiczne

Prowadzenie operacyjnego długoterminowego planowania strategicznego jest koniecznością dla kierowników projektów blockchain. W tym też musisz się wyróżniać. W rzeczywistości możesz zacząć od zdefiniowania i określenia zakresu projektu oraz swoich celów. Następnie musisz przewidzieć, ile zasobów będziesz potrzebować, aby osiągnąć cel i zarządzać nimi najbardziej wydajnie i efektywnie.

W rzeczywistości stworzenie harmonogramu dla każdego zadania i zarządzanie planem pracy przyniesie szybkie rezultaty. Tak więc, kiedy już będziesz w stanie je zdefiniować, możesz zablokować swoje planowanie długoterminowe bez żadnych problemów. Uważam, że jest to jedna z dobrych cech, jakie powinien posiadać kierownik projektu.

Opracowywanie i zarządzanie inteligentnymi kontraktami głównymi

Możesz pomyśleć, że nie będziesz musiał opanować tej umiejętności, ale tak naprawdę będziesz musiał utrzymywać kontakty z klientami. Blockchain to inteligentne kontrakty, więc trzeba wiedzieć, jak z nich korzystać.

Do Twoich obowiązków będzie należało zarządzanie dostawcami. Ale bez umiejętności w zakresie inteligentnych kontraktów nie możesz tego zrobić. Zarządzanie umowami skupi się na zarządzaniu tymi zamówieniami.

Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie ze szkolenia dla kierowników projektów blockchain, które obejmuje inteligentne kontrakty. W rzeczywistości możesz skorzystać z tego typu szkoleń, aby poznać proces rozwoju i przeszkolić w zarządzaniu nimi.

Inteligentne kontrakty są jednym z podstawowych elementów projektu blockchain. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego najlepszego przewodnika po inteligentnych kontraktach!

Zdobądź doświadczenie w cyklu życia projektu Blockchain

Zasadniczo cykl rozwoju projektu blockchain może obejmować 8-10 kroków. Zaczną się od zidentyfikowania problemu i celu skalowania POC i uruchomienia produktu. Najlepiej jednak dowiedzieć się o tym aktywnie uczestnicząc w nim.

Jeśli jesteś dopiero początkującym, zdecyduj się na pracę stażystą, która koncentruje się na rozwoju. Jako stażysta możesz zobaczyć, jak menedżer radzi sobie z produktem i skutecznie wprowadza go na rynek. Co więcej, jeśli jesteś już ekspertem, powinieneś już mieć potencjał, aby z powodzeniem zrealizować cały projekt.

Ale w każdym razie, jeśli tego nie zrobisz, to o pracę w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania blockchain i zdobądź doświadczenie. Poprawi Twoje CV, a duże firmy będą chciały zatrudnić Cię z dobrą pensją.

Bądź ekspertem w tworzeniu oprogramowania opartego na Blockchain

To plus, jeśli chodzi o kierowników projektów. Ponieważ będziesz pracować wyłącznie w dziedzinie technologii i IT, nie możesz poprowadzić członków swojego zespołu we właściwym kierunku bez odpowiedniej wiedzy na temat tworzenia oprogramowania.

Na przykład w zespole będą programiści i inżynierowie. Więc kiedy napotkają trudną łatkę, musisz pomóc im poprawnie rozwiązać problem. Ale jeśli nie wiesz, jak działa tworzenie oprogramowania blockchain lub nie wiesz, jak programować, nie możesz im w żaden sposób pomóc.

Szczerze mówiąc, bez tego nie będziesz kwalifikować się do tej pracy. Więc upewnij się, że doskonalisz tę umiejętność do perfekcji, ćwicząc codziennie.

Zarejestruj się w programie certyfikacji Enterprise Blockchain

Mała tajna wskazówka dla Ciebie – certyfikacja dotycząca łańcuchów bloków dla przedsiębiorstw to naprawdę długa droga. Jest to właściwie jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie przygody z blockchainem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kursów.

Ale musisz upewnić się, że masz najlepszy na rynku. Zasadniczo większość kursów nie oferuje wartości, której naprawdę potrzebujesz za pieniądze, które na nie wydajesz. Korzystając z tych kursów, możesz szybko zrozumieć podstawy blockchain, sposób działania różnych architektur i główne ryzyko związane z technologią.

Kurs menedżera projektów Blockchain może również pomóc w poznaniu popularnych platform, takich jak Ethereum, Hyperledger, i Corda. Jak już wiesz, poznanie tych zagadnień jest niezbędne w Twojej karierze.

W rzeczywistości, z pomocą certyfikacji kierownika projektu blockchain, możesz wzbogacić swoje CV i szybko otrzymać stanowisko z wysokimi wynagrodzeniami. Chodzi mi o to, że firmy szukają ekspertów, a posiadanie certyfikatu naprawdę pokazuje Twoją wartość.

Dlaczego warto zostać kierownikiem projektu Blockchain?

Wysoki popyt i perspektywy na przyszłość

Zapotrzebowanie na kierowników projektów blockchain gwałtownie rośnie. Teraz, gdy blockchain powoli staje się ugruntowaną niszą, wiele firm pracuje nad rozwiązaniami. Stwarza to więc popyt, ale podaż wykwalifikowanych osób wciąż nie jest wystarczająca.

Możesz z łatwością skorzystać z tej okazji dla własnej korzyści.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Wynagrodzenie kierownika projektu Blockchain może wynosić od 60 000 do 136 000 USD. Oczywiście im większe masz doświadczenie, tym więcej możesz żądać od firm-przedsiębiorstw. W rzeczywistości, ze względu na duże zapotrzebowanie na to stanowisko, pensja kierownika projektu blockchain wydaje się być coraz bardziej atrakcyjna. Nie tylko to, ale możesz również spodziewać się udziału w projektach, nad którymi będziesz pracować. Ostatecznie jest to więc doskonała okazja do zabezpieczenia przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wynagrodzeniach innych prac związanych z blockchainem? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po wynagrodzeniach w łańcuchu blokowym, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Elastyczne godziny pracy

Jeśli sprawdziłeś jakąkolwiek ofertę pracy związaną z tym stanowiskiem, być może zauważyłeś dodatek w postaci elastycznego czasu pracy. Prawie wszystkie opisy stanowisk kierownika projektu blockchain zawierają informacje o tym, że oferują elastyczne godziny pracy.

Dzieje się tak, ponieważ Twoja praca dotyczy głównie poszczególnych projektów, a praca, którą będziesz musiał wykonać, będzie się znacznie różnić w zależności od tego. Ale korporacje są skłonne uwolnić cię od haczyka i nie zmuszać do utrzymywania harmonogramu 9-17.

Szansa w różnych branżach

Teraz, gdy blockchain jest użyteczny w różnych branżach, Twoje możliwości są nieograniczone. Jeśli chcesz pracować w łańcuchu dostaw, możesz, ale możesz też pracować w finansach. Niemal wszystkie branże mogą skorzystać na tej technologii, dlatego większość z tych firm koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań dla nich samych.

Szkolenie na poziom CEO

W praktyce obowiązki dyrektora generalnego pokrywają się z kierownikami projektów. W rzeczywistości oboje zarządzają ludźmi i modelami biznesowymi. Możesz więc rozważyć objęcie tego stanowiska, aby uzyskać szkolenie, jak zostać dyrektorem generalnym.

Ponadto jest to dobra okazja, aby podnieść poziom i dowiedzieć się o wysokich, autorytatywnych stanowiskach.

Pracuj nad unikalnymi projektami

Blockchain to dość nowa technologia. Zobaczysz więc wiele unikalnych projektów, których nigdy wcześniej nawet nie wyobrażałeś. Korzystając z blockchain, możesz praktycznie zautomatyzować wszystko. Tak więc innowacyjność nie może być tutaj nigdy ograniczona. Będziesz nawet działał jako agent zmiany, który weźmie udział w nowej rewolucji.

Możliwość nauki

Jeśli lubisz być na bieżąco, ta praca może ci w tym pomóc. Rola kierownika projektu pozwoli Ci każdego dnia uczyć się nowych rzeczy. Masz więc szansę poznać zupełnie nową technologię, która będzie przyszłością naszego ekosystemu biznesowego.

Czy może być lepiej??

Zapisać się:Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Uwaga końcowa

Wreszcie, jak zauważyłeś, potrzeba kierownika projektu blockchain nigdy nie przestanie istnieć. Technologia Blockchain pozostanie na dłużej i to dobra okazja, aby zbudować karierę na całe życie. Ale w tym celu musisz zostać ekspertem we wszystkich obowiązkach zawodowych, które możesz mieć.

Możesz zrobić pierwszy krok na naszym profesjonalnym kursie blockchain dla przedsiębiorstw, jeśli chcesz w łatwy sposób poznać blockchain.

Co więcej, możesz również sprawdzić nasz darmowy kurs blockchain, jeśli nie jesteś pewien, czy wybierzesz się na profesjonalny kurs. Nie trać więc czasu i rozpocznij swoją przygodę z blockchainem już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map