Próbujesz zrozumieć, jak działają zdecentralizowane finanse? Aby Ci pomóc, zagłębimy się głębiej w sedno zdecentralizowanych finansów i jak to działa. Zaczynajmy!

Świat kryptowalut zawsze był spekulacyjny. Jednak aspekt technologiczny sprawia, że ​​kryptowaluty są tak dostępne. Blockchain to jedna z najnowszych technologii, które zmieniają sposób działania różnych sektorów.

Finanse nie są inne. W tym artykule omówimy zdecentralizowane finanse i to, jak zmieni to sposób pracy firm finansowych. Crypto zmusza instytucje finansowe do podejmowania działań na przyszłość. Teraz patrzą na blockchain i kryptowaluty jako kolejną technologię do rozwiązywania krytycznych problemów w sektorze finansowym.

Zapisać się:Wprowadzenie do kursu DeFi

Co to jest zdecentralizowane finanse?

Decentralized Finance (DeFi) dotyczy systemów monetarnych wykorzystujących publiczne łańcuchy bloków. Jest to nowy system monetarny i dlatego jest jednym z gorących tematów wśród przemysłowców, ekspertów w dziedzinie technologii blockchain i osób uczących się takich jak Ty!

Zasadniczo termin „publiczny” jest tutaj ważny. Można go zrównać z podobnym do publicznego łańcucha blokowego Ethereum. W publicznym blockchainie nie ma miejsca na scentralizowaną władzę.

Potrzeba DeFi wynika z faktu, że usługi finansowe nie są dostępne dla wszystkich na całym świecie. Prawie 1,7 miliarda ludzi na całym świecie nie ma środków ani dostępu do usług finansowych. Instytucje finansowe również nie mogą zapewnić niezbędnej infrastruktury, aby zapewnić ludziom większy dostęp do pieniędzy. Istniejąca infrastruktura jest ogromna, ale brakuje jej, jeśli chodzi o dotarcie do wszystkich.

Decentralizacja rozwiązuje obecne awarie infrastruktury. Usuwa punkt awarii i zapewnia, że ​​rekordy mogą być przechowywane i udostępniane w różnych węzłach w sieci. Może pracować w sieci peer-to-peer bez scentralizowanej władzy.

Aby obecna infrastruktura działała, istnieje nadmierna zależność od scentralizowanej władzy. Bez zarządzania, zasad, przepisów i zasięgu nie można go wdrożyć w niektórych obszarach, zwłaszcza w miejscach, w których generowanie i dystrybucja bogactwa są mniejsze lub niewystarczające.

Ponadto scentralizowane władze są uprawnione do usuwania kont lub blokowania ich, jeśli uznają to za stosowne. W niektórych przypadkach może być potrzebna cenzura, ale w większości przypadków jest restrykcyjna i powoduje cierpienie użytkowników.

Kolejnym kluczowym elementem DeFi są zdecentralizowane aplikacje (dApps). DApps umożliwia instytucjom finansowym tworzenie funkcjonalnych aplikacji w publicznym łańcuchu bloków i zapewnia każdemu możliwość interakcji z nimi przy minimalnym koszcie interakcji.

Czytaj więcej: Zdecentralizowana technologia finansowania: kompleksowy przewodnik


Podejście zdecentralizowanego finansowania

Teraz, gdy mamy odpowiedź na pytanie „Co to jest zdecentralizowane finanse”, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak można zastosować zdecentralizowane finansowanie DeFi.

Od samego początku DeFi zapowiada się obiecująco. Może zmienić wiele żyć i pomóc w wykorzystaniu infrastruktury, która nie wymaga scentralizowanego podejścia.

zdecentralizowane finanse

Rozwiązanie dla rynku przekazów pieniężnych

Najbardziej znaczący wpływ DeFi miałby na rynek przekazów pieniężnych. Rynek otacza idea wysyłania milionów dolarów przez granice przez pracowników pracujących w innych krajach.

Mają wiele problemów z wysyłaniem pieniędzy. Jednym z ich największych problemów jest wysokość opłaty, jaką muszą uiścić, aby uzupełnić opłaty. Jeśli pracownik zarabia mniej, miałby bardzo mało do wysłania.

Co więcej, obniżka opłat dodatkowo utrudnia każdemu pracującemu w ekstremalnych warunkach zapisanie czegokolwiek i wysłanie.

Dzięki Decentralized Finance DeFi możliwe będzie obniżenie kosztów związanych z wysyłaniem pieniędzy o 50% i więcej. Korzystając z DeFi, każdy pracujący za granicą nie będzie musiał martwić się o wysyłanie płatności za granicę. Zdecentralizowane aplikacje finansowe oparte na Ethereum są tutaj bardziej popularne.

Czytaj więcej:DeFi vs CeFi – zrozumienie różnic

Pożyczki

Zdecentralizowane finanse są również bardzo pomocne, jeśli chodzi o zarządzanie pożyczkami. Ogólnie rzecz biorąc, branża pożyczkowa jest bardzo zależna od dostępu do bankowości.

Jeśli nie masz dostępu do usług bankowych lub podobnych usług, nie możesz wziąć pożyczki. Oznacza to, że musisz mieć również odpowiednią zdolność kredytową lub dokumentację bankową, którą możesz wykazać, aby udowodnić, że kwalifikujesz się do pożyczki.

Dzięki DeFi wszystko to się zmieni. Platforma może rozwiązać problemy z łącznością między pożyczkodawcami i pożyczkobiorcami. Połączą je lepiej i bezpośrednio. Zapewni również lepsze sprawdzanie zdolności kredytowej i szybkie przenoszenie zasobów cyfrowych.

Istnieje wiele zdecentralizowanych aplikacji finansowych opartych na Ethereum, które oferują pożyczki.

Stablecoins

Innym niezwykle dobrym przykładem zastosowania DeFi jest jego użycie w stabilnych monetach. Stablecoiny są tworzone w taki sposób, aby ich wartość się nie zmieniała. Zdecentralizowane monety finansowe to w większości stablecoiny i stanowią kluczową część tej technologii.

Są to waluty cyfrowe, które mogą być używane przez ogół społeczeństwa jako waluta cyfrowa. Może być używany jako waluta wydana przez rząd.

W rzeczywistości ułatwia tokenizację aktywów w świecie rzeczywistym. Aktywa ze świata rzeczywistego można dodawać do łańcucha blokowego, a tym samym handlować w łańcuchu bloków. Przechowywanie zasobów w łańcuchu bloków oznacza większe bezpieczeństwo i mniejszą podatność na cyberbezpieczeństwo. W pierwszej kolejności zalecamy samodzielne sprawdzenie tych zdecentralizowanych monet finansowych, aby przekonać się, jak one działają.

Czytaj więcej: Ponad 30 najlepszych zdecentralizowanych aplikacji finansowych

Finanse tradycyjne a zdecentralizowane (DeFi)

Co wyróżnia tradycyjne i zdecentralizowane finanse (DeFi)? Główna różnica polega na tym, jak działają.

Tradycyjne systemy finansowe działają w oparciu o centralizację, co powoduje nieefektywność i brak bezpieczeństwa. Zagrożenia bezpieczeństwa są trwałe w obecnym tradycyjnym systemie finansowym. Cyberprzestępczość również rośnie ze względu na brak ewolucji technologii wykorzystywanych przez instytut finansowy. Większość transakcji jest zagrożonych włamaniem. Wszystko to wiąże się z ryzykiem zarówno finansowym, jak i związanym z danymi.

Z drugiej strony DeFi zapewnia, że ​​problemy są do pewnego stopnia naprawione. Zasadniczo DeFi wykorzystuje publiczny łańcuch bloków, co oznacza, że ​​nie polega na scentralizowanym systemie ani jednostce. Może działać bez konieczności posiadania odpowiedniej infrastruktury.

Po prostu decentralizuje światową gospodarkę i zapewnia opłacalność działalności gospodarczej wszystkim na całym świecie. Publiczne łańcuchy bloków mogą skutecznie zastąpić tradycyjny system finansowy i sprawić, że będą przejrzyste, zdecentralizowane i pozbawione pozwoleń.

Omówmy poniżej ulepszenia, które przynosi.

  • Bez pozwolenia: Publiczny łańcuch bloków nie wymaga nikogo innego pozwolenia na dołączenie i interakcję. To sprawia, że ​​są doskonałym wyborem do globalnego wdrożenia. Zapewnia również, że problem nierówności zostanie naprawiony.
  • Decentralizacja: Bez centralnego organu dane są przechowywane w różnych węzłach w sieci
  • Przezroczystość: Publiczny blockchain jest również przejrzysty.

Przykład zdecentralizowanego finansowania obejmuje Rainier AG. Jest to niezależna firma zarządzająca aktywami, która wykorzystuje pole kryptograficzne na swoją korzyść. Stworzyli odpowiednią platformę wymiany STO wraz z platformą handlową dla kryptowalut.

Obecnie pracują nad ulepszeniem swojego ekosystemu, oferując wyjątkowe usługi w sektorze finansowym. W każdym razie, jeśli chcesz, możesz użyć tego przewodnika jako zdecentralizowanego finansowego pliku PDF do materiałów do nauki projektu blockchain.

Przeczytaj także:Ponad 50 najlepszych projektów DeFi w 2020 roku

Zdecentralizowane ryzyko finansowe

Nie wszystko jest pozytywne, jeśli chodzi o zdecentralizowane finanse. Należy sprostać pewnym wyzwaniom, aby uczynić to bardziej opłacalnym dla różnych rządów i organizacji.

Jednym z największych wyzwań, z jakim musi się zmierzyć DeFi, są wskaźniki adopcji. Mimo że jesteśmy połączeni przez Internet, rzadko mamy świadomość społeczną dotyczącą DeFi.

Niewiele osób wie o DeFi, a to może wpłynąć na jego współczynnik wykorzystania. W rzeczywistości jest bardzo mniej osób, które wiedzą o kryptowalutach. Krypto zyskało popularność podczas wzrostu cen bitcoinów, a mimo to nie ma go nigdzie w pobliżu „internetu” ani innych bardziej popularnych technologii.

Chociaż publiczne łańcuchy bloków są technicznie w stanie zaakceptować każdego z nas, ale brakuje im przepustowości, aby działać wydajnie. Dla porównania Visa może przetwarzać ogromną liczbę transakcji na sekundę.

To ograniczenie sprawia, że ​​bitcoin nie jest tak dużym sukcesem. W rzeczywistości innym rozwiązaniom blockchain drugiej generacji, w tym Ethereum, brakuje przepustowości, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi w świecie rzeczywistym. W tej chwili badacze blockchain ciężko pracują, aby uczynić tę technologię bardziej skalowalną.

Innym największym zmartwieniem DeFi jest jego związek z kryptowalutami. Blockchain to idealna sieć do przesyłania zasobów cyfrowych.

Stabilne monety są odpowiedzią, ale nie można ich używać do każdej transakcji. W tym miejscu pojawiają się kryptowaluty. Jednak zmienność kryptowalut jest tym, co sprawia, że ​​nie jest to idealne rozwiązanie dla świata rzeczywistego..

Libra, stabilna moneta wydana niedawno, przeszła zarówno pozytywny, jak i negatywny odbiór. Ogólnie rzecz biorąc, nie spotkało się to z pozytywnym przyjęciem, a wiele instytucji wycofało się ze współpracy przy projekcie Libra.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ryzyku związanym z DeFi? Sprawdź nasz przewodnik po ryzyku w DeFi i jak możesz nim teraz zarządzać!

Dlaczego zdecentralizowane finanse są tak popularne??

Pewnie się zastanawiasz, dlaczego zdecentralizowane finanse lub DeFi są tak popularne wśród instytucji finansowych. Cóż, jak widać, ma to wiele zalet. Na przykład w dłuższej perspektywie zapewni większe bezpieczeństwo i przejrzystość.

Oprócz prac adopcyjnych DeFi musi również upewnić się, że ma odpowiednie ramy regulacyjne. Podobnie jak w przypadku publicznego blockchaina, konieczne jest wprowadzenie regulacji w kosmos.

Obecnie istnieje wiele organizacji DeFi, które pracują nad własnymi rozwiązaniami. Ich rozwiązania są niezależne i dlatego nie są zgodne z żadnymi wytycznymi.

Tworzy rozdrobniony rynek, który w najbliższej przyszłości będzie trudny do stworzenia. Przy coraz większej liczbie platform DeFi żadna z nich nie odnosi sukcesu, marnując czas, pieniądze, a także ryzykując pomysł.

Istnieją również kraje, które zakazują kryptowalut lub regulują je zbyt mocno, aby utrudnić ich używanie.

Rozwiązaniem jest posiadanie organizacji regulacyjnej typu open source, która może współpracować, aby łączyć projekty. W ten sposób możemy zapewnić, że DeFi może rosnąć we właściwym kierunku.

Czytaj więcej: Jak działają zdecentralizowane finanse?

Zdobądź popularność

Blockchain ma ponad dekadę. Jednak popularność DeFi nie widzieliśmy do 2019 roku. Wynika to z faktu, że większość świata nie była połączona z Internetem.

W tamtym czasie zdecentralizowane finanse nie miały żadnego sensu, ponieważ wymagałyby połączenia z Internetem.

Myślę, że DeFi stanie się bardziej popularne do 2025 roku. Internet szybko się rozwija i staje się bardziej dostępny niż kiedykolwiek. Indie, jeden z krajów trzeciego świata, również odnotowały ogromny wzrost, jeśli chodzi o telefony komórkowe i łączność z Internetem.

W każdym razie, jeśli chcesz, możesz użyć tego przewodnika jako zdecentralizowanego finansowego pliku PDF do materiałów do nauki projektu blockchain.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Wniosek: przyszłość zdecentralizowanych finansów

Obecnie przyszłość zdecentralizowanych finansów wydaje się całkiem jasna. Wiele firm już teraz rozważa zdecentralizowane finansowanie jako alternatywę dla tradycyjnych. Ponadto wiele firm podjęło już niezbędne kroki w celu wdrożenia zdecentralizowanych projektów finansowych.

Wygląda więc na to, że adopcja będzie nadal rosła. Dlatego jeśli jesteś w instytucie finansowym lub podobnej firmie zajmującej się finansami, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się DeFi. Ponieważ jest to teraz wschodząca gwiazda, nie możesz przegapić szansy na skorzystanie z niej.

Wszystkim nowicjuszom, którzy chcą pogłębić temat, zalecamy rozpoczęcie od naszego kursu Wprowadzenie do DeFi. Dlaczego nie rozpocząć procesu adopcji już teraz?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me