Branża finansowania handlu jest na skraju starzenia się w przestarzałym modelu, który współpracuje z systemami informatycznymi, które szybko się starzeją. Co więcej, systemy te generują większe koszty, nieefektywność i ryzyko dla światowego handlu. W związku z tym prowadzi to do złej obsługi klienta, kosztownego wdrażania klientów i nieefektywnego uzgadniania. Ale jak scenariusz może się zmienić? Wejdź do łańcucha blokowego Contour.

Project Contour blockchain to inne spojrzenie na światowy handel w oparciu o najnowsze technologie dostępne przed nami. Ponieważ starsze modele nie wystarczają teraz, nadszedł czas, aby blockchain dla przedsiębiorstw również zrewolucjonizował ten sektor.

W związku z tym mamy teraz platformę blockchain Contour do zarządzania naszymi globalnymi problemami handlowymi na dobre. Jeśli więc jesteś również ciekawy tego nowego projektu, to dobrze trafiłeś.

Dzisiaj podzielę się wglądem w projekt Contour blockchain i powiem, jak może on naprawdę przynieść korzyści globalnym rynkom handlowym. A więc zacznijmy!

Co to jest platforma Contour Blockchain?

Contour blockchain to wspierana przez firmę Corda otwarta platforma branżowa do tworzenia, wymiany, zatwierdzania i wystawiania akredytywy. Jednak to dopiero pierwszy produkt na platformie. Wcześniej był znany jako łańcuch bloków Voltron. Ale później zmienili nazwę na Contour Blockchain.

Zasadniczo jest to konsorcjum z grupą banków i firm finansowych, które kierowały projektem. R3 i CryptoBLK wspierają projekt swoją wiedzą technologiczną. Co więcej, wykorzystuje inną platformę blockchain firmy Corda jako podstawową technologię do zasilania rozwiązania.

Zaczęli od dwunastu uczestników, a obecnie z platformy korzysta ponad 50 firm i banków. W rzeczywistości platforma Contour blockchain jest dostępna tylko dla klientów banków członkowskich.

Dzięki temu ich klienci uzyskają szybki poziom usług, niższe stawki, decyzje finansowe i wiele innych.

Dodatkowo możesz również tworzyć dokumenty handlowe w sieciach zewnętrznych i przesyłać je, przetwarzać i weryfikować w sieci. Może naprawdę zmienić obecny sposób handlu firmy. Co więcej, projekt Contour blockchain wypróbował już integrację elektronicznego listu przewozowego z innych platform, takich jak EssDOCS i Bolero.

Przez lata, Contour blockchain przeprowadził 25 udanych transakcji danych na żywo, a teraz ma wielu znanych uczestników innych usług finansowania handlu.

Wśród nich ReChainMe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończyła swoją pierwszą transakcję na żywo z wcześniejszym blockchainem Voltron w czerwcu 2019 r..


Konturuj blockchain

Kim są członkowie konsorcjum Contour Blockchain?

Obecnie wiemy tylko, że w projekcie uczestniczy ponad 50 osób; jednak nadal nie znamy wszystkich nazw firm. W każdym razie początkowymi członkami projektu Contour blockchain są –

BBVA, Bangkok Bank, HSBC, Natwest, ING, SEB, Scotiabank, U.S. Bancorp, Intesa Sanpaolo, Mizuho, ​​BNP Paribas i CTBC.

Później inne firmy, takie jak Alfa-Bank, China Everbright Bank Oddział w Hongkongu, Ekman & Co, MUFG, Natixis, National Bank of Egypt, Standard Bank, Scylla, Banco de Crédito del Perú-BCP, Banorte, CIB, ABN Amro, Commerzbank, SABB, LH Trading, Bci, Commercial Bank of Qatar, Societe Generale, RBI, a Saudi British Bank uczestniczyło w sześciotygodniowym projekcie testowym platformy.

Początkowo po raz pierwszy sfinalizowali globalną transakcję w kwietniu 2018 r., Co było ogromnym sukcesem. Następnie we wrześniu 2019 roku HSBC zadeklarował, że obsłużył akredytywę denominowaną w juanach na platformie Contour..

W każdym razie później uruchomili swoją sieć beta w grudniu 2019 r. Ale zrobili to, przetestowali na żywo platformę Contour blockchain w 15 różnych krajach..

W rzeczywistości rebranding nastąpił całkiem niedawno. Na ostatnim, CordaCon we wrześniu 2019 roku, zadeklarowali, że skomercjalizują projekt blockchain Voltron i dokonają rebrandingu przed wdrożeniem.

Historia konsorcjum Contour Blockchain

W 2016 roku konsorcjum Contour blockchain utworzyło wsparcie dla dwunastu banków. Początkowo ich docelowymi klientami byli duzi importerzy i eksporterzy, a także banki obsługujące rosnącą liczbę obrotów handlowych.

Później, 2017, ukończyli swój drugi łańcuch blokowy Voltron A.K.A. Konturuj prototyp łańcucha blokowego. Praktycznie w 2018 roku ukończyli swój pierwszy projekt na żywo.

W każdym razie wcześniej planowali skonfigurować zarządzanie konsorcjum Contour blockchain w październiku 2019 r. I planują uczynić platformę godną produkcyjną w 2020 r..

W rzeczywistości dostawcy, banki członkowskie i inwestorzy zewnętrzni są właścicielami platformy.

Przykłady zrealizowanych transakcji

Bank emisyjny

HSBC, Bangkok Bank, ING, BNP Paribas i Standard Chartered.

Doradztwo bankowe

ING, HSBC, Standard Chartered i Bangkok Bank.

Importer

Bukitmega Masabadi, Tricon, Cargill, Babyshop, Landmark Group, PTT Group i China SDIC Int’l Trade Nanjing.

Eksporter

GC Marketing Solutions, Bee Dee Industries, Cargill, RioTinto, Reliance, Fox and Lille oraz IRPC.

Ich pierwsza tradycja danych na żywo na platformie obejmowała Cargill, ING i HSBC. Dodatkowo tutaj wydali cyfrową akredytywę na eksport nasion soi z Argentyny do Malezji. Najlepsze jest to, że w tej transakcji na żywo udało im się skrócić czas z 10 dni do 24 godzin!

Dlaczego Contour używa Corda?

Contour blockchain jest zasilany przez R3Blockchain przedsiębiorstwa Corda Platforma. Ale dlaczego używają Corda do finansowania handlu? Czy to naprawdę może to zrobić? Zobaczmy niektóre korzyści płynące z używania Corda jako podstawowej technologii.

 • Niezmienność

Na platformie Corda nikt nie może majstrować przy księdze. Gdy dane zostaną wprowadzone do systemu, nikt nie może ich w żaden sposób modyfikować ani zmieniać. Jest więc w pełni zabezpieczony przed manipulacją.

 • Pełna weryfikacja

Wszystkie informacje w księdze przechodzą proces weryfikacji, aby sprawdzić, czy są autentyczne, czy nie.

 • Interoperacyjność

Corda zachowuje prywatność, ale pomaga również węzłom w przeprowadzaniu transakcji bez problemów z płynnością lub tworzenia wysp aktywów.

 • Prywatność i ochrona

Na platformie tylko węzły, które mogą zobaczyć określone informacje, mogą je zobaczyć. Inne węzły, które nie mają do niego dostępu, nie widzą informacji, co pozwala zachować prywatność.

 • Łatwa integracja

Dzięki Corda integracja z istniejącym systemem bankowym jest bardzo łatwa. Co więcej, możesz nawet używać standardowego języka, takiego jak Java, do kodowania umów.

 • Przezroczystość

Jest wyposażony w szeroki zakres algorytmu konsensusu. Tak więc możesz osiągnąć konsensus w każdej transakcji, a nie na poziomie systemu.

 • Spójne dane

Wszystkie dane w wielu księgach w systemie są spójne. Tak więc nie byłoby problemów z niedopasowaniem informacji.

 • Inteligentne kontrakty

Możesz także skorzystać z funkcji smart kontraktu w systemie, co pozwoli zaoszczędzić Twój czas i zasoby.

Omówienie działalności akredytywy Contour Blockchain

Przetwarzanie dokumentów do akredytywy na blockchain pomoże zwiększyć kapitał obrotowy, usprawnić zarządzanie ryzykiem, zdigitalizować cały proces i zapewnić szybsze rozliczenia.

Tworząc sieć sieci za pomocą essDocs, Bolero i innych ekosystemów, platforma stanie się jedną z największych sieci korporacji, banków, spedytorów, przewoźników i innych pośredników handlowych.

Ponieważ jest to platforma otwarta, umożliwia innym dostawcom rozwiązań finansowania handlu oferowanie dokumentów rozwiązań handlowych w sieci biznesowej Contour, co zwiększa skalę i elastyczność.

Misja Contour Blockchain Trade Finance

Finansowanie handlu w ramach technologii blockchain firmy Contour obejmuje własny zestaw misji dla swoich projektów. W rzeczywistości mają różne wyniki dla banków i przedsiębiorstw korzystających z platformy. Zobaczmy, co to jest –

Dla banków

Korzystając z otwartego i zdecentralizowanego systemu finansowania handlu Blockchain Contour, banki mogą łatwo łączyć się z eksporterami, importerami i innymi uczestnikami handlu w ekosystemie. Co więcej, ich misją jest oferowanie kompleksowych rozwiązań handlowych, aby pozbyć się wszystkich problemów, z którymi boryka się dzisiejsze finansowanie handlu.

Ponadto planują rozszerzyć działalność i obsługiwać klientów na całym świecie. Nie ma więc znaczenia, gdzie jest Twoja firma. Możesz łatwo wykorzystać ich ekosystem do finansowania handlu.

Dla firm

Korporacjom planują oferować szybsze transakcje, czyli handel, co znacznie zwiększy ich efektywność. Co więcej, mogą również zmniejszyć ryzyko posiadania wielu banków. Platforma finansowania handlu Blockchain Contour oferuje również potrzeby w zakresie kapitału obrotowego i finansowania eksporterów i importerów.

Korzystanie z korporacji sieciowych może z łatwością zachować wszystkie globalne standardy i zasady.

Jak działa technologia

Zasadniczo akredytywa Contour blockchain jest teraz dostępna w sieci. Chociaż planują rozszerzyć go na inne usługi. Ale w tej chwili oferują obsługę akredytywy za pośrednictwem systemu. Zobaczmy więc, co robią –

Zasadniczo występuje w dwóch etapach –

Kupowanie

 • Opracowanie cyfrowej akredytywy

Po pierwsze, zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą tworzyć, edytować i uzgadniać między sobą projekt akredytywy.

 • Bank wydaje cyfrowy LC

Następnie banki doradzą, wystawią i potwierdzą akredytywę na platformie.

 • Proces śledzenia

Po potwierdzeniu i uzgodnieniu przez obie strony rozpocznie się proces śledzenia w czasie rzeczywistym.

Sprzedawanie

 • Dokumentacje cyfrowe

Tutaj możesz zintegrować się z elektronicznym listem przewozowym essDocs i Bolero w systemie.

 • Najważniejsze rozbieżności

Wszystkie rozbieżności zaznaczone w systemie można od razu uzyskać. Co więcej, te błędy można również naprawić.

 • Dyrektywy bankowe

Sprzedawca otrzyma wszystkie instrukcje z banku, począwszy od potwierdzenia, akceptacji, rachunków i pożyczek bezpośrednio na łańcuchu blokowym Voltron A.K.A. Konturuj łańcuch bloków.

Funkcje platformy Contour Blockchain

 • Wysoka dostępność węzłów, więc nie byłoby utraty systemu.
 • Obsługuje wdrażanie hybrydowe.
 • Zapewnia szyfrowanie danych w stanie spoczynku dla bezpieczeństwa.
 • Platforma obsługuje odnawianie i cofanie kluczy w przypadku jakichkolwiek katastrof.
 • Oferuje lepszą łączność na całym świecie.
 • Platforma jest wysoce skalowalna.
 • Monitorowanie stanu CryptoBLK przez DLT pomaga monitorować stan sieci w czasie rzeczywistym.

Funkcje, których nie ma platforma

 • Przekaż fundusze

Obecnie nadal nie możesz dokonywać płatności w Contour. Musisz więc użyć SWIFT.

 • Automatyczne dopasowywanie dokumentów

Ponieważ większość branży nie korzysta z technologii blockchain, niektóre dokumenty trzeba sprawdzić ręcznie.

 • Kryptowaluty lub tokeny

Platforma nie ma żadnego natywnego tokena ani kryptowaluty.

Jakie są korzyści z projektu?

Zasadniczo zarówno banki, jak i korporacje otrzymają sprawiedliwy udział w korzyściach z projektu. Zobaczmy, czym one są –

Korzyści bankowe

 • Większe doświadczenie klienta.
 • Zwiększ wartość marki banku jako innowatora dla pracowników, klientów i akcjonariuszy.
 • Ogranicza zarządzanie ryzykiem kredytowym.
 • Poprawia zarządzanie operacyjne.
 • Zmniejsza koszty przetwarzania handlu dzięki cyfryzacji i zwiększonej produktywności.
 • Zdobądź więcej klientów, oferując różnorodne opcje finansowania i lepsze wiodące usługi.
 • Zwiększa udział portfela dla obecnych klientów dzięki rozwiązaniu w zakresie kapitału obrotowego i ograniczeniu ryzyka.
 • Zapewnia zgodność audytów w czasie rzeczywistym.
 • Śledzi zasoby i poprawia przejrzystość.

Korzyści korporacyjne

 • Redukuje papierkową robotę i skraca czas potrzebny na zmiany. Przesyłanie i przetwarzanie dokumentów w jednym kanale przez wielu partnerów handlowych zajmuje mniej czasu.
 • Szybkie rozliczenia kredytowe i niemal natychmiastowe transakcje.
 • Obniża stopy finansowania kapitału obrotowego.
 • Wyższy poziom ochrony przed oszustwami.
 • Wszystkie dokumenty cyfrowe są podpisywane i produkowane w sposób kryptograficzny, który jest później weryfikowany pod kątem autentyczności.
 • Eliminuje fałszywe roszczenia i zduplikowane BL w całym rozwiązaniu.
 • Zwiększa wydajność operacyjną w dużym stopniu i wykorzystuje do tego funkcję automatycznej walidacji i inteligentnych kontaktów w czasie rzeczywistym.
 • Prezentacja elektroniczna w czasie rzeczywistym i udostępnianie informacji o dokumentach i aplikacjach.
 • Oferuje tradycyjny handel dokumentami z niezawodnymi i szybszymi kontrolami modularyzacji i ograniczania określonych czynników ryzyka.

Dowiedz się więcej o tym, jak wdrożyć blockchain!

Uwaga końcowa

Akredytywa Contour blockchain to wspaniała platforma dla sektora finansowania handlu. Mimo że wiele firm było sceptycznie nastawionych do korzystania z technologii rozproszonej księgi w sektorze finansowania handlu, to rzeczywiście zapewnia ona lepsze rozwiązanie wszystkich problemów, z którymi boryka się ta branża..

Po zakończeniu projektu na żywo w 14 różnych krajach, obejmującym ponad 50 firm i banków, rozpoczyna się komercyjna premiera. Zgodnie z wynikami, cały proces akredytywy może zrealizować w ciągu 24 godzin, a nie 10 dni!

To także kamień milowy dla technologii blockchain. Obecnie przedsięwzięcie przygotowuje się do uruchomienia w Singapurze, a potem uzyskamy więcej informacji na temat możliwości systemu.

Chcesz sprawdzić więcej branż?

Dowiedz się, jak blockchain wpływa na opiekę zdrowotną i ubezpieczenia już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me