W tym artykule omówimy naszą wizję i analizę wdrażania łańcuchów bloków w przedsiębiorstwach oraz sposób, w jaki zamierzamy osiągnąć 3 biliony dolarów wartości dodanej do 2030 r., Korzystając z naszej prezentacji PowerPoint w technologii blockchain..

101 Blockchains to firma zajmująca się badaniami nad blockchainem i doradztwem strategicznym. Skupiamy się na edukacji w zakresie technologii blockchain i przesuwaniu granic publicznego postrzegania i zrozumienia technologii blockchain.

Światowa Organizacja Handlu wydała plik zgłosić wpływ technologii blockchain w handlu międzynarodowym. Według raportu ekonomiczna wartość dodana Blockchains w skali globalnej może osiągnąć prawie 3 biliony dolarów do 2030 roku.

Ta prezentacja blockchain da ci jasne wyobrażenie o pochodzeniu Blockchain i dokąd zmierzamy. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, sugerujemy pobranie również pliku blockchain PowerPoint ppt /blockchain pptx i podziel się nim ze znajomymi. Możesz również użyć tego jako darmowego szablonu PowerPoint Blockchain w innych projektach związanych z blockchain lub prezentacją wprowadzającą do blockchain (zgodnie z warunkami użytkowania).

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Zaczniemy od kilku slajdów z podstawami blockchain, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy zgodni z biznesowym blockchainem:

Linki do pobrania: Blockchain pptx | Pliki PDF Blockchain | Blockchain Powerpoint

Slajd 2: Sieć publiczna a prywatna

Do tej pory branża skupiała się głównie na korzystaniu z publicznych sieci blockchain. Dzięki bitcoin, kryptowaluta pierwszej generacji, która kupiła nam ideę Blockchain. Następnie jest ulepszany przez Ethereum drugiej generacji, który wprowadził inteligentne kontrakty i dApps. Później inne sieci publiczne, takie jak EOS, NEO itp., Również trafiły na rynek z ulepszoną implementacją, a czasem z różnymi podejściami..

Z drugiej strony mamy prywatną strukturę blockchain. W ciągu ostatnich kilku lat setki przedsiębiorstw budowały sieci prywatne lub sieci z zezwoleniami, w których każdy użytkownik jest identyfikowany, weryfikowany i otrzymuje dane zgodnie z określonymi uprawnieniami. W ten sposób przedsiębiorstwa przyjmują technologię blockchain. Jedna z wiodących platform oferujących autoryzowaną sieć obejmuje Hyperledger Blockchain. Porozmawiamy o tym później.

Ale czy musimy przyjąć technologię blockchain? Przyjrzyjmy się temu w naszej prezentacji technologii blockchain.

Przeczytaj także: Blockchain publiczny vs prywatny


Slide-3: Kluczowe cechy Blockchain

Co więc sprawia, że ​​technologia blockchain jest tak wyjątkowa? Dlaczego tak wiele przedsiębiorstw opracowuje obecnie własne aplikacje oparte na łańcuchu bloków?

Jeśli zbadamy przedsiębiorstwa i sposób, w jaki wykorzystują technologię blockchain, zobaczymy następujące funkcje blockchain, które są przez nie wykorzystywane.

 • Zdecentralizowane i rozproszone: Blockchain to zdecentralizowany, rozproszony cyfrowy zapis transakcji (Ledger), który jest zabezpieczony różnymi technikami kryptograficznymi.
 • Zwiększone bezpieczeństwo i niezmienność: Każda transakcja jest najpierw weryfikowana przed dodaniem do Blockchain. Po dodaniu nie można ich w żaden sposób modyfikować. Łatwo jest również śledzić transakcje i weryfikować je za pomocą algorytmu konsensusu peer-to-peer.
 • Rozproszone księgi: Wszyscy członkowie sieci mają dostęp do tej samej „wersji prawdy”, ale żaden użytkownik nie może jej kontrolować.
 • Na podstawie konsensusu: Aby dodać nową transakcję, musimy osiągnąć konsensus sieciowy. Tworzy to pozbawione zaufania środowisko. Bez skutecznego mechanizmu konsensusu mielibyśmy powolną i kosztowną bazę danych.
 • Szybciej: Dzięki mechanizmowi konsensusu mamy zaufanie i możemy znacznie szybciej zatwierdzać transakcje.

Uwaga: Jeśli tworzysz własną prezentację łańcucha bloków przedsiębiorstwa, zalecamy uwzględnienie kluczowych funkcji Blockchain, ponieważ może dać czytelnikom dobre podstawowe zrozumienie tego, co ma do zaoferowania Blockchain.

Kochasz to, co czytasz? Jeśli tak, udostępnij tę najlepszą prezentację blockchain (pobierz blockchain pptx) z rówieśnikami!

Slajd 4: Historia technologii Blockchain

Czy Blockchain jest przereklamowany? Odpowiedź brzmi tak. Mimo że Blockchain może wydawać się przesadzony, w rzeczywistości Blockchain znacznie się poprawił w ciągu ostatnich kilku lat. Sprawdźmy historię technologii blockchain.

Powinieneś również zapoznać się z białą księgą Satoshi, która została wydana 10 lat temu. Kolejnym dużym wydarzeniem jest udostępnienie łańcucha blokowego Ethereum, który wprowadził dwie ważne koncepcje, tj. Inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (dApps). Jednak dwa kolejne ważne wydarzenia wpłynęły na świat blockchainów przedsiębiorstw. Są one następujące.

R3: W 2014 roku powstała Blockchain Technology R3. Utworzono również konsorcjum Forms z ponad 40 starszymi firmami finansowymi zajmującymi się wdrażaniem technologii blockchain. Platforma blockchain R3 o nazwie Corda ma silną pozycję w sektorze finansowym, co sygnalizuje sukces projektu.

Hyperledger: W 2015 roku Linux Foundation zaprezentowała parasolowy projekt blockchain o otwartym kodzie źródłowym o nazwie Hyperledger. Pod kierownictwem Briana Behlendorfa Hyperledger jest używany prawie we wszystkich projektach blockchain dla przedsiębiorstw.

Te 2 wydarzenia to główne wydarzenia, które ukształtowały obecny ekosystem blockchain. Zamiast jednej dużej sieci mamy wiele dedykowanych sieci dostosowanych do potrzeb każdej organizacji.

Nie jesteśmy pewni, jak Blockchain będzie działał w przyszłości, ale lata 2019-2020 to zdecydowanie lata blockchainów korporacyjnych. W tym miejscu będziemy świadkami coraz większej liczby wyspecjalizowanych sieci, które będą obsługiwać określone przypadki użycia. Krótko mówiąc, zobaczymy więcej przykładów technologii rozproszonej księgi (DLT) używanej w scentralizowanych organizacjach.

Slajd-5: Rodzaje łańcuchów bloków

Zasadniczo istnieją trzy typy sieci blockchain: publiczna, prywatna, federacyjna

W publicznej sieci blockchain każdy może dołączyć i uczestniczyć. Nie tylko to, ale każdy może również przejść przez Księgę i uczestniczyć w konsensusie sieci.

W prywatnych łańcuchach bloków pojedyncza organizacja będzie miała władzę nad siecią, gdzie będzie decydować, kto może dołączyć do sieci i mieć do niej dostęp.

Pomyśl o tym jako o scentralizowanej-zdecentralizowanej sieci.

Ale dzięki sfederowanemu Blockchain otrzymasz zdecentralizowane środowisko prywatne.

Brzmi myląco? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę. W sfederowanym Blockchain zamiast jednej organizacji utrzymującej sieć byłoby wiele organizacji, które podejmowałyby decyzje.

Obecność wielu stron w sieci ustanawia zdecentralizowaną strukturę sfederowanego Blockchain.

Istnieją również dwa rodzaje Blockchain bez uprawnień.

Permissionless jest otwarte dla każdego, kto może dołączyć, zobaczyć i przyspieszyć.

Z drugiej strony, korporacyjny łańcuch bloków z uprawnieniami niekoniecznie musi mieć natywny token lub zasób dla swojej platformy. Nie potrzebują też górników, potrzebują też tokenów. Posiadają pozwolenie, co oznacza, że ​​ich właściciele ściśle go kontrolują i dostosowują do swoich potrzeb.

Chcesz dowiedzieć się więcej o transformacji Blockchain? Zapisz się teraz na nasz kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)!

Slajd 6: Wartość przypadków użycia > Wyzwania wdrożeniowe

Istnieje wiele różnych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach. Istnieją jednak wyzwania związane z implementacją, a także związane z każdym przypadkiem użycia. Zaufanie Blockchain tworzy zupełnie nową wartość, ponieważ umożliwia organizacjom znacznie lepsze radzenie sobie z podróbkami i korupcją. Poprawia również łańcuch dostaw, automatyzuje procesy oraz poprawia przechowywanie i dostęp do danych.

Korzystając z technologii blockchain, banki mogą uczynić swoich użytkowników centrum doświadczeń użytkowników. W tej chwili większość dużych banków jest już w trakcie badania i wdrażania technologii blockchain, mimo że nie znaleziono ich w bitcoinach.

Jak już wspomnieliśmy, istnieją wyzwania związane z wdrażaniem blockchain, biorąc pod uwagę, że jest to wciąż nowa pojawiająca się technologia. Jednak wartość nadal rośnie, co widać z obecnego ekosystemu blockchain wokół nas. Z czasem będziemy w stanie sprostać coraz większym wyzwaniom i lepiej wdrażać technologię blockchain.

Dwa kluczowe zastosowania technologii blockchain obejmują śledzenie produktów i zarządzanie łańcuchami dostaw. Jedną z branż, która przynosi ogromne korzyści, jest olej & Gaz pionowy. Shell obecnie inwestuje w Blockchain, ponieważ raporty Accenture sugerują, że Blockchain może zaoszczędzić 5% przychodów tylko poprzez poprawę dokładności.

Przez większość czasu, gdy ludzie myślą o Blockchain, myślą o bitcoinie. Bitcoin to kryptowaluta blockchain pierwszej generacji, ale Blockchain to coś więcej niż kryptowaluta.

Slajd 7: Przedsiębiorstwa niefinansowe

Jak widać, jest 20 wiodących przedsiębiorstw wdrażających technologię blockchain.

 • Giganci motoryzacyjni, tacy jak Ford & Toyota wdraża Blockchain w swoich inteligentnych rozwiązaniach mobilnych.
 • Giganci handlu detalicznego, tacy jak Walmart i Nestle, wdrażają Blockchain do śledzenia produktów spożywczych. Walmart wykorzystuje IBM Food Trust do codziennej pracy; wykorzystuje Blockchain do śledzenia i zarządzania wszystkimi towarami detalicznymi.
 • Giganci ubezpieczeniowi, tacy jak Metlife & Firma Prudential eksperymentuje z Blockchain w zakresie ubezpieczeń z automatycznymi roszczeniami ubezpieczeniowymi i rozwiązaniami handlowymi
 • Giganci w dziedzinie żeglugi, tacy jak FedEx & Maersk tworzy platformy oparte na technologii Blockchain do handlu, które będą monitorować transport ładunków.
 • Nawet Facebook pracuje nad własnym zespołem blockchain, aby zbadać wartość dodaną technologii blockchain.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Przyjrzyjmy się ciekawszym projektom, zwłaszcza związanym z sieciami federacyjnymi.

Slide-8: Federated Blockchain Networks

W ciągu ostatnich trzech lat podjęto ogromne wysiłki w celu ustanowienia sieci federacyjnych. Jak widać na infografice, kilkadziesiąt projektów wykorzystuje Hyperledger lub R3 Corda! Mamy teraz zaufane środowisko między grupami banków, ubezpieczycielami i łańcuchami dostaw.

Sieć federacyjna to kolejny krok w rozwoju technologii blockchain. Następnym etapem będzie wdrożenie aplikacji o wartości dodanej, która będzie działać na tych sieciach.

Jednym z przykładów jest B3i, który wykorzystuje technologię blockchain R3 do digitalizacji całej oficjalnej dokumentacji ubezpieczeniowej. Pozwoli to firmom usprawnić swoje usługi i zapewnić większą satysfakcję konsumentom.

Istnieje również kilku głównych dostawców oprogramowania, którzy już biorą aktywny udział w tym nowym ekosystemie. Zbadajmy je.

Slide-9: Enterprise Blockchains Ecosystem

Ekosystem Enterprise Blockchains rozwija się bardzo szybko dzięki dostawcom oferującym Blockchain jako usługę. Będziemy mieć również różne platformy blockchain dla przedsiębiorstw, takie jak Corda, Hyperledger & Ethereum.

Oto przewodnik po Hyperledger, Corda r3 i Ethereum, który możesz sprawdzić

Sprzedawcy ci są obecnie aktywni i inwestują wysiłki w rozwój technologii oraz aspekt sprzedaży i marketingu. W latach 2019-2020 będziemy świadkami coraz większej liczby inwestycji tych dostawców.

Oracle ogłosiło również niedawno, że na ich platformie Blockchain jako platformie usługowej znajduje się ponad dziesięć projektów w produkcji.

Oracle, podobnie jak większość pozostałych, opracowało platformę blockchain na bazie struktury Hyperledger. Hyperledger był pierwszym, który skupił się na dedykowanych sieciach i tym samym miał przewagę jako pierwszy operator.

Przejdźmy dalej do ekosystemu Hyperledger.

Linki do pobrania: Architektura Blockchain ppt | Pliki PDF Blockchain | Blockchain Powerpoint

Slide-10: Hyperledger Blockchain Ecosystem

Hyperledger jest znany ze swojego ekosystemu i dlatego jest jednym z najpopularniejszych blockchainów dla przedsiębiorstw. Jest aktywnie używany przez główne łańcuchy dostaw, takie jak Food Trust with Walmart.

Hyperledger współpracuje ze wszystkimi dostawcami, a jak widać wyniki z Oracle, AWS, Microsoft AZURE blockchain, nawet Samsung rozwija swoją aplikację blockchain z wykorzystaniem Hyperledger.

W wizji Hyperledgera „będzie świat wielu sieci, niektóre sieci publiczne, takie jak Bitcoin i Ethereum, niektóre sieci prywatne, niektóre z zezwoleniem, inne bez. Każda społeczność może mieć własny typ sieci ”.

Podobnie serwer sieciowy Apache dał ludziom narzędzie do tworzenia własnej witryny internetowej, zamiast zmuszać ich do korzystania z jednej dużej witryny.

 • London Stock Exchange Group: London Stock Exchange Group używa Fabric do tworzenia finansowej sieci biznesowej. Planują wykorzystać sieć do osiągnięcia interoperacyjności ze swoimi istniejącymi systemami, promując w ten sposób ich efektywność.
 • T Mobile: T-Mobile stworzył Sawtooth Hyper Directory przy użyciu Hyperledger Sawtooth, aby zapewnić rozwiązania do zarządzania dostępem i tożsamością.

Opieka zdrowotna jest również jednym z wiodących przedsiębiorstw opieki zdrowotnej, które przyjęły Hyperledger. Przejdźmy do branży opieki zdrowotnej.

Slajd-11: Opieka zdrowotna

Technologia Distributed Ledger faktycznie może uratować życie! W jaki sposób?

 • Śledząc łańcuchy dostaw, fałszerstwa są trzymane w zatoce – Przy około 10 do 30% podrabianych leków, podrabianie leków jest dużym problemem dla całej branży medycznej, ponieważ wynosi 200 miliardów dolarów rocznie.

  Aby powstrzymać podrabianie leków, wszystkie leki są najpierw rejestrowane w Blockchain, zanim opuszczą firmę produkcyjną. Oznacza to, że jeśli rekord leku nie zostanie znaleziony w Blockchain, można go łatwo zidentyfikować jako podrobiony.

 • Możemy położyć kres silosom danych i wykorzystując sieć trustów. Możemy zapewnić przejrzystość szybciej i lepiej. Badania kliniczne generują mnóstwo danych, a Blockchain for Healthcare może pomóc im przechowywać je w rozproszonej sieci, dzięki czemu są łatwo dostępne dla każdego. Dane obejmują statystyki, raporty, ankiety, zdjęcia medyczne, badania krwi i tak dalej.
 • Bezpieczne udostępnianie danych usprawnia proces reklamacji. Rachunki i roszczenia dotyczące opieki zdrowotnej są związane z oszukańczymi działaniami. Blockchain może naprawdę zmienić proces roszczenia, zapewniając zaufaną sieć.

Wpływ Blockchain został również zauważony na usługi rządowe. Przyjrzyjmy się im dalej.

Zapisać się: Kurs zarządzania łańcuchem bloków przedsiębiorstw i łańcuchem dostaw

Slide-12: Blockchain dla usług rządowych

Blockchain dla rządu oferuje warstwę zaufanej sieci, w której będzie dostępna dokumentacja elektroniczna. Kluczem jest tutaj dokumentacja elektroniczna, ponieważ wszyscy wiemy, w jaki sposób papiery mogą wywołać brak zaufania, ponieważ oznacza to, że dane można zmanipulować lub mogą wystąpić błędy.

Nie wspominając o tym, że system elektroniczny może przetwarzać ogromne ilości danych naraz, takich jak płatności rachunków, wnioski wizowe i nie tylko.

Oto krótka lista krajów, które już przyjęły Blockchain w celu ulepszenia swoich usług, zwiększenia przejrzystości i walki z korupcją.

 • Szwajcaria: Miasto Zug stworzyło nową platformę o nazwie ZugID. Ta aplikacja pozwoli wszystkim obywatelom Zug uzyskać dostęp do e-administracji w bezpieczny sposób.
 • Brazylia: Rząd połączył siły z uPort w celu uzyskania identyfikatorów i dokumentacji.
 • Estonia to doskonały przykład. Już w 2014 roku wdrożyli Blockchain w swoim rejestrze gruntów.

Głosowanie jest również jednym z najlepszych przykładów pokazujących, jak rządy mogą przyjąć Blockchain.

Zaufanie to podstawowa zdolność, która wrzuca Blockchain do procesów rządowych. W każdym z podmiotów rządowych zaufanie odgrywa ważną rolę. Ponieważ każdy system jest skomplikowany i angażuje niewielu interesariuszy, Distributed Ledger & Wydaje się, że łańcuchy bloków są właściwą technologią do zmiany sposobu, w jaki współdziałamy i funkcjonujemy.

Slajd-13: Internet scentralizowany a zdecentralizowany

Poświęćmy teraz chwilę, aby zrozumieć, dlaczego Blockchain jest podstawową technologią. Jest bez zaufania. Co więcej, jest to zupełnie nowa struktura sieci, w której zamiast jednego podmiotu autoryzującego mamy sieć, w której każdy węzeł może uczestniczyć w metodzie konsensusu. Oznacza to również nowy przepływ danych po podłączeniu każdego węzła. Nie wspominając, to także nowe modele biznesowe.

Blockchain oferuje mnóstwo możliwości biznesowych obecnym firmom. Uber & Airbnb to świetny model biznesowy Web 2.0. Zarówno Airbnb, jak i Uber powstały odpowiednio w 2008 i 2009 roku, podczas gdy Internet po raz pierwszy wszedł na giełdę na początku lat 90. Oznacza to, że musimy być bardziej cierpliwi, jeśli chodzi o innowacje.

Przyjrzyjmy się dokładniej historii internetu.

Oto przewodnik po internecie scentralizowanym a zdecentralizowanym, który możesz sprawdzić.

Slide-14: Web 3.0 będzie zasilany przez Blockchain

Przyjrzyjmy się historii internetu. Wszyscy znamy Web 1.0, gdzie e-maile są normą. Ale wtedy narzekaliśmy, że nie możemy wysłać zdjęć. Jednak powoli się skalował dzięki inżynierom pracującym nad jego ulepszeniem.

Postęp technologiczny nigdy się nie zatrzymał, ponieważ Web 2.0 szybko przekształcił otaczający nas internet. Dało początek internetowi zorientowanemu na informacje, oferując usługi takie jak Wikipedia, Youtube i Facebook. Obecnie te duże firmy kontrolują internet i jego użytkowników.

Podobnie, Web 3.0 będzie przyszłością, ponieważ całkowicie zmieni świat wokół nas. Sieć 3.0 jest wyjątkowa z dwóch powodów.

 • Blockchain polega na zaufaniu
 • Blockchain sprawi, że ludzie znów staną się wartościowi

Distributed Ledger będzie służyć jako kluczowa warstwa infrastruktury w nowym Internecie zaufania, w którym różne urządzenia, w tym inteligentne samochody, mogą ze sobą współdziałać i osiągać porozumienie przy użyciu metody konsensusu. Prywatność użytkowników również ulegnie poprawie, dzięki czemu użytkownicy będą czuli się bezpieczniej i połączeni w tym samym czasie.

Czy zatem istnieje możliwość Web 3.0? Oczywiście, że tak, ale są oczywiste wyzwania, które najpierw musi pokonać. Spójrzmy na poniższe wyzwania.

Linki do pobrania: Prezentacja PowerPoint Technologia Blockchain ppt | Prezentacja Blockchain pdf | Blockchain Powerpoint

Slajd-15: Najważniejsze wyzwania związane z przyjęciem łańcucha blokowego

Możemy podzielić najważniejsze wyzwania związane z wdrażaniem blockchain w przedsiębiorstwach na dwie główne kategorie: czynniki ludzkie, czynniki technologiczne.

Możemy mówić o przepisach, percepcji społecznej i zestawie umiejętności, ale to wszystko z powodu braku wiedzy pod koniec dnia. I to jest dokładnie to, co robimy w 101 Blockchains, dostarczając cennych informacji ich czytelnikom.

Czynniki ludzkie:

 • Przepisy prawne
 • Połączenie przestępcze
 • Odbiór społeczny
 • Zestaw umiejętności
 • Projekt technologiczny

Czynniki technologiczne:

 • Skalowalność
 • Wydajność
 • Zużycie energii
 • Prywatność
 • Bezpieczeństwo

Slide-16: Blockchain Transformation Playbook

Wdrożenie Blockchain jest znacznie bardziej złożone w porównaniu z instalacją ogólnej aplikacji. Oznacza to, że nie możesz poprosić swojego zespołu o zainstalowanie Blockchain, tak jak w przypadku instalacji serwera internetowego. Blockchain zapewnia solidną sieć, w której każdy proces może ze sobą współdziałać i zachować wysoki poziom zaufania i przejrzystości.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​w poradniku dotyczącym transformacji łańcucha bloków pięć kroków prowadzących do doskonałości łańcucha bloków w Twojej organizacji obejmuje:

 1. Zacznij od małego
 2. Zbuduj grupę zadaniową
 3. Pociąg & Kształcić
 4. Opracuj strategię
 5. Komunikacja

Slajd-17: Czy jesteś DOER?

101 Blockchains to coś więcej niż tylko badanie & firma konsultingowa. Dostarczamy infografiki, przewodniki i recenzje oraz tworzymy społeczność DOERS. Ludzie tacy jak ja & Wy, którzy podzielają tę samą wizję dotyczącą znaczenia edukacji blockchain, możecie się rozwijać na 101 Blockchains.

Jak więc możesz skorzystać ze 101 łańcuchów bloków?

Jako osoba indywidualna możesz poszerzyć swoją wiedzę, wnieść swój wkład w posty gościnne, a nawet dołączyć do programu naszego ambasadora.

Jako firma możesz dołączyć do naszego programu partnerskiego lub pracować z nami bezpośrednio nad własnymi projektami.

Slajd-18: Dziękuję

Dziękuje za przeczytanie. Jesteśmy na fascynującym etapie, ponieważ coraz więcej korporacyjnych łańcuchów bloków jest wdrażanych w całej branży! Możesz także zacząć uczyć się o Blockchain i nigdy nie jest późno na rozpoczęcie nauki.

Nie zapomnij kliknąć na link do blockchain PowerPoint ppt Ściągnij. Ppt prezentacji blockchain zawiera dobre przypadki użycia blockchain ppt.

Można go również pobrać jako plik blockchain PowerPoint pdf lub a Szablon Blockchain PowerPoint do budowania własnego blockchain ppt. (zgodnie z warunkami użytkowania).

Możesz zacząć od naszego bezpłatnego kursu blockchain, aby dowiedzieć się więcej o technologii blockchain i dokładniej zrozumieć elementy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me