W tym artykule omówiono – podstawowe pojęcia, metodę użytkowania, procedury konserwacji i zalety cyfrowego portfela dolarowego.

Cyfrowy dolar i cyfrowy portfel w dolarach to dwie rzeczy, które szturmem podbijają internet. Technologia naprawdę nadchodzi i wkrótce będziemy świadkami ogromnej zmiany w naszej gospodarce. W rzeczywistości zapotrzebowanie na tego typu technologię jest większe niż kiedykolwiek, gdy świat zaczyna radzić sobie z pandemiami.

Ale nie tylko pandemie są głównym powodem ich stosowania. W rzeczywistości napotkaliśmy już wiele problemów związanych z walutami papierowymi i gorszymi metodami bankowymi.

Jeśli czytasz nasz przewodnik, możesz śmiało powiedzieć, że również jesteś ciekawy, czym jest cyfrowy portfel dolarowy i jak prawidłowo korzystać z cyfrowego portfela dolarowego.


Aby Ci pomóc, w tym przewodniku omówię wszystkie informacje o tej technologii, jakie znam z portfela cyfrowego.

Zacznijmy teraz przegląd cyfrowego portfela dolarowego!

Zapisać teraz: Kurs Podstawy Enterprise Blockchains

Co to jest cyfrowy portfel dolarowy?

Zanim przejdziemy do tego, czym jest cyfrowy portfel dolarowy, wyjaśnię przede wszystkim, czym jest cyfrowy dolar.

Cyfrowy dolar to cyfrowa waluta, która do funkcjonowania wykorzystuje technologię rozproszonej księgi. Co więcej, ta elektroniczna jednostka wartości w dolarach może zostać wykupiona przez uprawnioną instytucję finansową.

Mówiąc prościej, pomyśl o tym jako o cyfrowej wersji typowego dolara amerykańskiego, którego używasz w tej chwili. Jednak obecnie nie zastąpi on jeszcze bezpośrednio dolara, ale w przyszłości może.

Tak więc ta waluta będzie miała podobną wartość i możesz jej używać do robienia zakupów tak jak każdego innego dolara.

W każdym razie, teraz jest odpowiedź na twoje pytanie – czym jest cyfrowy portfel dolarowy?

W tym przypadku cyfrowy portfel dolarowy oznacza cyfrowe konto lub portfel, który będzie utrzymywał dla Ciebie bank rezerw federalnych. W rzeczywistości aplikacja cyfrowego portfela dolarowego będzie przechowywać w niej wszystkie cyfrowe kredyty dolarowe.

Jest to więc tylko cyfrowa forma Twojego typowego konta, z którego obecnie korzystasz w bankach. Ale użyje łańcucha blokowego do utworzenia kopii zapasowej.

Na początku tego roku fundacja cyfrowego dolara i Accenture wdrażały już platformę cyfrowy projekt dolara. Będą też używać łańcucha blokowego do tworzenia kopii zapasowych. W rzeczywistości istnieje wiele platform blockchain do wykorzystania – Ethereum, R3 Corda, Hyperledger itp..

Jednak w tej chwili o tym nie mówimy. Ze względu na niedawny problem z koronawirusem, nowy projekt przedstawił propozycję aplikacji cyfrowego portfela dolara i cyfrowego portfela dolara.

Więc mamy wgląd w to, jak może wyglądać w rzeczywistych scenariuszach. Ale ten projekt elektronicznej gotówki może się wydarzyć lub może nie wystąpić w przyszłości. Ale pierwszy projekt pojawi się wkrótce, co mogę powiedzieć na pewno.

Przejdę do wersji tego projektu w cyfrowej walucie również w dalszej części tego przewodnika.

Jak korzystać z cyfrowego portfela dolarowego?

Wielu z was zastanawia się, jak korzystać z cyfrowego portfela dolarowego. W tej chwili mamy tylko ograniczone informacje o cyfrowym portfelu dolarowym, ale to da ci najlepszy scenariusz tego, jak to może działać.

Zasadniczo Sekretarz Skarbu dokona płatności na Twój cyfrowy portfel w dolarach. Sekretarz skarbu będzie dokonywał płatności za pośrednictwem Komisarza Urzędu Skarbowego.

Co więcej, mogą to zrobić na dwa sposoby –

 1. Korzystając z metody bezpośredniej wpłaty, wszystkie swoje kredyty trafią do aplikacji portfela cyfrowego w dolarach. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy komisarz ma wystarczająco dużo informacji o Tobie i Twojej aplikacji z portfelem cyfrowym w dolarach, aby dokonać płatności.
 2. W innych przypadkach mogą to zrobić za pomocą czeku.

Gdy aplikacja cyfrowego portfela dolarowego będzie gotowa do uruchomienia, powiadomią każdą osobę o przebiegu całej sytuacji. Zasadniczo ustanowią system, w którym będziesz musiał poinformować ich o swoich danych wpłaconych bezpośrednio, na przykład adres portfela, aby dokonać płatności.

Po otrzymaniu płatności w aplikacji portfela cyfrowego w dolarach możesz z niej korzystać od tego momentu. Nie musisz więc czekać żadnych dodatkowych dni, aby zacząć korzystać z kredytów. Możesz także wypłacić kredyty od dowolnego członka banku federalnego.

W tym przypadku banki członkowskie są członkami Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej. Możesz więc używać tych banków tylko do wpłacania elektronicznej gotówki w dolarach cyfrowych.

Jak dotąd to wszystko, co wiemy o aplikacji portfela cyfrowego w dolarach. Mamy nadzieję, że zaktualizujemy ten przewodnik, gdy otrzymamy więcej informacji o cyfrowym portfelu dolarowym.

Przejrzyjmy następną sekcję w naszym przewodniku po wirtualnym portfelu dolarowym.

cyfrowy portfel dolarowy

Zapewnienie wystarczającej ilości dolara cyfrowego do wypłaty

Jak wiecie, cyfrowy dolar jest ściśle cyfrowy. Ale czy wystarczyłoby papierowych pieniędzy do wypłaty? Ponieważ ta wersja jest wyłącznie gotówką elektroniczną, każdy pojedynczy kredyt będzie zabezpieczony rezerwą banku federalnego.

Wcześniej, dokonując każdej comiesięcznej wpłaty, Sekretarz Skarbu Państwa powiadomi o wysokości wpłaty. A jeśli nie mają wystarczającej ilości banknotów, wystawią noty i przekażą je do rezerwy federalnej, aby rozpocząć proces płatności.

Dlatego nie powinieneś mieć problemu z wypłaceniem kwoty z banku.

Przelewowy cyfrowy portfel dolarowy

Zwykle oznacza to, że banki członkowskie będą utrzymywać te cyfrowe portfele dla Ciebie. Tak więc te portfele zapewniają, że otrzymasz kredyt bez żadnych kłopotów. Co więcej, te portfele są tutaj, aby chronić twoje płatności przed wszelkiego rodzaju oszustwami lub problemami z praniem.

Ponadto nie będziesz musiał płacić żadnej opłaty za cyfrowy portfel w dolarach, aby utrzymać te konta za siebie.

Zgodnie z informacją o cyfrowym portfelu dolarowym, wszystkie banki członkowskie muszą utrzymywać cały cyfrowy portfel przejściowy, aby upewnić się, że masz uprawnienia do bezpośredniego otrzymywania płatności. Co więcej, banki członkowskie mogą korzystać z oddzielnego podmiotu do utrzymywania wszystkich aktywów i zobowiązań w tych portfelach.

W tym przypadku aktywa to tylko dolar cyfrowy wyjaśniony w rachunku stymulacyjnym, w tym konto główne w ramach rezerwy federalnej.

Warunki przekazywania portfela cyfrowego w dolarach

Istnieją pewne warunki, które bank członkowski musi zachować w tym przypadku. To są –

 • Nikt nie będzie musiał płacić żadnej opłaty za cyfrowy portfel w dolarach ani mieć żadnego minimalnego lub maksymalnego limitu salda.
 • Dodatkowo muszą zapłacić wymagane odsetki, jeśli są wymagane, ale nie więcej niż wymagana kwota.
 • Wszystkie portfele będą miały typowe funkcje bankowe, takie jak – karty debetowe, dostęp do konta online, bankowość mobilna, bankomat, automatyczne opłacanie rachunków, opcje wysyłania pieniędzy i wiele innych..
 • Żaden bank nie może w żadnym wypadku ograniczać funkcjonalności portfeli cyfrowych.
 • Dlatego tylko portfel cyfrowy przelotowy nie będzie miał pokrycia w rachunku bieżącym.
 • Banki członkowskie będą używać terminu „FedAccount” jako podstawowej nazwy systemu cyfrowego portfela dolarowego.
 • Każdy może uzyskać wyciąg z konta lub inne materiały marketingowe z tych kont.
 • Ponadto banki członkowskie będą używać protokołu KYC / AML do przypisywania portfeli w pierwszej kolejności.
 • Żaden bank nie może ograniczyć funkcjonalności do jakiejkolwiek osoby bez żadnej prawdopodobnej przyczyny.
 • Każdy bank musi zapewniać ochronę przed naruszeniami bezpieczeństwa i oszustwami.
 • Banki Rezerwy Federalnej mogą w razie potrzeby oferować innym bankom stanowym lub spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym zezwolenie na otwieranie lub utrzymywanie przekazywanych portfeli cyfrowych.

Przejrzyjmy następną sekcję w naszym przewodniku po wirtualnym portfelu dolarowym.

Utrzymywanie cyfrowych portfeli dolarowych

Tylko federalny bank rezerw może wydawać wszelkiego rodzaju ograniczenia lub przepisy dotyczące autoryzacji, takie jak opłaty za cyfrowy portfel dolarowy, stopy procentowe i tak dalej. Zatem wszelkie zmiany w funkcjonalności Twojego portfela będą pochodzić wyłącznie z rezerwy federalnej.

Co więcej, dostępność tej elektronicznej gotówki miała nastąpić w 2021 r. Jednak obecnie nadal nie wiemy, czy dokonają tego oficjalnie, czy nie w tym terminie. Tak więc możliwość posiadania cyfrowego portfela dolarowego 2021 nadal wisi na włosku.

W każdym razie na obszarach, w których zasięg banków rezerw federalnych jest ograniczony, będą one współpracować z innymi oddziałami pocztowymi Stanów Zjednoczonych, aby zaoferować wszystkim obywatelom tę niesamowitą nową technologię.

Warunki dotyczące cyfrowego portfela dolarowego

Istnieją pewne warunki, które bank członkowski musi zachować w tym przypadku. Wszystkie warunki są podobne do przejścia przez portfel cyfrowy.

Kara w przypadku nieuczciwych działań

Nie martw się; Twoje pieniądze są bezpieczne w banku federalnym. Podejmują drastyczne środki, aby w ogóle chronić Twoje cyfrowe kredyty przed jakimkolwiek wpływem. W każdym razie, jeśli jakikolwiek pracownik banku federalnego ujawni jakiekolwiek informacje, będzie musiał zostać ukarany.

Podobnie każda osoba z zewnątrz próbująca włamać się do systemu przedsiębiorstwa również zostanie ukarana. Tak więc bezpieczeństwo twoich kredytów ma tutaj dużą wartość. Nikt nie może wziąć Twojego cyfrowego dolara tak, jak inne skandale związane z kryptowalutami na rynku.

W następnej kolejności sprawdźmy korzyści w naszym przewodniku po wirtualnym portfelu dolarowym.

Korzyści z cyfrowego portfela dolarowego

Wyższe bezpieczeństwo

Dzięki technologii blockchain portfele cyfrowe będą miały wyższy poziom bezpieczeństwa. W rzeczywistości blockchain wykorzystuje kryptografię do zwiększenia swoich protokołów bezpieczeństwa, tak aby nikt nie mógł zmienić żadnej wartości księgi. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnych problemów z zabezpieczeniem cyfrowej wartości dolara bez względu na wszystko.

Pełna prywatność

Każdy portfel będzie miał opcję prywatności. Tak więc nikt nie może zobaczyć, gdzie używasz swojego cyfrowego dolara. Jeśli jednak federalna rezerwa utrzymuje konto główne, niektóre z Twoich informacji mogą być dla nich dostępne. Ale nadużywanie tych danych uwierzytelniających z banków federalnych jest mało prawdopodobne.

Krótki czas transakcji

Przesyłanie pieniędzy za granicę zajmuje typowemu bankowi dużo czasu. Ale kiedy zaczniesz korzystać ze zdigitalizowanych portfeli, możesz wysłać pieniądze w ciągu kilku sekund! Z pewnością zaoszczędzi Ci to dużo czasu, głównie w łańcuchu dostaw i procesach przedsiębiorstwa.

Brak oszukańczych działań

Ze względu na naturę blockchain hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do systemu księgi. Ponadto proces uwierzytelniania rozproszonej księgi jest wyjątkowo bezpieczny. W ten sposób korzystanie z cyfrowych portfeli dolarowych na dobre powstrzyma oszukańcze działania.

Niskie / zerowe opłaty

W przeciwieństwie do typowych banków możesz wysłać pieniądze za bardzo niską opłatą lub bez żadnych opłat. Ponadto utrzymanie portfela nie będzie wymagało wydawania dodatkowych pieniędzy.

Wyzwania w przyszłości dla cyfrowego dolara

Dość nowa technologia

Mimo że blockchain istnieje już od jakiegoś czasu, wciąż jest nową technologią. Dlatego korzystanie z portfela cyfrowego może nagle wydawać się szerszą zmianą. Co więcej, wpływ tej technologii na naszą gospodarkę wciąż nie jest tak jasny.

Globalna integracja

Globalna integracja tych portfeli byłaby trudna. W wielu przypadkach banki w innych regionach nadal podchodzą do tego sceptycznie. Ponadto zmiana starszych sieci również wymaga czasu. Świat może więc zająć dużo więcej czasu, zanim w pełni zaakceptuje cyfrowy dolar.

Bezproblemowe doświadczenie

Utrzymanie płynnego działania może być trudne. W rzeczywistości blockchain ma problemy ze skalowalnością, podobnie jak wiele innych wad blockchain. Tak więc wpływ publicznego udostępnienia tego dolara może osłabić wyniki.

Spełnianie norm bezpieczeństwa

Doszło do złych skandali związanych z używaniem blockchain. Tak więc utrzymanie wszystkich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa może być trudniejsze niż myślimy.

Interoperacyjność

Kiedy zaczniesz korzystać z cyfrowego dolara, będziesz musiał dokonać płatności online. Dlatego musisz mieć współdziałanie między wszystkimi sieciami. Jednak w tej chwili nie ma dostępnych wielu funkcji współdziałania.

Koniecznie sprawdź chińską walutę cyfrową – projekt DCEP.

Na końcu,

Cyfrowy portfel dolarowy to niezwykłe narzędzie, z którego możesz korzystać wraz ze swoimi cyfrowymi kredytami dolarowymi. Oczywiście ze względu na naturę waluty nie możesz używać typowych kont do przechowywania kredytów. Dlatego korzystanie z portfela cyfrowego jest absolutnie konieczne.

Obecnie portfel może pomóc w usprawnieniu wszystkich płatności, a nawet w korzystaniu z funkcji inteligentnych umów. Jednak nadal nie wiemy, ile możesz mieć funkcjonalności ani ile będzie zawierała podstawa.

Nie trzeba dodawać, że zmierzamy w kierunku zupełnie innej przyszłości, niż się spodziewaliśmy. Ale wydaje się, że to wszystko dla najlepszych przyczyn dla ludzi i biznesu. Jeśli chcesz poznać takie nowe osiągnięcia technologiczne, zarejestruj się na nasz bezpłatny kurs blockchain, aby rozpocząć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me