Cały czas słyszymy o blockchainach i drzewie decyzyjnym blockchain. Przedsiębiorcy lub branże zarabiają na tym miliony i przekształcają się w przemysł biznesowy na dużą skalę. Ogromne innowacyjne podejścia, takie jak Ripple czy Binance, odniosły ogromny sukces.

Nie tak dawno Ripple zaczynał jako start-up inwestycyjny o wartości 10 000 USD, teraz spójrz na to. W mgnieniu oka trafia do miliardowego kapitału. Jaki jest sekret za tym? Czy blockchain jest jedynym „tajnym” składnikiem?

Jest tak wiele podobnych projektów, które napędzają marzone serca wielu startupów i przedsiębiorstw.

Jest to więc całkowicie praktyczne, jeśli myślisz o wdrożeniu aplikacji blockchain w swojej firmie lub rozpoczęciu czegoś zupełnie nowego. Ale czy naprawdę potrzebujesz drzewa decyzyjnego blockchain, aby napędzać swój biznes? Jak spekulujesz, czy może to być „czynnik wow” również dla Ciebie?

Stworzyliśmy to proste drzewo decyzyjne dotyczące łańcucha bloków, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedź. Wskocz na tę przejażdżkę i zobacz, kiedy użyć blockchain.

 

Contents

Czy potrzebujesz łańcucha blokowego?

Spis treści

Rozdział 1: Pierwszy segment: Zasoby cyfrowe i wiele stron
Rozdział-2: Drugi segment: podejście techniczne
Rozdział-3: Trzeci segment: Konfiguracja sieci
Rozdział-4: Czwarty segment: ostateczne czynniki decydujące
Rozdział-5: Koniec Uwaga

 

Rozdział 1: Pierwszy segment: Zasoby cyfrowe i wiele stron

Potrzebujesz lub chcesz pośrednika?

To jedno z pierwszych pytań, które musisz sobie zadać, aby uzyskać drzewo decyzyjne blockchain. Najwyraźniej w blockchain główną atrakcją jest ominięcie pośrednika lub sieci. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, czy tego chcesz, czy nie. Nie martw się; Ścieżka decyzyjna Blockchain z pewnością pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Aby lepiej zrozumieć pytanie, musimy dokładniej przeanalizować, jak działa pośrednik. Obecnie pośrednik nie jest terminem, którego używamy tylko w odniesieniu do „ludzkiej” strony trzeciej, ale jest on również używany w odniesieniu do bardziej konkretnych osób trzecich. Można by pomyśleć o banku jako pośredniku. Za pośrednictwem banków możemy dokonywać transakcji pieniężnych z jednego miejsca do drugiego, a także przechowywać je.

Z drugiej strony podczas transakcji bank potrzebuje dużo czasu, aby zweryfikować i dokonać transakcji. To oczywiście pociąga za sobą dodatkowe koszty. Skąd więc masz wiedzieć, kiedy użyć drzewa decyzyjnego łańcucha bloków?


Ale jeśli używasz łańcucha blokowego, nie będziesz już potrzebować tego typu medium. System księgi w sieci jest otwarty dla wszystkich, aby rejestrować swoje dane transakcji i weryfikować je bez żadnych problemów.

Księga jest automatycznie aktualizowana, dzięki czemu przez cały czas będziesz otrzymywać najnowsze informacje. Najlepsza część dotyczy bezpieczeństwa. Wiemy, jak czasami nasz system bankowy zawodzi z powodu włamań lub wewnętrznej manipulacji. Jeśli jednak zadasz pytanie typu „czy potrzebujesz tutaj łańcucha bloków?” po prostu odpowiemy „tak”.

 

Bez pośrednika jest bezpieczniej

Sieć Blockchain ma większe możliwości radzenia sobie z tego typu sytuacjami. Ma wyższy poziom bezpieczeństwa i może zapewnić znaczną ilość bezpieczeństwa niż tradycyjny system bankowy.

Nie ogranicza się tylko do bankowości. Każdy system, który może wymagać znacznego poziomu zaufania do prawidłowego funkcjonowania, może współpracować z tym nowym systemem.

Jest to jeden z najważniejszych kwestionariuszy dotyczących technologii blockchain, który możesz sobie zadać przed podjęciem decyzji.

Blockchain może teraz zastąpić centralny system administracyjny i uczynić wszystko sprawiedliwym, nie ufając „pośrednikowi”. Możesz pomyśleć, że skoro tak wiele osób widzi twoje rekordy, nie będą w stanie tego zmienić?

Więc nie! Gdy blok transakcji zostanie dodany do systemu księgi, nikt nie może go zmienić. Dlatego każdy węzeł w sieci dokładnie weryfikuje transakcję, a po dopasowaniu jej do każdej interakcji z pozostałymi węzłami zostaje dodany do listy. To takie proste!

W końcu uzyskasz bardziej efektywny sposób przeprowadzania transakcji bez marnowania dodatkowego czasu. Oprócz tego całkowity koszt utworzenia bloku jest znacznie tańszy niż w tradycyjnym systemie bankowym.

Jeśli jednak nie możesz zaufać nowej technologii, że zrobi to, co chcesz, to jest to kolejny aspekt.

Ale jest to jedno z pytań dotyczących blockchain, które z pewnością uznasz za konieczne, aby kontynuować.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli chcesz pośrednika, to blockchain nie jest dla Ciebie. Blockchain zawsze będzie łączył dwóch peerów jednocześnie, a dzięki sieci będą mogli komunikować się bez medium. Jeśli więc chcesz mieć scentralizowaną sieć, musisz pozbyć się pośrednika.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, skorzystanie z aplikacji blockchain może być dla Ciebie korzystne. Przejdźmy do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain, aby lepiej go ocenić.

 

Czy chcesz pracować z zasobami cyfrowymi?

To jest drugie pytanie, które mamy w tym drzewie decyzyjnym blockchain. Jest to również jeden z najważniejszych kwestionariuszy dotyczących technologii blockchain. W dawnych czasach nasza działalność handlowa wyglądała nieco inaczej. Wszystko było oldschoolowe bez ingerencji technologii.

Każdy sprzedawca miał swój własny sklep lub miejsce, w którym sprzedawał wszystkie swoje towary, a my musieliśmy tam osobiście jeździć, aby je od niego kupić. To był dobry system, w którym panowało wzajemne zaufanie i mogliśmy zobaczyć, co kupujemy.

Aby jednak przyciągnąć klientów, sprzedawcy detaliczni musieli prezentować się inaczej. Każdy miał własną strategię i stosował różne mechanizmy, aby zwiększyć sprzedaż.

Te dni już dawno minęły. Teraz w tym przypadku bardziej skłaniamy się ku technologii. Rolnicy mają teraz nie tylko rynek, ale w niektórych przypadkach go nie mają. Są obecni w Internecie, skąd możemy zamówić nasze rzeczy, nawet nie widząc tego osobiście.

Ten system handlu elektronicznego dominuje obecnie na rynku. Więc to normalne, że masz dobre zaplecze, aby zwiększyć sprzedaż.

 

Dlaczego małe firmy nie mogą tu zabłysnąć?

Duże gałęzie przemysłu nie mają z tym problemu, ale mniejsze firmy są łatwo ignorowane, mimo że dostarczają wysokiej jakości materiałów. Oczywiście będziesz mieć okazję sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem większych platform handlu elektronicznego, takich jak Amazon czy eBay. Ale sprawy nie są takie same jak wcześniej.

Teraz przez większość czasu masz tylko kilka opcji, aby wzmocnić swoją obecność, a Amazon zadecyduje o reszcie. Nie będziesz mieć żadnej swobody w dodawaniu specjalnych atrakcyjnych funkcji do swojej strony. Amazon będzie miał władzę nad Twoimi produktami i będziesz musiał zapłacić im dużą sumę.

Co więcej, co się stanie, gdy Twoi klienci zobaczą produkty konkurencji na tej samej stronie, tuż pod Twoim produktem, jako sugestię? Czy to dobra strategia sprzedaży?

Absolutnie nie!

Jednak tego rodzaju chaotyczny system nie byłby na platformie blockchain. Dzięki temu będziesz mógł łączyć się ze swoimi klientami bez potrzeby korzystania z osób trzecich.

Blockchain ma tendencję do rzucania światła na mniejsze firmy, a nie powiększania dużych branż. Zapewni Ci to miejsce, w którym możesz się rozwijać i doskonalić, korzystając ze wszystkich zasobów cyfrowych.

Tak więc, jeśli masz zamiar zajmować się zasobami cyfrowymi, Blockchain może być właściwym wyborem.

 

Różne tokeny: nowy rodzaj zasobów cyfrowych

Nie każdy zasób cyfrowy jest produktem. Istnieje wiele firm, w których można używać tokenów jako zasobów cyfrowych i wykorzystywać je do wykonania zadania. Obecnie na rynku dostępne są głównie cztery rodzaje tokenów.

 • Tokeny walutowe: Używany jako waluta w sieci, taka jak Bitcoin, Nano itp.
 • Żetony zasobów: Reprezentują one konkretne lub fizyczne produkty, takie jak aktywa, takie jak DGX (DigixDAO Gold).
 • Żetony użytkowe: Służy do wykonywania wszelkiego rodzaju czynności w sieci, takich jak ETH (Ethereum).
 • Żetony kapitałowe: Te tokeny dają prawa głosu lub udział w sieci, takiej jak LSK (Lisk).

Tokeny są obecnie jedną z najważniejszych cen aplikacji blockchain. Istnieje wiele aplikacji e-commerce napędzanych przez blockchainy, które miały własny token do obsługi na kanale. To dobra inicjatywa i jeśli chcesz skorzystać z tej funkcji, możesz to zrobić bez żadnych kłopotów.

To powiedziawszy, tokeny również nie są niezbędne dla łańcucha bloków. Skąd więc masz wiedzieć, kiedy używać łańcucha blokowego?

Jeśli więc zadasz pytanie typu „czy potrzebujesz do tego łańcucha bloków?” Wtedy musielibyśmy powiedzieć; zależy to od Twoich potrzeb, a nie jest to coś, co możemy powiedzieć zdecydowanie. Będzie to w dużej mierze zależeć od rodzaju Twojej działalności i rodzaju przypadków użycia, które chcesz dodać.

Omówimy to dalej w naszych następnych pytaniach dotyczących blockchain.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli chcesz pracować z zasobami cyfrowymi, blockchain może być dobrym rozwiązaniem. Są to oczywiście inne sposoby na ulepszenie Twojego biznesu bez blockchaina. Ale ponieważ blockchain daje Ci swobodę wprowadzania innowacji, to dobry wybór.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, możesz skorzystać więcej bez łańcucha bloków. Będziesz musiał radzić sobie z zasobami cyfrowymi w sieci w taki czy inny sposób, więc nie musisz decydować się na blockchain. Przejdźmy do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain, aby uzyskać lepszy widok.

 

Czy jesteś w stanie opracować trwałe rozwiązanie dla zasobów cyfrowych?

To kolejny krytyczny aspekt drzewa decyzyjnego blockchain. Dlaczego? Ponieważ trwałe rozwiązanie może nie zawsze być dla Ciebie pożądanym stanem. Więc nie chcesz pośrednika i chcesz pracować z zasobami cyfrowymi. Ścieżka decyzyjna Blockchain z pewnością pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Ale czy możesz stworzyć dla nich stały kanał? Na przykład uczynienie ich trwałym zapisem? Ponieważ deweloper blockchain ma duże źródło zaufania, ludzie mogą tylko rozsądnie założyć, że łańcuchy bloków mogą rozwiązać wszystko.

Odpowiedź tkwi w cechach Twojej firmy. Jeśli Twoja firma obejmuje wiele zaufanych stron, nie możesz opracować dla nich trwałego rozwiązania. Ponieważ zanim będzie można stworzyć stabilny blok dla zasobu, wszystkie strony musiałyby uzgodnić warunki, a następnie zarządzać ogólnym stanem zasobu. Ścieżka decyzyjna Blockchain z pewnością pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

W branży jest to praktycznie niemożliwe. Co więcej, czy chcesz mieć stałą blokadę? Może Twoja firma ma do czynienia z linią produktów, która wymaga ciągłych zmian w księdze. Taka firma współpracująca z programistą blockchain przyniosłaby odwrotny skutek. Zasadniczo w sytuacjach, w których musiałbyś zmienić informacje.

Dlaczego więc miałbyś tutaj używać łańcucha blokowego, to nie będzie dobre i na pewno nie będzie miało żadnego sensu.

Czy potrzebujesz jednak łańcucha bloków dla tego typu funkcji?

 

Rozwiązanie i tokeny: wpływ na ceny

Powiedzmy, że możesz opracować dla niego trwałe rozwiązanie. Dlatego powinieneś również zobaczyć inne aspekty, które mogą wpływać na ceny. To pochodzi z poprzedniej sekcji dotyczącej tokenów.

Używanie tokenów jako zasobu cyfrowego ma swój własny zestaw korzyści i ograniczeń. Dlaczego wartości się zmieniają w pierwszej kolejności?

Cóż, jest kilka powodów. Oni są –

 • Podaż i popyt: Popyt na tokeny napędza ceny.
 • Specjalne narzędzie: Każda forma aktywności w sieci, która wymaga tokenów, wpłynęłaby na cenę.
 • Krążenie: Obrotowe numery żetonów i blokady również wpływają na cenę.
 • Stakowanie: Możliwość zarabiania tokenów przez stakowanie wpłynie na ceny.
 • Górnictwo: O ile więcej można wydobyć lub czy wszystkie żetony są już wydobyte, wpłynie na to.
 • Żetony nowej generacji: Czasami nowy typ tokenów może powodować wzrost cen.
 • Szybkość spalania: Jeśli żetony zostaną spalone po pewnym czasie, wpłynie to na cenę.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli możesz opracować trwałe rozwiązanie dla zasobów cyfrowych, skorzystanie z technologii blockchain powinno być dobrym wyborem. Trwała blokada na blockchainie z pewnością może pomóc w utrzymaniu pożądanego schematu biznesowego.

Pamiętaj też, że kiedy już to zrobisz, nie możesz tego zmienić. Dlatego możesz przejść do następnego pytania w drzewie decyzyjnym blockchain dla dalszego asystenta.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, możesz bardziej skorzystać na opuszczeniu łańcucha bloków. Blockchain nie może Ci tutaj w żaden sposób pomóc.

 

Czy potrzebujesz wspólnej udostępnionej bazy danych??

Ten kwestionariusz blockchain byłby wyzwaniem, gdybyś nie rozumiał pierwszego kontekstu. Czy chcesz mieć wspólną, współdzieloną bazę danych? W blockchain będziesz musiał dzielić się wspólnym systemem księgi z wieloma innymi nieznanymi stronami. Tak właśnie działa blockchain.

Nie otrzymasz prywatnej bazy danych tylko dla swojej firmy, ponieważ zakłóciłoby to podstawowy cel tej sieci. Możesz zapytać: „Czy potrzebujesz do tego łańcucha blokowego? Czy nie mogę po prostu użyć tradycyjnej bazy danych? ” Cóż, są oczywiście pewne poważne zmiany niż w typowych bazach danych.

Blockchain ma bazę danych, ale nie przypomina zwykłych, których wszyscy używają do przechowywania danych. Zobaczmy, czym one są w tym przewodniku po liście kontrolnej drzewa decyzyjnego Blockchain.

 

Tradycyjna baza danych

Ten typ baz danych będzie wykorzystywał model sieci klient-serwer. Znany klient uzyska możliwość dowolnego modyfikowania danych przechowywanych w sieci. Ogólna kontrola pozostanie z wyższym poziomem uprawnień, który może uwierzytelniać każdego wchodzącego do sieci.

W jakiś sposób, jeśli organ nie zapewni poziomu bezpieczeństwa, informacje innych stron również zostaną utracone. Nieuczciwe władze mogą ich wykorzystywać w dowolny sposób.

 

Baza danych Blockchain

Z drugiej strony deweloper Blockchain stworzył księgi, aby mieć nowy system sieciowy, w którym wszystko jest utrzymywane przez kanał węzłowy. W sieci jest wiele ukłonów, które przeglądają informacje bez kontaktu z człowiekiem.

Każdy węzeł może być administracyjny i zaprogramowany w celu weryfikacji przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w księdze lub dodaniem trwałych danych. Po dodaniu bloku nawet węzły nie mogą zmieniać żadnego poprzedniego bloku. To dobry mechanizm, który zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Główna różnica między Blockchain a bazą danych

Księgi Blockchain różnią się pod wieloma innymi względami. Zobaczmy, czym one są:

Integralność

Modyfikowanie danych lub zasobów jest prawie niemożliwe w łańcuchu bloków, ale dane lub zasoby można łatwo zmienić w bazach danych. Blockchain ma również znacznie większą przejrzystość, ponieważ wszystko jest otwarte.

Jednak typowe bazy danych ukrywają informacje przed wszystkimi osobami w sieci.

 

Dostęp do zapisu

Otrzymasz jeden dostęp do zapisu dla pojedynczego bloku w łańcuchu bloków. Po dodaniu informacji nie może w żaden sposób zmieniać ani modyfikować żadnych informacji.

Ale typowi klienci baz danych mogą czytać, zapisywać, zmieniać i usuwać tak, jak chcą.

 

Analiza cen

Koszt w blockchain jest stosunkowo tańszy niż w przypadku baz danych. Bazy danych przynoszą ogromne zyski. Z drugiej strony, blockchain może zapewnić te same udogodnienia przy niższych kosztach.

 

Zaufanie

Jeśli Twoja organizacja nie chce polegać na zaufaniu, najlepszym rozwiązaniem jest blockchain. Z drugiej strony organizacja ciesząca się wzajemnym zaufaniem powinna trzymać się baz danych.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Tak”, potrzebujesz implementacji łańcucha bloków. Ponieważ blockchain byłby w stanie zapewnić bez zaufania system księgi z tanią ceną bez żadnych problemów z zaufaniem. To bezpieczna okazja. Możesz więc przejść od razu do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, powinieneś unikać blockchain i pracować z typowym blockchainem z większą ilością pieniędzy.

 

Czy pracujesz z wieloma stronami?

Praca z wieloma stronami w firmie wymaga dużego zaufania i wzajemnego zrozumienia. Nawet jeśli sobie ufacie, współpraca może się zakończyć na wiele sposobów. Może nie macie tej samej strategii marketingowej, a może zespół jest o wiele bardziej dominujący niż inni.

Cokolwiek blockchain może Ci w tym pomóc. Jeśli uda Ci się zmusić wszystkie strony do korzystania z sieci blockchain, możesz sprawnie zarządzać wszystkim. Wszystko zostanie przesłane do księgi, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Dzięki temu uzyskasz inny pogląd na przejrzystość biznesu.

Nie będzie więc żadnych nieporozumień. Ale czy potrzebujesz łańcucha bloków, jeśli pracujesz z wieloma stronami?

 

Odpowiedź –

TAK: Odpowiedź „Tak” na to pytanie dawałaby wprost głos „tak” za używanie aplikacji blockchain. Współpraca z różnymi stronami bez żadnych problemów z zaufaniem jest zawsze sposobem na zły interes. Tak więc, blockchain może łączyć was wszystkich bez żadnych zmartwień.

NIE: Odpowiedź „Nie” w tym miejscu oznaczałaby, że nie potrzebujesz łańcucha bloków. Możesz jednak wykorzystać blockchain również na inne sposoby.

Przejdźmy do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain, aby lepiej go ocenić.

 

Rozdział-2: Drugi segment: podejście techniczne

Czy chcesz pozbawionego zaufania środowiska?

Zaufanie drugiej stronie jest zawsze wymagane, gdy prowadzisz interesy, szczególnie w sytuacji partnerskiej. Musimy wierzyć, że banki dbają o bezpieczeństwo naszych pieniędzy, partnerzy biznesowi przestrzegają umowy, prawnicy mogą nas wspierać i wiele innych..

Co się dzieje, gdy rama zaufania zostaje zerwana? Niestety, każdego dnia zawsze widzimy, jak naruszane jest większe zaufanie i cierpimy z tego powodu. To jest teraz poważny problem. Wiele firm ma po tym trudności z przetrwaniem.

Skąd więc masz wiedzieć, kiedy używać łańcucha blokowego?

W tym miejscu pojawiają się nasze kolejne pytania dotyczące drzewa decyzyjnego blockchain. Blockchain zapewni Ci platformę, która nie ma żadnego połączenia, któremu można by ufać. To wolne od zaufania środowisko, w którym możesz pracować z innymi stronami bez zbytniego martwienia się.

Przy wielu różnych usługach blockchain dostępnych na rynku normalne jest, że prawie każdy rodzaj potrzeby zostanie zaspokojony bez konieczności ufania w pierwszej kolejności.

Jak działa blockchain? To całkiem proste. Wykorzystuje różne algorytmy konsensusu do oceny wszystkich transakcji bez poświęcania większej uwagi żadnej konkretnej stronie. W ten sposób tworzy uczciwą platformę.

Mechanizm rozpoczął się od Proof of Work, a następnie obejmował inne algorytmy konsensusu, aby uczynić go bardziej konkretnym.

Tak więc kwestionariusz blockchain jest twój, czy potrzebujesz blockchaina do pracy w środowisku pozbawionym zaufania, czy nie?

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli chcesz mieć pozbawione zaufania środowisko, powinieneś wybrać platformę blockchain. Blockchain zapewni Ci uczciwy sposób w biznesie i na platformie, na której możesz pracować z wieloma stronami bez żadnych zmartwień. Możesz przejść do następnego pytania w tym drzewie decyzyjnym blockchain, a następnie lepiej wiedzieć, czy tego potrzebujesz, czy nie.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, lepiej unikać blockchain i używać starych tradycyjnych sposobów.

 

Czy potrzebujesz wysokiej wydajności?

Doszliśmy do punktu, w którym będziemy rozmawiać o ograniczeniach blockchain na tej liście kontrolnej drzewa decyzyjnego blockchain. Jeśli szukasz platformy o wysokiej wydajności, blockchain może po prostu nie być tym jedynym.

Blockchain ma wiele zalet, ale jednym z jego ograniczeń jest luka w wydajności. Chociaż wiele innych blockchainów powoli zaczyna to nadrabiać, nadal wymagają one dużo pracy.

Zobaczmy, czego możesz się spodziewać.

 

Złożona sieć

Chociaż wydaje się, że jest to nowy rozdział, na początku ma swój własny udział w złożoności. Cały system jest stosunkowo nowy i jego zbudowanie może wymagać dużo więcej wysiłku. Bez kontekstu utrzymanie sieci byłoby bardzo trudne.

 

Rozmiar

Blockchain stanie się bardziej wydajny z większą liczbą węzłów w sieci. Im więcej ma węzłów, tym będzie silniejszy i lepszy. Potrzebowałbyś więc szerokiej gamy węzłów rozsianych po całym świecie.

W przypadku mniejszych rozmiarów nie będziesz mógł cieszyć się wszystkimi jego owocnymi funkcjami.

 

Prędkość

Szybkość transakcji różni się w zależności od sieci. Najbardziej podstawowy Bitcoin zajmuje około 10 minut, aby przetworzyć blok. Ale jest w tym haczyk!

Im bardziej się zapełnia, tym dłużej trwa walidacja bloku. Przetwarzanie tego może więc zająć nawet kilka dni.

Obawy dotyczące szybkości są już rozwiązywane i istnieje już wiele protokołów, które są superszybkie w porównaniu z tym. Jednak to bez wątpienia czai się na liście słabych wyników.

Inne czynniki to protokoły bezpieczeństwa i kwestie polityczne. Widzisz więc, że blockchain może nie być w stanie zapewnić ultraszybkich standardów, ale nadal może zapewnić dobrą kopię zapasową.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli chcesz mieć wysoką prędkość, lepiej na razie nie pracować z blockchainem. Istnieje kilka sieci, które mogą zapewnić kopię zapasową, której chcesz, ale będą też pewne ograniczenia. Nie ma sieci bez żadnych ograniczeń, a blockchain nie jest wyjątkiem.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, możesz wykorzystać blockchain. Przejdźmy do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain, aby lepiej go ocenić.

 

Czy Twoje wymagania obejmują duże jednostki magazynowe??

Każda firma jest inna i ma sprawiedliwy udział w wymaganiach. Jednym z podstawowych wymagań jest jednostka magazynowa. Teraz, gdy wszystko jest przechowywane w formie cyfrowej, normalne jest oczekiwanie dużej ilości miejsca przeznaczonego tylko dla Ciebie.

Jednak w sieci blockchain może nie być cały dzień słoneczny. Blockchain współpracuje z wieloma osobami jednocześnie. Zapewnienie dużej szafy do przechowywania jest jednym z problemów, przed którymi stoi teraz. Duże jednostki magazynowe ze wszystkimi dodatkowymi kanałami bezpieczeństwa będą w dłuższej perspektywie kosztowne.

Jeśli myślisz o inwestycji na całe życie, musiałbyś zapłacić co najmniej 100 USD za GB. To dużo pieniędzy za niewielką ilość miejsca.

Każdy GB może pomieścić do 500 000 transakcji. Tak więc, jeśli myślisz o masowym schemacie branżowym współpracującym z milionami użytkowników, nie możemy tak naprawdę ocenić, jak kosztowny może stać się blockchain.

Ponadto, jeśli bierzesz udział w innych projektach opartych na łańcuchu bloków, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy, ale będziesz musiał udostępniać swoją bazę danych innym dużym stronom. Ostatecznie nadal jest to jedna z wad Blockchain.

Pojawiły się pewne koncepcje na poziomie przedsiębiorstwa, a deweloper blockchain próbuje rozwiązać ten problem. Ale czy potrzebujesz łańcucha blokowego, jeśli potrzebujesz dużych jednostek pamięci?

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli odpowiesz „Tak” w tym kwestionariuszu blockchain, wówczas blockchain może nie przynosić Ci tutaj korzyści. Lepiej jest przejść do innych rozwiązań.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, powinieneś przyjrzeć się blockchainowi. Może spełnić Twoje wymagania na małą skalę bez żadnych naruszeń bezpieczeństwa. Teraz przejdźmy do następnej sekcji naszego przewodnika po drzewie decyzyjnym dotyczącym łańcucha bloków.

 

Szukasz rozwiązań kontraktowych?

Tradycyjnie stosunki umowne lub kontrakty mogą stać się problematyczną sytuacją dla obu stron. Przetwarzanie wszystkich praw lub płacenie równej kwoty czasami jest całkowicie pomijane.

Dzięki nowemu wprowadzeniu do inteligentnych kontraktów Twoje życie może stać się znacznie wygodniejsze niż wcześniej. Dzięki inteligentnym kontraktom będziesz mógł ustawić określony zestaw reguł, a po ich spełnieniu automatycznie zwolni środki lub rozdzieli wszelkie środki płatnicze.

W rzeczywistości proces ten eliminuje wiele kłopotów na dłuższej drodze. Najwięcej mogą na nich skorzystać firmy ubezpieczeniowe. Za każdym razem, gdy nowy klient zakłada polisę, ubezpieczyciel może zawrzeć umowę w oparciu o zasady obowiązujące w sieci, a po spełnieniu określonych zdarzeń środki zostaną automatycznie zwolnione.

To prosta sztuczka. Nikt nie musi teraz cierpieć za podpisanie wszystkich umów lub wpadnięcie w system. To metoda, która działa. To samo można zrobić z projektami. Dostaniesz uczciwą ofertę bez żadnej stronniczości.

Czy potrzebujesz drzewa decyzyjnego blockchain dla tego typu funkcji??

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Tak”, zdecydowanie powinieneś wykorzystać blockchain do rozwiązań kontraktowych. Dzięki inteligentnym umowom będziesz w stanie usprawnić projekty bez uciążliwości związanej z papierkową robotą.

NIE: Odpowiedź „Nie” w tym miejscu ustaliłaby fakt, że nie potrzebujesz łańcucha bloków. Dlatego lepiej jest przejść do innych rozwiązań. Przejdźmy do następnego segmentu drzewa decyzyjnego blockchain, aby lepiej go ocenić.

 

Rozdział-3: Trzeci segment: Konfiguracja sieci

Czy nie wymagasz żadnych zmian lub niewielkich zmian w zasadach w systemie??

To kolejny kluczowy punkt w naszym przewodniku po drzewie decyzyjnym Blockchain. Wszyscy konceptualizują blockchain jako niezmienny system. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ nie będziesz w stanie zmienić żadnych reguł w systemie, aby był dla Ciebie korzystniejszy. Nie jest to coś, na co pozwala system i w ten sposób blockchain zapewnia równowagę między projektami.

Ponieważ jest zdecentralizowany, tego rodzaju cechy są pożądane, ponieważ gdyby ktoś miał władzę administracyjną, jak mógłby istnieć jakikolwiek sprawiedliwy handel?

Dlatego nie będziesz mieć żadnej kontroli lub bardzo małej kontroli nad podstawowymi zasadami systemu. Jednak może nie być tak niezmienne, jak mówią. Istnieje prawdopodobieństwo 51% ataku, który może zakłócić tradycyjne sposoby działania systemu.

Jeśli grupa górników przejmuje kontrolę nad ponad 50% sieci, może jawnie kontrolować system. Mogą wstrzymywać transakcje innych osób, a nawet dwukrotnie wydawać pieniądze. W ten sposób mogą zmienić tradycyjne zasady i samodzielnie tworzyć nowe przepisy, czego się nie oczekuje.

Jednak ryzyko ataku 51% jest bardziej widoczne w przypadku proof of work, ale inne mechanizmy konsensusu już zapewniły bezpieczniejsze środowisko. Więc nie musisz się tym martwić.

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli nie masz nic przeciwko zmianie zasad dotyczących treści, zdecydowanie powinieneś to wypróbować. To wspaniały projekt, który z łatwością pasuje do Twojego rodzaju działalności. Z tego miejsca możesz przejść do następnego rozdziału tej listy kontrolnej drzewa decyzyjnego łańcucha bloków.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, lepiej wybrać system, który zapewnia większą swobodę pracy. Mimo że blockchain nie daje wolności, ale wszystkie zasady systemu zostały ustanowione w celu zachowania aspektu decentralizacji.

 

Czy potrzebujesz współdzielonego dostępu do zapisu??

Nigdy nie pomijaj tego punktu w naszym przewodniku po drzewie decyzyjnym Blockchain.

Uzyskasz dostęp do zapisu w każdym typie łańcucha bloków, ale nie będziesz w stanie go zmienić. Uzyskasz dostęp tylko do odczytu do księgi i będziesz mógł dodawać treści, ale nie uzyskasz żadnych praw do ich edycji w przyszłości. Bitcoin to jedna z wielu nazw tego rodzaju publicznego systemu.

Istnieje również inny rodzaj łańcucha bloków, który oferuje specjalne uprawnienia do zapisywania, uzyskiwania dostępu lub odczytywania informacji. Ten rodzaj mechanizmu kontroluje transakcje, a także może określać ich role w sieci.

Jest też kwestia zapewnienia zarządzania tożsamością. Ten rodzaj koncepcji jest znany jako federacyjne łańcuchy bloków. Prywatny Blockchain ma również podobne cechy. Ripple jest dozwolonym łańcuchem bloków przykład systemu tutaj.

Tego typu natury nie widać w miejscach publicznych. Skąd więc masz wiedzieć, kiedy używać łańcucha blokowego?

 

Odpowiedź –

TAK: Jeśli odpowiesz tutaj również na „Tak”, ustalimy, że musisz przyjrzeć się blockchainowi. Jednak, jak wiesz, istnieją różne typy łańcucha bloków, zadamy jeszcze dwa pytania, aby zdecydować, który z nich najbardziej Ci odpowiada. Więc przejdźmy dalej i zobaczmy, co mamy w następnych dwóch pytaniach w tym przewodniku po drzewie decyzyjnym blockchain.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, nie będziesz potrzebować żadnych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków, aby usprawnić swoją grę. Możesz wypróbować inne dostępne rozwiązanie, aby dodać nową funkcję do projektu. Niestety nasza podróż kończy się tutaj.

 

Rozdział-4: Czwarty segment: ostateczne czynniki decydujące

Czy potrzebujesz kontroli nad funkcjami?

Jak powiedzieliśmy, wcześniejsza kontrola jest terminem względnym w aplikacji blockchain. W prywatnym łańcuchu bloków będziesz musiał przejść przez zweryfikowany protokół, aby uzyskać dostęp do sieci. Główną różnicą między publicznym i prywatnym blockchainem jest kontrola nad uczestnikami.

Konsensus zadecyduje, kto będzie uczestniczyć w systemie głosowania lub prawach i będzie prowadził księgę. Właściciel będzie miał możliwość usunięcia, edycji lub zastąpienia wpisów w razie potrzeby.

W pewnym sensie system prywatny nie jest więc zdecentralizowany, ale bardziej przypomina koncepcję rozproszoną. Tutaj będziesz pracować na zamkniętej bazie danych i czasami możesz nie być w stanie zweryfikować lub uwierzytelnić transakcji lub zmiany reguł.

 

Odpowiedź –

TAK: Chęć kontroli nad funkcjonalnościami jest normalna. Drzewo decyzyjne Blockchain może pozwolić ci mieć ograniczoną kontrolę nad ich systemem prywatnym lub federacyjnym. Tak więc, jeśli odpowiedź brzmi „Tak”, powinieneś wybrać prywatną platformę Blockchain.

NIE: Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Nie”, przejdziemy do następnych pytań dotyczących przewodnika po drzewie decyzyjnym blockchain, aby dokonać ostatecznego wezwania.

 

Chcę, aby transakcje były publiczne?

To pytanie jest kluczowe, jeśli nie możesz zdecydować, którą stronę wybrać. Ścieżka decyzyjna Blockchain z pewnością pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie. Publiczne łańcuchy bloków są otwarte i każdy może uzyskać dostęp do protokołu i pobrać go, kiedy tylko chce. Jest dość rozpowszechniony i można uzyskać najlepsze zdecentralizowane środowisko w tym typie.

Jednak każda dokonana transakcja zostanie zarejestrowana w publicznej bazie danych. Oznacza to, że będziesz mógł zobaczyć inne transakcje, a ludzie również zobaczą Twoje.

Czasami może to być niepożądany czynnik w biznesie, więc jeśli masz 100% pewności, że chcesz, aby transakcje były publiczne, zyskasz więcej na transakcjach publicznych. Dostaniesz też dużo bezpieczeństwa w tym w porównaniu z kanałami prywatnymi.

 

Odpowiedź –

TAK: Niektórzy ludzie chcą całkowitej przejrzystości w swoim systemie księgowym, inni chcą większej kontroli nad dostępem. W prywatnych łańcuchach bloków dostęp do księgi wymaga uwierzytelnienia. Ale publicznie nie masz żadnych wymagań. Jeśli więc chcesz transakcji publicznych, najlepiej jest wybrać publiczny łańcuch bloków.

NIE: Z drugiej strony, jeśli Twoja odpowiedź brzmi “ nie ”, powinieneś przejść na prywatny łańcuch bloków, ponieważ odniesiesz z tego większe korzyści dla swojej firmy.

I wszystkie pytania dotyczące drzewa decyzyjnego blockchain kończą się tutaj.

 

Rozdział-5: Koniec Uwaga

Zasadniczo wszystkie te pytania w naszym modelu drzewa decyzyjnego łańcucha bloków pomogą Ci dowiedzieć się, czy jest to potrzebny czynnik, czy nie. Może warto zainwestować w blockchain; może tak nie jest. Ostatecznie zdecydujesz o tym.

Więc co zrobisz? Czy przyjmiesz „blockchain”, który ma wszystkie możliwości zmiany naszych tradycyjnych systemów? A może chcesz przeczekać to i pozwolić innym zagrać w grze? Wybór nalezy do ciebie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me