Hyperledger Indy może przywrócić Ci kontrolę nad własną tożsamością i danymi. Czujesz się zaintrygowany? Przeanalizujmy platformę od samego rdzenia, aby zrozumieć, jak działa ten projekt.

Wraz z ewolucją cyfrowego świata wszyscy chcemy pozostać online przez cały czas. Jednak podczas wykonywania różnych zadań może być konieczne ujawnienie swoich danych osobowych również na wielu platformach. Zwłaszcza gdy robisz zakupy online, musisz podać im swoje informacje finansowe, aby cokolwiek kupić.

I dlatego potrzeba tożsamości cyfrowych jest większa niż kiedykolwiek. Cóż, bez względu na to, jak zabezpieczone są platformy internetowe, wydaje się, że w każdym przypadku dochodzi do przytłaczającej liczby kradzieży tożsamości.

Od momentu ujawnienia danych osobowych są one przechowywane w wielu bazach danych. Te bazy danych nie są zabezpieczone przed hakerami. Co więcej, platformy wykorzystują teraz nasze dane bez naszej zgody. Ponadto platformy te również sprzedają Twoje informacje klientom reklamowym.

To zdecydowanie nie wydaje się, że masz nad wszystkim kontrolę, prawda? I tu właśnie pojawia się Hyperledger Indy.

Zapisać się:Darmowy kurs Blockchain

Co to jest Hyperledger Indy?

Hyperledger Indy to projekt w ramach projektu parasolowego Hyperledger wspieranego przez Linux Foundation. Jest to głównie struktura stworzona dla zdecentralizowanej tożsamości, a także rozproszona księga. W rzeczywistości dzięki architekturze Hyperledger Indy możesz tworzyć cyfrowe tożsamości, które byłyby zakorzenione w łańcuchu bloków lub jakiejkolwiek innej formie nieufnej księgi.

Dodatkowo dzięki architekturze Hyperledger Indy otrzymasz wiele bibliotek, narzędzi, komponentów wielokrotnego użytku i wiele więcej.

Co więcej, najlepsze jest to, że każda tożsamość wychodząca z tej architektury Hyperledger Indy jest interoperacyjna w wielu domenach, silosach organizacyjnych i aplikacjach.

Oznacza to, że możesz polegać wyłącznie na wspólnej prawdzie wraz ze wszystkimi swoimi współpracownikami.

W każdym razie dzięki samouczkowi Hyperledger Indy możesz teraz zadawać pytania, takie jak z kim masz do czynienia i jak możesz zweryfikować swoje informacje przed nawiązaniem kontaktu z jakąkolwiek inną stroną. Ponieważ oferuje przejrzyste podejście, nic nie byłoby przed tobą ukryte.

W rzeczywistości Hyperledger Indy vs. Fabric to zupełnie inny rodzaj tematu. Chociaż mogą wydawać się podobne projekty, w rzeczywistości nimi nie są. Tkanina jest bardziej odpowiednia dla szerokiego zakresu zastosowań i branż. Z drugiej strony Indy jest specjalnie stworzony do samodzielnego zarządzania tożsamością. Tak więc każda branża zajmująca się zarządzaniem tożsamością może z niego korzystać.


Tak więc, jeśli zrobimy porównanie Hyperledger Indy i Fabric, zobaczysz, że oba projekty mają coś innego do zaoferowania..

Chcesz wiedzieć o Hyperledger? Już teraz możesz zapoznać się z naszym obszernym przewodnikiem po łańcuchu bloków Hyperledger!

Hyperledger Indy

Kluczowe cechy Hyperledger Indy

Z samouczka Hyperledger Indy możesz dowiedzieć się o kluczowych funkcjach tej platformy. Zobaczmy, czym one są –

Niezależność

Z dokumentacji Hyperledger Indy dowiesz się, że struktura przechowywała tożsamości w rozproszonej księdze. Istnieją specjalne artefakty, które platforma będzie dla Ciebie przechowywać. Zasadniczo te artefakty będą obejmować akumulatory kryptograficzne, dowód istnienia, klucze publiczne i wiele innych.

Nikt, ale możesz tylko zmienić lub usunąć swoją tożsamość.

Prywatność

Domyślnie platforma zachowa całą Twoją prywatność. W rzeczywistości dokumentacja Hyperledger Indy przedstawia, w jaki sposób zachowa ustawienia prywatności i jak może działać bez żadnych sprzeczności z żadną stroną.

Co więcej, dowiesz się również, jak może zapewnić bezpieczeństwo w zdecentralizowanym systemie.

Weryfikowalne roszczenia

W rzeczywistości oświadczenia dotyczące tożsamości mogą mieć podobne poświadczenia, takie jak prawo jazdy, akt urodzenia lub paszport. Ale możesz je połączyć, aby uczynić go jeszcze potężniejszym.

Co więcej, możesz udowodnić swoją tożsamość za pomocą jednego identyfikatora z księgi – nie musisz już składać całej dokumentacji w każdym przypadku.

Zbudowany specjalnie

Jest przeznaczony tylko dla zdecentralizowanych tożsamości. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Indy, używasz platformy gotowej do integracji w każdej firmie zajmującej się tożsamościami. Nie będziesz więc musiał szukać żadnego innego rozwiązania ani wymyślać własnej platformy wyłącznie po to, aby włączyć ją do swoich branż.

Chcesz wiedzieć, czym jest technologia rozproszonej księgi? Dowiedz się więcej na ten temat z naszego przewodnika po technologii rozproszonej księgi!

Odporność na korelację tożsamości

To najlepsza część Hyperledger Indy. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Indy jest całkowicie odporny na korelację tożsamości. Nie musisz się więc martwić o pozostawienie okruchów z jednego identyfikatora na drugi.

Co więcej, nie ma możliwości, aby platforma połączyła dwa identyfikatory lub miała dwa podobne identyfikatory w księdze.

Zdecentralizowane identyfikatory (DID)

Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Indy, wszystkie zdecentralizowane identyfikatory są globalnie rozpoznawalne i unikalne bez potrzeby jakiejkolwiek centralnej strony w miksie.

Tak więc każda zdecentralizowana tożsamość na platformie będzie miała unikalny identyfikator, który będzie należał wyłącznie do Ciebie.

Nikt nie może domagać się ani nawet używać Twojej tożsamości jako własnej. Tak więc problem kradzieży tożsamości znacznie by się zmniejszył.

Połączenie peer-to-peer

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy platforma ma połączenie peer-to-peer. Tak więc każda komunikacja miałaby miejsce między dwoma rówieśnikami. W rzeczywistości różni się od innych serwerów scentralizowanych, ponieważ w nich serwer pełniłby rolę pośrednika.

Ale w Hyperledger Indy nie będzie pośrednika.

Dowody braku wiedzy

Z pomocą dowodu opartego na wiedzy zerowej możesz ujawnić tylko potrzebne informacje bez niczego innego. Tak więc, kiedy musisz udowodnić swoje dane uwierzytelniające, możesz zdecydować się na ujawnienie tylko tych informacji, których potrzebujesz. Na przykład, jeśli musisz ujawnić swój akt urodzenia, możesz wybrać tylko to.

Daje to więc dodatkową kontrolę nad swoimi informacjami.

Czujesz się zaintrygowany dowodami opartymi na wiedzy zerowej? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po dowodzie wiedzy zerowej, aby zrozumieć, jak działa ta koncepcja.

Dlaczego potrzebujesz Hyperledger Indy?

Przyjrzyjmy się niektórym z głównych problemów związanych z istniejącą infrastrukturą. Pomoże Ci to zrozumieć, dlaczego ten projekt jest naprawdę ważny.

Scentralizowane zarządzanie tożsamością

Przede wszystkim sprawdźmy, co robiło scentralizowane zarządzanie tożsamością przez te wszystkie lata. W rzeczywistości Internet został zbudowany, aby łączyć ludzi bez polegania na pośredniku. Jednak wraz z postępującą prywatyzacją internetu zaczęli pojawiać się zewnętrzni pośrednicy.

W końcu stał się fundamentalną częścią tej infrastruktury. W każdym razie podstawa opiera się na scentralizowanym modelu, który obejmuje jedyny podmiot kontrolujący, który ma dostęp do wszystkiego.

W rzeczywistości scentralizowany organ może wprowadzać zmiany w treści, kraść informacje, a nawet nadużywać ich w dowolny sposób.

Co więcej, nawet jeśli go nie ukradną, nadal zbierają ogromną ilość danych osobowych, które hakerzy mogą łatwo zdobyć. Ponadto ogromna ilość informacji zwiększyła również ryzyko naruszenia danych.

Dlatego ten scentralizowany system zarządzania tożsamością zawodzi okropnie i może prowadzić do tych problemów –

Brak przejrzystości

Ponieważ w scentralizowanych systemach nie ma przejrzystości, wydaje się, że z biegiem lat pojawia się wiele problemów związanych z naruszeniem prywatności. Na przykład nielegalne udostępnianie danych pacjentów DeepMind, Cambridge Analytica Scandal i karanie Facebooka za kradzież informacji o użytkowniku do reklam.

Wszystkie te źródła nie potwierdziły, czy użytkownik wyraził zgodę, czy nie. Co więcej, nie przestrzegali żadnych zasad prywatności i śledzili całą swoją historię w celu tworzenia reklam.

Brak kontroli

Inną poważną wadą scentralizowanego systemu jest to, że nie masz nad nim żadnej kontroli. W wielu przypadkach Twoje informacje będą wykorzystywane zgodnie z potrzebami władz. Na przykład, nawet jeśli usuniesz swoje konto na Facebooku, Facebook nadal będzie miał pewne informacje na serwerze.

Dlatego nigdy nie możesz usunąć z nich wszystkich informacji. W każdym razie jest to tylko jedna ze złych konsekwencji, które towarzyszą scentralizowanemu modelowi serwera.

Kradzież tożsamości

Każdy haker może z łatwością zhakować wszystkie Twoje dane, które udostępniłeś w Internecie, bez nadmiernego wysiłku. Co więcej, problem pojawia się, gdy ktoś przejmie twoje dane i zażąda wysokiego okupu za ich odzyskanie.

Mogą to być informacje dowolnego typu, takie jak informacje o koncie bankowym, poufne dane Twojej firmy, a nawet pliki osobiste, których nie chcesz ujawniać.

Według wskaźnika poziomu naruszenia co sekundę 214 rekordów jest kradzionych lub gubi się. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia 18 525 816 rekordów zostaje skradzionych każdego dnia! Nawet Twoje dane mogą znajdować się na tej liście, a Ty nawet o tym nie wiesz.

Jak widać, przy tak dużej ilości włamań do danych, które mają miejsce każdego dnia, oczywiste jest, że scentralizowane systemy zawodzą, aby chronić informacje przed hakerami.

Czytaj więcej:Blockchain a baza danych: zrozumienie różnicy między tymi dwoma

Brak tożsamości globalnej

Scentralizowane systemy nie mają żadnego globalnego systemu rekordów, co może utrudniać ubieganie się o niektóre dokumenty, takie jak paszport, prawo jazdy, karta PAN itp. Dlatego za każdym razem, gdy ubiegasz się o nie, musisz składać te same dokumenty.

W rzeczywistości może to być naprawdę czasochłonne i utrudnia proces. Obecnie nie ma globalnego organu, który może uwierzytelniać Twoje dokumenty za pomocą tylko jednego identyfikatora.

W rezultacie zdobycie tych dokumentów może być naprawdę trudne, gdy podróżujesz z jednego kraju do drugiego. Co więcej, proces zbierania wszystkich tych informacji jest żmudną pracą.

Obciążenie ekonomiczne

System zarządzania tożsamością obejmuje obecnie ich głównych interesariuszy – posiadaczy tożsamości, firmy weryfikujące i strony weryfikujące użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, płatność za każdy sektor kosztuje ogromną sumę pieniędzy.

W każdym razie firmy KYC muszą przetwarzać informacje z wielu organizacji, takich jak firmy ubezpieczeniowe, szpitale, banki itp., Co powoduje ich przeciążenie i wymagałoby większych zasobów..

Aby spełnić wszystkie wymagania siły roboczej, firmy pobierają wysokie koszty weryfikacji, a to staje się ukrytą opłatą manipulacyjną dla osób fizycznych.

Jak widzisz, ostatecznie to ty będziesz płacić więcej za weryfikację swoich danych uwierzytelniających. Według sondażu firmy KYC wydają rocznie ponad 48 milionów dolarów na samą weryfikację.

Co więcej, czas na wyczyszczenie osoby to 26 dni, a także, jeśli użytkownik chce wprowadzić jakiekolwiek zmiany, zajmuje to 20 dni, co jest dużo czasu.

Dlatego w dłuższej perspektywie staje się obciążeniem dla wszystkich zainteresowanych stron. W każdym razie tożsamości federalne mogą używać jednej tożsamości do wielu celów za zgodą użytkownika. Jednak ponieważ jest przechowywany na scentralizowanym serwerze, również staje się nieprzejrzysty dla użytkowników.

Tożsamość zorientowana na użytkownika

Tak więc, gdy wszystkie modele zawiodły, uwaga przesunęła się w kierunku tożsamości bardziej zorientowanej na użytkownika, w której użytkownicy będą kontrolować, jakie informacje są udostępniane. Ale było to również ograniczone do rejestru tożsamości, który może cofnąć dostęp w dowolnym momencie.

W związku z tym koncepcja niezależnych tożsamości zaczęła rosnąć i będzie przechowywać informacje w ręku użytkownika, a nie w organizacjach lub stronach trzecich. Jednak podstawa architektury wymaga zdecentralizowanej platformy.

I tu właśnie wkracza architektura Hyperledger Indy. Ponieważ jest to zdecentralizowana platforma, może być idealnym rozwiązaniem wszystkich problemów. Co więcej, architektura Hyperledger Indy jest przeznaczona specjalnie dla rozwiązań opartych na tożsamości.

Sprawdź teraz 15 projektów Hyperledger!

Jakie są typowe komponenty Hyperledger Indy?

Kryptografia

Każde rozwiązanie do obsługi tożsamości, które będzie korzystało z agenta Hyperledger Indy, będzie korzystać z kryptografii o zerowej wiedzy. W tym pakiecie Hyperledger Indy SDK dowód wiedzy zerowej zapewni, że jeden użytkownik może udowodnić każdemu innemu użytkownikowi, że zna określone informacje, nie ujawniając niczego innego.

Oznacza to więc, że użytkownik podzieli się tylko tym, że zna określone informacje i na tej podstawie może wiedzieć, czy mówi prawdę, czy nie.

Węzły

W Hyperledger Indy SDK wszystkie węzły można podzielić na trzy główne typy – pełny węzeł, węzeł główny i węzły. W rzeczywistości urządzenie, które wykonuje transakcje w łańcuchu bloków, jest węzłem. Z drugiej strony w Hyperledger Indy SDK klient, który działa w sieci i utrzymuje pełną kopię księgi, jest pełnym węzłem.

W każdym razie węzeł główny jest w rzeczywistości odpowiedzialny za zdecentralizowane zarządzanie w Hyperledger Indy SDK.

Ale co z konsensusem Hyperledger Indy? Cóż, w rzeczywistości konsensus Hyperledger Indy to w rzeczywistości redundantne bizantyjskie protokoły tolerancji błędów (RBFT).

Co więcej, konsensus Hyperledger Indy jest w rzeczywistości zaawansowaną formą modelu Plenum Byzantine Fault Tolerance.

W tym konsensusie Hyperledger Indy zobaczysz wiele równoległych wystąpień protokołu BFT (Byzantine Fault Tolerance). Co więcej, każda instancja będzie miała replikę podstawową. Mimo że wszystkie inne instancje protokołów mogą zamówić żądanie, nadal tylko instancja główna może je wykonać.

Dlatego konsensus Hyperledger Indy jest w rzeczywistości dość skuteczny.

Księga główna

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy, drzewo Merkle tworzy kopię zapasową księgi. Co więcej, wszystkie węzły mają repliki księgi.

Agent

Agenci Hyperledger Indy mogą występować w wielu odmianach. W rzeczywistości niektóre z nich mogą być dość proste i statyczne. A te są bardziej odpowiednie dla przypadków użycia IoT, które wymagają pojedynczego połączenia przewodowego. Z drugiej strony, agenci Hyperledger Indy również działają w chmurze i są złożeni. Są one bardziej odpowiednie dla przypadków użycia w przedsiębiorstwach.

Stan i pamięć

Jest trochę podobny do Ethereum, a stan sieci jest utrzymywany przez Patricię Trie. Zasadniczo jest to połączenie Merkle Trie i Radix Trie. Z drugiej strony przechowywanie w systemie jest realizowane z leveldb, ponieważ oferuje implementację bazy danych wartości / kluczy. Oferuje również uporządkowane mapowanie.

Czytaj więcej: Enterprise Ethereum: Private Blockchain dla przedsiębiorstw

Korzyści dla użytkownika z Hyperledger Indy

Kontrola: Użytkownicy będą mieli pełną kontrolę nad swoją tożsamością.

Przezroczystość: Wszystko w księdze jest widoczne dla wszystkich. Jednak informacje zostaną zaszyfrowane.

Dostęp: Tylko użytkownik będzie miał dostęp do swoich danych.

Interoperacyjność: Użytkownicy mogą używać swojej tożsamości w dowolnej sieci, która im na to pozwala.

Zgoda: Każda inna strona, która chce uzyskać dostęp do pewnych informacji, będzie potrzebować zgody użytkownika.

Istnienie: Wszyscy użytkownicy będą w pełni niezależni w księdze.

Długość życia: Pozostanie w księdze tak długo, jak chce tego użytkownik. Mogą więc również usunąć swoją tożsamość, jeśli chcą.

Ruchliwość: Użytkownicy mogą również przenosić swoje identyfikatory na inne urządzenia.

Minimalizacja: Ujawnienie jakiejkolwiek dokumentacji wiąże się z dużym zminimalizowaniem.

Ochrona: Platforma będzie przez cały czas chronić prawa użytkowników.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Niezależni gracze tożsamości w Hyperledger Indy

W Hyperledger Indy są szczególnie trzy typy graczy tożsamości. Zobaczmy, co to jest –

Dostawca tożsamości: Nie ma żadnego scentralizowanego dostawcy, ale działa w sposób zdecentralizowany ze wstępnie zdefiniowanymi regułami. Zasadniczo te węzły wydadzą swoje tożsamości.

Właściciel tożsamości: Właściciele tożsamości mają swoje zweryfikowane tożsamości w księdze i będą mieć pary kluczy publiczny-prywatny w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Weryfikator tożsamości: Węzły te zyskały zaufanie w sieci i biorą udział w procesie walidacji.

Przeczytaj także: Blockchain dla cyfrowej tożsamości

Jak działa ten proces?

W początkowej fazie użytkownik może podać swoje imię i nazwisko lub inną łatwą do zapamiętania przez człowieka formę identyfikatora.

Następnie nazwa identyfikatora zostanie przekonwertowana na unikalny kod lub klucz, który w księdze jest nazywany zdecentralizowanymi identyfikatorami (DID). Byłaby z nim związana wartość znana jako obiekt deskryptora DID (DDO). Razem nazywane są rekordami DID.

Możesz zidentyfikować użytkownika za pomocą rekordu DID. W rzeczywistości klucz prywatny właściciela zabezpiecza kryptograficznie jego rekord DID.

Następnie użytkownik otrzyma klucz publiczny odpowiadający parze kluczy wygenerowanej w DDO. Ponadto DDO będzie mieć określone usługi interakcji dla posiadacza tożsamości.

Użytkownik uzyska dostęp do specyfikacji metody DID, które pozwolą mu wiedzieć, w jaki sposób może zarejestrować, zaktualizować, unieważnić lub rozwiązać swój identyfikator w księdze.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Przypadki użycia Hyperledger Indy

Istnieje wiele możliwych przypadków użycia Hyperledger Indy dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Zobaczmy, czym one są –

Dokumenty cyfrowe

Możesz otrzymać dowolny dokument w formacie cyfrowym, taki jak akt urodzenia, paszport, prawo jazdy itp. Najlepsze jest to, że możesz mieć również inną ważną dokumentację w sieci, szczególnie w przypadku zastosowań blockchain w przedsiębiorstwach.

Uwierzytelnianie bez hasła

Kolejnym z najlepszych przypadków użycia Hyperledger Indy jest to, że pozwala na proces uwierzytelniania bez hasła. W każdym razie, ponieważ hasła są znacznie łatwiejsze do złamania, dlatego możesz zalogować się do bezpiecznej witryny za pomocą odcisku palca lub innej formy biometrii z telefonu komórkowego.

Koniec ze spamem

Dzięki przypadkach użycia Hyperledger Indy nie otrzymasz więcej e-maili ze spamem. Co więcej, nie będziesz musiał od czasu do czasu weryfikować swoich numerów telefonów. Dzięki ich super ochronnym warstwom żaden spam nie może przedostać się bez Twojej zgody.

Zarządzanie członkostwem

Jest to bardziej odpowiednie dla firm, ponieważ mogą one używać przypadków użycia Hyperledger Indy do zarządzania zdecentralizowanym modelem członkostwa. Zasadniczo agent Indy stanie się Twoją kartą członkowską i możesz go używać wszędzie tam, gdzie na to pozwala.

Ograniczenia wiekowe

W dzisiejszych czasach internet stał się miejscem, w którym wszystko jest otwarte dla każdego. Czasami bez ograniczeń osoby mogą nadużywać informacji. Dlatego strony internetowe, urządzenia i usługi mogą działać wydajniej z odpowiednim ograniczeniem wiekowym.

Na przykład twórcy gier mogą uniemożliwić nieletnim granie w określone gry lub dokonywanie pewnych zakupów w grze.

Czytaj więcej:Przykłady użycia i studia przypadków Hyperledger Fabric

Alert podatności

Dzięki przypadkach użycia Hyperledger Indy programiści mogą oficjalnie podpisać opracowane przez siebie oprogramowanie przed wypuszczeniem go na rynek. W ten sposób, pozwalając użytkownikowi wiedzieć, czy oprogramowanie jest legalne, czy nie. Zasadniczo za pomocą złośliwego oprogramowania do kopiowania hakerzy mogą uzyskać dostęp do urządzenia użytkownika.

Ale użytkownik od razu otrzyma alerty, jeśli w oprogramowaniu pojawi się jakaś luka w zabezpieczeniach, jeśli użyje Indy.

Weryfikacja zatrudnienia

Zatrudniając nowego pracownika, firmy mogą z łatwością przeprowadzić kontrolę przeszłości za pomocą zdecentralizowanego identyfikatora. Tak więc, jeśli pracownik twierdzi, że ma wcześniejsze doświadczenie lub ma odpowiednie certyfikaty, zostanie to powiązane z jego / jej identyfikatorem.

W ten sposób firma może zweryfikować, czy poświadczenia są prawdziwe, czy nie, żądając tylko tych dokumentów.

Pochodzenie

Pochodzenie jest poważnym problemem, jeśli chodzi o biznesy, takie jak łańcuch dostaw lub handel. Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy firmy mogą łatwo uzyskać pochodzenie materiału. Co więcej, nawet konsumenci uzyskają pochodzenie produktów, które kupują. Zaoferuje inny poziom zaufania wśród producenta i konsumentów.

Dostęp globalny

Dzięki tej technologii możesz przenieść się w dowolne miejsce z jednym identyfikatorem. Oznacza to, że nawet jeśli wyjeżdżasz za granicę, mogą po prostu użyć Twojego dokumentu tożsamości, aby zweryfikować Twoje dane uwierzytelniające. Tak więc zamiast uzyskiwać nowy dowód tożsamości w innym kraju lub obszarze, możesz ponownie użyć swojego identyfikatora w dowolnym miejscu, do którego masz pozwolenie.

Ponadto dzięki DID wiele osób, które nie mają dostępu do identyfikatora, otrzyma swój identyfikator i będzie mógł korzystać z udogodnień, które mu towarzyszą.

Odzyskiwanie zagrożonej zdecentralizowanej tożsamości

Jeśli w jakiś sposób stracisz swoją tożsamość, możesz ją odzyskać. Aby poprosić o dostawcę tożsamości, musisz mieć dokumenty potwierdzające tożsamość. W rzeczywistości dostawca tożsamości będzie miał każdy dokument w księdze, więc możesz dopasować do niego swoje poświadczenia i ponownie uzyskać swój identyfikator.

Następnie podmioty weryfikujące tożsamość mogą ponownie zweryfikować Twoją tożsamość za pomocą informacji biometrycznych. Wtedy zostaniesz zweryfikowany i ponownie uzyskasz dostęp do swojego identyfikatora.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Wniosek

Hyperledger Indy jest tutaj, aby rozwiązać wszystkie nasze problemy związane z tożsamościami. Na świecie jest tak wielu ludzi, którzy nawet nie mają identyfikacji. W rezultacie wielu nie może korzystać z udogodnień, które są z nim związane w danym kraju. Jednak w przypadku zdecentralizowanych tożsamości znacznie łatwiej będzie wydać im identyfikator.

Jak widać, Hyperledger Indy jest pełen funkcji i jest dobrze zorganizowaną platformą. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą łatwo zintegrować się z systemem i zaktualizować wszystkie swoje ograniczone modele do znacznie lepszych.

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz dokładniej zrozumieć różne technologie blockchain, zalecamy rozpoczęcie od naszego bezpłatnego przewodnika po blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me