Dlaczego warto szukać pracy konsultanta Blockchain?

Chcesz zostać konsultantem blockchain? Sprawdź ten przewodnik, w którym analizujemy możliwości zatrudnienia konsultantów blockchain i dowiesz się, jak zostać takim konsultantem.

Blockchain szybko zmienia sposób, w jaki funkcjonuje i żyje nasz świat – staje się rozwiązaniem pozwalającym wyeliminować wszelkie rozbieżności w modelach biznesowych. Ponieważ wiele firm próbuje osiągnąć transformację blockchain, potrzebują konsultantów blockchain. Dlatego rośnie również zapotrzebowanie na stanowiska konsultantów blockchain.

W przypadku pracy konsultanta w dziedzinie blockchain musiałbyś mieć większe zaniżenie aspiracji i praktyczne poczucie innowacji w technologii blockchain. W rzeczywistości oferty pracy konsultantów blockchain dają Ci wiele możliwości.

Wiele firm oferuje już usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain, a jeśli potrafisz dobrze pracować, możesz też być częścią tych firm.

Aby pomóc Ci dzisiaj w tej sprawie, opowiem Ci wszystko o ofertach konsultantów blockchain i dlaczego warto się na to zdecydować.

A więc zacznijmy!

Zapisać się: Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Contents

Praca konsultanta Blockchain: jakie są korzyści?

Praca konsultanta ds. technologii blockchain

Przede wszystkim zacznijmy od tego, dlaczego w pierwszej kolejności powinieneś wybierać oferty pracy konsultantów blockchain. Sprawdź więc korzyści od dołu –

Wysokie wynagrodzenie

Najlepszą częścią pracy konsultantów blockchain jest to, że wiąże się ona z wysokim wynagrodzeniem. Nie wspominając o zaletach pracy z klientami z najwyższej półki w branży. Jednak zakres wynagrodzeń może się różnić w zależności od rodzaju usług konsultingowych dotyczących technologii blockchain, które oferujesz.

Zasadniczo może wynosić od 69-179 000 $! Na początek to spora suma pieniędzy. Jednak aby uzyskać wyższą pensję, musisz mieć doświadczenie w polach. Tak więc nowicjusze najprawdopodobniej zaczęliby od mniej płatnych stanowisk konsultantów blockchain. W rzeczywistości na rynku zobaczysz wiele dobrze płatnych zleceń związanych z blockchainem.


Wzrastający popyt

Zapotrzebowanie na stanowiska konsultantów blockchain jest wyjątkowo duże. Ale dlaczego tak jest? Ponieważ technologia jest stosunkowo nowa, większość przedsiębiorstw nie ma siły roboczej, która byłaby w stanie w pełni zrozumieć stojącą za nią koncepcję. W rezultacie chcą się o tym uczyć od najlepszych konsultantów ds. Technologii blockchain. W rzeczywistości zapotrzebowanie na umiejętności blockchain rośnie.

W rzeczywistości jest to główna przyczyna rosnącego statusu konsultantów blockchain. Cóż, będziesz uczyć profesjonalistów z dyrektorów generalnych rynku, dyrektorzy operacyjni dowiedzą się od Ciebie o technologii. I dlatego możesz szybko uzyskać zielony sygnał z ofert pracy konsultantów blockchain.

Wyjątkowe możliwości

Możliwości w doradztwie w zakresie rozwoju technologii blockchain są ogromne. Każde stanowisko w tej dziedzinie wiąże się ze wszystkimi dodatkowymi korzyściami, takimi jak dni urlopu, członkowie zespołu premium, premie itp. Dzięki temu nie tylko dostaniesz przystojną pensję, ale także inne funkcje. Kariera w blockchain może naprawdę otworzyć przed Tobą wiele korzyści.

Kolejną świetną częścią pracy konsultanta w dziedzinie blockchain jest to, że nie ma wielu usług konsultingowych w zakresie łańcucha bloków, które naprawdę mogą zaoferować dobre wyniki. Tak, na rynku jest zbyt wielu doradców, ale większość z nich nie ma żadnego doświadczenia na poziomie rynkowym. W rezultacie przy odrobinie ciężkiej pracy możesz łatwo wspiąć się na szczyt.

Lukratywne pozycje

Jedną z ostatnich zalet pracy konsultanta blockchain jest to, że ma bardzo lukratywną pozycję w przedsiębiorstwie. Nawet jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od bardzo wysokiej pozycji w swojej firmie. W porównaniu do innych wyborów zawodowych osiągnięcie takiego stanowiska może zająć nawet kilka lat.

Ale na stanowiskach konsultantów blockchain może to zająć chwilę lub bardzo mało czasu. I oczywiście, im bardziej lukratywna jest Twoja pozycja w firmie, tym bardziej wzrośnie Twój status społeczny.

Doradztwo w zakresie rozwoju Blockchain: typowe fazy, które możesz mieć w swoim projekcie

Ta sekcja jest przeznaczona głównie dla tych, którzy nie wiedzą, na jakich etapach są konsultacje dotyczące rozwoju łańcucha bloków. Zasadniczo, jeśli jesteś nowicjuszem, przeczytaj uważnie następną sekcję, aby w pełni zrozumieć koncepcję.

W każdym razie w prawie każdym projekcie konsultingowym dotyczącym łańcucha bloków istnieją praktycznie trzy podstawowe fazy. Są to głównie –

Rozbudowa –

Pierwszym etapem jest faza przedłużenia. W tym przypadku wiele firm dopiero niedawno słyszało o technologii blockchain i wciąż szuka strategicznych porad, czy jest to dobra opcja, czy nie. W tym przypadku na rynku dominuje wiele dużych firm konsultingowych.

Zapotrzebowanie na usługi doradcze w zakresie technologii blockchain w tej fazie jest ogromne. W rzeczywistości dzieje się tak, ponieważ nie potrzebują dodatkowego wsparcia, ale porady strategicznej od wykwalifikowanego personelu. Jeśli jesteś programistą blockchain lub doradcą biznesowym z odrobiną dodatkowej wiedzy na temat łańcucha bloków, możesz również zdominować branżę.

Wygląda na to, że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain na poziomie powierzchniowym będzie rosło do 2021 r. Muszę jednak Cię ostrzec, potrzeba takiego stanowiska nie potrwa długo, chyba że udowodnisz, że jesteś kompetentny na kolejny etap transformacji.

Możesz więc zdecydować się na niezależne usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain przez krótki czas, nie tracąc czasu na szukanie wysokiej klasy firmy.

Walidacja –

Następną fazą, z którą prawdopodobnie się spotkasz, jest faza walidacji. Ponieważ technologia dojrzewa z dnia na dzień, oczywiste jest, że firmy wkrótce przejdą do drugiej fazy. W rzeczywistości niektóre firmy przeszły już do drugiej fazy.

W tym przypadku będziesz potrzebować wiedzy technologicznej, aby obsługiwać wiele inicjatyw związanych z łańcuchem bloków. Zasadniczo zadania konsultantów blockchain wymagałyby obsługi zmian procesów, bezpieczeństwa, prywatności, problemów ze zgodnością, integracji i wielu innych..

Również tutaj biznesem będą rządzić tylko duże firmy konsultingowe z silną pozycją na rynku. Twoja strategia powinna więc polegać na skupieniu się na tym etapie, ponieważ Twoja firma pozostanie w grze, gdy inni wypadną.

Biorąc pod uwagę okoliczności, możesz spodziewać się, że te firmy pozostaną w grze przez co najmniej 2026 r. A jeśli potrafisz wykazać się potencjałem, możesz oferować usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain przez bardzo długi czas.

Progresja –

Jest to oparte na raporcie Grantera, który przeczytałem. Według nich rynkowa wartość blockchain zmieni się drastycznie od początku 2025 roku. A więc tam, gdzie popyt na pracę konsultantów blockchain wzrośnie do szczytu.

A ponieważ teraz do gry dołączą główne ligi, małe firmy nie będą w stanie z nimi konkurować. Dlatego zdecydowanie powinieneś zdecydować się na dobrą pensję konsultanta blockchain w firmie konsultingowej klasy korporacyjnej.

W ten sposób pozostaniesz na czasie, nawet jeśli inne usługi konsultingowe dotyczące technologii blockchain zanikną. Co więcej, prawdopodobnie doświadczysz ogromnego wzrostu, a Twoje oczekiwania co do wynagrodzenia konsultantów blockchain wzrosną.

Jednak to tylko spekulacja, ale mogą również wystąpić inne spektrum biznesowe. W konkurencyjnym świecie nie ma innego wyjścia, jak tylko podjąć ryzyko. A jeśli chodzi o blockchain, musisz być skłonny do podjęcia ryzyka.

Różne rodzaje ofert pracy konsultantów Blockchain na rynku

Obecnie rynek tego typu pracy wciąż się rozwija. Muszę jednak powiedzieć, że rozwijają się one dość szybko, a na stanowiskach konsultantów blockchain jest już kilka różnych kategorii.

Co więcej, zobaczysz również zmianę wynagrodzenia konsultanta blockchain na tych różnych stanowiskach na rynku. Aby więc uzyskać lepszy pomysł, zobaczmy, na co powinieneś mieć nadzieję.

  • Praca specjalisty Blockchain

Ze względu na wysokie wymagania rośnie znaczenie wiedzy technicznej o blockchain. W rezultacie wiele stanowisk konsultingowych związanych z blockchain wymaga wcześniejszego doświadczenia w tej niszy, aby uzyskać stanowisko w firmie konsultingowej.

Można się było spodziewać, że przez długi czas będą one znajdować się w niedawno założonej firmie przez innych profesjonalistów biorących udział w wyścigu. Jednak przy umiejętnościach na średnim poziomie znalezienie pracy jako konsultant ds. Technologii blockchain jest całkiem niemożliwe.

Co więcej, musisz mieć doskonałe doświadczenie i wnikliwość, aby dostać tutaj pracę.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

  • Praca w zakresie doradztwa biznesowego Blockchain

Zasadniczo te miejsca pracy w firmach doradztwa biznesowego dostrzegły szansę w sektorze blockchain. Co więcej, te firmy już ugruntowały swoją pozycję na rynku jako firma konsultingowa. Tak więc, kiedy nowa technologia pojawi się na rynku, dodadzą tylko specjalny dział zajmujący się tą niszą.

Rzecz w tym, że te firmy lub oferty pracy zasadniczo koncentrują się na doradztwie strategicznym i nie obejmują aspektów technicznych. Będziesz więc musiał również skupić się na strategiach biznesowych blockchain.

Jednak w przyszłości mogą to również rozszerzyć o porady techniczne. Dlatego najlepiej jest mieć wiedzę techniczną, aby być w pełni zabezpieczonym na swoim miejscu. W każdym razie nie zapominaj, że potrzebujesz również bazy wiedzy skoncentrowanej na biznesie, aby otrzymywać oferty konsultingowe dotyczące technologii blockchain.

  • TSPs lub Technology Service Provider Jobs

Firmy oferujące usługi technologiczne również zajęły miejsce w grze. Widząc szansę na większe dochody, wzięli sprawy w swoje ręce. Jeśli chcesz zdobyć stanowiska konsultanta w zakresie technologii blockchain w tego typu firmie, musisz być bardzo techniczny. Nie tylko teoria, ale także umiejętność znalezienia rozwiązania w praktyce.

W rezultacie Twoja praca będzie wymagała od Ciebie opracowania POC-ów i zaoferowania działającej wersji również dla Twoich klientów. Co więcej, zakres wynagrodzeń konsultantów blockchain w tym przypadku jest dość wysoki.

  • Praca w platformach konsultingowych Blockchain

Są to w zasadzie platformy, które mogą otworzyć różne możliwości biznesowe dla wielu firm. W rzeczywistości znajdziesz wiele platform internetowych udostępniających informacje konsultantów technologii blockchain.

Ale nie każda platforma może oferować tę samą jakość. W każdym razie są one wspierane przez specjalistów technicznych i szukają osób do zatrudnienia, aby efektywniej pomagać przedsiębiorstwom.

W każdym razie przedział wynagrodzeń za tego rodzaju platformę jest niższy, ale nadal może to być dla Ciebie dobra okazja, aby zabłysnąć. Najlepsze w tym jest to, że nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia ani być w stanie tworzyć kontaktów do kontaktów w tego rodzaju zadaniach konsultingowych w zakresie łańcucha bloków.

Jest to więc obecnie najłatwiejsze rozwiązanie w karierze.

Jakie byłyby Twoje obowiązki w pracy?

Zasadniczo obowiązki różnią się w zależności od zapotrzebowania firm po rodzaj oferowanych usług doradczych. Dodam jednak, że nie musisz wypełniać wszystkich poniższych obowiązków.

Zazwyczaj w sektorze pracy konsultantów blockchain jest pięć różnych klas. Każda klasa oferuje swoim klientom inny rodzaj rozwiązań, więc zakres odpowiedzialności się zmieni.

Więc sprawdźmy je.

  1. Strategie kuratorskie

Zasadniczo na tym etapie będziecie klientami, którzy właśnie rozpoczęli eksplorację technologii blockchain i chcą wiedzieć, czy blockchain zakłóci ich firmę, czy nie. Co więcej, będą chcieli wiedzieć, jak mogą zapobiegać zakłóceniom i wymyślić możliwe rozwiązanie taktyczne.

Więc twoje obowiązki będą głównie obejmować – analizowanie wpływu, wymyślanie taktyk biznesowych, opracowywanie przyszłej mapy drogowej, wygłaszanie wykładów na warsztatach itp. Będziesz także musiał nakreślić, czy naprawdę potrzebują blockchain, czy nie..

Analiza wpływu

Przede wszystkim musisz przeanalizować firmę klienta, a następnie sprawdzić, w jaki sposób technologia blockchain może zakłócić jego organizację.

Wymyśl taktykę biznesową

Następnie, jako konsultant ds. Technologii blockchain, wybierzesz strategię, która może przeciwdziałać tym zakłóceniom za pomocą modeli biznesowych blockchain. Co więcej, musisz dać im solidne wyobrażenie o tym, czy poradzą sobie z sytuacją, czy nie.

Opracuj plany na przyszłość

Następnie, jako konsultant ds. Technologii blockchain, nakreślisz wykonalną mapę drogową, którą firma ma podążać.

Prowadzenie warsztatów

Najlepsze na tym etapie jest to, że zostaniesz wykładowcą i możesz wymagać prowadzenia wykładów konsultingowych dla wysokiej klasy profesjonalistów w przedsiębiorstwie.

  1. Opracuj rozwiązania biznesowe

W wielu przypadkach same firmy przedstawiają ewentualną mapę drogową. Ale jeśli chodzi o część wykonawczą, szukają pomocy u agencji konsultingowych zajmujących się rozwojem technologii blockchain. W tej części zadań konsultanta ds. Łańcucha bloków będziesz musiał szczegółowo opisać przypadki użycia dla tego konkretnego łańcucha bloków w przedsiębiorstwie.

Ponadto musiałbyś również określić, ile by to wymagało. Co więcej, w przypadku zleceń konsultingowych związanych z blockchainem musisz również upewnić się, że przedsiębiorstwo wie, które rozwiązanie jest dla niego najlepsze.

Możesz spodziewać się wysokich zakresów wynagrodzeń konsultantów blockchain na stanowiskach TSP lub konsultingu biznesowego.

Dopasowanie interesariuszy

W rzeczywistości dostosowanie interesariuszy może być dla Ciebie trudnym zadaniem. Interesariusze są zawsze sceptyczni i jako konsultanci mogą nie być otwarci na Twoje sugestie. Dlatego upewnij się, że wiesz, jak rozmawiać z nimi w ich języku.

Projektowanie procesów

Po dopasowaniu interesariuszy musisz przedstawić swój techniczny punkt widzenia na rozwiązanie. Dlatego głównym celem jest wskazanie, która technologia pasuje, a co nie.

Analiza wymagań

To poważny problem dla Twoich klientów. Tak więc w przypadku zleceń konsultingowych związanych z blockchainem musiałbyś również obniżyć ich koszty.

Identyfikowanie przypadków użycia

Cóż, blockchain oferuje ogromną liczbę przypadków użycia i nie każdy przypadek użycia byłby odpowiedni dla wszystkich przedsiębiorstw. Dlatego Twoim obowiązkiem będzie przeanalizowanie potrzeb klientów i zaoferowanie najlepszych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach, jakie mogą wykorzystać..

Opracowywanie przypadków biznesowych

Wreszcie, musisz opracować przypadki biznesowe, aby dać swoim klientom pełny model, który może przynieść im większe przychody w dłuższej perspektywie.

  1. Zapewnij wsparcie techniczne

Zasadniczo w tego typu zadaniach konsultanta blockchain musiałbyś dostarczać interfejsy API, frameworki, architektury lub wszelkiego rodzaju techniczne kopie zapasowe. W rzeczywistości te obowiązki są na wyższym poziomie i tylko najlepsi konsultanci mogą je przenieść na poziom POC.

Jeśli niedawno dołączyłeś do firmy konsultingowej blockchain, spróbuj wypróbować historię ich poprzedniego klienta. To właściwie najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jak pracują profesjonalni konsultanci.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Strategia technologiczna

W każdym razie będziesz musiał wymyślić solidną strategię technologiczną, która będzie najlepsza dla przedsiębiorstw.

Implementing Frameworks

Następnie być może będziesz musiał zaimplementować frameworki blockchain dla swoich klientów. Możesz także używać struktur korporacyjnych, takich jak Ethereum, Hyperledger, Corda, Quorum, Ripple itp..

Rekomendowanie gotowych rozwiązań

Twoja firma mogła już wcześniej zaprojektować podobne rozwiązania. Możesz z tego skorzystać, jeśli uważasz, że najlepiej pasuje do Twojego klienta.

Oferowanie architektury referencyjnej

W każdym razie być może będziesz musiał postępować zgodnie z architekturą referencyjną klienta i wprowadzić w niej pewne zmiany, aby uczynić z niej rozwiązanie.

Rozwijanie POC

W rzeczywistości być może będziesz musiał opracować dla swoich klientów dowód koncepcji oparty na łańcuchu bloków. Aby dowiedzieć się, co naprawdę może przynieść blockchain, musisz mieć funkcjonalny POC.

Oferowanie interfejsów API

Aby uzasadnienie biznesowe odniosło ogromny sukces, może być konieczne zaoferowanie wsparcia API. Do tego potrzebne będzie doświadczenie w kodowaniu.

  1. Zarządzanie czynnikami ryzyka

Ten rodzaj odpowiedzialności na stanowiskach konsultantów blockchain jest dość nowy. W większości przypadków wykonanie poniższych czynności może nie być konieczne. Ale najlepiej jest wiedzieć, aby mieć wiedzę na ten temat. W rzeczywistości technologia jest wyjątkowa i może wiązać się z wieloma czynnikami ryzyka. Dlatego ważne jest, aby wcześniej przygotować się na ryzyko związane z blockchainem.

Jeśli możesz je zbadać i wymyślić lepszą ideę, z pewnością zabłyśniesz w pracy konsultanta w dziedzinie blockchain. Inne oferty, takie jak analiza podatkowa, ryzyko ICO i usługi audytorskie, również mieszczą się w tej kategorii.

Analiza ryzyka

Zanim zaczniesz rozwiązywać problemy, musisz przeanalizować czynniki ryzyka, z którymi możesz mieć do czynienia. W końcu wskaźnik sukcesu projektu zależy głównie od twoich rad.

Zapoznaj się z warunkami prawnymi

Zanim udzielisz porady na temat jakiegokolwiek rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, musisz zapoznać się z warunkami regulacyjnymi danego kraju. W rzeczywistości zdecydowanie nie chcesz udzielać porad dotyczących czegoś nielegalnego.

Struktura zarządzania

Być może będziesz musiał wprowadzić formę struktury zarządzania dla rozwiązania, nad którym pracujesz.

Chcesz wiedzieć, jak blockchain jest używany w usługach rządowych? Oto przewodnik po blockchain dla rządu, który możesz sprawdzić.

Prywatność danych

Nie obejmuje wszystkich rodzajów zadań konsultingowych związanych z blockchain; raczej tylko kilka firm o tym wspomina.

Oferowanie zarządzania ryzykiem

Twoi klienci mogą chcieć, abyś również zarządzał ich czynnikami ryzyka. W każdym razie, jeśli Twoja firma ich nie oferuje, upewnij się, że korzystasz z niezawodnych zasobów innych firm.

Zapewnienie zgodności z przepisami

Spróbuj zaoferować zgodność z przepisami, ponieważ są one najbardziej potrzebne w rozwiązaniu blockchain klasy korporacyjnej.

Kultywowanie zaufania cyfrowego

W rzeczywistości być może trzeba będzie umieć przewidzieć, co konsumenci będą sądzić o zmianie. Co więcej, musisz upewnić się, że możesz zdobyć cyfrowe zaufanie również konsumentów.

  1. Integracja procesów

Proces integracji wiąże się ze sprawiedliwym podziałem trudnych obowiązków. Są one przeznaczone głównie dla konsultantów blockchain, którzy mają wcześniejsze doświadczenie w tej dziedzinie. Ponieważ należą one do bardziej zaawansowanej kategorii, prawdopodobnie będziesz na najwyższej pozycji z wyższą pensją.

Musisz również wiedzieć, że te obowiązki mają wiele przeszkód, z którymi możesz sobie poradzić tylko wtedy, gdy masz umiejętności rozwiązywania problemów.

Odzyskiwanie po katastrofie

Musisz być przygotowany na każdą katastrofalną sytuację, ponieważ nie ma pewności, co może się wydarzyć. Co więcej, musisz mieć umiejętności rozwiązywania problemów, aby szybko odzyskać siły po katastrofie.

Kontynuacja działalności

Z biegiem czasu musisz wymyślić zmieniającą się perspektywę biznesową, aby utrzymać ciągłość działalności klienta. Bez odpowiednich zmian w czasie może stać się przestarzały.

Zabezpieczanie danych

Jeśli masz doświadczenie w programowaniu, będziesz musiał dodać warstwę bezpieczeństwa do rozwiązania.

Zapisać się: Kurs Certified Blockchain Security Expert (CBSE)

Integracja Blockchain ze starszymi systemami

Jeśli masz zaplecze techniczne, możesz otrzymać pracę konsultanta blockchain, która będzie wymagać integracji rozwiązania ze starszymi sieciami. To niezwykle ważne zadanie i musisz być bardzo ostrożny.

Modyfikacja procesów biznesowych

Typowe procesy biznesowe nie będą współpracować z blockchainem. Musisz więc wymyślić zmodyfikowaną wersję ich procesów biznesowych.

Zarządzanie interfejsami w chmurze

Interfejsy w chmurze mają słabe zabezpieczenia i dlatego możesz być w sytuacji, w której zarządzasz wszystkimi interfejsami chmury swojego klienta blockchain.

Korzystanie ze standardów danych

Wreszcie, być może będziesz musiał użyć wspólnych standardów danych, aby dostosować się do innych sieci blockchain. Musisz więc umieć rozumieć, jak one działają.

Od czego zacząć: kurs certyfikacji Enterprise Blockchain

Wielu z was musi się teraz zastanawiać, skoro już wiecie o obowiązkach zawodowych i korzyściach, ale jak i od czego zacząć. Cóż, obecnie najlepszą opcją byłoby zdobycie certyfikatu lub ukończenie kursu. Dlaczego?

Cóż, w zasadzie te kursy oferują najlepszą analizę tego, jak działa branża blockchain i oferują wartość, z której można się nauczyć. Może jesteś programistą blockchain, ale nie masz pojęcia, jak blockchain wpływa na przedsiębiorstwa.

Tak więc kurs z pewnością może pomóc ci dowiedzieć się więcej na ten temat. Z drugiej strony możesz być doradcą biznesowym, ale blockchain to dla Ciebie obca technologia. Możesz więc również zapisać się na ten kurs, aby poznać samą podstawową technologię.

Gorąco polecam zapoznanie się z naszą kolekcją kursów blockchain, ponieważ zawiera ona wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz, aby dowiedzieć się więcej o blockchain i biznesach. To idealne połączenie!

Końcowe myśli

Cóż, praca konsultanta blockchain może początkowo wydawać się łatwym zadaniem. Ale jest to równie ważna i trudna praca, jak każdy rozwój technologii blockchain. Najgorsze jest to, że możesz znaleźć w Internecie wielu konsultantów blockchain, którzy twierdzą, że są najlepsi i zniechęcaj się, że istnieje zbyt duża konkurencja. Jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Zalecamy rozpoczęcie od naszego kursu, jak budować swoją karierę w przedsiębiorstwie blockchain, który pomoże Ci zrozumieć, jakich umiejętności potrzebujesz.

W rzeczywistości bardzo niewiele osób ma kwalifikacje, aby nazywać się odpowiednim konsultantem blockchain, podczas gdy inni po prostu twierdzą, że są doradcami bez wcześniejszej wiedzy o czymkolwiek. Więc nie trać nadziei! To niezwykle dobry wybór kariery, a mając odpowiednie umiejętności, możesz zostać konsultantem blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map