EOS (EOS) jest reklamowany jako zabójca Ethereum (ETH) po części dlatego, że oczekuje się, że będzie obsługiwał platformy inteligentnych kontraktów nowej generacji, z wyższymi prędkościami transakcji i lepszymi funkcjami. Wraz z uruchomieniem sieci EOS.io walka między EOS a Ethereum zaczęła się niemal od momentu, gdy dwa projekty typu blockchain zostały skierowane do programistów, aby zwrócić uwagę programistów na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji..

Oczekuje się, że konkurencja między dwiema platformami blockchain będzie napędzać innowacje, co powinno zaowocować platformami inteligentnych kontraktów zdolnymi do przesuwania granic skalowalności.

Chociaż obaj koncentrują się na ułatwieniu tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, różnią się znacznie, jeśli chodzi o kluczowe aspekty operacji.

Ethereum vs EOS: sprawność zdecentralizowanych aplikacji

Ethereum zyskało sławę jako preferowana platforma do prowadzenia inteligentnych kontraktów. Firmy coraz częściej wykorzystują blockchain projektów do obsługi wielu zadań, od rejestrowania informacji po przeprowadzanie transakcji.

EOS planuje teraz przełamać status quo, zmierzając do zakrzywienia znacznej części udziału w rynku w rozwoju DApps. EOS ma wiele podobieństw z Ethereum w sposobie obsługi rozwoju DApps.

Jednak biorąc pod uwagę, że jest to nowy projekt, poszedł o krok wyżej i wykorzystał najnowsze osiągnięcia technologiczne, ponieważ wygląda na to, że ma zyskać przewagę konkurencyjną. Nowa technologia powinna umożliwić EOS przetwarzanie większej liczby transakcji w porównaniu z Ethereum i znacznie szybciej.

EOS wykorzysta również nowe funkcje, które mają zapewnić platformie nieodłączną elastyczność, jeśli chodzi o komunikację.

Ethereum vs EOS: język programowania

Ethereum umożliwia programistom tworzenie aplikacji przy użyciu rodzimego języka programowania Solidity. Wymóg ten znacznie utrudnił przyjęcie Ethereum, biorąc pod uwagę, że nie wszyscy programiści lubią język programowania.

EOS powinien być preferowanym miejscem docelowym dla programistów, biorąc pod uwagę, że nie ma ograniczeń co do typu języka programowania, którego ludzie mogą używać do tworzenia aplikacji.

Ethereum vs EOS: Target Market

Ethereum stworzyło dla siebie niszowy rynek rozwoju zdecentralizowanych aplikacji. Mówi się, że platforma może wkrótce stać się wiodącą platformą inteligentnych kontraktów dla organizacji planujących budowę DApps w branży finansowej.


Powód, dla którego EOS jest nazywany zabójcą Ethereum, ma związek z faktem, że działa on przy użyciu protokołu dowodu zgodności stawki. Protokół sprawia, że ​​platforma jest mniej scentralizowana, co na to pozwala pracować wydajniej niż Ethereum.

Oznacza to, że EOS jest dobrze przygotowany do hostowania zróżnicowany zakres DApps zwłaszcza te, które wymagają dużej ilości zasobów. Fakt, że EOS nie ma opłat transakcyjnych, oznacza również, że może wzbudzić duże zainteresowanie ludzi, którzy próbują uniknąć kosztów blockchain Etherum.

Ethereum vs EOS: różnice techniczne.

Ethereum korzysta z protokołu konsensusu Proof of work, który umożliwia jego łańcuchowi blokowemu przetwarzanie 15 transakcji na sekundę. Ponadto protokół utrudnia Ethereum naprawianie zepsutych zdecentralizowanych aplikacji w sieci.

W przeciwieństwie do tego, EOS wykorzystuje protokół Proof of Stakes, który eliminuje sporą część braków Ethereum. Po pierwsze, protokół umożliwia programistom zamrażanie sieci w przypadku wykrycia zepsutej aplikacji. Akcję można przeprowadzić bez wpływu na inne konta w sieci.

Szybkie prędkości transakcji to kolejny atrybut związany z protokołem DPOS, który zdaniem deweloperów pozwoli blockchainowi EOS przetwarzać średnio 1000 transakcji na sekundę.

Ponadto EOS chce pokonać Ethereum, umożliwiając jego blockchainowi przetwarzanie transakcji i ich jednoczesne wykonywanie

Sprawdź nasze inne porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

  • Ethereum vs. Ripple: szczegółowe porównanie

Podsumowanie

EOS ma wszystko, czego potrzeba, aby zmierzyć się z Ethereum, jeśli znajdzie sposób na wdrożenie wszystkich godnych uwagi funkcji. Mimo że Ethereum ma przewagę na wczesnym etapie, może być kwestią czasu, zanim EOS zakończy swoją passę jako preferowana platforma dla inteligentnych kontraktów i DApps.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me