Każdy nowy w blockchain ma jedno proste pytanie: „Gdzie jest przechowywany blockchain?” W rzeczywistości wiele osób, które używają blockchain za pośrednictwem dApps lub walut cyfrowych, nadal nie ma jasności, w jaki sposób dane blockchain są przechowywane i dostępne.

Blockchain nabiera z czasem coraz większego tempa, ponieważ ewoluuje w szybkim tempie. Obecnie istnieje mnóstwo cyfrowych walut, które można kupować, przechowywać i używać w prawdziwym świecie. Na przykład Hyperledger jest jednym z projektów open source, które próbują rozwiązać problemy firm, dostarczając zestaw narzędzi, bibliotek i struktur, które są gotowe do pracy w przedsiębiorstwach.

Jest jednak kilka pytań, na które nadal należy odpowiedzieć, w tym, gdzie przechowywany jest łańcuch bloków.

W tym artykule dowiemy się, jak blockchain przechowuje i przesyła dane między swoimi rówieśnikami. Więc gdzie są przechowywane dane blockchain?


Zdecentralizowany – klucz do zmiany

Pierwszą rzeczą, którą omówimy, będzie decentralizacja. To jest podstawowa koncepcja blockchain. Dzięki temu nie ma potrzeby posiadania scentralizowanego organu zarządzającego siecią. Partnerzy są bardziej niż zdolni do zarządzania i walidacji transakcji przy użyciu metody konsensusu.

Krótko mówiąc, blockchain to sieć peerów, w której metoda konsensusu jest używana do walidacji transakcji między partnerami.

To prowadzi nas do kolejnego interesującego pytania.

Gdzie blockchain przechowuje dane? Czy dbają o to rówieśnicy? Lub jest zarządzany w równym stopniu przez wszystkich w sieci. Fakt, że nie można na to odpowiedzieć w jednej linii, oznacza, że ​​jest wiele rzeczy, które składają się na przechowywanie danych transakcyjnych w łańcuchu bloków.

Więc zacznijmy się tego uczyć.

Ale zanim przejdziemy do szczegółów, najpierw dowiedzmy się, jak działa Blockchain.

Jak działa Blockchain?

Możesz myśleć o blockchain jako o systemie księgi, w którym rówieśnicy komunikują się i współpracują ze sobą w celu uzyskania dostępu do informacji i ich przechowywania.

Aby lepiej zrozumieć, weźmy dwie strony: Jim i Carry. Jim chce wysłać Carry trochę pieniędzy. Aby to zrobić, zainicjuje transakcję przy użyciu swojego klucza prywatnego i publicznego adresu Carry. Transakcja jest następnie przydzielana do bloku. Blok jest następnie weryfikowany za pomocą algorytmu konsensusu używanego przez sieć. Sieć weryfikuje transakcje przy jej użyciu. Na

Gdy transakcja zostanie całkowicie zweryfikowana, zostanie dodana do łańcucha bloków, a Carry otrzyma kwotę. Ta informacja raz zapisana jest niezmienna i dlatego nie może zostać zmieniona po zapisaniu.

Ten sam proces można przeprowadzić między dwoma podmiotami. Może to być bank, firma lub kupujący, który chce dokonywać transakcji w sieci blockchain.

Gdzie jest przechowywany Blockchain?

gdzie jest przechowywany blockchain

Więc teraz, gdy już dobrze rozumiemy blockchain, jesteśmy teraz gotowi, aby dowiedzieć się, gdzie jest przechowywany blockchain. Pytanie można również określić jako „gdzie przechowywane są dane łańcucha bloków?” Odpowiedzi na oba pytania są takie same.

Zacznijmy.

Kiedy transakcja jest dokonywana w łańcuchu bloków, przesyłane są następujące dane.

 • Data i godzina transakcji
 • Kwota wysłana od nadawcy do odbiorcy
 • Adres nadawcy
 • Adres odbiorcy

Transakcja może zawierać inne ważne informacje, które mogą być wymagane, aby transakcja zakończyła się sukcesem.

Spróbujmy to zrozumieć z perspektywy bitcoina. W transakcji bitcoin przechowywane i przesyłane są następujące informacje.

 • Data dokonania transakcji
 • Kwota wysłana
 • Adres Bitcoin nadawcy
 • Adres Bitcoin odbiorcy

ZA blok bitcoinów ma nagłówek, w którym gromadzone są transakcje. Te nagłówki są z powrotem połączone z głównym łańcuchem bloków, tworząc łańcuch bloków, dlatego nazywa się je „łańcuchem bloków”.

Z technicznego punktu widzenia struktura transakcji może nam pomóc wyjaśnić wiele rzeczy.

class Transakcja {public: const int32_t Wersja; const uint32_t NumberOfInputs; wektor const CollectionOfInputs; const uint32_t NumberOfOutputs; wektor const CollectionOfOutputs; const uint32_t LockTimestamp; };

Tutaj każde pole ma swój własny cel, w którym CollectionOfInputs jest wektorem obiektów i zawiera transakcje, w których należy wymienić BTC. Z drugiej strony CollectionofOutputs odnosi się do BTC do wydania i jest również wektorem obiektów.

Dzięki tym wszystkim dostępnym informacjom blockchain może szybko dowiedzieć się o saldzie adresów bez konieczności sprawdzania adresu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ pomaga nie przeciążać sieci.

Jak widzisz, sprawy nie są tak proste, jak widzisz. Istnieje wiele rzeczy, które przechodzą pod maskę, aby transakcje były generowane, sprawdzane, a następnie przechowywane w bloku.

Więc gdzie jest przechowywany blockchain?

Odpowiedź nie jest prosta.

Blockchain jest zdecentralizowany i dlatego nie ma centralnego miejsca do jego przechowywania. Dlatego jest przechowywany na komputerach lub systemach w całej sieci. Te systemy lub komputery są znane jako węzły. Każdy z węzłów ma jedną kopię łańcucha bloków lub innymi słowy, transakcje, które są wykonywane w sieci.

Możesz więc pomyśleć o systemie blockchain podobnym do arkusza kalkulacyjnego, w którym wartości przechowywane w każdym wpisie są wartością adresu. Ponadto arkusz kalkulacyjny jest aktualizowany po każdej zmianie.

Czy pamiętasz też przykład transakcji Jim and Carry? Jeśli to zrobisz, to w ten sposób przeprowadzana jest transakcja, dane są generowane, weryfikowane i przechowywane w łańcuchu bloków. Tutaj Jim i Carry są określani jako węzły. Jim używa swojego portfela cyfrowego do wysyłania cyfrowej waluty.

Ponadto portfel cyfrowy może łączyć się z siecią, a także zawiera listę innych węzłów i użytkowników. Tak więc, gdy Jim wyśle ​​transakcję, jest ona przezroczysta dla całej sieci.

To jest transmitowane do całej sieci, że Jim wysłał pewną kwotę do Carry. Transmisja odbywa się do momentu, gdy każdy inny węzeł dowie się o transakcji. Niewiele węzłów znanych jako górnicy weryfikuje transakcję, a po zakończeniu walidacji transakcja staje się niezmienna i nieodwracalna.

Cały proces może zająć od kilku minut do kilku godzin, w zależności od przeciążenia sieci.

Dlaczego miałbyś chcieć przechowywać dane w Blockchain?

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, gdzie jest przechowywany blockchain, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy dane pogodowe mogą być przechowywane w blockchain? Pytanie najlepiej jest skierowane do programistów, którzy mogą chcieć używać blockchain do przechowywania danych. W końcu blockchain oferuje rozbudowane funkcje, w tym lepsze bezpieczeństwo, niezmienność i przejrzystość.

Jednak łańcuch bloków jest idealny do przechowywania ogromnych ilości danych. Tak, nie może to być baza danych, jeśli chcesz zbudować platformę do przesyłania strumieniowego wideo podobną do Twitch na Youtube.

Jest to jednak idealne rozwiązanie do przechowywania małych ilości danych, ale przy dużej liczbie transakcji. Sieci Blockchain są wysoce skalowalne i istnieje wiele wariantów łańcucha bloków, które są również bardzo wydajne pod względem dostępności.

Rodzaje Blockchain i sposób przechowywania danych

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Była to pierwsza generacja technologii i pozostawiła wiele rzeczy do ulepszenia.

Najwyraźniej istniały inne rozwiązania blockchain i pierwsza platforma blockchain, która rozwiązała większość problemów związanych z technologią blockchain Bitcoin jako Ethereum. Został opracowany przez Vitalk Buterin.

Przechowywanie danych w Ethereum działa inaczej niż w przypadku bitcoinów. Wykorzystują strukturę danych opon, aby zapewnić lepszą dostępność, skalowalność i użyteczność danych.

Oddziela również dane tymczasowe i dane transakcji wydobytych. Struktura danych jest również bardzo wydajna, jeśli chodzi o zarządzanie danymi stałymi i tymczasowymi. Dane są zapisywane do transakcji dopiero po jej potwierdzeniu.

Trie stanu służy do przechowywania danych tymczasowych, w tym adresu konta i tak dalej. W niektórych przypadkach umożliwia to również zmianę danych.

Krótko mówiąc, istnieją trzy rodzaje trie w łańcuchu blokowym Ethereum:

 • State Trie
 • Storage Trie
 • Transaction Trie

Innym przykładem, przez który chcemy przejść, jest łańcuch bloków Corda.

Cordato platforma typu blockchain typu open source, stworzona dla firm. Szczegółowo omówiliśmy Cordę, gdzie omówiliśmy, jak to działa. Jest to technologia rozproszonej księgi, która działa inaczej niż Ethereum czy Blockchain.

Różnica polega głównie na sposobie przechowywania danych i zarządzania nimi. Przede wszystkim nie ma transmisji na całym świecie. Komunikacja między peerami odbywa się w taki sposób, że można ją zweryfikować bez konieczności pobierania całych danych.

Wszystko to jest możliwe, ponieważ używa wykresów i trwałych kolejek. Każdy węzeł jest wykrywalny za pośrednictwem usługi mapy sieci, podobnie jak książka adresowa telefonu.

Wniosek

To doprowadziło nas do końca naszego artykułu, w którym omawialiśmy sposób przechowywania i utrzymywania danych w łańcuchu bloków. Nie ma wątpliwości, że istnieją różne sposoby korzystania z różnych platform lub rozwiązań blockchain. Próbowaliśmy również przyjrzeć się dwóm różnym rozwiązaniom Corda i Ethereum oraz temu, jak zarządzają danymi w swojej sieci.

Więc co myślisz o pamięci masowej blockchain? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me