Historia technologii Blockchain: szczegółowy przewodnik

Technologia Blockchain musi być jedną z największych innowacji XXI wieku, biorąc pod uwagę wpływ, jaki wywiera na różne sektory, od finansów po produkcję i edukację. Wielu nie wie, że historia Blockchain sięga wczesnych lat 90.

Odkąd jego popularność zaczęła rosnąć kilka lat temu, pojawiło się wiele aplikacji, które niemalże podkreślają wpływ, jaki ma wywrzeć, gdy wyścig o gospodarki cyfrowe zaostrzy się. W tej dyskusji dowiemy się o historii Blockchain wraz z ewolucją Blockchain.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Blockchain

Historia technologii Blockchain – Infografika osi czasu

Ważne jest, aby wiedzieć o historii Blockchain dla entuzjastów Blockchain i aspirujących do Blockchain. Tak więc, aby pomóc naszemu czytelnikowi poznać historię Blockchain i zrozumieć ewolucję Blockchain, przedstawiamy tutaj szczegółowy przewodnik po historii technologii blockchain wraz z jej szczegółową ewolucją.

1991-2008: Wczesne lata technologii Blockchain

Jak powstał blockchain? Stuart Haber i W. Scott Stornetta wyobrazili sobie coś, co wielu ludzi poznało jako blockchain w 1991 roku. Ich pierwsza praca obejmowała pracę nad zabezpieczonym kryptograficznie łańcuchem bloków, dzięki któremu nikt nie mógł manipulować znacznikami czasu dokumentów.

W 1992 r. Zmodernizowali swój system, wprowadzając drzewa Merkle, które zwiększały wydajność, umożliwiając w ten sposób gromadzenie większej liczby dokumentów w jednym bloku. Jednak dopiero w 2008 roku Historia Blockchain zaczyna nabierać znaczenia, dzięki pracy jednej osoby lub grupy o nazwisku Satoshi Nakamoto.

Satoshi Nakamoto jest akredytowany jako mózg odpowiedzialny za technologię blockchain. Niewiele wiadomo o Nakamoto, ponieważ ludzie wierzą, że może to być osoba lub grupa ludzi, którzy pracowali nad Bitcoinem, pierwszym zastosowaniem technologii cyfrowej księgi.

Nakamoto opracował koncepcję pierwszego blockchaina w 2008 roku, skąd technologia ewoluowała i znalazła zastosowanie w wielu zastosowaniach poza kryptowalutami. Satoshi Nakamoto opublikował pierwszą białą księgę na temat tej technologii w 2009 roku. W białej księdze przedstawił szczegółowe informacje na temat tego, jak technologia jest dobrze wyposażona, aby zwiększyć zaufanie cyfrowe, biorąc pod uwagę aspekt decentralizacji, który oznaczał, że nikt nigdy nie miałby nad niczym kontroli..

Odkąd Satoshi Nakamoto opuścił scenę i przekazał rozwój Bitcoin innym głównym programistom, technologia cyfrowej księgi ewoluowała, w wyniku czego powstały nowe aplikacje, które składają się na blockchain Historia.

Bardzo częste pytanie, kiedy wynaleziono blockchain? widzimy, że możemy powiedzieć, że Blockchain został wynaleziony w 1991 roku.

Sprawdź również: Prezentacja podstaw Blockchain


Struktura Blockchain

Mówiąc prościej, Blockchain to rozproszona księga peer-to-peer, która jest bezpieczna i używana do rejestrowania transakcji na wielu komputerach. Zawartość księgi można zaktualizować tylko przez dodanie kolejnego bloku połączonego z poprzednim blokiem. Można ją również wyobrazić sobie jako sieć peer-to-peer działającą ponad Internetem.

W kategoriach laika lub biznesu, blockchain jest platformą, na której ludzie mogą przeprowadzać wszelkiego rodzaju transakcje bez potrzeby centralnego lub zaufanego arbitra.

Utworzona baza danych jest udostępniana uczestnikom sieci w sposób przejrzysty, dzięki czemu każdy ma dostęp do jej zawartości. Zarządzanie bazą danych odbywa się autonomicznie za pomocą sieci peer-to-peer i serwera znaczników czasu. Każdy blok w łańcuchu bloków jest ułożony w taki sposób, że odwołuje się do zawartości poprzedniego bloku.

Bloki tworzące łańcuch bloków przechowują partie transakcji zatwierdzonych przez uczestników sieci. Każdy blok zawiera kryptograficzny skrót poprzedniego bloku w łańcuchu.

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł Ultimate Blockchain Guide, aby dowiedzieć się więcej o technologii blockchain.

Ewolucja Blockchain: faza 1 – transakcje

2008-2013: Blockchain 1.0: Bitcoin Emergence

Większość ludzi uważa, że ​​Bitcoin i Blockchain to jedno i to samo. Jednak tak nie jest, ponieważ jedną z podstawowych technologii jest większość aplikacji, z których jedna to kryptowaluty.

Bitcoin powstał w 2008 roku jako pierwsze zastosowanie technologii Blockchain. Satoshi Nakamoto w swojej białej księdze opisał to jako elektroniczny system peer-to-peer. Nakamoto utworzył blok genezy, z którego wydobywano inne bloki, połączone ze sobą, w wyniku czego powstał jeden z największych łańcuchów bloków niosących różne informacje i transakcje.

Odkąd Bitcoin, aplikacja blockchain, trafił na fale radiowe, wiele aplikacji wykroiło, z których wszystkie starają się wykorzystać zasady i możliwości technologii cyfrowej księgi. W konsekwencji historia blockchain zawiera długą listę aplikacji, które powstały wraz z ewolucją technologii.

Coraz więcej organizacji dołącza do rewolucji cyfrowej transformacji, przyjmując technologię blockchain. Przeczytaj nasz poprzedni blog, aby zrozumieć, jak blockchain zmieni organizacje.

Ewolucja Blockchain: Faza 2 – kontrakty

2013-2015: Blockchain 2.0: Ethereum Development

W świecie, w którym innowacje są na porządku dziennym, Vitalik Buterin należy do rosnącej listy programistów, którzy uważali, że Bitcoin jeszcze tam nie dotarł, jeśli chodzi o wykorzystanie pełnych możliwości technologii blockchain, jako jeden z pierwszych współtwórców Baza kodu Bitcoin.

Zaniepokojony ograniczeniami Bitcoina, Buterin zaczął pracować nad tym, co według niego byłoby plastycznym łańcuchem blokowym, który oprócz bycia siecią peer-to-peer może pełnić różne funkcje. Ethereum narodził się jako nowy publiczny blockchain w 2013 roku z dodatkowymi funkcjami w porównaniu z Bitcoinem, rozwojem, który okazał się kluczowym momentem w historii Blockchain.

Buterin odróżnił Ethereum od Bitcoin Blockchain, udostępniając funkcję, która pozwala ludziom rejestrować inne aktywa, takie jak slogany, a także kontrakty. Nowa funkcja rozszerzyła funkcjonalność Ethereum z kryptowaluty na platformę do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji..

Oficjalnie uruchomiony w 2015 r., Ethereum blockchain ewoluował, aby stać się jednym z największych zastosowań technologii blockchain, biorąc pod uwagę jego zdolność do obsługi inteligentnych kontraktów wykorzystywanych do wykonywania różnych funkcji. Platformie blockchain Ethereum udało się również zgromadzić aktywną społeczność programistów, która widziała, jak ustanowiła prawdziwy ekosystem.

Ethereum blockchain przetwarza największą liczbę codziennych transakcji dzięki możliwości obsługi inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Jego kapitalizacja rynkowa również znacznie wzrosła w przestrzeni kryptowalut.

Przeczytaj także: Dlaczego Blockchain zmieni świat?

Ewolucja Blockchain: Faza 3 – Aplikacje

2018: Blockchain 3.0: przyszłość

Historia i ewolucja Blockchain nie kończy się na Ethereum i Bitcoin. W ostatnich latach w wielu projektach pojawiło się wykorzystanie wszystkich możliwości technologii blockchain. Nowe projekty miały na celu wyeliminowanie niektórych niedociągnięć Bitcoin i Ethereum, a także wymyślenie nowych funkcji wykorzystujących możliwości blockchain.

Niektóre z nowych aplikacji blockchain obejmują NEO, zapowiadane jako pierwsza platforma open source, zdecentralizowana i blockchain uruchomiona w Chinach. Mimo że kraj zakazał kryptowalut, pozostaje aktywny, jeśli chodzi o innowacje w technologii blockchain. NEO przedstawia się jako chińskie Ethereum, które otrzymało już wsparcie dyrektora generalnego Alibaba, Jacka Ma, ponieważ planuje mieć taki sam wpływ jak Baidu w tym kraju.

W wyścigu o przyśpieszenie rozwoju Internetu Rzeczy niektórzy programiści tak pasowali, by wykorzystać technologię blockchain i przy okazji wymyślili IOTA. Platforma kryptowalut jest zoptymalizowana pod kątem ekosystemu Internetu rzeczy, ponieważ dąży do zapewnienia zerowych opłat transakcyjnych, a także unikalnych procesów weryfikacji. Rozwiązuje również niektóre problemy ze skalowalnością związane z Blockchain 1.0 Bitcoin.

Oprócz IOTA i NEO, inne platformy blockchain drugiej generacji mają również wpływ na sektor. Łańcuchy bloków Monero Zcash i Dash powstały jako sposób na rozwiązanie niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem i skalowalnością związanych z wczesnymi aplikacjami blockchain. Nazwana jako prywatność Altcoins, trzy platformy blockchain starają się zapewnić wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa, jeśli chodzi o transakcje.

Opisana powyżej historia blockchain obejmuje publiczne sieci blockchain, w których każdy może uzyskać dostęp do zawartości sieci. Jednak wraz z ewolucją technologii wiele firm zaczęło wdrażać tę technologię wewnętrznie, aby zwiększyć wydajność operacyjną..

Duże przedsiębiorstwa dużo inwestują w zatrudnianie specjalistów, chcąc uzyskać przewagę w korzystaniu z technologii. Wydaje się, że firmy takie jak Microsoft i Microsoft przejęły inicjatywę, jeśli chodzi o odkrywanie aplikacji technologii blockchain, czego rezultatem jest to, co stało się znane jako prywatne, hybrydowe i federacyjne łańcuchy bloków..

Przeczytaj także: Dlaczego przedsiębiorstwa wdrażają Blockchain

2015: Hyperledger

W 2015 roku Linux Foundation zaprezentowała projekt Umbrella oparty na technologii blockchain o otwartym kodzie źródłowym. Nazwali go Hyperledger, który do tej pory działał jako wspólny rozwój rozproszonych rejestrów. Pod kierownictwem Briana Behlendorfa, Hyperledger dąży do pogłębienia współpracy międzybranżowej w celu rozwoju blockchain i rozproszonych rejestrów.

Hyperledger koncentruje się na zachęcaniu do korzystania z technologii blockchain w celu poprawy wydajności i niezawodności obecnych systemów do obsługi globalnych transakcji biznesowych.

 2017: EOS.IO

EOS jest pomysłem prywatnej firmy block.one powstał w 2017 roku po opublikowaniu białej księgi opisującej nowy protokół blockchain zasilany przez EOS jako natywną kryptowalutę. W przeciwieństwie do innych protokołów blockchain, EOS próbuje emulować atrybuty rzeczywistych komputerów, w tym CPU i GPU.

Z tego powodu EOS.IO podwaja się jako platforma inteligentnych kontraktów, a także zdecentralizowany system operacyjny. Jego głównym celem jest zachęcanie do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji za pośrednictwem autonomicznej zdecentralizowanej korporacji.

Oś czasu Blockchain Evolution

Oś czasuBlockchainBitcoinEthereumNEO
1991-2008 Stuart Haber i Scott Stornetta pracują nad pierwszym blockchainem
2009 Satoshi Nakamoto publikuje Białą Księgę Bitcoin
2010 Odbywa się pierwszy zakup bitcoinów o wartości 10 000 BTC
2013 Rynek Bitcoin przekracza 1 miliard dolarów Vitalik Buterin wydaje białą księgę Ethereum
2014 Ethereum Blockchain jest finansowany przez Crowdsale
2014 Powstaje Blockchain Technology R3, który tworzy konsorcjum ponad 40 funduszy Legacy w celu wdrożenia technologii Blockchain
2014 Projekt NEO zostaje uruchomiony jako Antshares przez Da Hongfei i Erika Zhanga
2015 Ujawniono drugi łańcuch blokowy Ethereum
2015 Linux Foundation prezentuje Hyperledger, aby usprawnić rozwój technologii Blockchain
2017 Block.one przedstawia EOS.IO jako nowy protokół blockchain do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji
2015-2018 Technologia Blockchain nieustannie ewoluuje.Oznacza to zwiększona liczba kryptowalut, a także firmy wykorzystujące tę technologię w celu zwiększenia wydajności

2020: Historia Blockchain & Przyszłość

Przyszłość technologii Blockchain wygląda jasno, częściowo ze względu na sposób, w jaki rządy i przedsiębiorstwa inwestują duże, starając się pobudzać innowacje i aplikacje. Staje się coraz bardziej jasne, że pewnego dnia pojawi się publiczny blockchain, z którego każdy będzie mógł korzystać.

Zwolennicy spodziewają się, że technologia pomoże w automatyzacji większości zadań wykonywanych przez profesjonalistów ze wszystkich sektorów. Technologia ta już znajduje duże zastosowanie w zarządzaniu dostawami, a także w biznesie przetwarzania w chmurze. W przyszłości technologia powinna również znaleźć zastosowanie w podstawowych pozycjach, takich jak wyszukiwarki internetowe.

Wraz z rozwojem technologii Gartner Trend Insights spodziewa się, że co najmniej jedna firma zbudowana w oparciu o blockchain zostanie wyceniona na ponad 10 miliardów dolarów do 2022 roku. Dzięki cyfrowej transformacji Blockchain firma badawcza oczekuje, że wartość biznesowa wzrośnie do ponad 176 miliardów dolarów 2025 i przekroczy 3,1 biliona dolarów do 2030 roku.

Ewolucja technologii Blockchain w ostatnich latach zwiększyła zapotrzebowanie na specjalistów Blockchain. firmy wdrażają również Blockchain, aby czerpać korzyści z aplikacji Blockchain. Jeśli więc chcesz zbudować karierę w Blockchain, nadszedł właściwy czas, aby rozpocząć ją od bezpłatnego kursu Blockchain.

Zrób pierwszy krok już teraz i połóż podwaliny pod jasną karierę w Blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map