Hyperledger Sawtooth Vs. Tkanina: czym się różnią?

Hyperledger jest obecnie jednym z popularnych projektów blockchain na rynku. Co więcej, Hyperledger Fabric i Hyperledger Sawtooth to dwie platformy, które oferują najlepsze z najlepszych wyników dla przedsiębiorstw. Dlatego zawsze toczy się popularna debata na temat Hyperledger Sawtooth vs Fabric.

Wielu z was uważa również, że obie platformy są mniej więcej takie same. Ale to nie jest prawdziwy przypadek. W rzeczywistości istnieją między nimi wyraźne różnice, a dzisiaj również o nich opowiem.

Hyperledger Fabric wydaje się być nieco bardziej popularny, ale obie platformy mają swoje specjalne przypadki użycia. W każdym razie wystarczy pogaduszki, zacznijmy od porównania Hyperledger Sawtooth vs Fabric.

Hyperledger Sawtooth kontra tkanina

Co to jest Hyperledger Sawtooth?

Przede wszystkim zacznę od małego wprowadzenia do obu platform, aby trochę wyjaśnić. Hyperledger Sawtooth jest jednym z głównych programów typu open source projektowanie konsorcjum Hyperledger. W rzeczywistości ma pewne podobieństwa do Hyperledger Fabric.

Jednak lepiej nadaje się do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji lub platform.

Co więcej, projekt jest przyjazny dla użytkownika i zapewnia bezbłędną wydajność tylko ze względu na użytkowanie w przedsiębiorstwie.

Ponadto zapewniają najlepszą płynność procesu tworzenia. Dlatego utrzymywali warstwę deweloperską całkowicie oddzieloną od głównej sieci.

Dlatego bez względu na to, co robisz, podstawowy system zawsze pozostanie nienaruszony. Co więcej, rosnąca ilość współdzielonych zasobów w żaden sposób nie wpłynie na system podstawowy. Tym samym czyniąc tę ​​platformę doskonałym przykładem tworzenia aplikacji.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że platforma obsługuje wiele różnych języków programowania. Daje to wiele interesujących sposobów tworzenia aplikacji lub rozwiązań opartych na łańcuchu bloków.

Możesz dowiedzieć się więcej o przypadkach użycia z samouczka Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości Hyperledger oferuje bardzo wzbogacające samouczki na temat Sawtooth, aby pomóc programistom lepiej to zrozumieć. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz z łatwością skorzystać z samouczka Hyperledger Sawtooth.

W każdym razie, zobaczmy teraz funkcje Sawtooth w tym przewodniku Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake.


Kluczowe cechy Hyperledger Sawtooth

 • Łatwe tworzenie aplikacji

Jeśli obejrzysz jakikolwiek przykład Hyperledger Sawtooth, zobaczysz, że korzystanie z platformy do tworzenia aplikacji jest dość łatwe. Jak już wiesz, centralny rdzeń nie jest połączony z warstwą aplikacji. W związku z tym bardzo ułatwia tworzenie rozwiązań opartych na łańcuchu bloków bez wpływu na sam rdzeń.

Co więcej, istnieje wiele opcji tworzenia inteligentnych umów. Wśród nich możesz wybrać preferowany język programowania i nad tym popracować. W rzeczywistości możesz również upewnić się, że na platformie znajdują się inteligentne obiekty kontraktowe.

Możesz nawet uczynić to tylko inteligentną aplikacją kontraktową.

 • Sieć prywatna i publiczna

Kolejną świetną cechą Sawtooth jest to, że oferuje 2 warianty łańcucha blokowego dla każdego rodzaju użycia. Oznacza to, że za pomocą tej platformy uzyskasz zarówno dostęp z zezwoleniem, jak i bez pozwolenia.

W rzeczywistości jest to coś, czego niewiele platform może zaoferować. Co więcej, mogą oferować zarówno zezwolenie, jak i bez pozwolenia, ale nigdy jedno i drugie.

Dlatego ta funkcja zapewnia więcej opcji i elastyczności, ponieważ Twoja firma może kształtować rozwiązania zgodnie z Twoimi potrzebami.

Tak więc, jeśli w jednym rozwiązaniu potrzebujesz pozwolenia na dostęp, możesz to zrobić. Z drugiej strony możesz również skorzystać z dostępu bez pozwolenia. Możesz to łatwo zobaczyć na dowolnym przykładzie Hyperledger Sawtooth.

 • Funkcje związane z uprawnieniami

W rzeczywistości ta platforma jest więcej niż wyposażona, aby pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy związane z prywatnym blockchainem. W tym celu oferuje oddzielną opcję uprawnień dla każdego klastra węzłów / urządzeń w sieci.

Najlepsze jest to, że żaden węzeł nie może ujawnić żadnych poufnych informacji z platformy do świata zewnętrznego. Ponadto możesz użyć oddzielnej opcji uprawnień, aby przypisać inny poziom uprawnień dla każdego węzła.

Tak więc, jeśli węzeł nie zostanie wyczyszczony, aby wyświetlić określone informacje o Twojej firmie, nigdy nie uzyskają do niego dostępu.

W rzeczywistości samouczek Hyperledger Sawtooth obejmuje również tę część. Możesz więc uzyskać więcej informacji na ten temat.

 • Struktura modułowa

Jest to trochę podobne do Fabric, ponieważ oba oferują modułową strukturę dla potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Jest to również jeden z najwspanialszych dodatków w architekturze Sawtooth. W rzeczywistości, jeśli przestudiujesz jakikolwiek przykład Hyperledger Sawtooth, zobaczysz, że dostosowanie tej platformy jest niezwykle łatwe.

To zdecydowanie na zupełnie innym poziomie.

Hyperledger nie chce ograniczać Twojej innowacyjności. W związku z tym zapewnia, że ​​zawiera jak najwięcej funkcji, abyś mógł je sprawdzić.

W rzeczywistości, jeśli chcesz dodać całkowicie obcą funkcję, możesz po prostu ją podłączyć i używać.

Tak, to takie proste.

 • Zawarcie transakcji równoległej

Kolejną wspaniałą cechą Sawtooth jest to, że obejmuje równoległą weryfikację transakcji. Czy wiesz co to znaczy? Mówiąc najprościej, może weryfikować wiele transakcji równolegle. Tak więc wspólne ukończenie setek transakcji zajmie tyle samo czasu.

W rzeczywistości eliminuje ogromną presję pracy z sieci i oszczędza dużo czasu w tym procesie. W ten sposób zobaczysz, że Twoja transakcja jest przetwarzana znacznie szybciej w porównaniu do innych platform.

W każdym razie przyjrzymy się temu znacznie bliżej później w sekcji porównawczej Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake.

Elementy architektury Hyperledger Sawtooth

 • System zdarzeń

Najpierw jest system wydarzeń. Jest to jedna z głównych potrzeb sieci. W rzeczywistości system zdarzeń faktycznie wspiera rozwój wydarzeń i zapewnia ich transmisję do węzłów.

Dlatego korzystając z tego, wiele aplikacji może faktycznie subskrybować określone zdarzenia, aby pomóc w lepszym działaniu łańcucha bloków. Co więcej, ten system może również przekazywać informacje do innych węzłów w sieci.

 • Projekt integracji Sawtooth-Ethereum (Seth)

Jest to w rzeczywistości bardzo ważne, ponieważ pozwala korzystać z EVM w Hyperledger Sawtooth bez żadnych problemów. Czy wiesz, że dzięki tej funkcji możesz faktycznie opracować formę współdziałania między Ethereum i Sawtooth?

Tak, faktycznie można z nim osiągnąć pewną formę współdziałania. Jakie to fajne, prawda? W każdym razie możesz dowiedzieć się więcej o używaniu go więcej niż samouczek Hyperledger Sawtooth.

 • Wtykowe algorytmy konsensusu

W każdym przykładzie Hyperledger Sawtooth algorytmy konsensusu są bardzo ważnymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę. Dlaczego? Cóż, Sawtooth oferuje znacznie większą elastyczność, jeśli chodzi o algorytmy konsensusu.

Co więcej, w rzeczywistości jest wyposażony w opcję podłączanego protokołu, która pomaga wybrać dowolny ulubiony algorytm konsensusu.

Wiesz co to oznacza? Oznacza to, że nie utkniesz w pracy z jednym procesem konsensusu. Dlatego jeśli uważasz, że pewien konsensus będzie lepszy przy obciążeniu Twojego rozwiązania blockchain, możesz to zrobić.

W rzeczywistości możesz nawet użyć wielu algorytmów konsensusu, aby uruchomić wiele funkcji swojego rozwiązania. Na przykład, możesz użyć algorytmu „X” dla inteligentnych kontraktów i algorytmu „Y” dla transakcji.

W każdym razie niektóre z algorytmów konsensusu platformy obejmują –

 • Tratwa
 • Devmode
 • PoET CFT
 • PBFT

W każdym razie przyjrzymy się temu znacznie bliżej później w sekcji porównawczej Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake. W rzeczywistości istnieje kilka interesujących różnic w tej części dwóch platform.

 • Modele rodzin transakcji

Kiedy przestudiujesz przykład Hyperledger Sawtooth, zobaczysz, że architektura oferuje kilka rodzin transakcji. W rzeczywistości sieć działa przy użyciu tych rodzin. Musisz więc nauczyć się ich używać z ich samouczka Hyperledger Sawtooth.

W każdym razie Sawtooth oferuje kilka opcji na początek. Sprawdźmy więc je i zobaczmy, jakie są.

 • Rodzina transakcji BlockInfo: W rzeczywistości możesz ich używać do przechowywania informacji o blokach.
 • Rodzina transakcji Smallbank: Możesz użyć Smallbanku do testowania i analizowania wydajności swojego rozwiązania.
 • Ustawienia Rodzina transakcji: Ten oferuje modele referencyjne do przechowywania ustawień konfiguracji w łańcuchu.
 • Rodzina transakcji rejestru walidatora: Co więcej, korzystając z rodziny rejestrów walidatorów, możesz dodać więcej walidatorów do sieci.
 • Rodzina transakcji IntegerKey: Chcesz przetestować wdrożone księgi? Możesz użyć IntegerKey, aby je przetestować.
 • Rodzina transakcji XO: To jest trochę zabawne. W rzeczywistości możesz go użyć do gry w kółko i krzyżyk z innym węzłem w sieci.
 • Rodzina transakcji tożsamości: Zachowa wszystkie dane uprawnień dla walidatorów, a nawet węzłów transakcyjnych z ich kluczem publicznym.

Oprócz tych na platformie są obecnie dwie inne rodziny transakcji –

Rodzina transakcji Seth: ta rodzina jest niezwykle potrzebna, ponieważ oferuje kompatybilność z maszyną wirtualną Ethereum na platformie. Dzięki temu możesz uruchamiać inteligentne kontrakty w Solidity.

Sabre Transaction Family: to także kolejna rodzina, która pomoże Ci uruchomić inteligentne kontrakty. Ale tutaj możesz go uruchomić na maszynie wirtualnej WebAssembly (WASM). W rzeczywistości pomoże ci to w prowadzeniu umowy w łańcuchu.

Co to jest tkanina Hyperledger?

Hyperledger Fabric to kolejny popularny system rozproszonych rejestrów typu open source w ramach Hyperledger – korporacyjnego konsorcjum blockchain. W rzeczywistości Hyperledger zawsze chce współpracować w swoich projektach. Dlatego wszystkie ich projekty są wynikiem współpracy różnych firm high-end.

Na przykład architektura Hyperledger Fabric to w rzeczywistości współpraca między Hyperledger i IBM. W każdym razie, podobnie jak wszystkie inne platformy na rynku, Fabric ma własny udział w protokołach, standardach, konsensusie, interfejsach API, systemach księgowych, inteligentnych kontraktach i tak dalej..

Ale zobaczysz to tej platformy jest też trochę inny. Najbardziej widoczną różnicą jest to, że ta platforma nie jest publiczna, ale ma pozwolenie. Dlatego najlepiej nadaje się do potrzeb przedsiębiorstw. Żadna domena publiczna nie może używać tej platformy do swoich rozwiązań w zakresie łańcucha bloków.

W każdym razie, jeśli jesteś programistą lub profesjonalistą z branży, możesz skorzystać z naszych kursów blockchain, aby uzyskać dostęp do samouczka Hyperledger Fabric.

Co więcej, możesz skorzystać z naszego kursu Certified Enterprise Blockchain Professional, aby uzyskać certyfikat. Sprawdźmy podstawowe zalety tkaniny Hyperledger w następnym segmencie tego przewodnika po Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake.

Jakie są zalety tkaniny Hyperledger?

Zanim przejdę do porównania, dowiedzmy się więcej o zaletach tkaniny Hyperledger poniżej:

 • Otwarte źródło

Przede wszystkim Fabric jest w pełni open-source, z którego możesz korzystać. Dlatego nie będziesz musiał płacić ani grosza, aby z niego skorzystać. Co więcej, Hyperledger ma już pliki i kody przesłane na GitHub. Dlatego też dostęp do wszystkich kodów jest dość łatwy.

Dlatego jeśli jesteś programistą lub firmą z silnym zespołem programistycznym, możesz po prostu użyć tego do stworzenia swojego rozwiązania blockchain.

Innym ważnym czynnikiem tej platformy jest to, że oferuje wszystkie funkcje bez początkowych blokad. Używaj więc kodu i zmieniaj go tak, jak chcesz, wszystko zależy od Ciebie i Twojej firmy.

 • Nadaje się do szeroko zakrojonego przemysłu

Tak, tkanina jest odpowiednia dla wielu branż. W rzeczywistości jest tak popularny, gdy został wydany po raz pierwszy, że jest mnóstwo przykładów, które możesz teraz sprawdzić. Wiele firm high-end wykorzystuje Fabric jako podstawę swoich rozwiązań.

Masz więc prawdziwy dowód, że to działa i może spełnić to, co faktycznie obiecuje. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jak go używać, powinieneś zapoznać się z samouczkiem Hyperledger Fabric lub nawet uzyskać certyfikat, który to obejmuje.

W każdym razie jest najbardziej popularny w bankowości, internecie rzeczy, zarządzaniu łańcuchem dostaw, ubezpieczeniach, opiece zdrowotnej, mediach, administracji i tak dalej.

 • Kod jakości

Najlepsze w Hyperledger Fabric jest to, że zawiera wysokiej jakości kody. Co więcej, są bardzo ostrożni w przypadku nowych aktualizacji. Tak więc, kiedy dodają nowe aktualizacje, wielokrotnie przeglądają i testują swoje kody, aby sprawdzić, czy mają jakieś problemy, czy nie.

Tak więc, jeśli chodzi o materiał, możesz zdecydować się na wyższą jakość niż ilość. Jeśli dobrze zauważysz, zobaczysz, że każdy projekt Hyperledger wymaga dużo czasu, aby wejść na rynek. Wśród nich zdecydowanie znajduje się Tkanina.

Dlatego zawsze możesz spodziewać się najlepszych kodów najlepszej jakości z tej platformy.

 • Wyższa wydajność

Jeśli zacznę porównywać Fabric z innymi platformami na rynkach, będziesz zaskoczony wynikiem. W rzeczywistości Fabric pokonuje każdą z nich z większą wydajnością. Co więcej, twórcy tej platformy zapewniają, że może ona przyjąć wiele obciążeń.

Dlatego oferuje ponad 2000 transakcji na sekundę. Ale jak to osiąga? Cóż, architektura tej platformy oddziela procesy transakcyjne od usług zamawiania. Dlatego węzły mają określone cele do naśladowania i wszystko jest w tym celu rozdzielane między węzły.

Myślę, że odniesiesz większe korzyści, jeśli zajrzysz do naszej akademii, w której omówimy również samouczek dotyczący tkaniny Hyperledger.

 • Modułowa konstrukcja

Kolejną ogromną zaletą Fabric jest to, że oferuje modułową strukturę dla potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. To także jeden z najwspanialszych dodatków w architekturze Fabric. W rzeczywistości dodaje wiele funkcjonalności do systemu i sprawia, że ​​jest on szalenie konfigurowalny w porównaniu z jakąkolwiek inną platformą na rynku.

To zdecydowanie na zupełnie innym poziomie.

Hyperledger nie chce ograniczać Twojej innowacyjności. W związku z tym zapewnia, że ​​zawiera jak najwięcej funkcji, abyś mógł je sprawdzić. Dlatego zobaczysz tak wiele przypadków użycia z jedną platformą w tle. Możesz sobie to wyobrazić?

W rzeczywistości, jeśli chcesz dodać całkowicie obcą funkcję, możesz po prostu ją podłączyć i używać.

Tak, to takie proste.

Więcej informacji na ten temat omówię w dalszej części w sekcji porównawczej Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake.

W każdym razie sprawdźmy w końcu główne różnice między tymi dwiema platformami w porównaniu Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric.

Hyperledger Sawtooth vs Fabric: The Porównanie

W rzeczywistości wielu profesjonalistów debatuje na temat Hyperledger Fabric vs Sawtooth. Cóż, widzę, gdzie może być zamieszanie, ponieważ oba wydają się mniej więcej do siebie podobne.

Ale są pewne różnice, które są dla Ciebie krytyczne do zrozumienia. Tak więc, kiedy już je znasz, możesz używać tych dwóch platform tam, gdzie są najbardziej odpowiednie.

Zobaczmy więc teraz ostateczne porównanie Hyperledger Fabric i Sawtooth!

 • Poziom uprawnień

Po pierwsze, poziom uprawnień w Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric ma ogromną różnicę. W rzeczywistości Sawtooth obsługuje zarówno system sieciowy z zezwoleniem, jak i bez pozwolenia. Więc nie ma tam żadnych ograniczeń.

Z drugiej strony architektura Hyperledger Fabric oferuje tylko dostęp z uprawnieniami. Jest więc przeznaczony wyłącznie do zastosowań korporacyjnych. Ale inne firmy publiczne mogą również używać Sawtooth zamiast Fabric.

 • Algorytm konsensusu

Inną istotną różnicą w porównaniu Hyperledger Fabric i Sawtooth jest użycie algorytmów konsensusu. W tej chwili Sawtooth oferuje szeroką gamę algorytmów konsensusu do wyboru. Na przykład oferuje dowód upływającego czasu, praktyczną bizantyjską tolerancję błędów, tryb Devmode, Raft i PoET CFT.

Z drugiej strony architektura Hyperledger Fabric oferuje tylko Kafkę, Solo i Raft.

 • Wsparcie bizantyjskiej odporności na awarie

Jest to jedna z głównych różnic między materiałem Hyperledger a piłokształtnym. W rzeczywistości Sawtooth obsługuje bizantyjską tolerancję błędów, która zapewnia, że ​​Twoja sieć jest bezpieczna i zabezpieczona przed wszelkimi uszkodzeniami.

Ale architektura Hyperledger Fabric oferuje tylko odporność na awarie. Dlatego w Fabric nie uzyskasz najwyższego poziomu odporności na uszkodzenia. Mimo że CFT działa teraz całkowicie dobrze. Mimo to Sawtooth jest daleko do przodu niż Fabric w tym terminie.

 • Technologia inteligentnych kontraktów

W następnym punkcie porównania Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric mamy technologię inteligentnego kontraktu. W rzeczywistości inteligentne kontrakty to tylko forma logiki biznesowej, co oznacza, że ​​możesz zautomatyzować i zdigitalizować swoje umowy biznesowe w sieci.

Dlatego w Sawtooth rodziny transakcji opiekują się tą funkcją. Będziesz musiał użyć tych rodzin, aby usprawnić swoją logikę biznesową.

Z drugiej strony Fabric oferuje do tego kod łańcucha. Ta funkcja obsługuje wszystkie rodzaje wykonywania logiki i zarządzania zasobami.

 • Typ inteligentnego kontraktu

W Hyperledger Fabric otrzymujesz zainstalowaną wersję Chaincode. Czy wiesz co to znaczy? Oznacza to, że nie możesz tutaj zmienić języka umowy. To trochę restrykcyjne.

Ale w Sawtooth otrzymujesz zarówno umowy instalacyjne, jak i łańcuchowe. W ten sposób zapewnia, że ​​możesz dostosować swoje umowy i używać do tego preferowanego języka programowania.

Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat z samouczka Hyperledger Fabric. W każdym razie zobaczmy następny punkt w tym porównaniu Hyperledger Fabric vs Sawtooth.

 • Obsługiwany język Smart Contract

Języki inteligentnych kontraktów są naprawdę ważne, jeśli chodzi o platformy blockchain. W rzeczywistości w Sawtooth masz do dyspozycji szeroką gamę języków. Na przykład oferuje Rust, JavaScript, Go lub Python, a nawet Solidity za pomocą Setha!

Co więcej, pracują również nad wprowadzeniem większej liczby języków. Ale w Fabric masz tylko Go, Java, Javascript i Solidity, co jest nieco ograniczające.

 • Przetwarzanie transakcji

W tym porównaniu Hyperledger Sawtooth i Hyperledger Fabric przyjrzę się metodom przetwarzania transakcji. W Hyperledger Sawtooth otrzymasz walidatory, które zajmą się procesem transakcji.

Z drugiej strony, w Fabric wspierający współpracownicy i zamawiający zajmują się tym procesem. Krótko mówiąc, ten proces sprawia, że ​​projekty Hyperledger są przede wszystkim tak wydajne.

 • Pamięć stanu

W Sawtooth bieżący stan sieci jest przechowywany w centralnej bazie danych lmdb. Ale w Fabric magazyn stanu to baza danych leveldb lub CouchDB. Krótko mówiąc, jest to jeden z ważnych aspektów obu platform. A bez magazynu stanu sieć nie może działać poprawnie. Więc jeśli jesteś programistą, miej to na uwadze.

 • Wsparcie EVM

Hyperledger Sawtooth wykorzystuje Seth do obsługi maszyny wirtualnej Ethereum. W rzeczywistości to ogromna sprawa dla programistów, ponieważ mogą teraz używać Solidity do inteligentnych kontaktów. Z drugiej strony, Fabric niedawno zintegrował ten nowy system, który pozwala mu również korzystać z EVM. Tak więc w porównaniu Hyperledger Sawtooth i Hyperledger Fabric oba obsługują EVM.

 • Szybkość transakcji

Jeśli chodzi o szybkość transakcji, na razie nic nie może pokonać Fabric. W rzeczywistości Hyperledger Fabric ma inną strategię zwiększania szybkości w sieci. W ten sposób oferuje ponad 2000 transakcji na sekundę.

Z drugiej strony Sawtooth oferuje tylko około 1000 transakcji na sekundę. To trochę mniej niż Fabric, ale jest bardziej odpowiednie dla tych branż, które nie potrzebują wysokiego wskaźnika transakcji.

Tabela porównawcza Hyperledger Sawtooth vs Fabric

Hyperledger-Sawtooth

Tkanina Hyperledger

Poziom uprawnień

Zezwolone i bez pozwoleń Dozwolone

Wsparcie BFT

Tak, obsługuje bizantyjską odporność na awarie Nie, obsługuje tylko funkcję Crash Fault Tolerance

Przetwarzanie transakcji

Walidatory Wspieranie partnerów i zamawianie usług

Algorytm konsensusu

Dowód upływu czasu, praktyczna bizantyjska tolerancja błędów, tratwa, tryb Devmode Kafka, Raft, Solo

Szybkość transakcji

>1000 TPS >2000 TPS

Wsparcie EVM

Tak (przez Setha) tak

Technologia inteligentnych kontraktów

Rodziny transakcji Kod łańcucha

Pamięć stanu

Centralna baza danych lmdb CouchDB lub leveldb

Obsługiwany język inteligentnych kontraktów

Rust, JavaScript, Go lub Python; Obsługuje Solidity za pomocą Setha Idź, Java, Javascript, Solidity

Typ inteligentnego kontraktu

Podłączony do łańcucha i zainstalowany Zainstalowano

Który jest Twoim ulubionym?

Teraz, gdy wiesz już wszystko o Hyperledger Sawtooth vs Fabric, możesz bez problemu wykonać ostatnią rozmowę.

Jak widać, obie platformy mają swoje podobieństwa i różnice. Jeśli więc chcesz wybrać idealną platformę dla swojego rozwiązania, musisz również przyjrzeć się ich różnicom technicznym. Zawsze pamiętaj, że idealna platforma może wzbogacić Twoją firmę i drastycznie zwiększyć przychody.

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w opracowaniu strategii dotyczącej rozwiązania, zapoznaj się z naszą szeroką kolekcją kursów dotyczących technologii blockchain. Jestem przekonany, że nasze kursy mogą pomóc w opracowaniu najlepszych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map