Hyperledger, Ethereum i Corda to obecnie niektóre z popularnych platform blockchain. Poświęćmy chwilę i przeanalizujmy porównanie Hyperledger, Corda i Ethereum, aby zobaczyć, jak radzi sobie każda z tych platform.

Chociaż te trzy struktury przedstawiają korzyści i zastosowania technologii rozproszonych rejestrów, różnią się znacznie pod względem wizji, a także możliwego obszaru zastosowania.

Hyperledger i Ethereum mają różne konkretne przypadki użycia, podczas gdy Corda R3 wywodzi większość swoich zastosowań w branży usług finansowych. Ta krótka analiza spróbuje zdemistyfikować trzy aplikacje blockchain, ponieważ nadal szturmem zdobywają różne sektory, biorąc pod uwagę ich różnorodne zastosowania.

Hyperledger vs Corda vs Ethereum to porównanie, które przedstawia skalę i biegłość technologii rozproszonej księgi.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals


Hyperledger Vs Corda Vs Ethereum: Wprowadzenie do platform korporacyjnych

Co to jest Ethereum?

Przed zdemistyfikowaniem tego, co wyróżnia się w walce o dominację Hyperledger kontra Ethereum, lepiej byłoby spróbować zrozumieć, co oznaczają trzy technologie rozproszonych rejestrów..

Stworzone przez Vitalika Buterina, Ethereum to otwarta aplikacja oparta na technologii blockchain, która ma zapewnić programistom ramy do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum blockchain uruchamia kod programistyczny, na podstawie którego tworzone są zdecentralizowane aplikacje ”.

Aplikacja zdecentralizowana to specjalny typ aplikacji, który działa w sieci peer-to-peer, a nie na pojedynczym komputerze, jak ma to miejsce w przypadku wielu aplikacji. Ponadto stanowią unikalny zestaw aplikacji zaprojektowanych tak, aby istniały w Internecie i nie były kontrolowane przez żadną jednostkę.

Ethereum szczyci się drugą co do wielkości kapitalizacją rynkową w świecie kryptowalut, co wyjaśnia jego przewagę w bitwie Hyperledger kontra Ethereum. Projekt blockchain nadal cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, częściowo ze względu na jego zastosowanie do zasilania zdecentralizowanych aplikacji.

Ethereum stara się umożliwić ludziom zawieranie bezpiecznych umów cyfrowych, a także pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi przy jednoczesnym wykorzystaniu pełnych zalet kryptografii. Projekt blockchain powinien zmienić sposób, w jaki ludzie budują rzeczy w przyszłości, a także komunikują się i wykonują różne funkcje i zadania online. Enterprise Ethereum to kolejna odmiana tej platformy, która koncentruje się na rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. W każdym razie sprawdźmy więcej platform w tym przewodniku Hyperledger vs Corda vs Ethereum.

Wkrótce: Przewodnik dla początkujących po kursie rozwoju Ethereum

Korzyści z platformy Ethereum

Aplikacje Blockchain zbudowane na bazie łańcucha bloków Ethereum oferują następujące synergie

 1. Niezmienność: Nikt nie może wprowadzać zmian w danych umieszczonych w aplikacjach blockchain Ethereum, takich jak aplikacje zdecentralizowane.
 2. Odporność na manipulacje: Aplikacje w sieci Ethereum powstają na zasadzie konsensusu, co uniemożliwia cenzurę.
 3. Bezpieczeństwo: Nie ma centralnego punktu, który decyduje o strzale. Aplikacje zbudowane na bazie łańcucha bloków Ethereum są dobrze chronione przed włamaniami i innymi nieuczciwymi działaniami
 4. Zero przestojów: Aplikacje nigdy nie doświadczają przestojów online, ponieważ żaden centralny serwer ich nie obsługuje

Co to jest Hyperledger?

Zanim zagłębimy się w bitwę Hyperledger kontra Ethereum, mądrze byłoby najpierw mieć podstawowe pojęcie o tym, o co chodzi w łańcuchu blokowym Hyperledger..

Wbrew pozorom Hyperledger nie jest ani firmą, ani kryptowalutą, ani blockchainem. Zamiast tego jest centrum typu open source, które stara się wspierać rozwój przemysłowego łańcucha bloków. Można o tym myśleć jako o zbiorowym wysiłku typu blockchain o otwartym kodzie źródłowym, zainicjowanym w celu przyspieszenia rozwoju międzybranżowych technologii blockchain.

Hyperledger ma zintegrować niezależne otwarte protokoły i standardy dla modułów specyficznych dla użytkownika. Zespół projektu jasno dał do zrozumienia, że ​​nie stworzy natywnej kryptowaluty dla tego projektu. Projekt zaczął przyjmować propozycje inkubacji, a także innych technologii i kluczowych elementów w 2016 roku.

Zamiast popierać jeden standard blockchain, Linux Foundation zachęca do bardziej opartego na współpracy podejścia do opracowywania technologii blockchain w ramach Hyperledger.

Projekt Hyperledger Fabric 2.0 jest po prostu zakładem do tworzenia aplikacji do rozpowszechniania nagrań typu blockchain. Podobnie jak inne technologie blockchain, jest wyposażony w księgę i wykorzystuje inteligentne kontrakty, dzięki czemu działa jako system, w którym ludzie mogą zarządzać transakcjami.

Ogłoszenie księgi produkcyjnej Hyperledger Fabric w lipcu 2017 r. Stanowiło ważny kamień milowy jako jeden z najbardziej krytycznych projektów Hyperledger..

Hyperledger Fabric jest również wyposażony w wiele opcji wtykowych. Na przykład umożliwia przechowywanie danych księgi w wielu formatach. Utworzenie kanałów umożliwia również uczestnikom tworzenie oddzielnej księgi transakcji.

Oprócz Fabric, Hyperledger Indy, Sawtooth, And Iroha i Burrow to inne najbardziej znane projekty Hyperledger. Rzućmy okiem na Hyperledger i Ethereum w tym przewodniku porównawczym Hyperledger vs Corda vs Ethereum.

Wkrótce: Przewodnik dla początkujących po kursie rozwoju Hyperledger

Hyperledger kontra Ethereum

Cel platform

Debata Hyperledger vs. Ethereum staje się znacznie jaśniejsza, gdy przyjrzymy się bliżej intencjom obu projektów. Ethereum stara się ułatwić programistom wymyślanie inteligentnych kontraktów do wykonywania różnych zadań. Z drugiej strony Hyperledger to wspólny projekt open source wykorzystujący technologię blockchain do obsługi wielu implementacji komponentów.

Ethereum blockchain działa z uogólnionym protokołem, dzięki czemu wszystko działa w sieci. Ze swojej strony Hyperledger działa jak oprogramowanie, dzięki któremu ludzie mogą tworzyć spersonalizowane łańcuchy bloków w celu zaspokojenia różnych potrzeb.

Poziom poufności

Hyperledger kontra Ethereum nie będą kompletne bez uprzedniego przeanalizowania poziomów poufności obu projektów. Hyperledger przenosi prywatność i poufność na inny poziom, ponieważ tylko osoby zaangażowane w dany projekt mogą uzyskać dostęp do danych w sieci.

W ten sposób Hyperledger Fabric zapewnia firmom i osobom indywidualnym elastyczność w udostępnianiu transakcji tylko wybranej podgrupie za pomocą kluczy szyfrujących.

Z drugiej strony Ethereum to przejrzysty projekt blockchain, w którym każda transakcja lub szczegóły projektu są przechowywane w domenie publicznej, aby każdy mógł je zobaczyć w sieci. Wszystkie transakcje przeprowadzone na łańcuchu blokowym Ethereum są widoczne dla wszystkich.

Uczestnictwo rówieśników

Ethereum może być zarówno prywatne, jak i publiczne, dzięki czemu każdy może w dowolnym momencie uczestniczyć w sieci. Ze swojej strony Hyperledger ma predefiniowaną społeczność uczestników, którzy mają dostęp do sieci. Oznacza to, że wymagane jest pozwolenie, które może przybrać postać kluczy szyfrujących, aby uzyskać dostęp do danych w sieci.

Hyperledger Sawtooth to jedyny projekt, który można wykorzystać zarówno w rozwiązaniach prywatnych, jak i publicznych.

Mechanizm konsensusu

Ethereum będąc przejrzystym projektem blockchain zasadniczo oznacza, że ​​wszyscy uczestnicy projektu biorą udział w podejmowaniu decyzji. Aby transakcja w sieci została zakończona, wszystkie osoby w łańcuchu bloków muszą osiągnąć konsensus, niezależnie od węzła będącego częścią transakcji.

Ethereum osiąga konsensus za pomocą algorytmu Proof of Stake, w którym wszystkie węzły muszą się zgodzić, a wszystkie z nich muszą mieć dostęp do zapisanych wpisów.

Hyperledger oferuje inny rodzaj konsensusu, w którym węzły mogą wybierać między niepotrzebnymi algorytmami konsensusu a protokołem umowy. W takim przypadku dwie lub więcej stron może się zgodzić i mieć znaczący wpływ na wynik. Na przykład Hyperledger Fabric używa PBFT. Przeczytaj więcej o różnych algorytmach konsensusu tutaj.

Język programowania

Kolejna krytyczna różnica w bitwie o supremację Hyperledger kontra Ethereum sprowadza się do języka programowania używanego przez te dwa frameworki.

Inteligentne kontrakty Ethereum opierają się na zorientowanym na wysokim poziomie języku programowania o nazwie Solidity. Ze swojej strony Hyperledger opiera się na „kodzie łańcucha”, który jest synonimem inteligentnej umowy i obsługuje logikę biznesową uzgodnioną przez członków sieci. Kody łańcuchowe są napisane w języku programowania opracowanym przez Google o nazwie Golang.

kryptowaluty

Linux Foundation już wyjaśniła, i nie jest otwarta na pomysł opracowania kryptowaluty do zasilania sieci, stąd nie ma wymogu wydobywania. Brak rodzimej waluty pozwala również na zastosowanie skalowalnego algorytmu konsensusu, dzięki któremu sieć może przetwarzać transakcje z wysokimi prędkościami transakcji.

Z drugiej strony eterowa waluta cyfrowa zasila łańcuch bloków Ethereum używany do finansowania transakcji w sieci.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych platformach blockchain? Sprawdź naszą szeroką kolekcję kursów blockchain już teraz!

Tabela porównawcza Hyperledgera i Ethereum

FunkcjeEthereumHyperledger
Przypadek użycia Popularny w aplikacjach uogólnionych i najczęściej używany w firmach do operacji konsumenckich Preferowana platforma do prowadzenia działalności biznesowej 2, stosowana głównie w przedsiębiorstwach
Poufnie Przezroczysty Wysoce prywatne, a więc poufne transakcje
Tryb uczestnictwa rówieśników Może być zarówno prywatną, jak i publiczną, a zatem siecią bez zezwoleń Posiadanie uprawnień do sieci prywatnej jest wymagane, aby uzyskać dostęp do zawartości sieci
Mechanizm konsensusu Algorytm Proof of Work jako konsensus osiągany jest poprzez eksplorację Polega na podłączanym algorytmie konsensusu w przypadku braku wydobycia
Język programowania Inteligentne kontrakty obsługiwane przez język programowania Solidity Polega na języku programowania Golang firmy Google
Kryptowaluta Obsługiwane przez rodzimą walutę Ether. Nie ma wbudowanej natywnej kryptowaluty

Hyperledger kontra Ethereum: podsumowanie

Ethereum to wyjątkowy projekt blockchain dla osób, które chcą wymyślać zdecentralizowane aplikacje, a także inteligentne kontrakty do wykonywania różnych zadań. Jest to zatem ogólna platforma dla dowolnego rodzaju aplikacji. Jednak projekt nadal boryka się z problemami skalowalności i prywatności, biorąc pod uwagę podstawowe zezwolenie na mniejszy tryb działania.

Z drugiej strony Hyperledger to idealny projekt dla organizacji i przedsiębiorstw, które chcą uniknąć problemów ze skalowalnością i prywatnością w przestrzeni blockchain. Pozwolony tryb działania zasadniczo zapewnia wysoki poziom prywatności dzięki precyzyjnej kontroli dostępu.

Co to jest Corda?

Hyperledger kontra Corda to kolejna bitwa, która nabiera kształtu, biorąc pod uwagę, że oba projekty dobrze wykorzystują technologię blockchain, próbując zrewolucjonizować różne branże.

Corda blockchain to platforma typu open source, która umożliwia łatwe zarządzanie umowami prawnymi i innymi danymi współdzielonymi między wzajemnie ufającymi organizacjami. Platforma umożliwia współdziałanie różnorodnych aplikacji w jednej sieci.

Corda, będąca pomysłem R3, firmy zajmującej się rozproszonymi bazami danych, zaczęła jako platforma umożliwiająca świadczenie usług w sektorze finansowym. Aktualizacje i ewolucja platformy sprawiły, że jej możliwości i funkcje nabrały wielkiego znaczenia w różnych branżach.

Jednak platforma nadal zyskuje sławę w sektorze finansowym, częściowo dlatego, że wykorzystuje zalety systemów blockchain. Jeśli chodzi o zastosowania w branży finansowej, Corda ma przewagę nad Hyperledgerem w debacie Hyperledger vs. Corda

Corda jest nastawiona głównie na obsługę złożonych transakcji, a także ograniczanie dostępu do bardzo wrażliwych danych. W każdym razie zobaczmy więcej na temat platformy w tym przewodniku Hyperledger vs Corda vs Ethereum.

Chcesz odnieść sukces w wywiadzie z blockchain? Oto przewodnik po pytaniach i odpowiedziach na rozmowę kwalifikacyjną firmy Corda, które pomogą Ci szybko przeprowadzić rozmowę!

Corda Use Case

Aby lepiej zrozumieć Hyperledger i Cordę R3, należałoby zwrócić uwagę na przypadek użycia tego ostatniego.

Głównym celem Corda jest zapewnienie ludziom platformy z typowymi usługami, przy jednoczesnym zapewnieniu, że każda usługa zbudowana na najwyższym poziomie jest kompatybilna z uczestnikami sieci.

Corda stara się wyeliminować wiele problemów, które utrudniają transakcje między firmami, umożliwiając firmom przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem inteligentnych kontraktów.

Przypadki użycia Corda są również zgodne z najwyższymi standardami prywatności i bezpieczeństwa, co wyjaśnia, dlaczego nadal zdobywa przyczółek w branży finansowej. W erze, w której potrzeba ochrony danych osobowych jest kluczowa, wykorzystanie rozwiązań typu blockchain, takich jak Corda, wciąż zyskuje na znaczeniu.

R3, firma stojąca za platformą Corda, już zaprezentowała, Corda Enterprise, komercyjną wersję dystrybucji Corda, która spełnia wszystkie wymagania współczesnych firm, jeśli chodzi o transakcje..

Oprócz ułatwienia firmom przeprowadzania transakcji, komercyjna platforma dystrybucyjna oferuje również unikalne funkcje, takie jak firmowe zapory sieciowe, a także funkcje zapewniające całodobową pomoc techniczną. Użytkownicy mogą również skorzystać z przewidywalnych harmonogramów wydań, a także funkcji zarządzania produktami.

Podstawy R3 Corda

Aby zrozumieć, czym różnią się Hyperledger od Corda, konieczne byłoby zrozumienie podstaw Corda.

Język programowania

Jeśli chodzi o język programowania, należy zauważyć, że Hyperledger kontra Corda bardzo się różni. Podczas gdy Hyperledger opiera się na języku Google Golang, platforma Corda opiera się na Kotlin, języku programowania, który jest przeznaczony dla JavaScript i JVM. Używając Kotlina, Corda cieszy się wysokim poziomem integracji, jak każdy inny paradygmat programowania. Możesz dowiedzieć się więcej o aspekcie programowania, korzystając z dobrego samouczka Corda i postępując zgodnie z instrukcjami.

Architektura

Architektura Corda to taka, która ma na celu stworzenie globalnej księgi logicznej, w której wszystkie podmioty gospodarcze mogą wchodzić w interakcje i zarządzać umowami.

Architektura obejmuje trzy główne wizje:

Tylko podmioty mające uzasadnione interesy mogą uzyskać dostęp do rekordów na platformie Corda

Zachowanie się umów zarządzanych przez system jest opisane ”za pomocą kodu komputerowego, który umożliwia legalność.

Aby umożliwić powszechne przyjęcie w różnych branżach, części systemu mają być open source.

Wkrótce: Przewodnik dla początkujących po kursie rozwoju Corda

Kluczowe cechy Corda

 • Corda zapobiega niepotrzebnemu udostępnianiu danych w łańcuchu bloków, ponieważ tylko osoby z uzasadnionymi potrzebami i dostępem mają dostęp do sieci.
 • Platforma Corda umożliwia udostępnianie danych w sieci bez konieczności stosowania centralnego kontrolera.
 • Konsensus jest osiągany ”na poziomie transakcji indywidualnych, a nie na poziomie całego systemu
 • Projekt Corda zawiera węzły obserwacyjne regulacyjne i nadzorcze.
 • Platformy Corda blockchain obsługują różnorodne mechanizmy konsensusu.
 • Zbudowany na standardowych narzędziach branżowych
 • Nie ma rodzimej waluty.

Zarządzanie

Jeśli chodzi o blockchain dla rządu, Corda wyobraża sobie siebie jako dozwolony blockchain, który daje kontrolę nad zarządzaniem R3.

Wsparcie inteligentnych kontraktów

Inteligentne kontrakty na platformie Corda to w istocie umowy, których wykonanie odbywa się za pomocą kodów komputerowych pracujących z udziałem człowieka. Inteligentne kontrakty łączą logikę biznesową i dane biznesowe z powiązanym procesem prawnym w celu zapewnienia, że ​​umowy finansowe są mocno zakorzenione w prawie.

Platforma Corda realizuje również logikę biznesową za pomocą inteligentnego kodu kontraktu skonstruowanego jako czysta funkcja do akceptowania lub odrzucania transakcji.

Zgoda

Corda ma dwa rodzaje konsensusu:

Ważność transakcji. W takim przypadku strony muszą uzyskać pewność, najpierw sprawdzając cały powiązany kod umowy i dołączając wszystkie wymagane podpisy.

Wyjątkowość transakcji. Strony muszą mieć pewność, że dana transakcja jest jedynym konsumentem w odniesieniu do wszystkich podanych informacji. Ten proces obejmuje weryfikację, czy żadna inna transakcja nie zużywa żadnego z uzgodnionych stanów.

Kryptowaluta

Corda nie ma żadnej rodzimej waluty, takiej jak Ethereum.

Chcesz zostać ekspertem Corda? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po certyfikacji R3 Corda, aby zrozumieć, dlaczego certyfikaty Corda są ważne dla Twojej kariery.

Hyperledger vs. Ethereum vs. Corda: The Differences

Przypadków użycia

Trzy technologie rozproszonych rejestrów różnią się znacznie, jeśli chodzi o wykorzystanie obudowy i wizji. Corda czerpie większość przypadków użycia z branży usług finansowych, podczas gdy Hyperledger Fabric stara się zapewnić modułową, rozszerzalną architekturę w różnych branżach. Z drugiej strony Ethereum jest niezależny od jakiejkolwiek konkretnej dziedziny zastosowania.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Uczestnictwo rówieśników

Jeśli chodzi o konsensus dotyczący udziału w trzech technologiach księgi cyfrowej, widoczne są dwa tryby działania. W przypadku, gdy każdemu wolno uzyskać dostęp do danych lub czegokolwiek w sieci, wówczas uczestnictwo równorzędne w tym przypadku jest traktowane jako bez pozwolenia. Ten tryb jest prawdziwy w przypadku łańcucha blokowego Ethereum.

Jeśli jednak uczestnicy sieci zostaną wybrani z wyprzedzeniem, wówczas węzeł uzyska pozwolenie, co ma miejsce w przypadku Corda i Hyperledger.

Zgoda

Jeśli chodzi o konsensus, Ethereum różni się od pozostałych dwóch. W łańcuchu bloków Ethereum wszyscy uczestnicy sieci muszą dojść do porozumienia, aby transakcja została przeprowadzona, niezależnie od tego, czy uczestnik jest częścią transakcji, czy nie.

Jeśli chodzi o Fabric i Corda, konsensus jest bardziej wyrafinowany, ponieważ nie wszystkie węzły w sieci muszą brać udział w procesie konsensusu.

Wbudowana waluta

Ethereum jest jedyną spośród powstających technologii cyfrowych ksiąg rachunkowych, które są wyposażone w natywny eter kryptowaluty.

Z drugiej strony Fabric i Corda nie potrzebują kryptowaluty, ponieważ konsensus nie jest osiągany poprzez wydobywanie. Jednak Fabric Hyperledger ma możliwość wymyślenia podstawowego tokenu z kodem Chaincode. R3 jednak zbagatelizował sugestię, że mógłby wymyślić rodzimą walutę dla platformy Corda.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Podsumowanie

Hyperledger vs. Corda vs. Ethereum to porównanie, które powinno nadal nabierać tempa wraz z ewolucją technologii blockchain, a także pojawieniem się nowych aplikacji dla powstających technologii. Należy jednak zauważyć, że trzy technologie księgi cyfrowej bardzo się różnią, zwłaszcza w zakresie wizji i zastosowania.

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz dowiedzieć się więcej o tych platformach blockchain dla przedsiębiorstw, sprawdź nasz bezpłatny kurs blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me