Przez większą część 2018 roku rynek kryptowalut przechodził okres masowego spadku. Warto zauważyć, że jedną z przyczyn spadku było oszukiwanie nieszczęsnych inwestorów w imię Initial Coin Offering (ICO). Wydaje się jednak, że rynek dojrzewa od czasu wprowadzenia Initial Exchange Offering (IEO). W tym artykule dokonamy oceny IEO i ICO i rozróżnimy je na podstawie zaufania i przejrzystości.

Co to jest pierwsza oferta wymiany (IEO)?

Pierwsza oferta wymiany (IEO) to udoskonalenie koncepcji Initial Coin Offering (ICO), która umożliwia inwestorom wejście do ekosystemu kryptowalut. W szczególności IEO działa tak jak każda inna oferta publiczna, której celem jest pozyskanie funduszy na określone projekty. W przeciwieństwie do ICO, IEO działa poprzez platformę wspieraną przez giełdę kryptowalut. Zasadniczo oznacza to, że giełdy kryptowalut to te, które zarządzają procesem pozyskiwania funduszy.

W IEO zespoły projektowe stojące za pewnym tokenem nie mają bezpośredniej korespondencji z inwestorem. Zamiast tego zespół projektowy podchodzi do giełdy kryptowalut i przedstawia ideę swojego tokena. Następnie giełda kryptowalut prowadzi szczegółowe badania dotyczące wykonalności i wykonalności projektu.

Ta weryfikacja ma na celu osiągnięcie dwóch celów. Po pierwsze, jest oczywiste, że giełda o zasięgu globalnym ma wielu użytkowników, którzy ufają jej usługom. Dlatego ludzie mogą śledzić każdą okazję inwestycyjną, która pojawia się na platformie, bez zadawania pytań. W związku z tym prerogatywą giełdy jest zapewnienie, że projekt jest prawdziwy i jest to idea, która może przynieść korzyści inwestorom.


Po drugie, sprawdzenie przeszłości ma na celu ustalenie profilu ryzyka projektu związanego z danym tokenem. Co ciekawe, jest to w mniejszym lub większym stopniu kwestia wymiany zabezpieczającej się przed ewentualnymi zniszczeniami ich reputacji, jeśli projekt okaże się białym słoniem..

Zasadniczo IEO odbywa się poprzez ułatwienie wymiany kryptowalut. W szczególności inwestorzy nie będą musieli przeprowadzać skomplikowanych transakcji obejmujących wiele portfeli kryptowalut, aby uzyskać dostęp do IEO. Zamiast tego potrzebują tylko konta na giełdzie i trochę gotówki na rachunkach depozytowych. Już teraz główne giełdy, takie jak Binance, OKEx, Bittrex, Bitmax i Huobi i wiele innych, mają platformy, na których inwestorzy mogą uzyskać dostęp do IEO.

Pierwsza oferta wymiany (IEO) – proste wyjaśnienie

 

IEO vs ICO

Z powyższej dyskusji wynika, że ​​IEO jest po prostu rodzajem ICO, którego administracja nie leży w rękach emitenta. Od czasu pojawienia się manii kryptowalut ludzie chcieli zdobyć fortunę, którą wybił sektor. Z drugiej strony przedsiębiorcy pilnie potrzebowali środków na realizację swoich projektów.

Dlatego przedsiębiorcy wprowadzili coś, co nazwali „Wstępnymi ofertami monet”, w których inwestorzy kupowali udział w wartości projektów. Podobnie jak w przypadku pierwszych ofert publicznych (IPO), inwestorzy czerpaliby korzyści ze swoich inwestycji, gdy projekty ruszyłyby w ziemię i zaczęły generować dochody.

Co ciekawe, projekty stojące za ofertami prowadziły swoje ICO i inwestorzy nie mieli możliwości określenia rentowności projektów. Niektórzy pozbawieni skrupułów przedsiębiorcy wymyślili fikcyjne projekty wraz z mocno plagiatowanymi białymi księgami. Wkrótce inwestorzy zaczęli płakać, bo przedsiębiorcy uciekali ze swoimi inwestycjami. W ten sposób ICO stały się niepopularne i zwiastunem oszukańczej strony rynku kryptowalut.

Dlatego pojawienie się IEO jest sposobem dla legalnych przedsiębiorców na próbę zaproszenia inwestorów z powrotem z obietnicą, że ich projekty są wartościowe. Oto różnice w porównaniu IEO i ICO. Po pierwsze, jest oczywiste, że emitenci tokenów nie mają żadnego bezpośredniego wpływu na administrowanie IEO. Wręcz przeciwnie, emitenci ICO aktywnie współpracują z inwestorami i aktywnie angażują się w pozyskiwanie inwestorów.

Po drugie, emitenci IEO muszą przekonać giełdę kryptowalut, że ich projekt jest wart zainwestowania, zanim giełda pozwoli na to na swojej platformie. Wręcz przeciwnie, zespoły projektowe stojące za ICO muszą tylko przedstawić swój projekt inwestorowi, który następnie zdecyduje, czy warto zainwestować ich pieniądze. Dlatego różnica polega na tym, że na inwestorze spoczywa obowiązek przeprowadzenia należytej staranności w sprawie ICO.

IEO vs STO

Gdy fala ICO zaczęła słabnąć z powodu przypadków oszustw, przedsiębiorcy wymyślili alternatywę o nazwie Security Token Offering (STO). Główną ideą STO było odzyskanie zaufania inwestorów przez branżę kryptograficzną.

Po pierwsze, ICO miały jeden fundamentalny problem, który sprawiał, że oszuści tak łatwo mogli przedrzeć się przez rynek. W szczególności nie było jasnych przepisów dotyczących aktywów z powodu braku jasnej definicji tokenów cyfrowych. Co ciekawe, w zależności od charakteru i przeznaczenia tokenów, niektóre byłyby papierami wartościowymi, podczas gdy inne byłyby walutą cyfrową, a niektóre obie.

Wręcz przeciwnie, token zabezpieczający to taki, który zachowuje się jak prawdziwy papier wartościowy, a zatem podlega organom regulacyjnym, takim jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Oznacza to również, że tokeny uzyskują wartość z zbywalnych źródeł, takich jak towary, a nawet akcje.

W porównaniu z IEO, STO oferują inwestorom niewielkie zaufanie. Dzieje się tak, ponieważ pomimo ich regulowanego charakteru pozyskiwanie funduszy dla STO jest wyłącznie pod kontrolą emitenta. Oznacza to, że na inwestorach spoczywa ciężar dołożenia należytej staranności i mogą wpaść w oszustwo bez kompleksowych badań.

Ponadto inwestowanie w STO jest skomplikowane, ponieważ inwestorzy będą musieli realizować transakcje przy użyciu inteligentnych kontraktów obsługiwanych przez wystawcę tokenów. W związku z tym trzeba mieć portfel kryptowalutowy i rozumieć złożoną metodę transakcji cyfrowych. I odwrotnie, inwestorzy IEO, jak wspomniano wcześniej, potrzebują jedynie rachunku depozytowego na giełdzie prowadzącej sprzedaż tokenów.

Ponadto istnieje ogromna różnica między IEO a STO pod względem ich natury. Oto wyjaśnienie. STO to składnik aktywów, który rozszerza własność wartości na inwestora. Oznacza to, że ktokolwiek jest właścicielem tokena bezpieczeństwa, posiada udział w jakimś aktywu, który jest w stanie przynieść inwestorowi pewien zysk. Co więcej, inwestor może ponieść straty, jeśli wartość tokena bezpieczeństwa spadnie.

Co ciekawe, gorączka STO po prostu się przyjmuje, ponieważ analitycy reklamują ją jako substytut ICO. Warto zauważyć, że doświadczeni obserwatorzy uważają, że STO to następna granica co jeszcze bardziej umocni miejsce rynku kryptowalut w handlu światowym. Z drugiej strony koncepcja IEO dopiero się wyłania i wielu entuzjastów rynku wciąż nie jest tego świadomych. Dlatego przez większość tego roku można usłyszeć dużo o STO niż o IEO.

Dowiedz się więcej o ICO vs STO tutaj.

Nadchodzące i ostatnie IEO

Popularność STO nie oznacza, że ​​IEO nie są hitem. Dla pewności istnieją różne sprzedaże tokenów IEO, które już miały miejsce. Ponadto są te, które nadal trwają i inne, które pojawią się w późniejszym terminie.

Nadchodzące IEO

Traceto.io

Istnieje wiele nadchodzących IEO, w których każdy projekt koncentruje się na unikalnej ofercie. Jednym z nich jest traceto.io. Według ich strony internetowej traceto.io ma na celu zbudowanie rozwiązania, które koncentruje się na segmencie KYC na rynku kryptowalut. Według zespołu stojącego za projektem, rozprzestrzenianie się oszustw w ekosystemie kryptograficznym sprowadza się do struktury KYC, która nie jest wystarczająco solidna.

W szczególności zespół wykorzysta połączenie sztucznej inteligencji i inteligentnych kontraktów, aby stworzyć rozwiązanie, które usprawni proces KYC. W szczególności rozwiązanie to jest skierowane do inwestorów, którzy są odwiecznymi celami oszustów podszywających się pod prawowitych przedsiębiorców. Zespół ma nadzieję zrewolucjonizować branżę poprzez zlikwidowanie istniejącej dysproporcji między wirtualną i fizyczną tożsamością uczestników rynku.

Na szczycie listy problemów, które Traceto.io chciałoby naprawić, jest brak szczelnej struktury KYC, która toruje drogę do rozkwitu złych aktorów. Po drugie, zespół odpowiedzialny za projekt uważa, że ​​niewielki nacisk kładzie się na zgodność ze względu na ograniczenia budżetowe i niski priorytet. Trzecią kwestią, na której skupiamy się, jest założenie, że potrzeba zachowania anonimowości uczestników rynku ma wyższy priorytet niż zgodność z przepisami dotyczącymi CTF i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

W tym zakresie w ramach projektu opracowywane są nowatorskie rozwiązania oparte na innowacyjnej strukturze KYC. W szczególności rozwiązanie zapewni zgodność procesów KYC z obowiązującymi przepisami. Ponadto rozwiązanie umożliwi organom regulacyjnym przeprowadzenie należytej staranności. Według osób stojących za projektem Traceto.io zostanie uruchomione na początku kwietnia.

Matic Network

Za 18 dni Matic Network zostanie uruchomiona w Indiach. Idea projektu kryje się za potrzebą łatwego skalowania aplikacji w dzisiejszych sieciach blockchain. W szczególności programiści mają trudności z pełną optymalizacją zdecentralizowanych aplikacji (dApps) z powodu problemu ze skalowalnością.

Po drugie, projekt ma na celu poprawę szybkości potwierdzania bloków przy jednoczesnym zmniejszeniu opłat za gaz, zwłaszcza w sieci blockchain Ethereum. W związku z tym ostatecznym celem ich rozwiązania jest poprawa skalowalności platformy Ethereum, a także przyspieszenie prędkości transakcji. Rozwiązanie dodatkowo uprości korzystanie z sieci blockchain, czyniąc ją po prostu niesamowitą.

Warto zauważyć, że Matic Network wykorzystuje strukturę Plazmy, która jest nieodłącznym elementem platformy Ethereum. W związku z tym rozwiązanie będzie miało szybsze prędkości niż w głównym łańcuchu Ethereum. W szczególności architektura łączy się z łańcuchem głównym za pomocą punktów kontrolnych PoS. W związku z tym Matic Network jest w stanie przeprowadzać transakcje przy 2 16 transakcjach na blok.

Z powyższego można łatwo wywnioskować, że token Matic Network jest tokenem użytkowym. Zasadniczo umożliwi to użytkownikom blockchain lepsze wrażenia podczas korzystania z tej technologii. Warto zauważyć, że natywny token będzie nosił nazwę MATIC. Zgodnie z informacjami od twórców sieci, jeden MATIC będzie wart 0,00263 USD i będzie miał sztywny limit w wysokości 5 mln USD.

Ponieważ sieć będzie działać na platformie Ethereum, Matic Network będzie mogła akceptować Ether. Ponadto programiści wykorzystają Binance Launchpad do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy.

Evedo

Technologia Blockchain okazuje się przydatna w prawie każdej branży, jaką można sobie wyobrazić. Na przykład Evedo to projekt, który stara się wykorzystać technologię w organizacji wydarzeń. W szczególności platforma skupia wszystkich uczestników i firmy, które tworzą ekosystem organizujący wydarzenia.

Technologia blockchain umożliwia użytkownikom interakcję na zasadzie peer to peer (P2P). Oznacza to, że jeśli użytkownik A chciałby przeprowadzić transakcję z użytkownikiem B, będzie mógł to zrobić bez potrzeby korzystania z centralnego organu ułatwiającego interakcję. W scentralizowanych ekosystemach, takich jak obecna branża finansowa, aby użytkownik A mógł wysłać pieniądze do użytkownika B, będzie musiał spotkać się za pośrednictwem instytucji finansowej, takiej jak bank.

Wręcz przeciwnie, technologia blockchain umożliwia zdecentralizowany ekosystem, w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje bez potrzeby posiadania centralnego organu. W szczególności podstawowa struktura technologii, mimo że inteligentne kontrakty, umożliwia automatyczne zaufanie, a zatem nie ma potrzeby egzekwowania zaufania przez organ centralny.

Korzystając z tej samej koncepcji, Evedo łączy uczestników i firmy w ramach ekosystemu organizującego wydarzenia, tak aby mogli współdziałać w sposób zdecentralizowany. Co ciekawe, branża organizująca wydarzenia jest obecnie warta nieco ponad 850 miliardów dolarów, a to oznacza, że ​​wyeliminowanie pośredników zapewni firmom większe dochody.

Według twórców token Evedo to EVED. Z powyższego token będzie tokenem użytkowym. Chociaż okres uruchomienia jest jeszcze nieznany, IEO zostanie uruchomione w Bułgarii, a zbieranie funduszy odbędzie się na Launchpad Bitforex. Ponadto jeden EVED będzie równy 0,0005 ETH, a twardy limit to 28 000 ETH.

Najnowsze IEO

Nisza IEO, jak wspomniano wcześniej, jest całkiem nowa. Jednak wiele zbiórek funduszy na projekty IEO już się odbywa. Niektóre z nich to:

Bit Agro

Zdaniem zespołu stojącego za projektem Bit Agro rynek rolno-przemysłowy należy do sektorów, których znaczenie będzie rosło z czasem. Jednak w sektorze istnieje niewiele innowacji, jeśli chodzi o zbliżanie uczestników i przedsiębiorstw. W tym świetle w ramach projektu stworzono platformę B2B, na której uczestnicy mogą współdziałać w sposób zdecentralizowany.

Warto zauważyć, że użytkownicy będą mieli możliwość handlu produktami rolnymi i spożywczymi. Ponadto użytkownicy uzyskają dostęp do możliwości inwestowania w przedsięwzięcia agro, którym nie przeszkadza geolokalizacja produkcji. W szczególności użytkownicy będą wykorzystywać inteligentne kontrakty w ramach platformy do interakcji w celu utrzymania zaufania. Aby ułatwić transakcje wewnątrzsieciowe, platforma jest wyposażona w rodzimą monetę o nazwie Agrocoin. Ponadto token ułatwi wycenę rejestru każdego produktu w sieci.

Sieć Bit Agro działa na platformie blockchain Ethereum. W związku z tym użytkownicy powinni spodziewać się szybszych transakcji, ścisłego bezpieczeństwa i wysokiej przejrzystości. Warto zauważyć, że zespół stojący za projektem uruchomił sieć za pomocą Exmarkets Launchpad. Twardy limit dla platformy to 72 miliony dolarów. IEO wystartował w Estonii i trwa do 90 dni od dzisiaj.

VenusEnergy

To kolejne trwające IEO, które zakończy się za 55 dni od dzisiaj. U podstaw projektu VenusEnergy leży potrzeba wsparcia kampanii na rzecz energii odnawialnej. Projekt przyznaje, że rozwój blockchain groził wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną. Warto zauważyć, że algorytmy konsensusu, które opierają się na wydobywaniu w celu weryfikacji transakcji, są bardzo energochłonne, a ponieważ więcej osób dołącza do branży, zużycie energii gwałtownie wzrośnie.

W szczególności projekt poprowadzi kampanię, w której całe zapotrzebowanie na energię związane z kryptowalutami wykorzystuje odnawialne źródła energii. Platforma działa na Ethereum i wykorzystuje inteligentne kontrakty w celu ułatwienia transakcji między użytkownikami. Ponadto platforma zawiera rodzimą monetę o nazwie VENUS, w której jedna jednostka to 0,00225 EUR. Twardy limit dla tokena wynosi nieco ponad 30 milionów euro. Ponadto token ma charakter użytkowy, a jego uruchomienie miało miejsce w Estonii. Niemniej obywatele USA i Chin nie mają dostępu do platformy.

PUBLIKOWAĆ

Wykorzystanie technologii blockchain byłoby nieoptymalne, gdyby sektor mediów nie był na pokładzie. Na szczęście ktoś się tym zajął. PUBLISH to innowacyjna platforma, która przenosi prasę do najbardziej rewolucyjnej technologii naszych czasów. Zdaniem zespołu stojącego za projektem ich głównym celem jest wspieranie bezkompromisowego dziennikarstwa w dobie fake newsów.

W szczególności projekt wykorzysta łatwo dostępny charakter blockchain, aby umożliwić dziennikarzom publikowanie swoich prac i dotarcie do wielu osób jednocześnie. W ramach testów projekt współpracuje z południowokoreańską firmą TokenPost. W szczególności początkowe wykorzystanie skupi się na rozpowszechnianiu wiadomości związanych z blockchain.

Natywnym tokenem sieci jest NEWS i partnerzy używają go do rozliczania transakcji w sieci. W okresie IEO cena jednego tokena NEWS wynosiła 0,0100 USD. Okres ofertowy rozpoczął się 26 marca 2019 r. I zakończył 30 marca 2019 r. W szczególności projekt był realizowany za pośrednictwem Probit Launchpad.

Lista IEO

Z powyższego, IEO blockchain powoli nabiera tempa. Po krótkim czasie na rynku prawdopodobnie pojawi się nowy token IEO, który koncentruje się na konkretnych zagadnieniach. Do tej pory istnieje bardzo długa lista tokenów należących do niszy kryptograficznej IEO. Poniżej znajduje się lista nadchodzących, trwających i zakończonych IEO.

# Projekt IEO Znak Postęp
1 Matic MATIC Nadchodzące
2 Evedo EVED Nadchodzące
3 Bit Agro AGRO Trwający
4 VenusEnergy WENUS Trwający
5 MultiVAC MTV Trwający
6 Windham Energy WHM Trwający
7 Menapay MPAY Trwający
8 TerraGreen TGN Trwający
9 REDi Token REDI Zakończone
10 VeriBlock VBK Zakończone
11 PUBLIKOWAĆ AKTUALNOŚCI Zakończone
12 GLOBALNY ŻETON KIZUNA KGT Zakończone
13 POLOWANIE POLOWANIE Zakończone
14 CharS CHARS Zakończone
15 Celer Network CELR Zakończone
16 Lewolucja LEVL Zakończone
17 WeGen WGC Zakończone
18 Zdziesiątkowany DIO Zakończone
19 Percival XPV Zakończone
20 Fetch.AI FET Zakończone
21 BitTorrent BTT Zakończone

IEO na platformach wymiany

Obecnie istnieje wiele platform wymiany, które ułatwiają IEO. Warto zauważyć, że platformy noszą nazwę Launchpad, ponieważ pomagają w uruchomieniu procesu sprzedaży tokenów. Co ciekawe, prawie każda duża giełda kryptowalut ma Launchpad. Oto lista niektórych z najpopularniejszych istniejących platform IEO Initial Exchange Offering:

Wymieniać się IEO Launchpad
Bittrex Bittrex International IEO
Bitmax Bitmax Launchpad
Binance Binance Launchpad
Huobi Huobi Prime
KuCoin KuCoin Spotlight
OK, Ex OKEx Jumpsmart
ExMarkets ExMarkets Launchpad
PROBIT Probit Launchpad
LATOKEN Latoken Launchpad

IEO vs. ICO – jakie są różnice?

Podobnie jak wcześniej wspomniano, istnieją znaczne różnice między IEO i ICO. Zobacz tabelę poniżej.

Charakterystyka IEO I CO
Sprzedaż żetonów Giełdy są odpowiedzialne za sprzedaż tokenów po ich wystawieniu Za sprzedaż odpowiada emitent
Marketing & reklama Giełdy zajmują się marketingiem i reklamą Zespoły projektowe zajmują się całą reklamą i marketingiem
Transakcje Inwestorzy potrzebują tylko konta na giełdzie Inwestorzy dokonują transakcji bezpośrednio z wystawcą tokenów
Zaufanie Brak problemów z zaufaniem; giełdy zapewniają należytą staranność przed wystawieniem tokena Występują problemy z zaufaniem spowodowane podawaniem przez niektórych wydawców tokenów błędnych informacji
Bezpieczeństwo Wysoce bezpieczny, ponieważ wszystkie transakcje odbywają się w serwisie wymiany Wysoce niepewne, ponieważ transakcje odbywają się na stronie internetowej projektu ICO, które mogą nie mieć odpowiednich środków bezpieczeństwa

Podsumowanie / uwagi końcowe

Sektor kryptowalut ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Jeszcze w ubiegłym roku rynek był zagrożony egzystencjalnie kwestiami związanymi z zaufaniem i regulacjami. Oczywiście ICO oszukiwały niczego niepodejrzewających inwestorów, a rządy wykorzystywały to jako kij do pokonania tego sektora. Na szczęście programiści wymyślili STO, które zmieniły narrację o sektorze.

Dziś IEO dalej napędzają rynek i istnieje możliwość przyspieszonego przyjęcia branży. Istnieje jednak ogromna różnica między IEO, STO i ICO. Zobacz podsumowanie poniżej.

Podsumowanie IEO vs. ICO vs. STO

Charakterystyka IEO I CO STO
Sprzedaż żetonów Giełdy są odpowiedzialne za sprzedaż tokenów po ich wystawieniu Za sprzedaż odpowiada emitent Za proces pozyskiwania środków odpowiada wystawca tokena zabezpieczającego
Marketing & reklama Giełdy zajmują się marketingiem i reklamą Zespoły projektowe zajmują się całą reklamą i marketingiem Zespół odpowiedzialny za projekt zajmuje się marketingiem i reklamą
Transakcje Inwestorzy potrzebują tylko konta na giełdzie Inwestorzy dokonują transakcji bezpośrednio z wystawcą tokenów Odbywa się na stronie internetowej emitenta
Zaufanie Brak problemów z zaufaniem; giełdy zapewniają należytą staranność przed wystawieniem tokena Występują problemy z zaufaniem spowodowane podawaniem przez niektórych wydawców tokenów błędnych informacji Wysoki poziom zaufania, ponieważ tokeny mają wartość wewnętrzną / reprezentują prawdziwe aktywa
Bezpieczeństwo Wysoce bezpieczny, ponieważ wszystkie transakcje odbywają się w serwisie wymiany Wysoce niepewne, ponieważ transakcje odbywają się na stronie internetowej projektu ICO, które mogą nie mieć odpowiednich środków bezpieczeństwa Wysoce bezpieczny, ponieważ token podlega przepisom takim jak SEC w USA.
Opłaty Giełdy pobierają od wydawców prowizje Bez opłat Bez opłat
Rozporządzenie Nieuregulowane Nieuregulowane Regulowany

 

*Zrzeczenie się: Artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me