Jak Blockchain może zakłócić opiekę zdrowotną?

Blockchain jest katalizatorem zmian procesów i modeli biznesowych w przedsiębiorstwach sektora opieki zdrowotnej. Dowiedzmy się dokładnie, w jaki sposób blockchain staje się siłą destrukcyjną, szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej.

Sektor opieki zdrowotnej to ogromny rynek. Tylko w Stanach Zjednoczonych całkowite wydatki na opiekę zdrowotną szacuje się na 3,8 biliona dolarów w 2018 roku. Przewiduje się, że do 2027 roku sięgną 6 bilionów dolarów. Jednak smutna rzeczywistość jest taka, że ​​ten ważny aspekt naszego życia jest wyjątkowo nieefektywny. W rzeczywistości ponad 30% wydatków na opiekę zdrowotną jest marnotrawnych z powodu złego zarządzania i bezpieczeństwa.

Najnowocześniejszy innowacyjny łańcuch blokowy odnosi się do opieki zdrowotnej, oferując wysokie bezpieczeństwo, śledzenie leków i zwracanie własności osobom, które mają prawo do wyrażenia zgody na jego użycie. Co więcej, osoby fizyczne mogą również migrować między danymi w oparciu o przechowywanie danych w różnych granicach organizacyjnych.

Blockchain może naprawdę dokonać zmiany i nadszedł najwyższy czas w naszym sektorze opieki zdrowotnej, aby wykorzystać tę technologię dla własnych korzyści. Dlatego w tym przewodniku przeprowadzę Cię przez świat blockchain w opiece zdrowotnej i jak ta technologia powoli zmienia ten sektor. Zaczynajmy!

Zapisać się: Darmowy kurs Podstawy Blockchain

Blockchain w opiece zdrowotnej: dlaczego ten sektor musi się zmienić?

Obecny system opieki zdrowotnej jest pełen luk i problemów związanych z bezpieczeństwem. Większość z tych kwestii dotyczy danych medycznych, łańcucha dostaw leków, badań klinicznych, informacji o pacjentach, danych uwierzytelniających lekarzy i tak dalej. Na dzień dzisiejszy problemy te są tak przytłaczające, że nawet czołowe firmy medyczne nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Zobaczmy, jakie są te problemy –

Podrabiane leki

To jeden z najbardziej zabójczych problemów tego sektora. W rzeczywistości branża opieki zdrowotnej nie ma odpowiednich narzędzi do śledzenia każdego leku od etapu produkcji do pacjentów. Dlatego wiele leków jest podrabianych. Najgorsze jest to, że te podrabiane leki dostają się do systemu bez wykrycia, a ludzie kupują je tylko po to, aby poważnie zachorować.

W wielu przypadkach leki te zagrażają nawet życiu. Problem w tym, że ogromna liczba podrabianych leków powoduje, że branża opieki zdrowotnej każdego roku traci pieniądze. Firmy farmaceutyczne mogą każdego roku tracić miliardy z powodu podrabianych produktów.

Słabe zarządzanie danymi i segmentacja

To kolejny ważny aspekt, w którym system opieki zdrowotnej bardzo zawodzi. W rzeczywistości system zarządzania w branży opieki zdrowotnej naprawdę nie jest odpowiedni. W rezultacie większość danych zostaje utracona lub zagubiona. Tak więc, gdy jest taka potrzeba, nie można ich znaleźć łatwo ani na czas. W rzeczywistości może to również prowadzić do dezinformacji lekarzy, a nawet opóźnień w otrzymaniu odpowiednich informacji, powodując poważne szkody dla pacjentów..

Ponadto w wielu przypadkach dane są podzielone na segmenty w całej bazie danych w sposób niezorganizowany. Zatem organizowanie ich według tych samych kryteriów również nie jest możliwe.

Brak prywatności pacjenta


Najgorszą częścią systemu opieki zdrowotnej jest brak prywatności pacjentów. Ze strony pacjenta nie mają oni żadnej kontroli nad tym, kto może zobaczyć jego dane osobowe, a kto nie. Poza tym zwykle nie mają dostępu do własnych informacji, co jest na początku dość absurdalne. W większości przypadków informacje te są sprzedawane stronom trzecim, które wykorzystują je w niewłaściwy sposób bez zgody pacjenta.

W rzeczywistości obniża to poziom satysfakcji klienta i zaufanie lekarzy do najlepszych połączeń.

Za mało miejsca na dane dotyczące opieki zdrowotnej

Nic dziwnego, że sektor opieki zdrowotnej będzie nadal przechowywał informacje o pacjentach, ponieważ są one niezbędne dla dobra pacjentów, a nawet późniejszych naukowców. Jednak z biegiem czasu system przechowywania tych danych medycznych stał się przestarzały. Nie wystarczają one do przechowywania coraz większej ilości informacji, a nawet do ich analizy.

Co więcej, systemy przechowywania danych mają luki w oprogramowaniu, które są łatwo atakowane przez cyberprzestępców. Stwarza więc zagrożenie masowym naruszeniem bezpieczeństwa.

Słabe cyberbezpieczeństwo

Systemy opieki zdrowotnej muszą mieć wyższy poziom protokołów bezpieczeństwa, aby zapewnić poufność zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Ale technologia, z której obecnie korzystają, nie nadaje się do tego zadania. W rzeczywistości starsza technologia jest podatna na luki w zabezpieczeniach, które prowadzą do cyberataków.

W większości przypadków cyberprzestępcy uzyskują dostęp do tych danych i sprzedają je stronie trzeciej, która niewłaściwie je wykorzystuje. Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach władze nawet nie zdają sobie sprawy, że system został zhakowany.

Tak więc bez rozwiązania tego problemu branża opieki zdrowotnej wkrótce zostanie w tyle.

Rosnący koszt

Koszt opieki zdrowotnej rośnie z dnia na dzień. Mówiąc dokładniej, koszt produkcji leków jest naprawdę wysoki, w wyniku czego konsumenci muszą je kupować po wysokiej cenie. Nie daje to każdemu dostępu do odpowiednich placówek opieki zdrowotnej, do czego ma prawo.

Jednak ze względu na rosnącą niewydolność sektora łańcucha dostaw rosną koszty produkcji i wysyłki, co prowadzi do wzrostu cen produktów. Tak więc na początek sektor ten musi określić nieefektywność i podjąć na tej podstawie środki.

Przeczytaj także: Najważniejsze cechy technologii Blockchain

Korzyści z Blockchain w branży opieki zdrowotnej

Teraz, gdy wiesz, jakie są główne problemy tego sektora. Sprawdźmy, jakie korzyści może przynieść blockchain.

Dokładność danych

Korzystanie z technologii blockchain w opiece zdrowotnej może pomóc w uzyskaniu dokładności danych na każdym etapie. Aby upewnić się, że cała dokumentacja medyczna systemu opieki zdrowotnej jest na miejscu, blockchain może nadać temu zadaniu niezmienność. W rzeczywistości żadne informacje przechowywane w łańcuchu bloków nie mogą zostać w żaden sposób zmienione. Tak więc, jeśli zastosujesz odpowiednią procedurę audytu, każdy pojedynczy dokument pozostanie nienaruszony.

Nie będzie więc miejsca na jakiekolwiek rozbieżności lub niedokładne informacje. Istnieje już wiele projektów na drodze do rozwiązania tego konkretnego problemu w opiece zdrowotnej.

Interoperacyjność

Korzyści płynące z technologii blockchain w opiece zdrowotnej obejmują również interoperacyjność. W rzeczywistości możesz użyć technologii blockchain, aby połączyć się z różnymi stronami w tej branży. Na przykład możesz użyć platformy blockchain, aby pracować jako centrum do łączenia się z dostawcami ubezpieczeń zdrowotnych, szpitalami, farmaceutami, dystrybutorami, a nawet inspektorami zdrowia.

W ten sposób uzyskasz więcej doświadczenia, w którym pacjent może automatycznie poprosić o ubezpieczenie, gdy przebywa w szpitalu. Pomaga to również zweryfikować wiele dokumentów prawnych w znacznie krótszym czasie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Blockchain stara się oferować najlepsze protokoły bezpieczeństwa na rynku. Korzystając z blockchain, systemy opieki zdrowotnej mogą usprawnić swoje procedury bezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie cyberatakami.

Tak więc żaden przestępca nie może po prostu włamać się do systemu, uzyskać dostęp do danych i sprzedać je osobom trzecim. Jest to jedna z zalet blockchain w opiece zdrowotnej, która jest całkowicie konieczna. Ponadto, ponieważ technologia nie ma centralnego punktu awarii, w czasie klęsk żywiołowych społeczność opieki zdrowotnej może uzyskać dostęp do dokumentów niezależnie od ich lokalizacji.

Niskie koszty obsługi

Koszt obsługi technologii blockchain jest dość niski w porównaniu z tradycyjnymi starszymi systemami. Nawet przy niewielkiej konserwacji system doskonale radzi sobie z dużym natężeniem ruchu w krótkim czasie. Co więcej, niektóre platformy mogą oferować od 3000 do 10000 transakcji na sekundę. Wyobraź sobie, o ile szybciej jest to w porównaniu z tradycyjnymi systemami przetwarzania.

Jest to coś, czego brakuje sektorowi opieki zdrowotnej, ponieważ każdego roku inwestuje miliony dolarów tylko w celu utrzymania. W rzeczywistości blockchain może skutecznie zakłócić opiekę zdrowotną, oferując to oszczędne rozwiązanie bez żadnych kłopotów. Istnieją jednak inne czynniki kosztowe. Wkrótce to wyjaśnię.

Identyfikowalność w czasie rzeczywistym

Kolejną zaletą stosowania blockchain w tym sektorze jest możliwość śledzenia. W rzeczywistości blockchain może oferować śledzenie narkotyków lub innych działań w ekosystemie w czasie rzeczywistym. Na przykład producenci mogą śledzić wszystkie leki od linii produkcyjnej do konsumentów. Co więcej, mogą nawet śledzić swoje dostawy, aby za każdym razem zapewnić najwyższą jakość.

Kolejną świetną funkcją jest śledzenie raportów z badań medycznych. Dzięki temu pacjent będzie wiedział, kiedy może spodziewać się wykonania różnych badań medycznych. W ten sposób blockchain i opieka zdrowotna mogą zacząć współistnieć i stworzyć lepszy i wydajniejszy działający ekosystem.

Przeczytaj także: Blockchain dla służby zdrowia: przypadki użycia i aplikacje

Jakie są prawdopodobne przypadki użycia?

Zabezpieczanie elektronicznej dokumentacji medycznej

Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym wystarczy wypełnić formularze medyczne tylko raz i nigdy więcej nie zajmować się żadną papierkową robotą! Blockchain w opiece zdrowotnej może oferować pojedynczy portal ze wszystkimi informacjami w formatach cyfrowych. Zazwyczaj branże opieki zdrowotnej nadal używają ręcznych systemów papierowych, które są podatne na błędy.

Ale gdy mamy do czynienia z blockchainem, to tylko kwestia czasu, kiedy każdy pojedynczy dokument będzie obecny w wersji cyfrowej. Ponadto istnieje wiele zastosowań blockchain w opiece zdrowotnej, które tworzą centrum dla pacjenta i on / ona może przesyłać tam swoje ogólne informacje, a inni lekarze mogą je przeglądać za zgodą.

Jest to więc świetny przypadek użycia dla blockchain.

Lepsze roszczenia ubezpieczeniowe i audyty

Blockchain i opieka zdrowotna mogą stworzyć wspaniały ekosystem, w którym roszczenia ubezpieczeniowe są przetwarzane z większą szybkością. W rzeczywistości wszyscy potrzebujemy ubezpieczenia zdrowotnego, aby pokryć nasze rachunki medyczne. Ale proces ten jest niezwykle czasochłonny i nieco żmudny.

W rzeczywistości wszyscy Amerykanie muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne, w przeciwnym razie będą musieli ponieść karę. Chociaż system może się różnić w zależności od kraju, ostatecznie ubezpieczenia odgrywają w nim dużą rolę. Tak więc proces musi przebiegać tak płynnie, jak to tylko możliwe, albo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał z tego powodu kłopoty.

Korzystając z blockchain, firmy mogą usprawnić swoje polisy ubezpieczeniowe, śledząc wszelkie podejrzane zachowania i pozbywając się całej papierkowej roboty. Ponadto, łącząc się bezpośrednio ze szpitalem, mogą otrzymywać aktualne informacje o stanie i wymaganiach pacjenta.

Zapobieganie fałszywym rozliczeniom

Każdego roku zbierane są miliardy dolarów jako rozliczenie za fałszywe rachunki i fałszywe recepty. Te rachunki medyczne nie istnieją, więc to pacjenci padają ofiarą każdego dnia. Aby temu zapobiec, blockchain może zapewnić przejrzystość każdej transakcji, która miała miejsce dla każdego pacjenta.

Ponieważ pacjent może śledzić swoje rachunki za pośrednictwem platformy blockchain, nie ma możliwości fałszowania rachunków medycznych ani nadmiernego obciążania pacjenta. W ten sposób branże blockchain i opieki zdrowotnej mogą stworzyć odpowiednią bezpieczną przestrzeń dla konsumentów, która buduje zaufanie i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Blockchain w farmacji: czy przemysł farmaceutyczny się rozwinie?

Ograniczenie liczby podrabianych leków

Podrabiane leki to jeden z głównych problemów sektora opieki zdrowotnej. Jak już wiesz, co roku powoduje to miliardy strat. Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 10% światowych farmaceutyków to produkty podrobione. Chociaż może się to wydawać niewielką kwotą, w rzeczywistości daje to 75 miliardów dolarów nielegalnym producentom.

Co więcej, przy tak dużej liczbie podrabianych produktów każdego roku umiera 100 000 osób. W takim przypadku blockchain zakłóciłby opiekę zdrowotną, oferując odpowiednią procedurę śledzenia. W rzeczywistości możesz użyć łańcucha blokowego do śledzenia wszystkich leków i upewnienia się, że konsumenci otrzymują tylko te oryginalne. Co więcej, pomoże to również zidentyfikować wszelkie podrabiane leki i producentów.

Weryfikacja badań klinicznych

To kolejny przykład zastosowania technologii blockchain w opiece zdrowotnej. W rzeczywistości testy medyczne lub badania kliniczne w dużym stopniu zależą od procesu weryfikacji danych, ponieważ od niego zależy cenne życie. Jednak dane nie są w wielu przypadkach weryfikowane w 100%, co daje zakres oszukańczych działań.

Jednak koszt weryfikacji wszystkich danych jest dość wysoki, gdy budżet jest napięty. Co więcej, zwrot z tego rodzaju inwestycji jest bliski zeru. Na weryfikację danych wydaje się około 150 000 USD, a w zamian tylko 500 USD.

Jednak blockchain może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, oferując mechanizm mieszania do weryfikacji i sygnowania czasowego wszystkich danych, aby zapobiec błędom. W związku z tym może również obniżyć koszty przechowywania lub weryfikacji wszystkich tych informacji. Istnieje już wiele zastosowań blockchain w opiece zdrowotnej, które oferują tę funkcję.

Ochrona danych pacjenta

Dane pacjentów to jeden z najważniejszych elementów branży opieki zdrowotnej. Jak już wiesz, pacjenci w tej chwili tak naprawdę nie mają żadnej kontroli nad swoimi danymi. Dlatego niewłaściwe wykorzystanie wszystkich informacji jest łatwym zadaniem dla przestępców lub podejrzanych firm.

Ponadto w większości przypadków te naruszenia danych są bardzo kosztowne, ponieważ w jedynych USA pochłaniają około 6,2 miliarda dolarów rocznie. Co więcej, ten koszt jest przenoszony na pacjentów, ostatecznie zwiększając ich ogólne wydatki, co zdecydowanie nie jest sprawiedliwe.

Blockchain może zakłócić branżę opieki zdrowotnej, stosując swoje polityki prywatności. Wiele platform blockchain jest prywatnych lub federacyjnych. Tak więc, wykorzystując te platformy jako podstawę, sektor opieki zdrowotnej może zapewnić pacjentom prywatność i bezpieczeństwo. W ten sposób wyeliminuje również naruszenia danych.

Kwalifikacje personelu medycznego

Jest wielu lekarzy i ekspertów w dziedzinie medycyny bez odpowiedniego sprawdzenia przeszłości. W wielu przypadkach brak czasu i zasobów oraz ogromny popyt mogą sprawić, że szpitale lub kliniki przeoczą ten proces.

W rezultacie czasami osoby niedokwalifikowane mogą zostać zatrudnione na wymagającym stanowisku pracy, co również naraża pacjentów na ryzyko. Jednak blockchain może szybko zastąpić tę starą metodę weryfikacji najnowocześniejszą decentralizacją, w której można ją zweryfikować bezpośrednio online.

Co więcej, możesz również użyć tej technologii, aby umożliwić pełny, częściowy lub bardzo ograniczony dostęp do wszystkich poświadczeń. Obecnie istnieje wiele zastosowań blockchain w opiece zdrowotnej, które oferują tę funkcję.

Czytaj więcej: Lista ponad 20 przypadków użycia technologii Blockchain

Wyzwania i kwestie związane z wdrażaniem

Blockchain wiąże się z pewnymi wyzwaniami wdrożeniowymi. W rzeczywistości korzystanie z blockchain w opiece zdrowotnej nadal wymaga dużo pracy. W tej chwili blockchain jest wciąż stosunkowo nową technologią. Tak więc ma pewne ograniczenia, które należy naprawić. Dlatego każde wdrożenie blockchain w sektorze opieki zdrowotnej musi wziąć to pod uwagę z góry.

Ograniczenia skalowalności

Blockchain to wspaniała technologia, ale istnieje pewien kompromis, jeśli chodzi o wykorzystanie wszystkich oferowanych przez nią korzyści. Na początek zajmuje się problemami ze skalowalnością.

Tak więc, gdy w sieci jest zbyt wielu uczestników, wydajność sieci drastycznie się pogarsza. Może to więc stanowić ogromny problem, ponieważ sektor ten ma do czynienia z wieloma pacjentami naraz.

Jest jednak kilka kluczowych czynników. Pewne wdrożenie blockchain w opiece zdrowotnej próbuje rozwiązać problem z prywatnymi łańcuchami bloków lub przy użyciu innego konsensusu. Ale to wciąż wymaga długiej drogi.

Standaryzacja danych

Standaryzacja danych jest poważnym problemem. Bez zrozumienia lub wybrania rodzaju informacji, które mają być przechowywane na platformie, nie możesz właściwie wykorzystać korzyści. Na przykład, jeśli wybierzesz typ danych, który jest znacznie większy, trudno będzie Ci przechowywać wszelkiego rodzaju informacje, nawet jeśli używasz łańcucha bloków.

Powiedzmy, że platforma również chce zachować notatkę lekarza. Ale to niepotrzebnie duży rozmiar do przechowywania, co ewidentnie wpłynie na wydajność. Tak więc w takim przypadku wcześniejsze nakreślenie standaryzacji danych ewidentnie zapobiegnie jej pogorszeniu. Każde wdrożenie blockchain w opiece zdrowotnej powinno oferować standardy przechowywania danych.

Wyzwania związane z wdrażaniem łańcucha blokowego mogą stać się dużą przeszkodą dla Twojego projektu, jeśli nie wiesz, jak nimi zarządzać. Możesz zapoznać się z 10 najważniejszymi wyzwaniami związanymi z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Powolny proces adopcji

Jednym z ogromnych wyzwań związanych z blockchain w opiece zdrowotnej jest faza adopcji. Ponieważ jest to nowa technologia, wielu nie jest zainteresowanych wykorzystaniem tej technologii zamiast starszych systemów, z których korzystali od lat. W rzeczywistości jest to ogromna zmiana, która może zmienić nasze sposoby prowadzenia działalności.

Ponadto niekompletność lub nowa funkcja są nieco nieprzewidywalne, ponieważ nikt nie wie, jak naprawdę będzie wyglądał świat z ekosystemem opartym na blockchain. Tak więc proces adopcji jest nadal dość powolny. W takim przypadku organizacje lub platformy mogą oferować zachęty motywujące ludzi do udziału.

Wysoki koszt

To jedna z wad blockchain w opiece zdrowotnej. W rzeczywistości technologia blockchain może zwiększyć Twoje przychody, ale wdrożenie lub nawet zastąpienie wcześniejszych systemów wymaga ogromnych inwestycji.

Ponieważ technologia wciąż nie jest powszechnie dostępna, a pracuje nad nią tylko niewielka liczba firm lub startupów, ceny są nadal dość wysokie. Ponadto, ponieważ organizacje opieki zdrowotnej muszą przejść na nową technologię ze swoich starych systemów, wymiana każdego z nich będzie wymagać więcej czasu i pieniędzy. Dlatego wiele firm nie jest zainteresowanych inwestowaniem tak dużych pieniędzy w technologię.

Uwarunkowania prawne

Kolejną z głównych wad blockchain w opiece zdrowotnej jest brak przepisów. Bez odpowiednich regulacji na platformie branża opieki zdrowotnej nie może działać wydajnie. Firmy te potrzebują przepisów, aby nadążyć za codziennymi zadaniami i przestrzegać określonych zasad, aby wyeliminować wszelkie nielegalne działania.

Organizacje mogą więc stworzyć zasady dotyczące administrowania technologią blockchain wraz z wcześniejszym nakreśleniem warunków regulacyjnych. Muszą jednak również wziąć pod uwagę zdecentralizowany charakter systemu.

Wszelkiego rodzaju modyfikacje powinny mieć miejsce bez wpływu na podstawowe zasady blockchain.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Firmy ze świata rzeczywistego używające Blockchain do opieki zdrowotnej

Zmień opiekę zdrowotną

Change Healthcare to jedna z firm wykorzystujących blockchain w sektorze opieki zdrowotnej. W każdym razie oferują one Intelligent Healthcare Network ™ do zarządzania roszczeniami pacjentów i śledzenia statusu w czasie rzeczywistym. Co więcej, wykorzystuje technologię Hyperledger Fabric jako podstawową technologię dla projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Hyperledger Fabric? Sprawdź teraz nasz kompletny przewodnik po tkaninie Hyperledger!

FDA (Food and Drug Administration)

Rozwiązanie FDA to kolejne kreatywne podejście, w którym można zobaczyć, jak blockchain zakłóca opiekę zdrowotną. Co więcej, ta platforma zabezpieczy dane medyczne, takie jak EMR, dane genomowe, badania kliniczne itp. W każdym razie ta technologia wykorzystuje również Hyperledger do zasilania swojego rozwiązania.

DHL

DHL to kolejny dobry przykład rozwoju technologii blockchain w sektorze opieki zdrowotnej. W rzeczywistości współpracują z Accenture nad POC, który będzie śledził leki farmaceutyczne od produkcji do konsumentów. W ten sposób mogą łatwo radzić sobie z problemami z podróbkami.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom również są tutaj, aby wykorzystać tę technologię w sektorze opieki zdrowotnej. Obecnie współpracują bezpośrednio z IBM nad platformą, która będzie rejestrować i zapewniać bezpieczeństwo wszystkich elektronicznych kart zdrowia (EHR). Więc używają do tego Hyperledger Fabric.

Pfizer

To jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. W rzeczywistości firmy Pfizer i Biogen wykorzystują blockchain, aby zakłócić działanie sektora opieki zdrowotnej, tworząc grupę roboczą Clinical Supply Blockchain. Co więcej, ta grupa opracowuje POC do śledzenia i zarządzania zapisami cyfrowego spisu produktów farmaceutycznych.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Kolejnym z wielkich projektów opieki zdrowotnej w technologii blockchain jest wykorzystanie tej technologii do bezpiecznego udostępniania danych dotyczących koronawirusa. Co więcej, platforma będzie wykorzystywać technologię Hyperledger Fabric jako podstawową technologię. Ponadto platforma może oferować wczesne wykrywanie i hotspoty dla COVID-19.

Metlife

Centrum innowacji MetLife LumenLab pracuje nad procesami automatyzacji ubezpieczeń zdrowotnych. W rzeczywistości oferują automatyczne ubezpieczenie kobietom w ciąży, które mają do czynienia z cukrzycą ciążową. Najlepsze jest to, że nie muszą nawet ubiegać się o ubezpieczenie; trafi do nich automatycznie, gdy tylko przedstawią dowody problemów.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline jest obecnie jedną z największych firm farmaceutycznych. Ale pracują także nad różnymi projektami opieki zdrowotnej w technologii blockchain. Jeden z projektów wykorzystuje Ethereum, które będzie śledzić wszystkie produkty farmaceutyczne i eliminować zakres podróbek w celu zmieszania ich z autentycznymi produktami.

McKesson

McKesson to jedna z wiodących firm w sektorze opieki zdrowotnej. W rzeczywistości ta firma wraz z innymi gigantami współpracuje z MediLedger nad stworzeniem platformy do zawierania umów i obciążeń zwrotnych. Firmy farmaceutyczne zwykle mają uzgodnienia cenowe z GPO i hurtownikami. Dlatego ważne jest, aby każda strona znała preferencje przed ich zakupem.

Grupa UnitedHealth

Grupa UnitedHealth pracuje nad jednym z projektów opieki zdrowotnej opartych na technologii blockchain, który koncentruje się na aktualizowaniu i zabezpieczaniu wszystkich danych dotyczących opieki zdrowotnej. W rzeczywistości, ponieważ służba zdrowia przez większość czasu ma do czynienia z nieprawidłowymi informacjami, firma podejmuje kroki w celu wyeliminowania tego problemu raz na zawsze.

Czytaj więcej: Lista 50 najlepszych firm korzystających z technologii Blockchain

Końcowe myśli

Blockchain powoli przejmuje branżę opieki zdrowotnej. Jednak może to być jedna z dotychczasowych technologii, która zmienia hierarchię branży medycznej, dając władzę pacjentom.

To przekazanie władzy ostatecznie prowadzi do opieki skoncentrowanej na pacjencie. Jednak efekty blockchain w opiece zdrowotnej są na razie tylko pozorne. Przed nami jeszcze długa droga.

Każdy początkujący może skorzystać z tego przewodnika, aby poznać siłę przełomową technologii. Ale jeśli jesteś bardziej zainteresowany poznawaniem technologii blockchain, możesz zacząć od naszego bezpłatnego kursu blockchain. Zrób pierwszy krok w kierunku nowej ery już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map