Chcesz zostać architektem blockchain? Ucz się z naszego szczegółowego przewodnika, omawiając ważne umiejętności i certyfikaty, które będą potrzebne, aby się nimi stać.

Architekt Blockchain może być do tej pory jednym z lukratywnych wyborów zawodowych. Blockchain istnieje już od dłuższego czasu, a teraz wielu z was widzi również nowe możliwości kariery.

Ponieważ wiele przedsiębiorstw przygląda się technologii, zatrudnia również wykwalifikowany personel, który pomaga im również w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań. W rezultacie istnieje duże zapotrzebowanie na ekspertów ds. Technologii blockchain na całym świecie.

Wydaje się jednak, że wielu z was jest mylonych z karierą architekta blockchain. Co najważniejsze, wielu z was nie wie, jakie umiejętności mogą być potrzebne, aby kontynuować tę karierę. Ponadto niektórzy z was mylą programistów lub inżynierów blockchain z zadaniami architekta blockchain.


Tak więc, aby pomóc Ci rozwijać tę karierę i poznać różnicę między programistą blockchain a architektem, omówię wszystko w tym przewodniku.

Więc napij się kawy i czytaj dalej!

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Kto jest architektem Blockchain?

Przede wszystkim, zanim zaczniemy, jak zostać przewodnikiem architekta blockchain, zobaczmy, kto tak naprawdę jest architektem blockchain.

W rzeczywistości architekt blockchain jest odpowiedzialny za pracę z R&D tworzy zespoły i pomaga we wdrażaniu technologii blockchain w budowaniu i projektowaniu rozwiązań wykorzystujących struktury i koncepcje obejmujące wiele zasobów.

Co więcej, będziesz także pracować nad nowymi innowacjami i tworzyć standardy wydajności do oceny wszelkich nowych rozwiązań. Poza tym umiejętności architekta blockchain obejmują duże doświadczenie w tworzeniu ram architektury blockchain i tworzeniu rozwiązań pamięci masowej.

W każdym razie głównym czynnikiem jest to, że ta pozycja jest w rzeczywistości na szczycie pracy programistów blockchain i pracy inżyniera. W rezultacie architekt będzie odpowiedzialny za prowadzenie wszelkich projektów opartych na łańcuchu bloków i nakreślenie ogólnej mapy drogowej dla zespołu..

Najlepsze w tej karierze jest to, że nie tylko programujesz i rozwijasz system, ale także bierzesz pod uwagę perspektywy biznesowe.

Zwróćmy też uwagę na inne zagrożenia z tym związane. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem byłaby certyfikacja architekta blockchain. Ponieważ istnieje wiele świetnych platform, które oferują tego typu certyfikaty i pomagają im osiągnąć pełny potencjał.

W każdym razie musisz mieć inne umiejętności społeczne, aby radzić sobie również z potencjalnymi klientami. Tak więc ostatecznie, jak widać, będziesz odpowiedzialny za prawie wszystko, co oznacza rozwiązanie.

Architekt Blockchain

Różnica z programistą i inżynierem Blockchain

Tutaj sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. Zarówno programista, jak i inżynier blockchain mają pewne wspólne role, ale mają też swoje różnice. W rzeczywistości te wspólne role pokrywają się również z rolami zawodów architekta blockchain.

Dlatego wiele osób zdaje się je mylić i może je zamienić. W każdym razie praca architekta blockchain wymaga osoby, która wie, jak działa system i jak może wizualizować system, minimalizując wszelkie ryzyko.

Oczywiście posiadanie wyższych umiejętności kodowania jest konieczne, w przeciwnym razie może nie wiedzieć, czy firma może to zrobić, czy nie. Co więcej, będzie również sprawdzał jakość techniczną i głównie podejmował decyzje na najwyższym poziomie w projekcie.

Z drugiej strony programiści również mogą podejmować decyzje, ale w większości opierają się one na ich pracy. Zazwyczaj w projekcie wielu programistów blockchain pracuje nad różnymi częściami rozwiązania. Może więc podejmować decyzje wdrożeniowe tylko ze swoich części.

Inżynierowie Blockchain mogą również wyobrazić sobie strukturę infrastruktury. Ale nie będą też mieć autorytetu ani zajmować się biznesową perspektywą rozwiązania.

Zasadniczo wszystko sprowadzi się do autorytetu i przywództwa. To jest punkt, w którym praca architekta blockchain różni się od reszty.

W każdym razie zobaczmy następną część tego, jak zostać przewodnikiem architekta blockchain.

Czego potrzebujesz, aby zostać architektem Blockchain

Istnieją pewne umiejętności, których potrzebujesz, aby zostać architektem blockchain. Poniżej zebrałem wszystkie umiejętności wymagane na tym stanowisku. Sprawdź je i dowiedz się, co musiałbyś opanować.

Zdobądź gruntowną wiedzę o podstawach Blockchain

Zanim przejdziemy do jakiegokolwiek trudnego aspektu technicznego, musisz najpierw zacząć od podstaw blockchain. Uzyskanie certyfikatu architekta rozwiązania blockchain bardzo by Ci w tym pomogło. Zasadniczo dowiesz się o każdym terminie w świecie blockchain, począwszy od definicji blockchain po inteligentne kontrakty.

Inne czynniki, takie jak niektóre funkcje blockchain, również powinny znajdować się na Twojej liście lektur. Jeśli nie zaczniesz od tych podstaw, przejście do innych aspektów stanie się dla ciebie trudne. Sugerowałbym sprawdzenie naszego kursu Enterprise Blockchain Certification, ponieważ oferujemy analizę tej technologii w prosty sposób.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Podnieś swoje umiejętności przywódcze

To kolejna wielka rzecz, którą musisz zrobić. W rzeczywistości umiejętności architekta blockchain wymagałyby również skupienia się na umiejętnościach przywódczych i zarządczych. Dlaczego jednak? Cóż, jednym z twoich głównych obowiązków byłoby poprowadzenie zespołu profesjonalistów do opracowania rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, które przyniesie korzyści sektorowi biznesowemu.

Musisz więc wyostrzyć swoje umiejętności przywódcze, aby dać zespołowi odpowiedniego przewodnika, który sprawi, że każde rozwiązanie odniesie ogromny sukces. Bez odpowiedniej koordynacji między wszystkimi członkami zespołu trudno byłoby cokolwiek zrobić.

Sprytny lider wie również o mocnych i słabych stronach członków swojego zespołu. Pomaga przydzielić im określone zadania, w których mogą się wyróżniać.

Know-how the Blockchain Architecture Works

Jak sama nazwa wskazuje, na pewno widzieliście, że to nadchodzi. Architekt blockchain powinien zawsze być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wzorcami architektonicznymi blockchain. Co więcej, powinieneś również rozumieć takie pojęcia, jak funkcje skrótu i ​​konsensus.

Proponuję przejrzeć wszystkie oficjalne dokumenty dotyczące platform blockchain dla przedsiębiorstw. Daje ci jasny wgląd w to, jak zbudowali swoje platformy. Co więcej, otrzymasz także inne innowacyjne pomysły, dzięki którym Twoje rozwiązanie będzie się różniło od nich.

Muszę cię jednak ostrzec, spodziewaj się, że poświęcisz dużo czasu i rozwinąć tę umiejętność. Ponieważ będzie to jedna z Twoich najważniejszych umiejętności w Twojej karierze.

Posiadaj rozległą wiedzę i wyczucie aplikacyjne struktur danych

Następna jest zaawansowana wiedza na temat struktur danych. W rzeczywistości blockchain ma bardzo unikalną formę struktury danych. Co więcej, niewielu ludzi może w pełni pojąć złożoną naturę tego.

Dlatego musisz mieć rozległą wiedzę o tym, jak struktury danych tworzą łańcuch bloków. W tym celu powinieneś studiować Merkle Trees lub Patricia Trees. Kolejnym aspektem, który musisz sprawdzić, jest możliwość zastosowania go w Twoim rozwiązaniu. W wielu przypadkach określone struktury danych mogą pomóc w szybszym osiągnięciu celów.

Dlatego musisz o tym pamiętać podczas projektowania mapy drogowej dla swojego zespołu na początku.

Przejdźmy do następnej umiejętności w tym, jak zostać przewodnikiem architekta blockchain.

Bądź biegły w kryptografii

Kolejną z najlepszych umiejętności architekta blockchain jest nauka kryptografii. Haszowanie w kryptografii to ogromna część technologii blockchain. Bez kryptografii rozpadłaby się cała podstawa bezpieczeństwa. Dlatego musiałbyś go używać, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i niezmienność systemu.

Ale bądź bardzo ostrożny, gdy masz do czynienia z kryptografią. W rzeczywistości nawet mały błąd może skutkować ogromnymi czynnikami ryzyka. Dlatego upewnij się, że nauczyłeś się wszystkiego, co jest związane z kryptografią.

Bez pełnego zrozumienia tego nie możesz mieć nadziei na udoskonalenie swoich rozwiązań.

Bądź ekspertem w tworzeniu front-endu i back-endu WWW

Możesz go nie znaleźć na typowym kursie architekta blockchain. To jest coś, czego możesz się nauczyć od instytutu lub programu szkoleniowego. W wielu przypadkach możesz również samemu to zbadać. Ale bycie frontendem i back-endem jest bardzo ważne.

Na dłuższą metę może nie być konieczne samodzielne kodowanie, ale nie wiedząc, jak to zrobić, nie można odpowiednio zmapować swoich projektów.

W każdym razie w tym przypadku będziesz musiał nauczyć się tworzyć interfejsy użytkownika, interfejsy API i tak dalej. Również wskazanie kierunku, jak powinien wyglądać interfejs użytkownika, przyniesie korzyści Twojemu projektowi.

Opanuj różne języki programowania

To jest dobra część. Jako architekt rozwiązań blockchain musisz opanować różne języki programowania. Co więcej, musisz mieć w nich również doświadczenie na wyższym poziomie. Zasadniczo jest to jeden z głównych wymogów dotyczących stanowisk architekta w przedsiębiorstwach.

Co więcej, twoja rola może sprawić, że zakodujesz pewne trudne części projektu, do których nikt inny nie jest zdolny. Zacznij więc od nauki C ++, Pythona i Javy. Gdy już z nimi skończysz, zacznij uczyć się Solidity. Następnie musisz nauczyć się, jak opracować aplikację blockchain, aby w pełni zrozumieć koncepcję.

Ta umiejętność z pewnością przyda się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Lepsze zrozumienie różnych platform Blockchain

Programy certyfikacji architektów rozwiązań Blockchain mogą Ci w tym pomóc. Jedną z twoich umiejętności jest zrozumienie, jak działają wszystkie platformy. Dlatego zrozumienie różnicy między platformami prywatnymi, federacyjnymi / konsorcjum i publicznymi jest koniecznością.

Pomoże Ci wybrać najlepszy przed rozpoczęciem pracy nad jakimkolwiek projektem.

Bądź biegły w opracowywaniu inteligentnych kontraktów

Inteligentny kontrakt jest absolutnie niezbędny dla architektów blockchain. Każdy architekt rozwiązania blockchain musi wiedzieć, jak tworzyć inteligentne kontrakty. Co więcej, ponieważ jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji firm korporacyjnych, nie można jej pominąć.

Zasadniczo zacznij od nauczenia się, jak działa logika biznesowa, a następnie przejdź do inteligentnych kontraktów.

Posiada wiedzę na temat działania norm i ekosystemów

Aby rozpocząć karierę jako architekt blockchain, musisz nauczyć się, jak działają różne standardy. Co więcej, powinieneś także zbadać wszystkie różne ekosystemy blockchain, a także technologię rozproszonych rejestrów.

W takim przypadku kurs architekta blockchain bardzo ci pomoże. Ekosystemy takie jak Corda, Quorum, Ethereum i Hyperledger są dla Ciebie niezbędne.

Master Blockchain Interoperability

Interoperacyjność Blockchain jest ogromnym czynnikiem dla każdego rodzaju projektu. Chociaż wiele high-endów nadal nie może zapewnić odpowiedniej interoperacyjności. Ale ponieważ w przyszłości stanie się to jedną z najbardziej pożądanych funkcji, musisz przestudiować, jak to działa.

Jeśli potrafisz opanować tę umiejętność i wdrożyć łańcuch bloków w swoich rozwiązaniach korporacyjnych, oczywiste jest, że możesz znaleźć pracę w tej niszy. W każdym razie podstawową ideą jest skupienie się na wspólnych standardach, a nie na stosowaniu nowych.

Dowiedz się, jak opracować specyfikację produktu Blockchain

Będzie to jedno z twoich głównych obowiązków jako architekta blockchain. Dlatego musisz nauczyć się opracowywać specyfikacje produktów typu blockchain. Zasadniczo musiałbyś zrozumieć, w jaki sposób produkty blockchain są pakowane lub sprzedawane.

Co więcej, musiałbyś również uwzględniać wymagania klienta, a także wymagania konsumentów Twojej firmy. Jeśli nie możesz jasno zdefiniować specyfikacji, konsumenci nie zrozumieją, co oferujesz.

W każdym razie podanie odpowiednich wskazówek dotyczących produktu pomaga również innym członkom zespołu efektywnie pracować nad rozwiązaniem.

Zdobądź wiedzę na temat rozwoju strategii wdrażania Blockchain

Cóż, myślę, że nie ma lepszego sposobu na bycie ekspertem w tej dziedzinie niż posiadanie doświadczenia w innych projektach. Jeśli jesteś dopiero początkującym w tej dziedzinie, najlepiej byłoby przestudiować udane zmiany w implementacji blockchain w przeszłości.

Jak by to pomogło? Cóż, pomogłoby ci to zrozumieć, w jaki sposób opracowali strategię swoich produktów, aby odniosły sukces. Również dołączenie do społeczności lub konsorcjum blockchain może pomóc w ten sposób. Konsorcja mają środowisko współpracy i zawsze możesz być na bieżąco z tym, w jaki sposób uruchamiają każdy z ich produktów blockchain.

Bądź ekspertem w zakresie narzędzi programistycznych Blockchain

Narzędzia programistyczne Blockchain pomogą Ci przyspieszyć Twój projekt. Zasadniczo te narzędzia blockchain są tutaj, aby zaoszczędzić czas i zasoby. Co więcej, bez wdrażania wersji roboczej rozwiązania zawsze możesz je przetestować za pomocą narzędzi.

W każdym razie programiści uwielbiają narzędzia programistyczne blockchain. Więc jako architekt też musisz o nich wiedzieć. W szczególności musisz zdecydować, które narzędzie najlepiej pasuje do konkretnego projektu. Tak więc, gdy już wiesz o podstawach blockchain, zacznij używać tych narzędzi, aby je opanować.

Zapisać się: Kurs szablonów Enterprise Blockchains

Naucz się łączyć Blockchain z biznesem

To kolejny z Twoich obowiązków jako architekta w niszy blockchain. Podczas szkolenia dla architektów blockchain zacznij uczyć się, jak połączyć technologię z istniejącymi modelami biznesowymi. Oczywiście należałoby wprowadzić pewne zmiany w typowym modelu biznesowym. Ale nie powinno to odbywać się kosztem przychodów.

W rzeczywistości jest to niezwykle ważna umiejętność, ponieważ niepowodzenie lub sukces projektu w dużym stopniu zależy od tego. Ponadto, ponieważ przedsiębiorstwa nie wiedzą, jak wykorzystać tę technologię na swoją korzyść, będą polegać na Twoich decyzjach. Dlatego będziesz musiał wymyślić modele biznesowe blockchain.

Posiadaj umiejętności strategiczne do szybszego rozwiązywania problemów

Aby zostać architektem, niezbędne są umiejętności strategiczne. Pracując w środowisku korporacyjnym nad zupełnie nowym projektem, napotkasz wiele problemów. Musiałbyś więc wziąć na siebie odpowiedzialność i rozwiązać go tak szybko, jak to możliwe.

Musisz jednak upewnić się, że Twoja firma również nie poniesie żadnych strat. Dlatego musisz posiadać wyższe umiejętności strategiczne, aby wszystko działało. W każdym razie dopracuj tę umiejętność, aby zdobyć pracę jako architekt blockchain.

Zobaczmy następny, jak zostać przewodnikiem architekta blockchain.

Uzyskaj stopień lub dyplom z inżynierii informatycznej

Wydaje mi się, że jest to najbardziej podstawowa rzecz, jaką możesz zrobić w ramach szkolenia architektów blockchain. Jaki może być najlepszy sposób na zaprezentowanie swoich zasług przed przedsiębiorstwami, poza uzyskaniem dyplomu? Dyplom z inżynierii informatycznej pomoże Ci pokazać pracodawcy, że masz doskonałe kwalifikacje, aby zostać zatrudnionym.

Co więcej, podczas zdawania dyplomu lub stopnia naukowego dowiesz się wszystkiego o tworzeniu oprogramowania. Pomoże ci to lepiej zrozumieć wszystkie wyniki programowania dla twoich projektów blockchain.

Ponadto, jeśli napotkasz jakiś problem podczas opracowywania rozwiązania blockchain, możesz również łatwo zidentyfikować błąd..

Zarejestruj się w programie certyfikacji Enterprise Blockchain

Chcesz poznać mały sekret? Program certyfikacji blockchain dla przedsiębiorstw jest w rzeczywistości najlepszym sposobem na rozpoczęcie podróży do zostania architektem blockchain. Obecnie jest wiele kursów online, ale zdecydowanie polecam zapoznanie się z naszymi programami.

Zasadniczo nasz kurs architekta blockchain pomoże ci lepiej zrozumieć podstawy technologii blockchain.

Ponadto, ponieważ nasz kurs architekta blockchain obejmuje wszystkie potencjalne platformy high-end blockchain, takie jak Ethereum, Hyperledger i Corda, możesz łatwo dowiedzieć się, jak działają te platformy. Dodatkowo, uzyskanie biznesowego punktu widzenia w każdym przypadku również by Ci pomogło.

Z pomocą szkolenia architektów blockchain możesz skoczyć do przodu w wyścigu o najwyższe miejsce. Jednak oferujemy nasze kursy tylko dla decydentów, kierowników wyższego szczebla, inżynierów, programistów, architektów, analityków biznesowych, menedżerów ds. Innowacji, doradców i wielu innych..

Szukasz kursów certyfikacyjnych blockchain, które zapewnią Ci dobrą pracę? Sprawdź naszą szeroką kolekcję kursów blockchain już teraz!

Czy Blockchain Architect to właściwa droga?

Cóż, to całkiem naturalne, że podchodzimy do tego sceptycznie. Mamy na myśli, że blockchain to dość nowa technologia. Nikt nie może być całkowicie pewien, jak skończy się to zakłóceniem, a nawet zakłóceniem w pierwszej kolejności. Ale sądząc po całym szumie i niemal obsesyjnej fascynacji przedsiębiorstw technologią, myślę inaczej.

Więc tutaj podajemy kilka wyraźnych korzyści, które mogą Cię zaintrygować bardziej niż myślisz.

  • Ekskluzywne opcje wynagrodzenia

Technologia jest nowa i szczerze mówiąc, prawie wszystkie stanowiska w blockchain od samego początku otrzymują wysokie wynagrodzenie. Na rynku jest wiele najlepiej płatnych ofert pracy w technologii blockchain. A prace architekta blockchain niczym się od tego nie różnią.

Ale najlepsze w tej roli jest to, że będziesz szefem rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, więc możesz spodziewać się o wiele więcej niż na innych stanowiskach obecnie dostępnych na rynku. Ponadto przedsiębiorstwa są skłonne zapłacić więcej, jeśli masz również wcześniejsze doświadczenie.

Ważne jest również, aby uzyskać dodatkowe szkolenie dla architekta blockchain, które pomoże Ci przyzwyczaić się do zasad firmy. W zależności od Twojej pozycji prawdopodobnie uzyskasz więcej wakacji dzięki zachętom.

  • Wysoki popyt na architekta Blockchain

Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na architekta blockchain. Ale dlaczego? Cóż, jest tylko garstka osób zdolnych do zaprojektowania rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Z drugiej strony jeszcze rzadziej występuje wykwalifikowany personel, który potrafi wywiązać się z obowiązków architektów.

Aby generować przychody firmy w oparciu o projekty rozwiązań, trzeba być wyjątkowo nieszablonowym myślicielem. Dlatego jeśli masz odpowiednie umiejętności, z pewnością zostałbyś zatrudniony od czasu do czasu.

  • Uzyskaj większą elastyczność

Przedsiębiorstwa chcą, abyś czuł się komfortowo, tak jak chcesz. Nawet gdybyś pracował pod nimi, osoba o twoich umiejętnościach byłaby wysoko traktowana w miejscu pracy. Zatem stworzenie przyjaznego środowiska z własnym zespołem i innymi obiektami wydaje się wymarzoną pracą, prawda??

W wielu przypadkach można oczywiście wybrać „pracę z domu” pod pewnymi warunkami! Bycie pomostem między niszą firmy a blockchainem jest Twoim głównym priorytetem i dlatego przedsiębiorstwa są gotowe zapewnić Ci dowolną elastyczność, której potrzebujesz.

  • Praca nad rewolucją technologiczną

Blockchain to rewolucja technologiczna tego wieku. Może naprawdę zmienić wszystkie nasze modele biznesowe i sprawić, że będą działać jeszcze wydajniej. Wyobraź sobie, że zaczynasz pracować nad zupełnie nową technologią. Mam na myśli, ile osób ma taką szansę, prawda?

Dzięki swoim umiejętnościom architekta blockchain możesz odkrywać nowe możliwości, a nawet odkrywać nowe innowacje również w tej dziedzinie. Pozostało jeszcze wiele możliwości do zbadania. Tak więc otrzymujesz cały pakiet.

  • Lepsza pozycja

Oczywiście umiejętności architekta blockchain zapewnią ci lukratywną pozycję w zespole. Na pewno w końcu będziesz kierować całym projektem. Chociaż programiści i inżynierowie blockchain również zajmują wyższe pozycje, pracowaliby pod twoimi skrzydłami.

W rzeczywistości osiągnięcie takiego stanowiska w karierze może zająć wiele dni. Ale jeśli celujesz w najwyższą pozycję, z pewnością możesz ją zdobyć, jeśli chcesz. Najlepsze jest to, że istnieje również kurs architekta blockchain, który może pomóc w szybkim osiągnięciu celów.

Uwaga końcowa

Wygląda na to, że blockchain powoli przejmuje świat. Może się to wydawać nieco destrukcyjne, ale tak wygląda każda nowa innowacja na początku. Pamiętasz czasy industrializacji? Chociaż odebrał niektóre potencjalne opcje kariery, wprowadził także nowe.

To samo dotyczy technologii blockchain. W ten sposób ludzie mają nowe możliwości w tej dziedzinie, a także architekci blockchain.

Jeśli jednak chcesz kontynuować tę karierę na pełnych obrotach, najlepiej jest uzyskać certyfikat architekta rozwiązania blockchain. Nie tylko zaoferuje szkolenie architekta blockchain, ale także da przewagę nad innymi konkurentami na rynku. Zalecamy rozpoczęcie od naszego kursu Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA).

Nadszedł Twój czas, aby zabłysnąć. Skorzystaj więc z okazji i rozpocznij swoją podróż już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me