Jak zostać profesjonalistą Blockchain

Jako profesjonalista blockchain kariery to doskonały wybór. Jednak budując karierę, profesjonalista blockchain może być wymagający. Jeśli nie masz odpowiedniego zrozumienia, jakie umiejętności posiadają, trudno byłoby ci się nimi stać. Istnieje wiele profesjonalnych programów certyfikacji blockchain, które mogą Ci w tym pomóc, ale czy są one legalne?

Naprawdę trudno to rozgryźć. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Branża blockchain jest pełna możliwości, ale brakuje w niej innowacji i kreatywnych ludzi do napędzania trakcji. Więc co to oznacza dla Ciebie? Oznacza to, że z odrobiną wskazówek i zainteresowaniem blockchainem możesz uformować się, aby objąć niektóre ważne pozycje na rynku.

Nie traćmy więc więcej czasu. W tym przewodniku uzyskasz dokładną wiedzę na temat tego, jakie umiejętności musisz zdobyć i jakie byłyby Twoje obowiązki na stanowisku zawodowym w łańcuchu bloków..

W każdym razie, miejmy nadzieję, możesz skorzystać z tych wskazówek i odpowiednio zaplanować swoje plany na przyszłość.

A więc zacznijmy!

Contents

Kto jest profesjonalistą Blockchain?

Przede wszystkim zacznijmy od podstaw. Kto jest przede wszystkim profesjonalistą, prawda? Cóż, technicznie rzecz biorąc, specjalista od blockchaina to ktoś, kto ma wyjątkowe umiejętności w określonej dziedzinie blockchain. W rzeczywistości specjalista blockchain to ktoś, kto może skupić się na określonej dziedzinie, ale pracowałby w środowisku korporacyjnym.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, profesjonalne prace związane z blockchain wymagały głównie skupienia się na jednym aspekcie rozwiązania, takim jak rojenie lub wyniki biznesowe. Tak więc, aby nazwać siebie profesjonalistą w dziedzinie technologii blockchain, musisz mieć ogromną wiedzę w jednej niszy. Co więcej, musisz mieć również praktyczną bazę wiedzy.

Dlatego istnieje wiele konkretnych umiejętności, na których należy się skupić, ale w oparciu o swoje plany na przyszłość możesz mniej więcej pominąć jedną lub dwie.

Z drugiej strony profesjonalne prace związane z blockchain wymagałyby od Ciebie wyjątkowego eksperta w tej dziedzinie. Nie możesz więc dostać pracy zawodowej w technologii blockchain na początku swojej kariery. Musisz przynajmniej zdobyć doświadczenie lub być wyjątkowo ekspertem, aby zostać odpłatnym.

profesjonalista blockchain


Jakie umiejętności techniczne powinien posiadać profesjonalista Blockchain?

Aby zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain i zdobyć pracę w tej dziedzinie, musisz bardzo ciężko pracować, aby zdobyć te umiejętności techniczne. Oprócz znajomości technologii blockchain, musisz również wyróżniać się z perspektywy biznesowej przedsiębiorstwa.

Bez tego napotkasz trudności w tego rodzaju środowisku. Sprawdźmy więc, jakich umiejętności technicznych potrzebuje specjalista w dziedzinie blockchain.

Ekspert w zakresie popularnych języków programowania

Pierwszym jest oczywiście bycie ekspertem w różnych popularnych językach programowania. Aby uzyskać profesjonalne szkolenie w zakresie blockchain, musisz być ekspertem w kodowaniu. Bez tego miałbyś trudności w kontynuowaniu tej kariery.

Co więcej, nawet jeśli wybierzesz inny rodzaj zawodu, nadal musisz opanować te języki. Ponieważ istnieje wiele wersji technologii blockchain, nie wiesz, której z nich potrzebujesz do swojego konkretnego rozwiązania blockchain.

Na przykład Python, JavaScript, Java lub Solidity to tylko niektóre z języków, które są odpowiednie dla platform blockchain. Tak więc, jeśli nie masz w nich żadnej wiedzy, trudno byłoby zostać profesjonalistą w łańcuchu bloków.

Potrafi tworzyć rozwiązania oparte na łańcuchu bloków

Po uzyskaniu profesjonalnego certyfikatu blockchain powinieneś mieć umiejętności projektowania lub opracowywania dowolnego rozwiązania opartego na blockchain. Specjaliści w tej dziedzinie muszą nauczyć się tworzenia oprogramowania, ponieważ będziesz opracowywać wiele produktów dla swojej firmy.

Firma może używać go do swoich celów wewnętrznych, ale może też go komercjalizować.

W każdym razie zalecałbym bardzo dobrą znajomość Node.js lub integracji usług lub JVM do programowania suplikacyjnego. Kolejna świetna wskazówka – spróbuj omówić również konfigurację baz danych.

Dlaczego jednak? Cóż, nasze modele biznesowe są w rzeczywistości dość przestarzałe. Tak więc, korzystając z nowej technologii, musisz zintegrować ją ze starym modelem i sprawić, by obsługiwał również nowy model.

Służy głównie do znacznie płynniejszego przejścia.

Magister konfiguracji i rozwoju infrastruktury Blockchain

Kolejną wspaniałą umiejętnością, którą musisz opanować, jest to, że przed uzyskaniem profesjonalnego certyfikatu blockchain stanowi doskonałą bazę wiedzy na temat infrastruktury. Wiem, że w niektórych przypadkach może to być trochę trudne. Ale to jeden z kluczowych aspektów wszechczasów.

W rzeczywistości infrastruktury blockchain są dość skomplikowane i niewiele osób może zrozumieć, jak to działa. Tak więc, kiedy kierujesz zespołem zajmującym się projektem rozwiązania blockchain, musisz wiedzieć, jak zaprojektować infrastrukturę. Ale jak możesz to zrobić, nie wiedząc nic o popularnych platformach blockchain?

Dlatego najpierw dowiedz się o tych infrastrukturach i przeanalizuj, w jaki sposób z nich korzystają, a następnie spróbuj wdrożyć rozwiązanie blockchain.

Doświadczony z platformami Blockchain

W swoim profesjonalnym szkoleniu dotyczącym blockchain musisz również dodać platformy blockchain. Jednym z głównych powodów, dla których warto zostać mistrzem na platformach blockchain, jest to, że może poinformować Cię o różnych aspektach blockchain.

W rzeczywistości wszystkie popularne technologie blockchain wykorzystują różne techniki, aby uczynić je rozproszonymi i zdecentralizowanymi. Dlatego też wynik jest inny. W każdym razie poleciłbym zapoznać się z białymi księgami Hyperledger Fabric, DAML, R3 Corda, Enterprise Ethereum i tak dalej, aby ukończyć szkolenie.

Możesz również spodziewać się wysokiej pensji, jeśli możesz to zrobić lub mieć dowód, że masz doświadczenie w tych platformach.

Umiejętność opracowywania inteligentnych kontraktów

Inteligentne kontrakty są wyjątkowo popularne wśród przedsiębiorstw. Dlaczego? Cóż, używając ich, mogą łatwo zrealizować umowę bez konieczności wykonywania wielu dokumentów.

Ponadto, ponieważ sieć sprawdza, czy dokumenty są autentyczne, czy nie, jest to pełny dowód. Nie ma szans, abyś dał się nabrać na oszustwa lub inne kłopoty w handlu międzynarodowym.

Jako specjalista od technologii blockchain musisz wiedzieć, jak tworzyć inteligentne kontrakty. Nawet jeśli nie możesz uczestniczyć w fazie kodowania, twoi koledzy z drużyny mogą przyjść do ciebie po prawdopodobne wskazówki.

Inną rzeczą jest to, że być może będziesz musiał sprawdzić jakość przed wdrożeniem rozwiązania z inteligentną umową. Nawet najmniejszy błąd może skończyć się katastrofą.

Ekspert w węzłach Blockchain

Węzły Blockchain są niezbędne dla rozwiązania Blockchain. W rzeczywistości węzły są faktycznie odpowiedzialne za uczynienie platformy uczciwą platformą. Tak więc, aby uzyskać profesjonalne szkolenie w zakresie blockchain, musisz nauczyć się tych węzłów.

W każdym razie prawie wszystkie platformy w rzeczywistości używają węzłów w inny sposób. Na przykład w Hyperledger zobaczysz różne rodziny transakcji. Zasadniczo węzły mają różne zadania, które oferują tego rodzaju funkcje.

Być może będziesz musiał wymyślić własną wersję użycia, jeśli chodzi o węzły blockchain. Dlatego jeśli nie wiesz, jak działają, trudno byłoby opracować rozwiązanie.

Zrozum struktury danych Blockchain

Struktury danych Blockchain zwykle różnią się od siebie. Ale dlaczego? Cóż, w rzeczywistości technologia blockchain jest dość złożona, a w wielu jej wersjach programiści używali różnych technik, aby to osiągnąć. Bez zrozumienia struktur danych nie można idealnie znaleźć rozwiązania.

Na przykład Merkle Tree lub Merkle-Patricia Tree są niezwykle popularne w łańcuchu bloków. Tak więc, aby Twoje rozwiązania odniosły sukces, musisz upewnić się, że możesz z nimi eksperymentować. Dlatego wiedza o tym, jak to działa, może ci pomóc pod każdym względem.

Ponieważ za określone funkcje odpowiadają określone struktury danych, oczywiste jest, że w żadnym wypadku nie można pominąć tej umiejętności.

Dlatego pamiętaj o opanowaniu struktur danych za wszelką cenę.

Mistrz kryptografii

Czy wiesz, jak blockchain archiwizuje swój niezmienny status? Jest to z pomocą kryptografii. Bez kryptografii nie byłoby niezmienności w łańcuchu bloków. W rzeczywistości platformy blockchain zapewniają, że gdy blockchain trafi do księgi, nikt nie może go zmienić.

I robi to przy użyciu innej formy kryptografii. Jako specjalista w dziedzinie technologii blockchain, kryptografia pomoże Ci zabezpieczyć platformę przed złośliwymi atakami. Bez względu na to, jak ktoś próbuje włamać się do bloków, nie może tego zrobić.

Ponadto w środowisku korporacyjnym wyjątkowo ważne jest, aby Twoje rozwiązania były jak najbardziej bezpieczne. Więc to dla ciebie konieczność.

Mieć techniczne pojęcie o interoperacyjności

Interoperacyjność to przyszłość. Chociaż wiele platform próbuje to zaimplementować, tylko kilka może to zaoferować. Ponadto te oferty są dość ograniczone. Ale jeśli chcemy, aby blockchain prosperował w przyszłości, musi to zaoferować.

Najlepszym scenariuszem jest to, że wszystkie platformy są połączone ze sobą za pośrednictwem koncentratora, a ludzie mogą uzyskać do niego dostęp, jeśli mają określoną wiarygodność. Tak więc, aby uzyskać profesjonalne szkolenie w zakresie blockchain, musisz opanować interoperacyjność, ponieważ Twoja firma będzie tego potrzebować w przyszłości.

W każdym razie, ponieważ może to być nieco skomplikowane, powinieneś opanować go, zdobywając doświadczenie w środowisku korporacyjnym.

Zrozumienie zdecentralizowanych i rozproszonych ksiąg

Wiesz, że istnieją inne typy platform rozproszonych, z wyjątkiem blockchain. Chociaż oczekuje się, że będziesz profesjonalistą tylko w blockchain, zdobycie wiedzy na temat innych technologii rozproszonych rejestrów jest ogromnym plusem.

Zasadniczo możesz używać tych platform do tworzenia własnych rozwiązań. Co więcej, jeśli masz tendencję do wycofywania się z blockchain, bardzo by ci to pomogło.

W każdym razie przedsiębiorstwa będą oczekiwać, że znasz te platformy. Dlatego upewnij się, że nauczyłeś się jak najwięcej.

Posiadaj szerokie umiejętności międzydyscyplinarne

Szerokie umiejętności międzydyscyplinarne mogą nie pasować bezpośrednio do zadań opartych na łańcuchu bloków, ale mogą pomóc Ci przejść długą drogę w firmie. Zasadniczo przedsiębiorstwa zawsze chcą kogoś, kto jest głośny i wszechstronny. Tak więc w przypadku takiego projektu musisz posiadać niektóre z tych umiejętności, aby zabłysnąć w środowisku korporacyjnym.

Umiejętności takie jak DevOps, zwinność, nieszablonowe myślenie, analityczny umysł to coś, czego obecnie szukają wszystkie przedsiębiorstwa.

Blockchain Standards and Ecosystem Expert

Profesjonalne usługi Blockchain włączą Cię w tworzenie ekosystemów i standardów. Tak więc bez zaplecza technicznego w tym temacie nie możesz stać się profesjonalistą. W każdym razie gorąco polecam dołączenie do społeczności, aby dowiedzieć się więcej o samym ekosystemie.

Możesz również zapisać się na kurs certyfikacji blockchain, aby dowiedzieć się więcej o standardach. Zasadniczo te kursy pomogą ci rozpoznać różne wzorce i powiedzą ci, jak możesz je wykorzystać do celów biznesowych.

Jeśli więc chcesz zostać profesjonalistą, najlepiej zapisać się na kurs.

Profesjonalista w Blockchain DevOps Tools

Jako certyfikowany specjalista w dziedzinie technologii blockchain musisz poznać narzędzia DevOps. W rzeczywistości narzędzia te mogą pomóc w opracowywaniu lub projektowaniu, a nawet testowaniu rozwiązań przed ich wdrożeniem. Należy pamiętać, że kodowanie jest dość złożone i może spowodować wiele luk, jeśli nie zrobisz tego poprawnie.

Ale ponieważ te narzędzia blockchain koncentrują się tylko na ułatwianiu życia, możesz ich po prostu użyć i sprawić, by kodowanie było idealne. Oszczędzają też dużo czasu, a także zasoby, których przedsiębiorstwa nie zmarnują.

Poznaj architekturę Blockchain

Architektury Blockchain są nieco inne niż infrastruktury. Tak więc, jak wiesz, sama wiedza o infrastrukturze nie przyniesie żadnego pożytku. Jako specjalista od technologii blockchain musisz dowiedzieć się, jak działają te architektury.

Istnieją praktycznie trzy różne typy architektury blockchain, takie jak federacyjna, prywatna i publiczna. Jeśli nie rozumiesz podstawowej różnicy między nimi, to będzie trochę trudno zaprojektować własne rozwiązanie, prawda??

Dlatego bardzo ważne jest, abyś o tym wiedział.

Co robi profesjonalista Blockchain?

Zapewnia wsparcie administracyjne zespołowi projektowemu

Profesjonalne usługi blockchain wymagałyby zostania personelem administracyjnym w projekcie. Głównie będziesz prowadzić zespół i wspierać go w każdy możliwy sposób. Musisz także podjąć pewne decyzje, które mogą zmienić przebieg projektów Twojego zespołu.

Zasadniczo musisz pokierować członkami swojego zespołu, aby projekt odniósł ogromny sukces.

Upraszcza rozwiązania Blockchain

Certyfikowany specjalista w dziedzinie blockchain przede wszystkim upraszcza rozwiązania blockchain. Mówiąc prościej, musisz zrozumieć, kiedy Twoje rozwiązania staną się zbyt skomplikowane. Zasadniczo im mniej funkcji używasz, tym lepiej.

Jednak w niektórych przypadkach może być konieczne użycie większej liczby funkcji, ale upewnij się, że jest to również przyjemne dla konsumentów.

Zarządza projektami Blockchain

W rzeczywistości być może będziesz musiał również zarządzać projektami blockchain. Wydaje się, że wiele przedsiębiorstw wskazuje na tę odpowiedzialność, gdy mówi o profesjonalnych usługach opartych na technologii blockchain. W każdym razie bez odpowiednich umiejętności zarządzania napotkasz trudności.

Jako menedżer opiszesz, jak i na czym będą pracować inni członkowie.

Łączy Blockchain z procesami biznesowymi przedsiębiorstwa

Musisz także połączyć blockchain z procesami biznesowymi przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa polegają na technologii, aby zwiększyć swoje przychody. Tak więc bez uwzględnienia łańcucha bloków nie można zwiększyć ani nawet utrzymać przychodów.

W wielu przypadkach przedsiębiorstwa są skłonne zainwestować duże pieniądze, aby zrobić to od profesjonalisty.

Formułuje modele biznesowe w oparciu o Blockchain

Przedsiębiorstwa zatrudniają profesjonalistów do formułowania modułów biznesowych opartych na blockchain. Jak już wiesz, blockchain zakłóca wiele modułów biznesowych, o których mówimy. W rezultacie firmy polują na profesjonalne usługi blockchain, które zapewnią im przychody biznesowe.

Ale żeby to zrobić, muszą zmienić całe swoje modele biznesowe. Zatem opracowywanie nowych modeli w oparciu o wymagania przedsiębiorstwa jest również jednym z twoich obowiązków.

Sprawdza jakość architektury i daje pewność

Kolejną fajną profesjonalną usługą blockchain jest ocena jakości architektury i upewnienie się, że firma nie ma żadnych problemów.

Specjaliści Blockchain dużo wiedzą o architekturze blockchain. Tak więc, gdy programiści skończą tworzyć rozwiązanie, przejrzysz je i, w niektórych przypadkach, naprawisz wszelkiego rodzaju problemy w rozwiązaniu.

Jak możesz się zakwalifikować, aby zostać profesjonalistą Blockchain?

Zdobądź doświadczenie w cyklu rozwoju Blockchain

Kolejną ważną kwalifikacją, którą musisz zdobyć, jest zdobycie doświadczenia w cyklu życia oprogramowania. Jeśli uda ci się zdobyć doświadczenie w cyklu życia oprogramowania, to również pomoże. Jednak najlepsze jest to, że cykl rozwoju łańcucha bloków jest dla Ciebie ogromnym plusem.

Dzieje się tak, ponieważ tylko garstka osób może być świadkiem produktu opartego na łańcuchu bloków, aby przejść z fazy projektowania do fazy marketingowej. Dlatego jako certyfikowany specjalista w dziedzinie technologii blockchain najlepiej jest zdobyć jak najwięcej doświadczenia w tej dziedzinie.

Zdobądź tytuł licencjata lub równoważne doświadczenie zawodowe

Aby zostać specjalistą w dziedzinie technologii blockchain, musisz uzyskać tytuł licencjata. Bez uzyskania tytułu licencjata przedsiębiorstwa nie będą wiedzieć, czy kwalifikują się do danej pracy, czy nie. Dyplom może również pomóc ci poznać podstawy programowania i pomoże ci zostać programistą.

Problem w tym, że samodzielna nauka tworzenia łańcucha bloków jest niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego uzyskanie dyplomu przed złożeniem podania o pracę jest ogromnym plusem.

Ale w każdym razie, jeśli możesz udowodnić, że masz doświadczenie w pracy w terenie i możesz to zrobić, zatrudnią również ciebie. W tym celu musisz jednak wykazać swoje poprzednie certyfikaty doświadczenia zawodowego.

Uzyskaj certyfikat Enterprise Blockchain

Aby zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain, musisz uzyskać certyfikat Enterprise Blockchain. Ale jak możesz to zrobić? Najlepszym sposobem na uzyskanie certyfikatu w tej dziedzinie jest zapisanie się na kurs certyfikacji blockchain.

W rzeczywistości profesjonalne zadania związane z blockchain będą wymagały przedstawienia dowodu certyfikacji, aby zostać profesjonalistą. Jednak bez zapisania się na kurs certyfikacji blockchain jest to dość trudne.

Dlatego polecam zapoznanie się z naszym kursem certyfikacji blockchain. Skupiamy się na przypadkach użycia ściśle korporacyjnych. Więc to pomoże ci na dłuższą metę. Co więcej, obecnie mamy do ukończenia sześć głównych kursów.

Posiadamy również określone źródła finansowania łańcucha dostaw i handlu. Dzięki temu możesz łatwo skupić się na określonym polu w łańcuchu bloków.

Ponadto nasze kursy certyfikacji blockchain obejmą popularne sekcje platform, takie jak Enterprise Ethereum, R3 Corda, Hyperledger, i wiele więcej.

Być prawnie upoważnionym do pracy

Przedsiębiorstwa chcą, abyś był prawnie upoważniony do pracy w ich firmach? Ale co to oznacza? Oznacza to, że jeśli szukasz pracy w innym kraju, potrzebujesz specjalnej wizy, aby tam pracować.

Więc jeśli nie masz pozwolenia od odpowiednich władz, nie możesz tam pracować. W wielu przypadkach, jeśli potrafisz pokazać kaliber, firmy mogą ubiegać się o pozwolenie na pracę w Twoim imieniu. Ale to raczej rzadki scenariusz. Ponieważ blockchain jest obecnie zjawiskiem globalnym, przed złożeniem wniosku o pracę należy o tym pamiętać.

Nie ma znaczenia, czy masz profesjonalny certyfikat blockchain, czy nie, jeśli nie masz upoważnienia.

Masz doświadczenie w pracy z firmami technologicznymi

Myślę, że możesz powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie profesjonalnej pozycji w technologii blockchain. Jeśli uda Ci się zdobyć doświadczenie w firmach technologicznych z wieloletnim doświadczeniem, na pewno Cię zatrudnią.

Widzisz, konkurencja w łańcuchu bloków nie jest tak przytłaczająca. Jeśli jednak jesteś nowicjuszem, będziesz miał trudności ze znalezieniem pracy w dużych przedsiębiorstwach, takich jak Amazon czy IBM.

Ale jeśli wcześniej pracowałeś w firmie technologicznej, oznacza to, że masz kwalifikacje również do pracy w przedsiębiorstwach.

Dlatego na początku swojej kariery upewnij się, że dostaniesz pracę w firmach technologicznych.

Zdobądź dodatkową wiedzę w odpowiedniej dziedzinie

W dążeniu do uzyskania kwalifikacji do profesjonalnej certyfikacji blockchain musisz zostać ekspertem w jednej lub dwóch odpowiednich dziedzinach. Co to znaczy? Cóż, technicznie rzecz biorąc, profesjonalista nie skupi się na każdym aspekcie projektu blockchain.

Będzie raczej udzielał pomocy tylko w niektórych częściach projektu. Być może będziesz musiał zaprojektować platformę lub ją rozwinąć, a nawet zintegrować ją z nowym modelem biznesowym.

Możesz wybrać, na jakim polu chcesz się skupić w ekosystemie blockchain. Ale musisz opanować tę dziedzinę za wszelką cenę.

Ponieważ bez odpowiednich kwalifikacji przedsiębiorstwa cię nie zatrudnią.

Uwaga końcowa

Specjalista od technologii Blockchain to jedyny w swoim rodzaju wybór kariery. Ale aby nim zostać, musisz mieć umiejętności. Najlepszymi kandydatami do zostania jednym z nich są ci, którzy już są w tej dziedzinie.

Tak więc doświadczeni programiści, inżynierowie, architekci, menedżerowie produktów i tak dalej są w pełni zdolni do przejścia na profesjonalistów w dziedzinie technologii blockchain. Ponownie, jak powiedziałem wcześniej, bez odpowiedniego certyfikatu nie możesz zostać specjalistą w dziedzinie blockchain.

Więc pamiętaj, aby zapisać się na kurs certyfikacyjny i nauczyć się z niego wszystkiego, co możesz. Jeśli chcesz, możesz również skorzystać z naszego bezpłatnego kursu, aby przetestować nasze programy.

Pracuj ciężko, a Ty też możesz zostać profesjonalistą w dziedzinie technologii blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map