Dziesięć lat temu nikt prawdopodobnie nie pomyślałby, że blockchain osiągnie obecny etap i wpłynie na szeroki wachlarz branż. Aplikacje technologii Blockchain są odpowiedzialne za wprowadzanie zmian na dużą skalę w różnych branżach. Dlatego wielu kandydatów ze świata IT rozważa dostępne perspektywy zostania programistą blockchain.

Przez lata była uważana za jedną z pochodnych kryptowaluty, podczas gdy służyła jako podstawa wszystkich kryptowalut, zaczynając od Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, możesz myśleć o Bitcoinie jako jednej z aplikacji opartych na technologii blockchain. Dlatego firmy i rządy na całym świecie badają potencjał technologii blockchain w zakresie ulepszania swoich operacji i usług.

Zarejestruj się teraz: Certyfikat Blockchain Expert

W rezultacie możesz ostatnio zobaczyć różne oferty pracy na wielu platformach. Czy jednak łatwo jest realizować karierę dewelopera blockchain? Poniższa dyskusja próbuje rozwiązać wszystkie pytania, z którymi boryka się początkujący, zanim zdecyduje się zostać programistą blockchain. Czytelnicy mogą zapoznać się z rolami i obowiązkami programistów blockchain, korzyściami zawodowymi i najlepszymi praktykami zalecanymi przez ekspertów, aby znaleźć wymarzoną pracę.

Dlaczego powinienem szukać ról zawodowych programistów Blockchain?


Zanim przejdziesz dalej, ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o popularności blockchain. W ciągu ostatniej dekady zdecentralizowane technologie weszły do ​​głównego nurtu technologicznego krajobrazu. Przed 2009 rokiem postęp w dziedzinie technologii zdecentralizowanych nie miał określonego kierunku.

Jednak pojawienie się Bitcoina zwróciło uwagę na technologię blockchain. W obecnych czasach blockchain został z powodzeniem wdrożony do zadań takich jak zarządzanie systemami wysyłkowymi, monitorowanie łańcucha dostaw, śledzenie biżuterii i tworzenie tożsamości cyfrowych.

Co więcej, globalny rynek blockchain osiągnąłby łączną wartość ponad 20 miliardów dolarów do roku 2025. Co więcej, udział gigantów, takich jak Samsung i IBM w innowacjach technologii blockchain, jest również pozytywnym sygnałem dla branży blockchain. W efekcie można by się spodziewać ogromnego wzrostu znaczenia blockchain w działalności przedsiębiorstw.

Sprawdź również: Prezentacja podstaw technologii blockchain

Korzyści zawodowe związane z rolą zawodową programisty Blockchain

Popularność technologii blockchain przekłada się bezpośrednio na zapotrzebowanie przedsiębiorstw na ekspertów na różnych stanowiskach pracy opartych na technologii blockchain. Dlatego łatwo jest dziś znaleźć ogłoszenia o pracę programisty blockchain na popularnych profesjonalnych platformach sieciowych i rekrutacyjnych.

Według Raportu o nowych ofertach pracy LinkedIn, programiści technologii blockchain znaleźli się na szczycie listy miejsc pracy, na które jest popyt, jednocześnie wykazując oczekiwaną stopę wzrostu na poziomie 33%.

Ponadto popularna platforma dla freelancerów Upwork również przedstawiła blockchain jako jedną z najszybciej rozwijających się umiejętności spośród 5000 innych umiejętności w swoim indeksie. Średnia pensja programisty blockchain jest również jednym z głównych czynników, które mogą przyciągnąć cię do pracy.

Według ZipRecruiter, średnia roczna pensja młodszego programisty blockchain wynosi około 120 748 USD. Ponadto programiści blockchain mogą zarobić ponad 150000 USD przy odpowiedniej ilości doświadczenia.   

Dlatego masz wszystkie powody, aby budować karierę w technologii blockchain jako programista i rozwijać swoją karierę. Więc czy znasz drogę do przodu? W tym miejscu możesz czuć się nieco sfrustrowany, zwłaszcza gdy musisz nawigować po wielu postach na blogu i artykułach. Możesz uniknąć kłopotów związanych z spędzaniem godzin na komputerze, próbując znaleźć łatwe sposoby na zostanie programistą blockchain.

Z drugiej strony możesz zacząć od planu strategicznego, który zaczyna się od refleksji nad rolą programisty blockchain. Zrozumienie obowiązków programistów blockchain na różnych rolach może pomóc w ustaleniu, czy jesteś gotowy do pracy, czy nie.

Zastanawiasz się, ile możesz zarobić jako programista Blockchain? Zgodnie z raportami, pensja deweloperów Blockchain obecnie rośnie, zapoznajmy się z pensją deweloperów Blockchain.

Co muszę zrobić jako programista Blockchain?

Kiedy próbujesz znaleźć odpowiedzi na pytanie, kim jest programista blockchain, najprawdopodobniej zdecydujesz się na kogoś, kto buduje rozwiązania blockchain. Jednak aby zrozumieć jej znaczenie, potrzebujesz czegoś więcej niż ta ogólna definicja.

Przede wszystkim musisz znać godne uwagi role programistów blockchain, które możesz obecnie zbadać. Ogólnie rzecz biorąc, dwie najczęstsze role można znaleźć jako głównych programistów blockchain i programistów blockchain. Możesz jednak również znaleźć możliwości jako inżynierowie lub programiści inteligentnych kontraktów z doświadczeniem w tworzeniu łańcucha bloków.

Główny programista Blockchain

Główni programiści blockchain są odpowiedzialni za następujące obowiązki,

 1. Rozwój i utrzymanie zdecentralizowanych aplikacji
 2. Nadzór i planowanie projektów blockchain
 3. Konsultacje firm wykorzystujących technologie rozproszonych rejestrów.
 4. Zrozumienie potrzeb firmy i tworzenie aplikacji w zgodzie z potrzebami

Główni programiści blockchain mogą również przyjąć rolę kierowników projektów i zająć się ich podstawowymi obowiązkami. Ponadto programiści ci muszą organizować szkolenia dla członków zespołu i pracowników jako kierowników projektów.

Programista Blockchain

Dlatego główny programista blockchain w zasadzie zapewnia fundament, na którym można opracowywać rozwiązania blockchain. Kto więc opracuje rozwiązania blockchain? Tutaj pojawia się druga opcja, aby zbudować karierę jako programista blockchain. Za tworzenie internetowych i mobilnych wariantów zdecentralizowanych aplikacji odpowiada producent oprogramowania blockchain lub backend. Niektóre z najważniejszych obowiązków w roli programisty backendowego lub programisty blockchain obejmują,

 1. Projektowanie i rozwój interfejsów API w celu ułatwienia integracji łańcucha bloków
 2. Wykonanie testów wydajnościowych i wdrożenie
 3. Zbieranie wymagań i działanie w zgodzie z innymi projektantami i programistami w zakresie projektowania oprogramowania
 4. Placówka wsparcia technicznego

Przeczytaj także: Jak zdobyć pracę programisty Blockchain

Programista inteligentnych kontraktów

Rola inteligentnych kontraktów w ekosystemie blockchain zyskała ostatnio dużą uwagę. Dlatego wiele przedsiębiorstw poszukuje programistów z możliwością integracji inteligentnych kontraktów z rozwiązaniami blockchain. W rzeczywistości rosnący popyt na programistów inteligentnych kontraktów stanowi kolejny potencjalny powód, aby zostać deweloperem blockchain. Programiści lub inżynierowie inteligentnych kontraktów muszą mieć wszechstronną biegłość w językach inteligentnych kontraktów, takich jak Go, Solidity lub Python. Do podstawowych obowiązków w roli inżynierów inteligentnych kontraktów należy,

 1. Audyty i rozwój inteligentnych kontraktów
 2. Konsultacje i interakcja z użytkownikami i kupującymi
 3. Przejrzyj i zrozum przepływ biznesowy i bezpieczeństwo w celu całkowitego wyeliminowania luk w inteligentnych kontraktach
 4. Wykonywanie kompleksowych testów procesów biznesowych

Teraz możesz wyraźnie zaobserwować elastyczność i różnorodność różnych ról, które możesz pełnić jako programiści blockchain. Będziesz musiał pracować nad opracowaniem innowacyjnych rozwiązań dla nowych, pojawiających się wyzwań biznesowych. Rozwiązania opracowane przez Ciebie powinny być dostosowane do lepszego dowodzenia i kontroli, a także oferować lepszą integralność.

Musisz również zająć się złożonymi procedurami analizy, debugowaniem oprogramowania komputerowego, projektowaniem, testowaniem i rozwojem określonego sprzętu lub różnych linii usług technicznych w firmach. Trzeba też zadbać o integrację architektury operacyjnej i dobór systemów komputerowych.

Dlatego jest oczywiste, że początkujący programiści blockchain muszą stawić czoła wyzwaniom związanym ze zrozumieniem technicznych aspektów wdrażania zdecentralizowanych kryptosystemów. Co najważniejsze, musisz szukać umiejętności wykraczających poza konwencjonalny zestaw umiejętności programisty IT w łańcuchu bloków. W rezultacie musisz zwrócić uwagę na specjalistyczne umiejętności wymagane do pracy programisty blockchain.

Niezbędne umiejętności wymagane do zostania programistą Blockchain

Mówiąc o umiejętnościach, musisz wiedzieć o podstawowych wymaganiach niezbędnych do pełnienia roli programisty blockchain. Musisz także spełnić minimalne wymagania dotyczące wykształcenia.

Na najbardziej podstawowym poziomie potrzebujesz co najmniej tytułu licencjata w dziedzinie bezpieczeństwa informacji lub informatyki, aby pracować dla programistów blockchain. Następnie musisz zdobyć podstawową wiedzę w szerokim zakresie pojęć technicznych, takich jak poniższe.

1. Struktury danych

Struktury danych są jednym z najważniejszych wymagań, które przychodzą na myśl, gdy myślisz o rolach programistów blockchain. Są to bardzo istotne narzędzia do poruszania się po złożoności blockchain. Rozproszona księga działa jako sieć różnych replikowanych baz danych, z informacjami przechowywanymi w blokach.

Ponadto musisz mieć wymaganą wiedzę na temat ogólnych struktur danych, takich jak wykresy, drzewa wyszukiwania binarnego, połączone listy i mapy skrótów.

2. Kryptografia

Kolejna ważna obawa dla początkujących programistów blockchain dotyczy kryptografii, która jest w zasadzie kamieniem węgielnym dla blockchain. Blockchain Bitcoin implementuje kryptografię klucza publicznego do tworzenia funkcji skrótu i ​​podpisów cyfrowych.

Jeśli nie jesteś biegły w matematyce, możesz napotkać pewne niepowodzenia w kryptografii. Niektóre z najczęstszych tematów, które należy wziąć pod uwagę w przypadku kryptografii, obejmują kryptograficzne funkcje skrótu, integralność wiadomości, szyfry blokowe i szyfrowanie uwierzytelnione.

3. Systemy rozproszone i sieci

Kandydaci próbujący zbudować karierę blockchain w programowaniu powinni również mieć obiecujące wrażenie działania rozproszonych rejestrów. Ponadto należy również opracować dogłębne zrozumienie sieci peer-to-peer, w tym szeroki zakres tematów, takich jak routing i topologie sieci..

Co więcej, początkujący programiści blockchain muszą również posiadać podstawową wiedzę na temat bizantyjskiego mechanizmu odporności na błędy. Jest to ważna funkcja bezpieczeństwa związana z blockchain, która zapewnia łatwiejsze i elastyczne rejestrowanie i wymianę informacji.

Sprawdź również: Narzędzia Blockchain, które uwielbiają programiści

4. Ekonomia kryptowalut

Kandydaci, którzy chcą znaleźć najlepsze miejsca pracy dla programistów blockchain w pobliżu, powinni również zrozumieć struktury ekonomiczne związane z kryptowalutami. Aspirujący programiści blockchain powinni lepiej zrozumieć teorię gier, która służy jako odpowiednie ramy matematyczne do modelowania scenariuszy z istniejącymi konfliktami interesów.

5. Zdecentralizowane aplikacje

Główna praca programisty blockchain dotyczyłaby zdecentralizowanych aplikacji lub dApps. Jeśli chcesz zostać programistą blockchain, musisz zrozumieć, w jaki sposób tworzone są aplikacje dApps w łańcuchach bloków. Wśród wielu godnych uwagi platform programistycznych dApps, wśród najlepszych opcji można znaleźć Hyperledger, Ethereum i EOS.

6. Inteligentne kontrakty

Generacja programistów blockchain musiałaby w dużej mierze zajmować się inteligentnymi kontraktami. Wiele aplikacji blockchain integruje inteligentne kontrakty w celu zapewnienia lepszej integralności transakcji. Inteligentne kontrakty są w stanie wprowadzić nowy punkt odniesienia w realizacji kontraktów i porozumień biznesowych. Automatyczne i bezstronne egzekwowanie inteligentnych umów eliminuje potrzebę polegania na pośrednikach.

Chociaż inteligentne kontrakty zapewniają prostsze podejście do budowania zaufania do transakcji, stają się one stopniowo coraz bardziej złożone. Dlatego programiści blockchain potrzebują również umiejętności technicznych do właściwej optymalizacji i audytu inteligentnych kontraktów.

Przeczytaj także: Najważniejsze umiejętności Blockchain, które musisz mieć

Najlepsze praktyki, aby rozpocząć karierę jako programista Blockchain

Przedstawione do tej pory informacje jasno pokazują wszystko, co musisz wiedzieć o karierze programisty blockchain. Możesz jednak iść naprzód w swojej podróży na właściwej ścieżce do przodu tylko dzięki praktykom zalecanym przez ekspertów. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych praktyk, aby rozpocząć karierę programisty w technologii blockchain w następujący sposób,

 • Poznaj prawdziwy cel Blockchain

Głównym problemem każdego aspirującego dewelopera blockchain jest brak jasności co do celu blockchain. Wiele osób myli technologię blockchain z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że blockchain został użyty do usprawnienia technologii zdecentralizowanej księgi używanej przez Bitcoin. Dlatego powinieneś dogłębnie przeanalizować świat kryptowalut i zrozumieć ich związek z technologią blockchain.

 • Popraw swoją płynność w programowaniu

Kolejna ważna rekomendacja dotycząca zostania deweloperem blockchain wskazuje na rozwój biegłości w programowaniu. Osoby aspirujące powinny pobrudzić sobie ręce różnymi językami programowania, takimi jak Python, SQL i JavaScript. Następnie możesz wypróbować różne platformy, aby doskonalić swoje praktyczne doświadczenie w tworzeniu łańcucha bloków.

 • Zarejestruj się, aby uzyskać certyfikaty i kursy Blockchain

Wreszcie, najważniejsza najlepsza praktyka zalecana kandydatom na programistów blockchain wskazuje na certyfikację i szkolenie w zakresie blockchain. Blockchain wciąż walczy o osiągnięcie dojrzałości, a istnieje wiele platform oferujących bezproblemową edukację i badania dotyczące technologii blockchain.

Na przykład możesz wybrać portal 101 Blockchains jako najlepszą platformę do celów zawodowych. 101 Blockchains oferuje certyfikat Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), który może pomóc w łatwym znalezieniu pracy dla programistów blockchain. Ponadto możesz również zapoznać się z szeroką gamą innych kursów szkoleniowych związanych z blockchain na 101 Blockchains, aby wzmocnić swoje umiejętności.

Przygotowujesz się do wywiadu z programistą Blockchain? Oto najważniejsze pytania do wywiadów z programistami Blockchain, przez które należy przejść, aby rozwiązać ten wywiad.

Słowa końcowe

Podsumowując, można wyraźnie zauważyć, że średnia pensja programisty blockchain nie jest jedynym pozytywnym aspektem kariery programisty blockchain. Jednocześnie możesz zauważyć kompleksowy zestaw umiejętności wymaganych do zostania programistą blockchain. Czytelnicy mogą zacząć zapisywać się na 101 Blockchains, aby rozwinąć swoją podstawową wiedzę na temat blockchain poprzez różne kursy szkoleniowe.

Po zapoznaniu się z podstawami możesz przejść do profesjonalnych certyfikatów, takich jak Certified Enterprises Blockchains Professional, aby osiągnąć swoje cele zawodowe. Co najważniejsze, 101 Blockchains zapewnia wieloletnie doświadczenie branżowe wraz ze strategicznymi, praktycznymi wskazówkami dla wszystkich uczniów. Śmiało i skorzystaj z okazji już teraz! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me